Skoči na vsebino

Peticija proti lovcem


D.J.

Priporočene objave

Prjatu je kupu goloba pismonoso, enga dneva mu je odletu in ga ni blo nazaj. Po ene stirinajstih dneh, ko pride prjatu iz sluzbe in opazi goloba na kuhinjskem oknu, kako veselo gruka ko je opazil svojega skrbnika, on ga pa hitro copne (ha haaa pa te mam nazaj!)od jeze k mu je zbrisu mu je zavil vrat in skuhal ajmoht, zadovoljno ga je popapcal, ker investicija ni sla v nic. No in pol spet po ene strnajstih dneh je prjatlu le kapnl, da se je golob vrnu v domace okolje, tam kjer se je pocutu varnega. Povedal mi je se, da se je takrat k mu je golob odletu pocutil izigranega in ko ga je pa ulovil in jedel je imel pa dober obcutek. Pocutil se je zmagovalec. No, lansko leto, ko mi je tole govoril je ze postekal in opazili smo, da nam to razlaga s tresocim glasom in solznimi ocmi. Naucil se je nakaj ...zacel se je zavedati zivljenja, sebe, svojega pocetja in okolice, zacel je razumeti. Ubijati, da se fino pocutis, ubijati za prezivetje...je razlika! Toliko.

Popravljeno . Popravil Shargo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pizda kak uzitek more to bit k zival vidis zunaj pol jo pa pod plecko zadenes, pol pa k pade, pa k vidis kako zivljenje izhlapi iz nje, matr....se mors takrat fino pocutit, pa ponosn bit.... :BUA:

Občutek je dobesedno BOŽANSKI. Kar naenkrat si namesto boga in določiš komu boš danes vzel življene, mali bog,ki ne ubija ampak skrbi za naravno selekcijo. Lepo sediš na opazovalnici gledaš žez daljnogled in si rečeš--ti kar pridno muli travo, sej prebavit ne boš več imela časa in pok--- učke se skalijo, nogice klecnejo in ostali člani tropa prestrašeno zbežijo.

Ni treba, da si hiter kot srna, niti vid sokola, niti vonj volka.. samo zelena uniforma.

Horjo nič osebnega...ampak res nič, po moje si čist fejst fant, če pač nisi lovec lohk gledaš tudi s te perspektive (ja ja vem, da pozimi hranite živali....).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ubijati, da se fino pocutis, ubijati za prezivetje...je razlika! Toliko.

ne vem če to drži...mislim da lovci ne ubijajo iz užitka..to bi bila lahko težka debata...povem ti ker je fotr lovc in skoraj bi tudi sam zašel po njegovih stopinjah....mogoče še bom...pa vem kaj lov je.... kaj staremu :o pomeni.....in moram zanikat da gre tu za užitke in fetiše....nasprotno....lov moraš dojemat z drugega stališča...naravovarstvo....sicer razumem da ni vsak človek sposoben bit lovec...ampak ni pošteno da ljudje ne poskušajo razumeti kaj lov pravzaprav je...mogoče ti hhv pove kaj več iz prve roke.... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem zato, da lovske družine skrbijo za divjad, samo, če bi imel lasten ograjen ranč, tam pa zelooooooooo težko !!! :yea2:

Matic, če pa tle zastopim, kaj si hotel povedati...????? :? :hmm: :? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko boš probal boš vedel.....

hhv...a rabiš nov lovski zakon...v elektronski obliki(sej vem da ga že maš :P )

...po mojem vi, vsemogocni izbranci, visja rasa, bogovi, mentalni zmanipuliranci, ki si jemljete to pravico, da ubijate za plezr zivalim niti v oci ne upate pogledat , v primeru, da pridete do nje in zivljenje slucajno se ni izteklo iz nje. Po mojem vam je to se dodaten uzitek, vzeti noz ali pusko in dokoncati zivljenje v drugem poskusu Kajti,ce bi samo enkrat videli ocke teh zivali, ki se sploh ne zavedajo kaj jih je doletelo, ki ti vpijejo na pomoc, bi vam kliknilo...ali pa vsaj nekaterim, ce ne vecini. Ampak jaz jemljem vsakega taksnega kot je, vas ne obsojam, pocnite to, uzivajte se naprej, saj se niti ne zavedate svojega pocetja. Mnogo zivljenj bo se odteklo zaradi vas...razumeli boste to pa morda sele takrat, ko boste sami pred...,ce se boste zavedali! Se boste...? ...boste, boste verjamite, samo takrat bo za vas prepozno... Storite kaj raje zdaj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...po mojem vi, vsemogocni izbranci, visja rasa, bogovi, mentalni zmanipuliranci, ki si jemljete to pravico, da ubijate za plezr zivalim niti v oci ne upate pogledat

