Skoči na vsebino

Peticija proti lovcem


D.J.

Priporočene objave

Benti sunce! No, da povem, bila je nalepljena slika zadnje večerje tega "medvedka", kateremu so v želodcu našli ostanke dveh ljudi. Ostanke enega so potemtudi našli in naredili posnetek, ki sem ga hotel prilepiti, a mi sedaj le ta zeleni vrag kaže jezik! :blink:

Opis slike: Decu manjka vsebina trebušne votline, in kompletno meso iz stegna, spodnji del je še obut v sopergo itd., itd. Za vas v večini nagravžno, a tako je pač bilo!

Men nič jasno, sliko spet vidim :eek:

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Kar si napisal glede klavnice, se popolnoma strinjam, čeprav ne vem kaj ima to z lovci in to debato.

...

Hja, mogoče to, da "civilizirani" ljudje, za kakršne se Slovenci nedvomno imajo, zelo radi pljuvajo čez lovce, kateri omogočajo preživetje živalim v naravnem okolju, obenem pa si zatiskajo oči pred dolgotrajnim mučenjem farmskih živali. Zakaj to počno? Ker so goveji in svinski zrezki pač vsakdanje prisotni na njihovih krožnikih in je bolje biti tiho okoli tega, kot pa "trpeti pomanjkanje".

Govorim seveda o povprečju, ne o kakšnih skupinah, ki se na podlagi svojih prepričanj borijo tudi proti tej obliki mučenja živali.

O lovski strasti, državni komandi pri planih odstrela in ostalih vidikih lovstva sem pa tudi že pisal, torej zaenkrat bodi dovolj.

Mogoče le informacija, da v sledečih dneh zagleda luč sveta spletna stran, katera bo poskušala tudi na tem področju odstrinjati zavese.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo novičko, katera se bo nekaterim pač zdela povezana s trenutno aktualnimi vprašanji teme, nekaterim pa ne.

Nekaj preostalim kozorogom v Sloveniji grozi propad zaradi garij. Odkar so izvzeti kot lovna divjad, se za njih ne briga nihče. Krasna zaščita dragi ljubitelji narave in nasprotniki lova kar tako, krasna zaščita! Kje ste sedaj? Kdo jim bo pomagal?

Načeloma se strinjam s tvojimi stališči HHV. Poznam tudi par lovcev, pa so vsi ok fantje.. Edino mogoče malo preveč radi v kozarec pogledajo, glede na to da je ravnanje z orožjem skrajno resna zadava in sem mnenja da je tu potrebno bit 100% trezen. Ampak to je že druga zgodba, pa tudi vsi lovci niso taki, tako da nima veze..

Hotel sem podati pripombo na zgornjo izjavo..

Glede na to da goreče zagovarjaš stališče, da ste lovci varuhi divjadi, ter narave, ter se trudite, da bi vse skupaj bilo čim bolj v ravnovesju, nekako ne morem razumet, zakaj se za kozoroge ne briga nihče več, samo zato ker so izvzeti kot lovna divjad. Kljub temu so še vedno živa bitja in vsakdo, ki mu je cilj ohranjanje narave in živali, bi se moral pobrigat za neko žival, ne glede na to ali je lovna ali ne.. Sploh če ubijanje ni edini cilj in je tisti pravi cilj varovanje narave. Mar ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V primeru garij je potreben ravno lov. Vse bolane primerke je potrebno vzeti iz narave, da se s tem zavaruje ostale. V primeru garij žival pogine v resnično hudih mukah. Če pa je divjad izvzeta iz lova pa garij ni možno regulirati na ta način.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kolikor razumem napisano, ljudje načeloma nimajo problemov z delom lovcev, ki je sigurno potrebno do neke mere. Zato mislim, da ti(HHV) ni treba dokazovati pozitivna dela, ki jih lovci opravljajo. Mislim, da je glede na prebrano vsebino problem čisto tipično slovenski, da je negativno mnenje namenjeno lovcem samim, kot človeškim bitjem in da so ljudje(tipično slovensko), nestrpni do lovcev samih.

V bistvu so vse skupine nestrpne do ostalih. Lovci do endurašev, enduraši do pešcev, pešci do gobarjev, gobarji do rekreativcev, Ljibljančani do Gorenjcev in bla, bla, bla, bla...

