Skoči na vsebino

Peticija proti lovcem


D.J.

Priporočene objave

...

Seveda je edini sogovornik politiku društvo ali organizacija...(z izjemo mađarske :) ) in jaz verjamem da vam bo uspelo ,,predlog,, popraviti.

Jaz pa ne verjamem, da bo uspelo. :cry: Le še globoko upam, da morebiti pa bo uspelo. :blush: In se kljub svoji črnoglednosti, ki je žal osnovana, trudim kaj doseči. Nisem edini, a nas je malo in le počasi, prepočasi se nam pridružujejo strokovnjaki. Vzrok pa je v naši lovski organizaciji, katera je iz političnih vzrokov ohromela. Si mislim, da celo po naročilu ali vsaj skrbno premišljenen in nastavljenem scenariju!

Vendar narava in divjad ni v monopolu lovcev. Ti smo le izvajalci opravil, katera nam v smislu ohranjanja populacij nalaga država kot lastnik divjadi. Divjad je skrb nas vseh državljanov. In zato je nedopustno, da si javnost jemlje samo pravico kritiziranja izvajalcev, naročnikov pa še grdo ne pogleda, kaj šele da bi se informirala in zahtevala strokovno podkovano upravljanje z divjadjo in naravnim okoljem! To je tisto, kar najbolj boli! :cry: Topoglavost najglasnejših in molk tistih, kateri bi lahko pripomogli k izboljšanju ali vsaj ohranitvi stanja.

...Ne misli, da to leti nate. Spoznal sem tudi kar nekaj "poštenjakov" ampak je še vedno preveč tistih, ki mečejo slabo luč na vse ostale.

lp

Franc

p.s. Se motim da fazan ni avtohtona divjad?

Ali je vredno zaradi nekaj cepcev, ki so slučajno pri kakšni stvari uničiti to stvar, čeprav je dobra? Sploh če po uničenju restavracija ni več možna in vpliva na vse nas?

Vidiš temu se reče odgovornost kritike! In za tako stvar kot je narava, bi jo morali imeti vsi, ki se oglasijo!

Da, fazan je alohtona divjad, tako kot damjek, šakal in še kakšna. Pričakovati je tudi prihod rakunastega psa npr. Narava se pač spreminja in kljub tendencam, da se neavtohtonih živali ne naseljuje umetno, nekatere prihajajo po naravni poti do nas. To te je verjetno zanimalo?!

Popravljeno . Popravil Thundercat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no jst mam enga jagra v familji... in ker sem precej dobro seznanjen z delovanjem LD v kateri je...no mam mešane občutke. predvsem zaradi sestave in notranjega ustroja.

lahko raečem samo to, da je vedno in povsod nekaj ljudi (manjšina) ki so gnila jabolka in jih ne moreš označit drugače kot z bedaki. poleg tega, je velik problem izobrazba posameznikov.

glede lovišč in tega...večina LD ima tako rekoč privatna lovišča, saj je mnogo članov tudi lastnikov parcel na območjih LD tako, da ne vidim problema glede koncesij in tega...vsaj ne pr tako strukturiranih LD.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...glede lovišč in tega...večina LD ima tako rekoč privatna lovišča, saj je mnogo članov tudi lastnikov parcel na območjih LD tako, da ne vidim problema glede koncesij in tega...vsaj ne pr tako strukturiranih LD.

To, da je kakšen kmet - lovec tudi lastnik kakšne parcele v lovišču nima z namenom ustanavljanja privatnih lovišč nobene veze. Sploh ne v tem smislu, da "LD ima tako rekoč privatna lovišča", kot praviš. Malo površno! Popolnoma enako je, če v LD ni nobenega lastnika parcel! Ti stvari sta ločeni in morata ostati ločeni!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da, fazan je alohtona divjad, tako kot damjek, šakal in še kakšna. Pričakovati je tudi prihod rakunastega psa npr. Narava se pač spreminja in kljub tendencam, da se neavtohtonih živali ne naseljuje umetno, nekatere prihajajo po naravni poti do nas. To te je verjetno zanimalo?!

Ja! Hvala!

Lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Copy/Pase iz: Revija Osvoboditev živali, november 2006

Izpoved bivšega lovca, ki želi ostati anonimen

Na uredništvo smo konec septembra prejeli pismo bivšega lovca, ki je odkrito spregovoril o resničnem motivu članov zelene bratovščine, to pa je strast do ubijanja. Gospod, ki je zbral pogum, da je izstopi iz te krvave organizacije, želi zaradi varnosti ostati anonimen. Ob tem se v uredništvu sprašujemo, ali je Slovenija res demokratična družba, če se državljanom, ki razmišljajo drugače kot večina, lahko grozi, se jih zasmehuje ali se jim celo streže po življenju?

Spoštovani!