nisem jagr...zaenkrat še ne....te pa vabim na lov z očetom...se bomo sprehodili po gozdu...in potem ti bo jasno da pri 60 obhodih lovišča.....plen ni na prvem mestu....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...mogoče ti hhv pove kaj več iz prve roke.... :hmm:

Mogoče je HHV že kar dovolj povedal, pa se nekaterim ne ljubi brati teme od začetka in raje lajajo kar tja v en dan. Ok, če jim paše, kar, razumem, da ima vsako tele svoje vesele in da se mora nekje sprazniti. O:-)

Sicer pa o tem pove nekaj tudi moj podpis.

Da pa se omenjeni le ne bodo počutili ogrožene, opljuvane ali kakorkolisi že revčki, naj jim pritrdim:

"Ja, šur, super je ko pičiš žvau za ušes al pa še bolš ke za vampe, da pol en cajt krepa, ta cajt pa hitr dva šnopca požreš, pa še en par šusov v luft spustiš. Pes se ta cajt tud fajn zabavo ko žvau za vampe vleče, da pizda nau ke v grmovje spizdla, ker, ker kurc jo bi pa pol iskau. Pol pa še frende pokličeš, da z avtom gor na nivo prpičjo, da žvau pol komot ob še kekšnem piru spucamo, čreva itak na travnk pustimo, k' koji kurac jih pa nucam, bojo že lisjaki pospravl, pa mrbet ga bom pol še jutr k'kšnga t'm pržgau ke u šimbas, nej crkne, sej kurba itak sam škodo dela. Pa pizda, kva pa ta krokar tle po luft serje, Francl dej šrot hitr vzet, pa dej pizdo dol sklat't! Ja proklet cuck, kva se pa ti tle pod nogam vlečeš, pizda, a te moram ves cajt v rit suvat? Ej, Fonzi, kurba pjana, nauš ves šnopc požru. Pust mal še za pol, gremo po vas cucke pa mačke strelat, d'naumo žejn! Ajmo t'varšija, gremo naprej. Francl, d'nauš pozabu uno zajlo za motoriste nazaj za drevu zapet, ko bomo mim šli. S'je zadnč spet edn po našm loviš furu, kurba, nej se zapne pa crkne prasc, kva pa misl, de je!

Ajmo pizda, Lojze dej gas, pa to mora kopat, pa kakšn kurcov terenc pa je to, dej gaaaas!

Ej, ustauuuu, kurba lej kušna postrv tam u grabnu, francl, dej šrot! Buuum, he, he he, pa je še mal za večerjo, lej glih merska, rep pa glava ven gledata, k'jo v rok držim. Veš, sva včerej z Janezom rake po tem grabnu pobrala, ma jih je blo zihr ene petnajst. Sva cel grabn prefukala, zihr nama ni nben ušou. A je Janez, kurba stara pjana pol vse v oštarij pod šankom pozabu, je don zjutri Manca telefonirala, de že vse smrdi. Prav kurc, greva pojutršnem pa v un ta drug grabn, tem za Pečkom, a veš, za uno bajto greš gor, k smo unga ta starga zadnč prefukal, k'je neki z gobcem čez jagre opletu. Uf matr se mi neki vrti. S'm gvišn kej pokvarjenga za južno požru. Prokleta baba, bo treba spet hudiča nalomt. Če jih vsaj dvakrat na mesc ne faše, je kurac ne pa red p'r bajt.

Ej pobje, kdo gre jutr z mano, gremo gor za skalo s'm eno fajn kozo vidu. Matr ma roge za ped čez uhle. Če bomo še mladiča dubl, tud prou, bo pečenka, če ne pa nej gre u kurac, bomo pa kekšnga bl prpravga pihnl, jdo v pa vedu a je ot te koze al ni. A je tku, porka madona, a smo kerlci prmejduš...."

No ljubčki, ste zedaj zadovoljeni? Želite še? Vam na uslugo, vam pridem tud pravlce na dom brat. Une o rdeči kapici, volkcu in grdem hudobnem lovcu.