Seveda, sem notri spadaš tudi ti HHV. Beri za nazaj.

Sam osebno sem do lovcev indiferenten. Poznam pozitivne osebe, negativne me ne interesirajo in si jih ne želim spoznati.

In vendar se vrti......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede gledanja globoko v kozarec. Sam se ne spomnim prav dobro kdaj bi vinjen lovec koga ustrelu.. ni dvoma, zagotovo se je že zgodilo, ampak sam mislim da je v tem primeru bolje več pozornosti posvetiti naloženim voznikom ki upravljajo z bistveno nevarnajšim orožjem. S šibrovko ubiješ max enga človeka, ajt recimo dva z dobro umerjenim strelom. z risano cevjo je situacija verjetno zelo podobna. S štirimi kolesi lahko brez večjega truda fentaš 4-7 ljudi, kot smo tega vajeni po cestah.

Vse kaže da so lovci kot taki v primerjavi z ostalimi prave ovčice... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Zato mislim, da ti(HHV) ni treba dokazovati pozitivna dela, ki jih lovci opravljajo. ...

Wrong! Potrebno je in bi že zdavnaj bilo nujno potrebno. Zna biti, da je že prepozno!

O čem govorim? O usodnih spremembah in usodnih namenih, ki se izvajajo dandanašnji in bodo imeli grozljive posledice za naravo in divjad v Sloveniji že v bližnji prihodnjosti, zna biti že v 2. ali 3. letih.

Lovstvo, lovska organizacija, katera bi med prebivalstvom imela ugled ali drugače rečeno, prebivalstvo, katero bi znalo trezno gledati na to problematiko, bi preprečila namene NSi za komercialno izkoriščanje divjadi in naravnih virov.

Namreč, NSi je že pred meseci plasirala predlog novega lovskega zakona. Trenutno veljavni je star komaj 2 leti in jim ne ustreza. Ker ne podarja neomejene pravice lova lastnikom gozdov (RKC predvsem), ne omogoča tem in drugim posestnikom privilegijev pri odgovornostih in sankcijah ob nepravilnem gospodarjenju z divjadjo. Ne omogoča prevlado kapitala pri "kupovanju" koncesnin za gospodarjenje z divjadjo. Ker predvideva sankcije in obveznosti pri skrbi za naravno okolje, habitate divjadi. Ker ne dovoljuje pobijanja divjadi kar tako za denar in trofeje, ampak spoštuje spoznanja stroke in z odstrelom spolno in starostno regulira populacijo.

Bliža se čas volitev in ta njihov občutljiv predlog je sedaj umaknjen in skrit pod preprogo, kjer čaka pomlad, ko ga bodo plasirali z vso silo in tako poskušali uresničiti obljube, ki so jih dali kapitalu, ki jim je omogočil obstoj na naši politični sceni. Za svoje politične potrebe bodo omogočili da bo denar kupoval pravico do lova divjadi. Koncesnino bodo postavili za 2 leti, kar pomeni, da nikogar ne bo brigalo, kaj bo s populacijo divjadi kasneje. "Počistili" in izropali bodo lovišča in zapustili zdesetkano in neuravnovešeno populacijo, katera bo prepuščena bolezni, napadom kmetov zaradi povečanih škod na poljščinah ali pa ne bo z njo nobenih problemov, ker bodo enostavno pobili vse kar leze in gre! Ta scenarij je že bil viden v naši južni soseščini in se ga je zelo bati!

Ureditev lovstva, kot ga trenutno imamo in kot ga je lovska organizacija zastavila ob 90 letnici leta 1997 je zgled celemu svetu in nam ga mnogi zavidajo in so ga začeli kopirati. A Slovenci bomo še tisto nekaj dobrega, kar smo v preteklosti ustvarili, podrli in uničili, da bomo spet nekomu zlezli v rit!

Ostalo v politiki me eno figo briga. A stranka, katera se tako jasno deklarira proti naravi in divjadi, kot to počne NSi, ne more dobiti mojega glasu. Nasprotno, na teh volitvah bom volil tisto stranko, ki se bo izjasnila proti takem zlorabljanju našega naravnega bogastva. Vse vas, katerim je kaj do prostoživečih živali, prosim isto! Katerokoli drugo stranko volite, najsi bo leva ali desna, bo bolje, saj je NSi pri tej zadevi osamljena, a očitno ima tako moč izsiljevanja, da bo ta predlog izsilila.

