Skoči na vsebino

Peticija proti lovcem


D.J.

Priporočene objave

...glede vožnje v naravi je vse lepo določeno v "Uredbi o prepovedi vožnje z vozili v naravnem okolju", kjer so tudi navedene izjeme, ki lahko vozijo z motornimi vozili izven javnih cest...

...med drugim piše, da je na gozdnih cestah in na cestah z makadamskim voziščem v gozdnem prostoru ter na cestah v območjih, ki so zavarovana s posebnimi predpisi prepovedano organiziranje voženj z vozili na motorni pogon ali njihova uporaba za testne in kros vožnje, športne, tekmovalne in reklamne vožnje ter njim podobne oblike uporabe.

...toliko o tem, ker nekateri (spet) mešajo dva različna področja - lovstvo in vožnjo v naravi

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CYC sami imamo gozd in okoli cest si v zmoti!

Glej Ceste, ki so vrisane v katasterske mape so javne ceste, po katerih se lahko neomejeno voziš, sprehajaš oz počneš kar se ti zljubi (državne ceste).

Se pravi cesta, ki je na zemljevidu vrisana je javna? Hm ... bom preveril ali so tiste ceste na zemljevidu, se prej moram pa dobiti kaj novejsega od one karte ki ima se stampiljko "pozor zaupno" :D

Koliksen del gozdov je pa sploh v drzavni lasti, vse le ni zasebno, ce se ne motim?

cyc napisal sem katasterske mape - ne navadni zemljevidi. Na katastru kjer so vrisane parcele, parcelne številke in lastniki. Tam zveš kera cesta je javna in kera ne. Saj če cesta ni javna ni vrisana v katasterske mape in lastnik še vedno plačuje davek!Tudi če je črtkano narisana- služnostna pot, je uradno po njej dovoljeno voziti samo osebkom, ki imajo dovoljenje oz. parcele, ki so zaradi te poti dostopne.

Kar se tiče državnih gozdov pa si žal prepozen za cca 5 let. Denacionalizacija je v glavnem vse te gozdove naredila nazaj privatne. ( gozdi so se po večini najprej vrnili)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Denacionalizacija je v glavnem vse te gozdove naredila nazaj privatne. ( gozdi so se po večini najprej vrnili)

Zdej se vozte po blagoslovljenih host(ija)h. O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za sladokusce - POLHOV GOLAŽ :P

6-8 polhov

1 čebula

2 stroka česna

5 dkg moke

1 kg krompirja

majaron

peteršilj

sol

poper

mast

Sekljano čebulo na masti prepražimo in ji dodamo očiščene in na kose zrezane polhe. Malo popečemo, potresemo z moko, še malo popražimo in zalijemo z vodo, osolimo , popramo ter dodamo na koščke narezan krompir, peteršilj , majaron ter sekljan česen. Pokrijemo in kuhamo na rahlem ognju. Ko je krompir kuhan, rahlo okisamo in postrežemo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, še malo za razjasnitev pojmov:

Strategija razvoja slovenskega lovstva

Programske usmeritve Lovsje zveze Slovenije so pripravljene na temelju ugotovitev iz naslednjih gradiv, dokumentov, zakonov in konvencij:

- Izhodišč za varstvo prostoživečih živali.......

- Analize uresničevanja zakona o varstvu, gojitvi in lovu divjadi ter....

- Zakona o varstvu okolja...

- Zakona o gozdovih...

- Naših obveznosti do narave, ki so določene v dokumentih in zakonih na mednarodni in državni ravni:

World conservation Strategy - IUCN, UNEP, WWF iz leta 1980;

Caring for the Earth - IUCN, UNEP, WWF iz leta 1991; Deklaracija Agenda 21 iz leta 1992;

Global Biodiversity iz leta 1992;

European Conservation Strategy iz leta 1993...

- Strategije varstva narave v Sloveniji...

- Manifesta 2000 (Združenje lovskih zvez EU)

- Spomenice o posebnem varstvu in ohranitvi zavarovanih naravnih področij v Sloveniji...

- Programa razvoja gozdov v Sloveniji.