:zzz: :zzz: :zzz: :zzz:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pretiravanje.

Človek je že tako porušil naravno ravnotežje v naravi, da se enostavno MORA it malo boga in "umetno" redčit populacijo živali. Smo jim pač (na žalost) odstranili naravne sovražnike (spet samo zato, da bi bili mi bolj varni). Jebi ga, tko pač je.....in tud pri lovcih imaš tako idijote kot tudi ljudi s srcem na pravem mestu!

Alla B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pretiravanje.

Človek je že tako porušil naravno ravnotežje v naravi, da se enostavno MORA it malo boga in "umetno" redčit populacijo živali. Smo jim pač (na žalost) odstranili naravne sovražnike (spet samo zato, da bi bili mi bolj varni). Jebi ga, tko pač je.....in tud pri lovcih imaš tako idijote kot tudi ljudi s srcem na pravem mestu!

Alla B)

:notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...po mojem vi, vsemogocni izbranci, visja rasa, bogovi, mentalni zmanipuliranci, ki si jemljete to pravico, da ubijate za plezr zivalim niti v oci ne upate pogledat , ...

Tale dobrman pa zihr sam solato žre ... :zzz:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Občutek je dobesedno BOŽANSKI. Kar naenkrat si namesto boga in določiš komu boš danes vzel življene, mali bog,ki ne ubija ampak skrbi za naravno selekcijo.... in pok--- učke se skalijo, nogice klecnejo in ostali člani tropa prestrašeno zbežijo.

Ni treba, da si hiter kot srna, niti vid sokola, niti vonj volka.. samo zelena uniforma.

...ja ja lepo si povedal. Samo... (New Data Loading...) narava zna sama poskrbet zase, je to pocela preden si ti sploh dihal in nc, prov nc ti tle ne mors pomagat, so te pac tko prepricali in isto vse tvoje somisljenike ti vrjames, ker pac ne uporabljas svoj mozgan, oziroma nisi prov programiran si pac zrecival tak data in nisi ti prov nc kriv, sam ljudje ubijajo za plezr pod krinko, narava sama po seb tega ne pozna, v naravi se ubija za obstoj zdrave zivali same pojedo slabotne in ce ti ustrelis slabotno srno, volk ne bo mel kej jest in ti ga pos poknu in razgrnil kozuh na parket, ob tem pa zadovolno z zobotrebcem praskal srnin golaz iza plombe, v trenutku, ko bos ravno podiral kupcek. Idila... zate! Raje si nabavi kako zivalco skrbi zanjo in uzivajta skupaj, marsikaj se bos naucil od nje. Amen

post-16-1081253039.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...narava zna sama poskrbet zase, je to pocela preden si ti sploh dihal in nc, prov nc ti tle ne mors pomagat...

...kdo pa pravi, da narava ne zna poskrbeti zase - samo potem bo potrebno reducirati v številu ljudi...eden od problemov z divjadjo namreč nastane, ker se te preveč razmnožijo nimajo pa naravnih sovražnikov, npr. volkov, ki jih pač ljudje ne trpijo v svoji bližini - in rastlinojede živali dobijo hrano na njivah, kjer kmetje vzgajajo zelenjavo, da jo boš ti lahko jedel - samo če jim divjad uniči pridelek potem tudi ti ne boš prišel do zelenjave...in ker so kmetje ob pridelek jim nastalo škodo plačujejo lovske družine, ki morajo po zakonu skrbeti za primerno število divjadi...

..preberi si celotno temo, pa mogoče še kakšno podobno zadevo na netu in boš videl da ni vse tako idealistično kot si predstvavljaš...

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je med lovci kar nekaj takih, ki si morajo komplekse zdravit na tak način. Ampak, tud takega bodo poštimal in tega ne bo dolg tega počel.

Kaj pa ubogi piščanci??? A kdo na njih pomisli???

Ne bit pameten pa še hkrati dvoličen, ker večina izmed nas in vas veselo natepava salame, pršute, šunke, zrezke in veselo nosi usnjene čevlje in oblačila. A ne???

Najlažje je tuki otresat, doma pa večina izmed vas še psa na sprehod ne pelje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa ubogi piščanci???

Jest mislm na uboge piščance pa na pujse, pa one okice od kravice....