Pa sem mislil, da ne grem več na volišča. :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Glede na to da goreče zagovarjaš stališče, da ste lovci varuhi divjadi, ter narave, ter se trudite, da bi vse skupaj bilo čim bolj v ravnovesju, nekako ne morem razumet, zakaj se za kozoroge ne briga nihče več, samo zato ker so izvzeti kot lovna divjad. Kljub temu so še vedno živa bitja in vsakdo, ki mu je cilj ohranjanje narave in živali, bi se moral pobrigat za neko žival, ne glede na to ali je lovna ali ne.. Sploh če ubijanje ni edini cilj in je tisti pravi cilj varovanje narave. Mar ne?

V časih, ko je "bilo vse naše" je bilo mogoče res delovati tako, da si v "javno dobro" iz lovskih vrst urejal te zadeve.

Dandanašnji pa tisto kar ni moje ali tvoje, drži v rokah država. In država je tudi lastnica divjadi. Tudi tiste srnice katero jaz uplenim v našem lovišču! In od letos naprej bomo za vso to divjad oz. za pravico upravljanja z loviščem plačevali koncesnine!

Kozorogi o katerih govorimo, se nahajajo v TNP! So last države, v bistvu vlade in političnih strank ki danes vladajo in ne brigajo nikogar od njih. In tako, kot jaz ne morem na tvoj vrt s herbicidi ali pa bio pripravki škropiti tvojo solato, ko vidim da je nekaj narobe z njo, lovci iz drugih lovskih družin ne moremo popravljati situacije teh kozorogov ali pa reševati takih ali drugačnih problemov z divjadjo na področjih, ki nam niso dana v upravljanja.

V taki situaciji smo na popolnoma enakem položaju kot ostali "civilisti". In zakaj vsi ostali ljudje, ki se imajo za ljubitelje narave, mogoče celo naravovarstvene aktiviste, ne ukrepajo pri takih zadevah? To je vprašanje!

Zelo rad bi videl, da bi se vsi ti ljudje, vsa Slovenska javnost zganila, se pustila podučiti in informirati, ter se jasno izjasnila ali želi dobro naravnemu okolju in divjadi ali pa bomo v Sloveniji gojili s kemikalijami zalito solato in krompir, vmes pa imeli samo še asfaltirane ceste in naselja. Eventuelno še ograjene pašnike in z antibiotiki in umetnimi pripravki hranjeno govedo. Skratka samo urbano okolje, brez naravnega in brez njegovih prebivalcev, prostoživečih živali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dex, z "bi se moral pobrigat za neko žival, ne glede na to ali je lovna ali ne" si verjetno mislil, da bi lovci kot posamezniki zdravili kakšno žival. Za zdravljenje so dovolj usposobljeni le veterinarji! Lovci posamične živali ne zdravimo. Izvajamo redukcijske, selekcijske in sanitarne odstrele in na ta način zdravimo populacijo ne posamično žival. Delujemo na način kot bi s plenilci ali boleznijo delovala narava. A delovanja narave z boleznijo in velikimi zvermi si sodobni "civilizirani" človek ne želi, ker se enostavno boji za svojo rit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hhv,

no, jaz se v to lovstvo ne zastopim kaj preveč, vidim pa, da se na veliko fazane goji, zakaj?

vidim, da lovci hranijo srnjad potem se pa uravnava populacijo z odstrelom, ni lažje ne hranit?

kaj je ta folklora s trofejami, mislim da niso primerne živali za odstrel ali pa, ne vem, bolana žival sigurno nima najlepših rogov. jaz tukaj vidim lepo mero samovšečnosti, občutka neke mogočnosti in pomembnosti.

http://www.moj-album.com/slike/1010492/J1F...AAY605ByM.v.jpg

zakaj se prodaja izlete, lov/odstrel muflona, bivola, leva, svizca in nevemkaj, to zagovo ni ljubezen do narave ampak užitek do uboja živali.

seveda pa mislim da so lovci pomembni iz razlogov ki si jih ti že navedel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za pojasnilo, samo zanimalo me je kako je s tem, ker ne poznam dobro teh stvari, pa tudi te teme ne spremljam redno..