Odločil sem se, da vam napišem pismo, katerega lahko objavite kjerkoli želite. V kolikor bo vsaj en lovec zaradi vsebine izstopil iz lovskih vrst ali pa bo pismo vsaj enega simpatizerja lova prepričalo, da se ne včlani, je namen dosežen. Pismo je anonimno, ker živim v manjšem kraju, kjer je večji del moške populacije lovcev in bi podpis pomenil izolacijo tako zame kot za družino.

Letos sem po 12. letih končno zbral pogum in izstopil iz lovskih vrst. Staž je bil dovolj dolg, da sem dodobra spoznal mentaliteto današnjega lovca – imel sem tudi priložnost sodelovati z več lovskimi družinami, tako da spodnje trditve na veljajo samo za ozek krog lovcev (LD, v kateri sem bil član), ampak si upam trditi, da je situacija več ali manj povsod enaka.

Zakaj se ne izplača biti lovec

1. Trditev, da je lovec okoljevarstvenik ali ekolog, je smešna ravno tako kot trditev, da lovci opravijo v lovišču ogromno prostovoljnih delovnih ur v prid divjadi in okolja. Vse, kar lovec v lovišču počne, je posredno ali neposredno povezano z lovom (beri odstrelom) ali pa z družabnim življenjem. Dela so večinoma povezana z izdelavo ali pa vzdrževanjem lovskih objektov, ki so v naravi moteč element, ali pa s pripravo hrane, ki pa je v večini primerov zgolj vaba za divjad, saj so vse krmne njive opremljene s prežami. Razne čistilne akcije so samo pesek v oči širši javnosti in pa propaganda. Lovec je s svojimi objekti, prevoznimi sredstvi in pa prisotnostjo največji vsiljivec med vsemi uporabniki gozda, sploh če upoštevamo dejstvo, da Slovenija premore 22000 članov lovcev.

2. Še bolj smešna je trditev, da je lov v prvi vrsti skrb za divjad in je odstrel le ena od lovčevih aktivnosti. V kolikor bi bilo to res, potem bi se grehi in neposlušnost članov sankcionirali s prepovedjo krmljenja divjadi ne pa s prepovedjo odstrela za določeno obdobje. Cilj lova je eksekucija čim lepšega (trofejnega) primerka divjadi in nič drugega.

3. Ne verjemite, da je biti lovec častno. Za situacije, ko je lovec uporaben (povozi, usmrtitev ranjenih in hudo bolnih živali itd.) ne potrebujemo 22000 ljudi, ampak nekaj deset profesionalcev s pravilnim odnosom do živali. Trdim, da nobeno dejanje, kjer je uspeh povezan s krvjo, ni častno, še najmanj pa lov, saj je žrtev lovcu neprimeren nasprotnik.

4. Pravi lovec ne postaneš z opravljenim pripravništvom in izpitom, ampak ko:

- žival vidiš le še kot predmet, ki ti, če ga pokončaš, dvigne ugled, poveča samozavest, povzroči zavist pri kolegih …

- si pripravljen zaradi lova zanemarjati družino, delovne obveznosti in samega sebe,

- ti obrekovanje, hinavščina in alkohol nista več tuja,

- te trpljenje živali ne prizadene več.

Izstop iz zelene druščine je bilo zame veliko olajšanje in verjamem, da je ogromno lovcev, ki so v to organizacijo »zašli«, kot sem jaz (nekateri na priporočilo prijateljev lovcev, drugi zaradi tradicije v družini …). Ljubitelj narave in živali, ki je najpogostejši izgovor za status lovca, si lahko tudi brez puške. Moj namen ni prepričevati zakrknjenih lovcev o njihovi zmoti, saj iz izkušenj vem, da je lov v njihovem življenju na prvem mestu in velikokrat sem imel priložnost videti, kaj vse so ti ljudje pripravljeni storiti za zeleno uniformo. Apeliram na člane, ki nihajo med odločitvijo lovec da ali ne, in pa tistimi, ki so zainteresirani za zeleno bratovščino. Zagotavljam vam, da v kolikor samo podvomite v to, da lov morda ni za vas, v lovskih vrstah nimate kaj iskati.

Lep pozdrav!

Uredništvo iskreno čestita bivšemu lovcu, da je prenehal ubijati naše čudovite sostvaritve.