Ja in sem pripravljena plačati za meso več denarja če bodo tem živalim nudili boljše pogoje in nebolečo smrt in prepovedali transport živih živali. Poleg tega pa če se že ubija zaradi mesa ne vem zakaj bi metali kožo stran. Krzno je pa druga pesem----ne ubijat in gojit živali samo zaradi dlake, ki jo v mestu ne rabiš za drugo kot za razkazovanje. Pustimo eskime in še katera ljudstva pri miru, ker tam gre za preživetje in ne za prestiž.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No kr mal se umirite, moj tast je na svojo nesreco tudi lovec in vse to mi je znano podolgem in pocez (zeh) in ne tvezite o unicenih pridelkih in o volkovih na dvoriščih, poskusajte uporabljati svoj mozgan in se poskusajte cimmanj vmesavati v naravo pod temi poceni pretvezami, ceprav ste prepricani, da delate dobro, Ce to delate v dobro vseh ljudi, potem naj vam povem, da meni s tem ne delate nic dobrega, zamenjajte zelene uniforme potemtakem za maskirne in pojdite ubijati ljudi, ker tam vam bodo tudi vcepili v glavo njihov pogled, dejali vam bodo, da ti ljudje rinejo na ta in ta teritorij in da ogrozajo varnost vseh ljudi itd itd, pomislite... hmm.. streljati cloveske zivali... to bi sele bil uzitek. Grem raje s psom na sprehod, pa ceprav dezuje. LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja in sem pripravljena plačati za meso več denarja če bodo tem živalim nudili boljše pogoje...

Pozabi. Edini, ki bo imel zaradi tvojih cekinov boljše pogoje, bo nekdo z daljšim. Mercedesom namreč.

Mogoče bom imel kdaj priložnost, da vam pokažem kako kožo klavne živali, popolnoma prešpikano z vilicami. S tem namreč živali priganjajo tja, kamor nočejo iti. V ogrado, na tovornjak, v klavnico. To lahko počne samo ortodoxni, impotentni sadist. Če je v prostem času tudi lovec, pa ne bi vedel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

QUOTE (Shargo @ 6 Apr 2004 @ 15:07)

... Grem raje s psom na sprehod, pa ceprav dezuje. LP 

Daj ga rajš prej vprašaj, če mu sploh paše it na sprehod. Sploh v dežju. Da ne boš točno tak kot vsi, ki točno vejo kaj živali hočejo. O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grem raje s psom na sprehod, pa ceprav dezuje. LP

pa na fajn kratko vrvico ga pripni pa fajn vleci k sebi....to ti da zihr občutek ljubitelja živali....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....to ti da zihr občutek ljubitelja živali....

...bom uposteval, hvala, ti pa kroglo na koncu mal odbrusi tko, da ne bo spicasta in bo bol flat pod plecko prletela in vecjo luknjo prascu naredila. Bos videl, ne bo ti zal!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...bom uposteval, hvala, ti pa kroglo na koncu mal odbrusi tko, da ne bo spicasta in bo bol flat pod plecko prletela in vecjo luknjo prascu naredila. Bos videl, ne bo ti zal!

v lovu se ne(veliko) uporablja vojaških krogel(špičastih).....ampak tiste ki se v telesu razprejo in povzročijo takojšnjo smrt....medtem ko v vojnah ni cilj sovražnika ubit ampak ranit(z vojaško kroglo) ker s tem zaposliš še 3 vojake da skrbijo za ranjenca.....tolk o tem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...bom uposteval, hvala, ti pa kroglo na koncu mal odbrusi tko, da ne bo spicasta in bo bol flat pod plecko prletela in vecjo luknjo prascu naredila. Bos videl, ne bo ti zal!

:lol1: :lol1: :lol1:

Ej, kuži Shargo, spet v prazno lajaš. Grmeči muc nima nič s kuglami. To imava jaz in njegov ata čez. Pa verjemi mi, pojma nimaš o čem govoriš. Pač malo papagajčkaš, pa ni da bi se sekiral. :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... luknjo prascu naredila. Bos videl, ne bo ti zal!

Prasec je beseda, ki jo dečva reče mulcu, ki ji je spermo na frišno plisirano kiklco zlil. Mislil si pa verjetno samca divje svinje. Temu se pa reče merjasec. Oba sta pa pripadnika vrste divjega prašiča sus scrofa latinsko poimenovane. Malo bi se pa že lahko poučil o bitjih, za katerih pravice praviš da se boriš, namesto da jih obkladaš z zaničevalnicami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!