Kakorkoli že, država bi se morala malce bolj brigati za te zadeve .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zapustili zdesetkano in neuravnovešeno populacijo, katera bo prepuščena bolezni, napadom kmetov zaradi povečanih škod na poljščinah

Če bo populacija zdesetkana, bo tudi škod na poljščinah manj.

Spoštujem tvoj boj za naravo in pravo vlogo lovcev v naravi ampak vsi lovci ki jih poznam s ponosom kažejo le rogovje najlepših srnjakov ali jelenov ali lepo medvedovo kožo ali... torej trofeje najbolj zdravih in lepih živali, kar je v popolonem nasprotju s tvojim pogledom na stvar (in s tabo se strinjam!). Sedaj pa ne vem, ali imam jaz tako smolo da poznam same trofejaše ali pa si ti eden od redkih lovcev novih generacij?

NSi ne volim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo populacija zdesetkana, bo tudi škod na poljščinah manj.

Spoštujem tvoj boj za naravo in pravo vlogo lovcev v naravi ampak vsi lovci ki jih poznam s ponosom kažejo le rogovje najlepših srnjakov ali jelenov ali lepo medvedovo kožo ali... torej trofeje najbolj zdravih in lepih živali, kar je v popolonem nasprotju s tvojim pogledom na stvar (in s tabo se strinjam!). Sedaj pa ne vem, ali imam jaz tako smolo da poznam same trofejaše ali pa si ti eden od redkih lovcev novih generacij?

NSi ne volim.

Na kakšen način naj bi pa lovec pokazal, da celo zimo nekajkrat tedensko na hrbtu po visokem snegu troga futer za divjad v hribe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom samo ta komentar dodal, ker se vedno najde kdo, ki bo spet našel nekaj v mojem pisanju in spraševal, se zapikal v določeno besedo,...

Tudi sam sem lovec in rad grem kam na lov. Sedaj že kar nekaj časa poznam HHV-ja in vem kakšen pogled ima on. S tem ko rečem, da grem rad kam na lov mislim predvsem na druženje z lovskimi tovariši. Tudi lansko leto sem kar nekajkrat šel na lov na prašiče na Hrvaško (ker jih majo v nekaterih bivših vojnih področjih, ki jih je veliko prebivalcev zapustilo res ogromno!). Nisem pa uplenil niti enega prašiča, pa mi nikakor ni žal, da sem odštel tisti denar za lov tam. Zakaj? Zaradi druženja ob lovu, zaradi kake zabave in pogvorov po lovu, zaradi pogleda na čudovito naravo, ko sam nekaj ur stojiš na stojišču in lahko razmišljaš o določenih zadevah, zaradi adrenalina, ki ga čutiš čeprav ni prašičev prav pri tebi,... V domači LD celo leto več ali manj delaš v dobro divjadi in se ravnaš po smernicah, ki ti jih postavijo. Zato si lahko nekje druge mnogo bolj sproščen in se posvetiš ostalim zadevam. Tako spet nekdo drug dela na področju svoje LD in gre rad kam drugam, da si malo odpočije možgane,... Čisto vsaka pokrajina pa je drugačna od druge. Tudi to je nekaj, da vidiš drugačno divjad, drugačno pokrajino, spoznaš drugačne ljudi,... Če greš v to drugo pokrajino z namenom lova pa pač izvedeš odstrel, ki bi ga sicer, če tebe ne bi bilo tam izvedli člani domače lovske družine. Na koncu je izkupiček enak, ker se smernice, ki jih določi država preko svojih organizacij morajo izpolniti tako ali drugače. Večini lovcev (vsaj takih, ki jih az poznam in s katerimi se družim) je trofeja potem spomin na dogodek (na vse tisto kar sem omenjal zgoraj: prijateljstvo, čudovit izlet, pokrajino,...). Če je ni pa tudi vredu, se bomo vsaj še večkrat srečali.