Pa še obrazložitev Načela trajnostne rabe narave:

Načelo trajnostne rabe narave je v svojem bistvu zelo preprosto, kot je to z vsako veliko resnico ali življenskim naukom. Načelo velja, da človek v svojih potrebah jemlje iz narave le obresti. Glavnica, ki daje obresti pa mora ostati ohranjena in se ne sme zmanjševati. Lahko bi rekli, da po tem načelu lahko dvigamo le zelene obresti iz naravne banke z naloženo glavnico narave. Izraz zelene obresti je primeren zato, ker so naravne obnovljive snovi odvisne predsem od nastajanja listnega zelenila, ki edino zmore ustvarjati živo snov rastlin ....

Kogar zanima kaj več o lovstvu in varovanju in gojitvi divjadi, naj prebere 10. številko revije Lovec iz leta 1997. To je bila jubilejna izdaja revije, v kateri so zapisane vse smernice in pravne osnove ter pogledi na lov z lovskimi kot tudi nelovskimi očmi.

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Vale: Kdaj bo jesti??? Mi že pošteno kruli (ne vem, če bodo količine zadostovale)...

Sicer pa, če je že kdo strogo proti lovu, pa se mu vseeno zalušta babmijovega golaža, se lahko poda na izlet v Olimje na Jelenov greben, kjer se lepi bambiji, ki tam bivajo zaščiteni pred hudobno lovsko svojatjo, hkm... no... errr... po čudežu znajdejo na tvojem krožniku...

LP

Windsurf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bambija, za desert pa hrvaške prstace :D

Teslo!

Ne reče se prstace, ampak "Jadransko svinjetino!" ;) :lol1:

LP

Windsurf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A bomo jih prvo nastrelali? :lol1:

ti ne veš kak užitek je jesti nekaj kar ima v sebi šibre od odstrela.....ker moraš potem jed fajn prežvečit da kaj svinca ne poješ....sej veš da okus dobiš če fajn žvečiš...torej.... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teslo!

Ne reče se prstace, ampak "Jadransko svinjetino!" ;) :lol1:

LP

Windsurf

samo ne mi kakih jadranskih pitancev na mizo nosit (tačrni, kaj so že ... :D )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DTW, še lepše bi bilo, da se sam izogibaš te teme, če imaš prikrito privrženost in jo tako izrekaš...zakleni, pa je..in se bo pozabilo na problem, ane

*Cough*

Dave the Wave in Dave nista ista persona. DTW tezko karkoli zaklene. Poleg tega politika motosveta tudi ni, da bi moderatorji zaklepali teme, ker se ne strinjamo z vsebino (ves kaj vse bi ze jaz zaklenil... :P )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

*Cough*

Dave the Wave in Dave nista ista persona. DTW tezko karkoli zaklene. Poleg tega politika motosveta tudi ni, da bi moderatorji zaklepali teme, ker se ne strinjamo z vsebino (ves kaj vse bi ze jaz zaklenil... :P )

Tako je in jaz nisem moderator in nimam kaj zaklepat. Zaklepanje pa sem predlagal zaradi žalitev, ki jih je bilo zmeraj več. V tem ne vidim nobenega smisla, še manj pa imam upanja, da bi žaljiv način rodil konstruktivno debato. Magična beseda bi bila toleranca, z obeh strani. Ampak nisem utopični revolucijonar, zato tudi ne bom šel nikomur glavo solit.

lp DTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa, če je že kdo strogo proti lovu, pa se mu vseeno zalušta babmijovega golaža, se lahko poda na izlet v Olimje na Jelenov greben, kjer se lepi bambiji, ki tam bivajo zaščiteni pred hudobno lovsko svojatjo, hkm... no... errr... po čudežu znajdejo na tvojem krožniku...

LP

Windsurf

njam njam pa bambi pašteto obvezno probat, je boljša kot ona iz kekca :devil:

no ampak da ne bo pomote, ti tipi se zavzemajo, da bi meso tudi nehali jest ker da nam baje v današnji družbi to ni več potrebno :hmm:

saj za potrebe razmnoževanja vrste bi tudi lahko umetno oplojevali pa še vedno radi seksamo in to z dosti slabšim rezultatom (glede potomstva jasno) ko če ima prste vmes medicina, a ne? :yea2:

ah bom nehal, taki borci za raznorazne pravice mi grejo na K....

