Skoči na vsebino

Peticija proti lovcem


D.J.

Priporočene objave

Brrrm, sorry za off topic, tole je moj prvi in zadnji post tuki not. :)

Škoda, po dolgem času si spet neki pametnega napisal..... :devil:

...bi rekel sym in odradiral dalje.... :) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa SOKOLARSTVO? :unsure:

A sokole z loki al s puškami? :cry:

p.s.

Popravila sem s puškami, ker sem prej napisala z puškami. :kva2:

Popravljeno . Popravil Manuela
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej z loki in konicami namenjenimi lovu na določeno divjad. Z novim zakonom je lov z lokom prepovedan tudi po zaslugi zveze, ki je jasno in glasno nastopila proti takemu lovu.

čemu?

je klasificiran kot nehuman? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lovski lobi na smodnik je bil močnejši (mnogo močnejši) od lovskega lobija na tetivo.

In ker so se smodnikarji tako odločili, je tako obveljalo. Nobene druge filozofije ni od pozadi.

Za sokole pa res ne vem, ali so dovoljeni kot lovni pripomoček, ali ne.

Močno sumim, da ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He, he, dobra ta o lobijih. Sem vedno trdil, da imajo moto ateti zdravo pamet! :D :D

O sokolarstvu pa pravilno sumiš, čeprav so bile pobude, da se dovoli sokolarstvo. Utemeljevali so ga, da sokol lahko lovi selektivno. A seveda, pa svizec in tako naprej....

Kdo me bo prepričal, da bo sokol v letu ločil sivo vrano, ki je lovna od poljske vrane, ki je zaščitena? Ja, če bi mu motor na daljinca v rit vdelali, pa na komande upravljali, tako kot modelarji avijončke.

Seveda so še drugi vzroki, da sem proti sokolarjenju. Trgovina z ujedami, ropanje gnezd itd....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če po televiziji nastopajo pol bi blo čudno, da so nezakoniti--sokolarji.

Lok---se mi zdi da rabiš tu več strokovnosti da žival zadaneš, da pade in prav je da razni ligavci sploh nimajo možnosti z iskušnjami pridobiti dovolj ,,strokovnosti,, ker obstreljenih živali je že tako preveč---pa ne me horjo zdej za vrat prijet.

Vegetrejanstvo---če komu tako paše ga močno podprem, jest pač nisem.

Če s tem ogrožajo svoje otroke---za to naj poskrbi socijla, ki jo plačujemo in pediatri in vrtci, da starše anemičnega otroka primejo za vrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čemu?

je klasificiran kot nehuman? :hmm:

Nehuman? No, ta izraz nekako ne pritiče lovu. Noben način usmrtitve ne more biti human. Tu se verjetno globoko strinjava, kajne? Reciva raje lovsko pravično. Ta izraz ima svoj pomen in je v navadi. Pomeni pa, da se katerakoli dejavnost, vključujoče uplenitev oz. ustrelitev divjadi za laike, opravi na način, da divjad pri tem minimalno ali sploh nič ne trpi. Vsakršno trpinčenje divjadi pri lovu je nesprejemljivo in v nasprotju z lovskim etičnim kodeksom.

No pa pojdiva k loku.

Zgodovina lova z lokom je stara. Starejša od lova s puško, jasno. Vendar se današnji lok s tistim iz davnih časov ne more primerjati. Današnji compound loki (loki s škripčevjem) dosegajo velike prebojne moči. Puščice so opremljene s posebnimi rezili, ki naj bi povzročile šok in hitro izkrvavitev. Skratka poenostavimo, loki in tudi puščice ravno tako sledijo razvoju kot puške in puškovno strelivo, vse v smislu čimbolj lovsko pravične uplenitve.

V svetu, predvsem ZDA in nekaterih državah Afrike, je lov z lokom uveljavljen. Z lokom so bili že uplenjeni od Grizlija, Kodiaka (največji rjavi medved, večji od grizlija), Leva, Nosoroga, Kafrskega bivola, skratka največja in najtežje ustavljiva divjad. Lov z lokom je neprimerno bolj adrenalinsko nabit kot lov s puško. Divjadi se je potrebno približati na cca 30 korakov. Torej ima tudi divjad večje možnosti preživetja. Itd, itd....

Zakaj pri nas ni bilo ob priliki sprejemanja novega lovskega zakona dovoljeno loviti z lokom? Menim da le zaradi predsodkov stare garniture lovcev in nezaupanja do lastnih članov. Krivolov z lovom ne more biti izgovor, saj ga že sedaj lahko izvaja vsaka baraba! Legalna uplenitev z lokom, torej brez poka puške pa tudi ne more biti v zagovor prepovedi, saj pomeni le nezaupnico do lastnih članov. Za vodstvo, ki članom ne zaupa, pa hvala lepa!