Nekaj trofejnih primerkov pa je potrebno v domači LD oddati tudi za lovski turizem. Spet zakaj? Zato ker lovske družine ne prejmejo nikakšrnega denarja od nikogar. Denar pa je potreben za vse aktivnosti v LD. Potem se s tem denarjem, ki se na tak način pridobi nabavlja les za krmilnice, kupi hrano za krmljenje divjadi v težkih pogojih (seno, koruza, pšenica,...), kupi semena za sejanje na krmih njivah, plača obdelovanje takih površin, plačuje škodo, ki jo povzroči divjad kmetom na poljšinah in ostalih površinah,... Tudi ta gost pa pride k nam iz enakih razlogov kot drugi k njim. Že spet zaradi zgoraj omenjenih stvari. In tako se vse skupaj vrti v krogu. Če ne bi bilo takega odstrela pa se je že tako ali tako 100 krat ponovilo kaj bi bile posledice: narava bi uravnavala populacijo s svojimi mehanizmi (bolezni) kar je sigurno dosti bolj poleče in stresno za divjad kot odstrel, ko je vsega konec v nekaj sekundah, prekomerne škode na zemljiških površinah (kmetje že sedaj včasi vzamejo zadevo v svoje roke in divjadi nastavljajo pasti,... kako bi šele bilo, če bi je bilo še veliko več), dosti več prometnih nesreč z divjadjo na cestah (sedaj lovci ob cestah nastavljajo tudi odvračala za divjad da čim manj hodi po cestah - ste že prav gotovo kdaj videli take količke s peno na vrhu, znake,...),...

Divjad vsaj do svojega zadnjega trenutka uživa življenje v naravi in ne ve kaj se bo zgodilo, je prosta in svobodna zato ji je lepo. Po odstrelu je njenih muk hitro konec in je vsaj del svojega življenja živela svobodno. Po drugi strani pa živali, ki jih jedo v družinah veliko nasprotnikov lova, že živijo v ujetništvu od rojstva z namenom, da se jo ubije in spravi v mesnico. Toda tega nihče ne vidi in ne razmišlja o tem, ker se vse več ali manj dogaja v ozadju (ne pa na očeh javnosti in v prostem okolju kot lov).

Je že res, da je zelo težko govoriti o lovu nelovcu. In to sem spoznal, da drži kot pribito. Kar koli rečeš lahko nekdo obrne. Razumem tudi take in ravno zaradi tega se mi največkrat ne da pisati in razlagati zakaj? kako?,... Saj sem ugotovil, da ni mogoče doseči niti tega, da bi prebrali argumente in sam pri sebi razmislil o teh zadevah ter se nekoliko poglobil vanje, ampak vedno govori eno in isto pa karkoli mu serviraš. Nekateri ki pa vsaj malo razumejo, ali pa poskušajo razumeti pa so spoštovanja vredni.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma se strinjam s tvojimi stališči HHV. Poznam tudi par lovcev, pa so vsi ok fantje.. Edino mogoče malo preveč radi v kozarec pogledajo, glede na to da je ravnanje z orožjem skrajno resna zadava in sem mnenja da je tu potrebno bit 100% trezen. Ampak to je že druga zgodba, pa tudi vsi lovci niso taki, tako da nima veze..

Zdaj pa preberi še tole:

Načeloma se strinjam s tvojimi stališči Dex. Poznam tudi par motoristov, pa so vsi ok fantje.. Edino mogoče malo preveč radi v kozarec pogledajo na motozborih, glede na to, da je ravnanje z motorjem skrajno resna zadava in sem mnenja da je tu potrebno bit 100% trezen. Ampak to je že druga zgodba, pa tudi vsi motoristi niso taki, tako da nima veze..

I rest my case.

m da niso primerne živali za odstrel ali pa, ne vem, bolana žival sigurno nima najlepših rogov. jaz tukaj vidim lepo mero samovšečnosti, občutka neke mogočnosti in pomembnosti.

daj vprašaj malo kakega jagra... zakaj majo v glavnem ful čudne in nesimetrične trofeje na stenah ... tistih "lepih" naj načeloma ne bilo, ker lepih in zdravih živali naj ne bi pretirano odstreljevali ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tistih "lepih" naj načeloma ne bilo, ker lepih in zdravih živali naj ne bi pretirano odstreljevali ...