PS: kakšno vezo ima ukinitev lova z užaljenimi in razburjenimi enduraši, saj če ne lovci, jih bodo pa lastniki podili iz host. mislim da so lovci prav nežni in strpni v primerjavi z čuvaji, ki jih bodo počasi začeli lastniki najemat za obrambo pred enduraši, gobarji in vso ostalo svojadjo, ki se bo drznila pokazati na njihovi lastnini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Resno:

Društvo za ukinitev lova je oprostite izrazu krdelo nekompetentnih nevednih zafrustriranih cepcev.

Zakaj?

Ker vsa svetovna ne samo lovska srenja priznava Sloveniji , da ima eno od najnaprednješih ureditev lova.

Zakaj?

.

.

.

Nadaljevanje sledi....

horjo, odlicno napisano, za teoretiziranje. zal ti lahko ice lady iz lastnih izkusenj pove koliko se tega tvoji vrli kolegi v okolici ormoza drzijo. <_<

par primerov?

- sprozitev strelnega orozja med stanovanjskimi hisami v vinjenem stanju

- lov na domace zivali zaradi zasluzka (rep kot trofeja in dokaz odstrela)

- divjanje po naselju z osebnimi avtomobili, po cestah kjer se igrajo otroci, v vinjenem stanju z pusko v narocju

- streljanje proti stanovanjskim objektom; otroci so bili medtem na vrtu pred hiso

- postavljanje zastrupljenih nastav za lisice preblizu naselju; poginila sta dva psa.lovci vedo, da se v tem delu naselja skoraj vse pse spusca s povodcev....

odgovorna lovska druzina ne negira tega pocetja.zato se strinjam s codeinom, orozje zivalim in naj se igre pricnejo. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice, verjamem, čeprav se mi čudno zdi, da se to še dogaja. :( Ne bi rekel pred 20 in več leti, sedaj pa to ne more biti sprejemljivo! Pa take bande tudi za svoje kolege ne priznavam. :angry: :angry:

Veš, tudi jaz sem bil leta nazaj nastrojen proti lovcem, ko pa sem videl, da zveza skuša obrniti stvari naprej, na način, kot sem vam ga opisal, sem se jim pridružil.

Predlagam, da v primeru nadaljnega "dogajanja", kot si ga opisal, ne kličete le 113 (to obvezno), ampak, da zadevo tudi zapišete in z zahtevo po ureditvi naslovite na zvezo lovskih družin. Jagra, ali "jagra" najbolj zaboli, če to ne bo mogel več biti. Glede na to, da po novem zakonu o orožju sledi preverjanje takih neumnosti, bi morali taki ostati brez orožnega lista. Brez tega pa zaenkrat tudi član lovske družine ne more biti.

Moje mnenje je, da bi se s tako prijavo stvari morale urediti.

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice, verjamem..

..se s tako prijavo stvari morale urediti.

LP HHV

Horjo

ali ima lovska zveza Slovenije svoj forum?

če da..

potem ne bi bilo napačno take prijave oz. dogodke obelodaniti na internetu z imeni, nazivom konkretnega lovskega društva ali vsaj registrskimi številkami avtov, ki lahko potem na podlagi izjav prič konkretno ukrepajo

kaj misliš?

lp

:rolleyes:

Popravljeno . Popravil 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

'An eye for an eye, a tooth for a tooth ... and any way, I told the truth, and I am not afraid to die!',

Nick Cave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V lovskih vrstah piha nov veter,kot ga nakazuje Horjo kar je zelo pozitivno in mislim,da se jim ni bati prepovedi poleg tega pa je tudi med slovensko ,,elito,, ogromno lovcev (lobij). V bistvu se mi zdi,da je tale peticija pozitivno uplivala,da je veliko ljudi sploh začelo razmišljati o lovcih tako in drugače--no vsaj jaz sem in glede na horjotove obsežne razlage jih ne mečem več vseh v isti koš. Če bodo zaradi te antilovske pobude bolj pod drobnogledom ljudi bo pa to tudi zdesetkalo tiste lovske prepotentneže, ki mečejo slabo luč na določeno lovsko družino (notranje čiščenje).

Sama sicer podpiram društva za zaščito živali in mislim,da je treba na tem področju marsikaj postoriti---govorim o transportu živine, farmah, lastnikih,ki pred dopustom vržejo žival na cesto, ki jo tako ali drugače mučijo itd.

sicer je pa to že :topic:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ali ima lovska zveza Slovenije svoj forum?