Vir: Revija Osvoboditev živali, november 2006

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HHV :naughty: :naughty: :naughty:

:hmm: spet se boš ven vlekel na vse pretege :eek:

nema ti spasa :nono:

ta tip je bil korajžen vsaka mu čast :OK:

:worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res da nemaram lovce, ampak ko pa prebiram takele anonimna pisma, mi gre pa kar rahlo na bruhanje, ni dvakrat zarečt, da so se ga lovci sami znebili, če je dec naj še napiše ime in priimek, pa da slišmo še drugo stran, ampak res, najbol mi grejo na živce anonimneži, ker so to največje REEEEEEEEVE :BUA: :BUA:

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žival ki ni zdrava, je slabotna, uboga,... bo v divjini umrla in ne bo zaplodila slabih potomcev. Močna žival bo preživela in zaplodila nov rod. Tak da za naravno selekcijo je poskrbljeno, to kaj pa lovci nastavlajo hrano pa dajo možnost preživet slabotnim živalim, ki zaplodijo slabotne potomce pa pomeni samo to, da bojo nasledni rodovi v kurcu. Torej glede tega lovci niso potrebni. Da pa za dnar strelajo živali pa nabirajo trofeje pa se mi tudi ne zdi prav. Če mi ne poveste ene dobre plati lovcev, ker se je trenutno sam ne spomnim, tudi jaz podpišem peticijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žival ki ni zdrava, je slabotna, uboga,.

žal so tudi nekateri ljudje "ubogi"

Tak da za naravno selekcijo je poskrbljeno

si prepričan, da je res tako? a ste imeli v osnovni šoli biologijo? oz. a jo sedaj v srednji kaj imate?

Če mi ne poveste ene dobre plati lovcev, ker se je trenutno sam ne spomnim,

premalo razmišljaš očitno, um ti ne seže daleč.....a bi recimo pospravljanje smeti v gozdu oz. delovne akcije spremenile tvoje mnenje?

sicer pa preberi celo temo, ne sam zadnje dve objavi, več ti bo jasno...

ni dvakrat zarečt, da so se ga lovci sami znebili,

in ni trikrat za rečt, da so to kar sami napisali...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

žal so tudi nekateri ljudje "ubogi"

Že, toda tako kot se ne odstranjuje ubogih ljudi, se ne odstranjuje tudi zdravih ljudi.

si prepričan, da je res tako? a ste imeli v osnovni šoli biologijo? oz. a jo sedaj v srednji kaj imate?

O ja, biologije kolikor hočeš pa tudi za hišo imam gozd in približno vem kako je na stvari.

premalo razmišljaš očitno, um ti ne seže daleč.....a bi recimo pospravljanje smeti v gozdu oz. delovne akcije spremenile tvoje mnenje?

Ne bi se strinjal, da mi um ne seže daleč ampak dobro to se nima smisla prerekat. Odvisno od mišljenja posameznika. No vidiš delovne akcije in pospravljanje smeti bi mi zeloooo spremenile mnenje, ampak ker žal vem za kar nekaj odpada po gozdovih ki je na istih mestih že več let (razni avti itd) in se ni premaknil, to ne priča o nobenih akcijah. Če bi v bližnji okolici kakšne bile, bi se še pridružil toda žal o njih ne duha ne sluha.

sicer pa preberi celo temo, ne sam zadnje dve objavi, več ti bo jasno...

Sem kr nekaj prebral ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žival ki ni zdrava, je slabotna, uboga,... bo v divjini umrla in ne bo zaplodila slabih potomcev. Močna žival bo preživela in zaplodila nov rod. Tak da za naravno selekcijo je poskrbljeno, to kaj pa lovci nastavlajo hrano pa dajo možnost preživet slabotnim živalim, ki zaplodijo slabotne potomce pa pomeni samo to, da bojo nasledni rodovi v kurcu. Torej glede tega lovci niso potrebni. Da pa za dnar strelajo živali pa nabirajo trofeje pa se mi tudi ne zdi prav. Če mi ne poveste ene dobre plati lovcev, ker se je trenutno sam ne spomnim, tudi jaz podpišem peticijo.

Jejheta, kvasiš neumnosti....naravne selekcije med divjadjo ni, ker smo jo ljudje porušili in moramo to zdaj umetno vzdrževati. Namreč....iztrebili smo vse volkove, večino medvedov ....skratka, plenilce, ki so skrbeli za naravno selekcijo med to divjadjo.

Jebi ga...obrnite kakor hočete, ampak brez selekcije, ki jo izvajajo lovci, bi se srnjad preveč namnožila, kmetje bi spet začeli zelo glasno jokat in stokat zaradi škode, pa še bolezni bi se začele precej širit med preštevilno populacijo, če pa poskusimo naselit naravne plenilce, pa.... :kva2: ....ja, itaq....spet kmetje v jok in na drevo, da jim ti plenilci papajo ovčke in ostalo meso, ki ga gojijo.

:P , Alla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jejheta, kvasiš neumnosti....naravne selekcije med divjadjo ni, ker smo jo ljudje porušili in moramo to zdaj umetno vzdrževati. Namreč....iztrebili smo vse volkove, večino medvedov ....skratka, plenilce, ki so skrbeli za naravno selekcijo med to divjadjo.