No kakorkoli, upam, da bom nekoč v bodočnosti le dočakal, da bom šel na lov z lokom in to v domače lovišče, ne pa na neki butasti safari v Afriko!

Zakaj butasti safari? Zato ker lov v prvi vrsti povezujem z varstvom divjadi in njenega okolja, tu pa mi je domače okolje najbližje in najlubše! Potem pa je šele na vrsti prastara strast do lova, ki se prebudi v vsakomur, ki je imal kdaj pristen stik z naravo. V taki ali drugačni obliki.

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo sem prepričan, da sokol loči različne vrste ptic.

Še bolj pa sem prepričan, da, kljub sokoljemu vidu, ne zna brati človeških predpisov, ki pravijo tega ptiča lahko, tistega, drugega, pa ne. In še dosti bolj v to, da mu je za te predpise popolnoma vseeno.

Sokol pač upleni tisto, kar mu je tisti trenutek najbolj všeč.

Lovec na instinkt pač. :)

Kakšne tri tedne nazaj sem se z avtomobilom peljal po eni od okolišnjih cest. Mimo kmetije s konji, zato je bil travnik vse do ceste obdan z ograjo (koli in žica).

In na vrhu enega teh kolov, manj kot meter od roba ceste, je sedel ptič. Ena od ujed, še nisem pogledal v knjige, katera bi to lahko bila, visoka 35 do 40 cm, preko "ramen" od 20 do 25 cm. Z glavo obrnjeno na stran (kot rišejo orle v grbih). Impozanten pogled na popolnega svobodnjaka. Name je gledal kot na smet, ko sem se peljal mimo. Sem hotel zaustaviti in se kaj pomeniti z njim, a je razprl krila in odletel, čim sem deset metrov naprej zaustavil avto.

Srečanje s tem ptičem mi je močno polepšalo dan :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če po televiziji nastopajo pol bi blo čudno, da so nezakoniti--sokolarji.

Lok---se mi zdi da rabiš tu več strokovnosti da žival zadaneš, da pade in prav je da razni ligavci sploh nimajo možnosti z iskušnjami pridobiti dovolj ,,strokovnosti,, ker obstreljenih živali je že tako preveč---pa ne me horjo zdej za vrat prijet.

Vegetrejanstvo---če komu tako paše ga močno podprem, jest pač nisem.

Če s tem ogrožajo svoje otroke---za to naj poskrbi socijla, ki jo plačujemo in pediatri in vrtci, da starše anemičnega otroka primejo za vrat.

He, he, Linči, te že držim za vrat! :D

Naj bo lok, puška, bumerang ali metalni noži, pa da na tomahavk in helebardo ne pozabimo, karkoli je lovsko orožje, mora biti pred dovoljenjem za uporabo preuzkušeno. Spomni se, sem že enkrat razlagal, vsako pomlad imamo lovci obvezen preizkus strelca in orožja. Nastrelitev pušk mu pravimo. Kdor preizkusa ne opravi, ne sme loviti. Bodisi z določenim kosom orožja, ali pa sploh ne.

Torej, tudi v primeru, da bi bil lok dovoljeno orožje za lov, vedno bo moral lovec najprej dokazati, da je sposoben s tem orožjem na določeno razdaljo zadeti zahtevano število točk na tarči. Ergo, neznalci, oz. kot praviš "ligavci" že v osnovi odpadejo kot knof od gat! In prav je tako!

LP hhv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej vem, da maš prov, sam strelat s puško al pa lokom----je razlika---jest s puško vsaj tarčo zadanem z lokom---no ne bi zdej o tem.

Za lovce vem da morjo bit, jest ne bi bla nikol in se trudim razumet, mam pa eno slabo iskušnjo iz otroštva, ko so me prepričal, da grem zraven pri pregonu lisic. Povem ti GROZA (sej veš kako to zgleda; dretje , petarde, lovski psi, pokanje---in vsaj takrat ogromno alkohola) in tiste uboge preplašene lisice ene obstreljene, pa psi za njimi----. Nikoli več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa SOKOLARSTVO? :unsure:

A sokole z loki al s puškami? :cry:

p.s.

Popravila sem s puškami, ker sem prej napisala z puškami. :kva2:

Po moje s puško sokolarko.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povem ti GROZA (sej veš kako to zgleda; dretje , petarde, lovski psi, pokanje---in vsaj takrat ogromno alkohola) in tiste uboge preplašene lisice ene obstreljene, pa psi za njimi----. Nikoli več.