če da..

potem ne bi bilo napačno take prijave oz. dogodke obelodaniti na internetu ...

Ne, mislim da ne, vsaj viden ni in tudi dvomim, ker se njihov informacijski sistem komaj dobro postavlja.

Imajo pa email naslov, kamor se lahko kaj napiše, torej tudi taka prijava. Verjamem, da bo prebrana in da bodo ukrepali, kar lahko. Problem pa je spet nekje drugje. Kdor bo napisal prijavo samo na zvezo, s tem njim ne bo omogočil ukrepanja. Zveza je le zveza družin, posameznik pa je član konkretne lovske družine, ki mora ukrepati proti njemu. Zveza lahko le žuga posamezniku in družini, kar pa lahko da ne zaleže nič. Mislim... :hmm: :hmm: Pa tudi družina sama ima težave izključiti nekoga brez oprijemljivih dokazov. Poznam primere, ko so morale družine plačati odškodnino lastnemu članu, ki so ga malo nerodno vrgli ven. Najlažje je v hudih primerih o katerih govorimo (ogrožanje varnosti z orožjem), če je posameznik za tako dejanje prijavljen policiji in obsojen na sodišču. Torej obvezno najprej prijave na 113.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priznam da se vozim po makadamskih in gozdnih poteh.Mea culpa ,mea culpa grande.Nimam pa nobene potrebe po ritju deviških travnikov ipd.Motijo me vsi ekstremisti t.i.hard enduraši,ki jim ni mar za nobeno stezico,potoček,cvetje itd.Na žalost lovci in ostali po njih sodijo vse motoriste,ki se znajdejo v "naravnem okolju".

So pa tudi lovci manj dobri in zelo slabi.Bil sem mlad in naiven,pa sem pomešal ljubezen do narave z lovstvom.Vse mi je bilo všeč,razen pobitih živali,odiranja,sekanja....ja madonca brez tega pa ne moreš biti lovec in sem jih zapustil brez da bi likvidiral enega vrabca...Hej folk v gozdu so užitki tudi brez pobivanja!

Zeleni bratje skrbijo da imajo živalice papico tudi pozimi,preganjajo vse ki udirajo v njihove fevde motit duševni mir živali,kajti žival mora biti dobro rejena in nič živčna predno jo položijo na dlako!Kako lep izraz za UMOR!Če medo pokonča lovca nikoli ne rečejo,da ga je položil na dlako!?Ne glede kako in koliko lovci skrbijo za živali,neglede ali se lovec zjoče nad truplom svoje nedolžne žrtve ali pa mu obraz preveva ponos in zmagoslavje,je v slehernem lovcu nagon po ubijanju.Pri večini ljudi je ta nagon skozi evolucijo nekako izpuhtel ali pa se vsaj potlačil,pri lovcih pa temu ni tako!Pustimo ob strani kalkulacije politikov(od nekdaj je med njimi veliko lovcev)in raznih "strokovnjakov" o "nujnem " odstelu.Zaradi teh kalkulacij ,nujnega odsrela in skrbi za živali ni še nihče postal lovec! Lov je prisoten vedno,ne glede ali je v naravi ravnovesje ali ga ni!Bistvo lova ni niti lov v pravem pomenu besede(npr.loviti ubežnika)ampak UBIVANJE!!!ali če hočete :brez ubivanja NI lova!Še najmanj jim zamerim,ko po nesreči ustrelijo ups.položijo na dlako svojega kamerada...

Sorči HHV,se pa tolažim s tem da si na svetlejši strani bratovščine.In kot pravi nek član motobratovščine:Come in peace or stay at home! LP FLY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, sej vem Fly, sto ljudi sto čudi. :D Saj nisem pričakoval, da bom sedaj vse prepričal v svoj prav.

Se sicer ne strinjam s teboj glede odstrela in lovskega nagona, vendar sem vse že enkrat razlagal, zato, kot praviš: Stay in peace! :D :D

Ja kamerade se pa strelja, ko že dolgo ni bilo kakšnega lovskega pogreba. Je tam tud fešta! :lol1:

Popravljeno . Popravil Horjo horjulis vulgaris
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je kdo bral članek v revijo Motorist v katerem avtor nekaj kriči čez lovce.....članek govori o odpovedani hard enduro dirki na Počku....bom citiral drugič ko bom imel motorista s sabo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!