Močen argument ni kaj :OK: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom samo ta komentar dodal, ...

lp

Lep komentar. Upam, da bo vsaj malo pomagal zagrizenim nasprotnikom lova.

:)

hmmmm

:hmm:

vse kaže, da ne ..

:unsure:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja in? Raca je od 1.9. lovna. Bližina naselja ni bila pod 50m? So ravnali z orožjem tako, da si bil v lovni sezoni v lovišču ogrožen, ali pa si samo alergičen na legalno ravnanje z orožjem? Tudi Ljubljanica je lovišče in ne Tivoli!

Oprosti, ampak malo se pa tudi spoznam na predpise. Streljanje rac na vodi je kolikor je meni znano prepovedano (race morajo biti v zraku). Povsem prepričan pa sem, da pijača (in pijani lovci) ne gre skupaj z zakonom o orožju.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj pa preberi še tole:

Načeloma se strinjam s tvojimi stališči Dex. Poznam tudi par motoristov, pa so vsi ok fantje.. Edino mogoče malo preveč radi v kozarec pogledajo na motozborih, glede na to, da je ravnanje z motorjem skrajno resna zadava in sem mnenja da je tu potrebno bit 100% trezen. Ampak to je že druga zgodba, pa tudi vsi motoristi niso taki, tako da nima veze..

I rest my case.

A sem kdaj rekel da je alkohol v kombinaciji z motorjem pa ok al kaj?

Se popolnoma strinjam tudi s tvojo verzijo, ker alkohol nima na cesti kaj počet! Če bi bilo po moje, bi bilo v ZVCP napisano, da morajo vsi vozniki imet 00! Kazni za vožnjo pod vplivom bi pa fajn zvečal, ker zgleda da so premajhne <_<

Ne razumem pa čisto, kaj ima to veze z lovci..

Miljon aktivnosti obstaja, kjer alkohol nima kaj iskat zraven, ampak v tej temi se pač pogovarjamo o lovcih .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kakšen način naj bi pa lovec pokazal, da celo zimo nekajkrat tedensko na hrbtu po visokem snegu troga futer za divjad v hribe?

Zakaj pa bi lovec moral pokazati nekomu tretjemu trofejo v kompenzacijo za njegov trud pri ohranjanju divjadi? Ali ni njegovo osebno zadovoljstvo dovolj? Saj konec koncev se je on odločil za to dejavnost, ki ga po vsej verjetnosti osrečuje. Aha razumem. Ko si oseba kupi nov avto, si ga ne kupi zato, ker ga potrebuje in ji je všeč, ampak zato, da ga vžge in gre na vožnjo do prve gostilne, kjer ga da na razstavo pred publiko v smislu; Kupio sam nova kola!! :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha razumem. Ko si oseba kupi nov avto, si ga ne kupi zato, ker ga potrebuje in ji je všeč, ampak zato, da ga vžge in gre na vožnjo do prve gostilne, kjer ga da na razstavo pred publiko v smislu; Kupio sam nova kola!! :slap:

a se upaš trdit, da je kaj drugače, al kaj?

avto je status .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj pa preberi še tole:

daj vprašaj malo kakega jagra... zakaj majo v glavnem ful čudne in nesimetrične trofeje na stenah ... tistih "lepih" naj načeloma ne bilo, ker lepih in zdravih živali naj ne bi pretirano odstreljevali ...

NAJ bi... žal sem večinoma videl le lepa, velika rogovja... nikjer sledov o kaki bolezni... mogoče imam smolo in naletim le na trofejaše...

... ali pa je tako kot z motoristi: na motosvetu vsi lepo po predpisih, v življenju pa 200 na uro skozi naselje...

... ja, vem... 99% je "normalnih, 1% pa idiotov in ravno ti najbolj bodejo v oči... v vseh dejavnostih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se upaš trdit, da je kaj drugače, al kaj?

avto je status .)

Tako je.

Kot si vsak lovec želi lepše trofeje, da se bo postavljal pred ostalimi lovci, tako si vsak avtomobilist želi boljši avto, da bo zgledal večji frajer pred ostalo rajo. Pri vseh stvareh je tako. Hiše, motorji, ženske, ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!