Jebi ga...obrnite kakor hočete, ampak brez selekcije, ki jo izvajajo lovci, bi se srnjad preveč namnožila, kmetje bi spet začeli zelo glasno jokat in stokat zaradi škode, pa še bolezni bi se začele precej širit med preštevilno populacijo, če pa poskusimo naselit naravne plenilce, pa.... :kva2: ....ja, itaq....spet kmetje v jok in na drevo, da jim ti plenilci papajo ovčke in ostalo meso, ki ga gojijo.

:P , Alla

alla, glede medvedov pa glih nimaš prav, pejt mal na kurešeček, pa jih boš lahko velik vidla

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas in v okolici 150km okrog nas pa ne duha ne sluha o njih. Če so nekje, še ne pomeni da so povsod. Po večini pokrajin ni niti enega naravnega plenilca velike divjadi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko pa bodo lovci pustili da se vse živali svobodno razmnožujejo bodo pa kmeti pa vikendaši jokali ko jim bodo medvedi okoli hodli. pol bo pa država kriva ker ne ščiti boge ovce pa subvencije pa kaj še vem kaj vse.

vsak ki nasprotuje lovcem mora bit najmanj vegetarjanec in nosit gorotex namesto usnja al pa tiho. a v mesnici zaklana svinja je pa manjvredna od ene srne ki jo vstreli lovec?

edina razlika je da lovec vsaj gre v gozd in vstreli, razvajena gospoda pa v mesnico kjer umazano delo opravijo drugi :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem kr nekaj prebral ja.

premalo .)

O ja, biologije kolikor hočeš pa tudi za hišo imam gozd in približno vem kako je na stvari.

ti čist verjamem .)

No vidiš delovne akcije in pospravljanje smeti bi mi zeloooo spremenile mnenje, ampak ker žal vem za kar nekaj odpada po gozdovih ki je na istih mestih že več let (razni avti itd) in se ni premaknil, to ne priča o nobenih akcijah

a si že kdaj bil na delovni akciji? si že kdaj čistil gozdove? oz. kako lahko na osnovi lokalnih delovnih akcij sklepaš na celotno populacijo lovcev v Sloveniji?

lobiraj na starše, da se preselite, če vaši lokalni pristojni "organi" ne naredijo nič za bolj čisto naravo....sploh, ker to tebe očitno zelo moti...lahko pa primeš vrečo in greš pospravljat sam..boš več koristnega naredil kot s tem tvojim nezrelim pisanjem in posploševanjem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja razbite avte pa to naj dam na hrbet pa očistim gozd, pametno. Sicer pa mi je za te gozdove že več al manj vseeno, ker vsi mečejo odpadke pa nihče nič ne reče, ko pa se jaz z kakim atxom al pa čem spravim malo vozit po gozdnih poteh pa sn največji onesnaževalec in so takoj vsi proti meni. Razumem da je lov všeč nekaterim tako kot drugim kaj pa vem motori, slikanje, glasba,... in je grdo da se govori o peticijah (kaj če bi kdo začel o peticiji proti motoristom ker je dosti nesreč, je nevarno itd. Potem bi se pa res odselil (ne pa zato ker imamo umazan okoliš, za kar bi me thundercat preselil)) in zato razumem da so takšne peticije proti lovcem za nekatere zelo boleče. Ampak vseeno se mi še vedno ne zdi prav da gre starejša gospa s pudlom v gozd in ji nekdo ustreli psa zato ker se je preveč oddaljil od lastnice in bi znal biti nevaren. Tisto o akcijah pa vzpostavljanju pravega ekosistema zato ker smo ga ljudje že tako preveč uničili pa je super :OK: Bi o podpisu peticije še razmislo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Saškem se je pojavil albino bambi. Lovci že polnijo svoje puške, javnost pa želi belega srnjačka obvarovati.

Še sreča, da se je pojavil na Saškem, sicer bi v petih minutah sto brihtnih buč naškrebljalo:

"To je možno samo v Sloveniji :BUA: "

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še sreča, da se je pojavil na Saškem, sicer bi v petih minutah sto brihtnih buč naškrebljalo:

"To je možno samo v Sloveniji :BUA: "

Kako

pa to, da VI ob tej pozni uri

še razgrajate po Motomarsu

Exelenca?

:naughty:

Hitro spančkat.

:zzz:

Yu3 je Vaš najtežji dan v tednu,

ker boste celo dopoldne nestrpno čakali,

da se začne week-end.

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobr da prihaja zima in sneg....kamuflažne barve ga bojo varovale..... :P

Sicer pa v prispevku ni nobenega krvoločnega lovca, ki bi zagovarjal odstrel.....a ja najbrž so dobili ponudbe od slovenskih kolegov, da pridejo in ustavijo grožnjo saškim rjavim jelenom.... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!