Zahtevaj odškodnino zaradi trajnih posledic v obliki pshičnih motenj, ki so nastale kot udeležba na lovu.

Potem pa pojdi še na kako živalsko farmo (še bolje za farmo) in tam te bo počakal kmetijski in ne več lovski lobi.

Človek je žal sprdačil marsikateri zakon narave. In zdaj se vehementno trudi popravljati. In dela, podobno kot Microsoft popravke na popravke. Vmes pa jemo gift od hrane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ćić ne nakladaj..

prehranjevalne navade posameznika so njegova izbira in odgovornost....

tako kot se nihce ne vtika v to da ti ješ premalo jajc, jagod in šniclov.....tako je modro pustiti na miru tiste ki se gredo v casu kosila past na zelenico v bliznji park.....

ženski ocitno pase tak nacin prehranjevanja.....

Ti si verjetno po svoji stari navadi spet malo povrsno prebrala post na katerega pises reply ... moja opazka se je nanasala na moznost, da bi svoje otroke skusala tako futrat. In to ni vec "prehranjevalna navada", ker ko rastes enostavno potrebujes raznovrstno hrano, tudi meso oz. zivalske beljakovine.

In ne seri s tem "ćić" ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pokazal lovski forum fotru...bere z navdušenjem.... :OK:

predvsem temo kjer eden kriči čez lovce..... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni pa tole s peticijo proti lovcem ni prav nič všeč! :BUA: Namreč, na enem drugem topicu se motoristi pritožujemo nad diskriminacijo, ki jo okolje zganja do motoristov. Zdaj bi pa mi malo diskriminirali........ Jaz sem proti tovrstnim peticijam, ki se mi gnusijo za odtenek bolj kot lov sam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej SiviKuža, brez panike. Preberi si prvi post tega topica, pa boš videl, da je tu le naša debata o peticiji, ki so jo zganjali neki drugi pred časom na prešercu. Jasno se mi potem med sabo razdebatiramo na dolgo in široko. :wacko: :D

Motoristi, kot motoristi ali pa tale forum ali Motosvet nimajo s temi peticijami prav nič.

Mej se!

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

..utrinek iz sobotnega občnega zbora ...

(naše lovske družine).....

post-16-1081237761.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..utrinek iz sobotnega občnega zbora ...

(naše lovske družine).....

Eh, Keky, ne pretiravat... to je blo z naše jage. Sojerjev Francl je tist, k'je tiča kazou. :P :D Pa še naš član ni, sam prbit se ga je pršov, packon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pizda kak uzitek more to bit k zival vidis zunaj pol jo pa pod plecko zadenes, pol pa k pade, pa k vidis kako zivljenje izhlapi iz nje, matr....se mors takrat fino pocutit, pa ponosn bit.... :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pizda kak uzitek more to bit k zival vidis zunaj pol jo pa pod plecko zadenes, pol pa k pade, pa k vidis kako zivljenje izhlapi iz nje, matr....se mors takrat fino pocutit, pa ponosn bit.... :BUA:

Jap, lahko probamo, ti bo jezik še bolj dol visu, ne samo opletal. :angry: :devil: Ja Pizda, res!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...se mors takrat fino pocutit, pa ponosn bit.... :BUA:

...ko popapcaš dober srnin golaž se pa res fino počutiš...

PA ŠE RECEPT ZA SRNIN GOLAŽ

1.20 kg srninega mesa s kostmi

50 dag sesekljane čebule

20 dag praške šunke sol,poper

čili

rožmarin

majaron

paradižnikova mezga

gorčica

20 dag črnega vina

brinove jagode

10 dag maščobe ter žlica moke

Sesekljano čebulo prepražimo na maščobi ter dodamo meso. Ko meso spusti vodo in se skoraj osuši, dodamo začimbe, solimo, dodamo žlico gorčice, paradižnikovo mezgo ter vino. Ko se meso začne mehčati ga zalijemo z vodo v kateri smo razžvrkljali moko tako, da dobimo želeno gostoto golaža. Pokuhamo, da se izgubi okus po moki ter odstavimo. Zraven golaža se odlično podajo krompirjevi njoki ali pa polenta.

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem zato, da lovske družine skrbijo za divjad, samo, če bi imel lasten ograjen ranč, tam pa zelooooooooo težko !!! :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pizda kak uzitek more to bit k zival vidis zunaj pol jo pa pod plecko zadenes, pol pa k pade, pa k vidis kako zivljenje izhlapi iz nje, matr....se mors takrat fino pocutit, pa ponosn bit.... :BUA:

ko boš probal boš vedel.....

hhv...a rabiš nov lovski zakon...v elektronski obliki(sej vem da ga že maš :P )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!