Skoči na vsebino

Peticija proti lovcem


D.J.

Priporočene objave

ja, drugače misliče je treba nemudoma likvidirati---za ziher pa pospraviti tudi ožje sorodstvo in vse s katerimi se je družil.

chicken

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, drugače misliče je treba nemudoma likvidirati---za ziher pa pospraviti tudi ožje sorodstvo in vse s katerimi se je družil.

chicken

lina....srčece....tebe sem pogrešal.... .)

nikakor ni moj namen sprožati takšne reakcije, kot si jih ti želiš......prosim, če si prebereš moj post malo višje...hvala bogu (ali pa motomarsu), da so mnenja različna okoli nekaterih stvari, saj drugače ne bi bilo zanimivo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kako bi nasprotniki lovcev in lova vzpostavili naravno ravnovesje v naravi, če bi ukinili lov in odvzeli orožje lovcem. Pa ne z izjavami v stilu: ... vse je že zajebano v osnovi ... , ... to so že naši predniki (Tito) zajebali ... , itd. Zanima me samo izdelan plan kako naprej, če z jutrišnjim dnem ukinemo lov. Kaj storiti z živalmi, ki se bodo čezmerno namnožile in se začele širiti v človekov življenski prostor, njive (rastlinojeda divjad), hiše (podgane), ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kako bi nasprotniki lovcev in lova vzpostavili naravno ravnovesje v naravi, če bi ukinili lov in odvzeli orožje lovcem. Pa ne z izjavami v stilu: ... vse je že zajebano v osnovi ... , ... to so že naši predniki (Tito) zajebali ... , itd. Zanima me samo izdelan plan kako naprej, če z jutrišnjim dnem ukinemo lov. Kaj storiti z živalmi, ki se bodo čezmerno namnožile in se začele širiti v človekov življenski prostor, njive (rastlinojeda divjad), hiše (podgane), ...

Kot sem že omenil z opustitvijo lova ne bi dosegli veliko oziroma dolgoročni cilji ne bi bili pričakovani. Pričakovali bi pa to, da bi se v naravi vzpostavilo neko ravnovesje in bi se populacije živali nekako med seboj "regulirali" v smislu, volk poje srno, lisica zajca in podobno. Vendar bi slej ko prej prišlo do, če ne drugega kakšnega izbruha bolezni, ki bi populacijo zdesetkalo. Npr. pojav garij pri gamsih. Nekaj časa je bil lov na gamse prepovedan oziroma omejen, takrat so se množično začela pojavljati garja pri gamsih in je popolacija v ( ne vem ali v Karavankah ali v Julijcih) skoraj propadla. Namreč, zavedati se moramo, da prihaja znotraj populacije tudi do intraspecifičnih odnosov (hrana, življenski prostor, razmerje glede na splo, razmerje glede na starost, razmerje rodnosti, razmerje smrtnosti in podobno). Po domače povedano bi se vse zjebalo, če ne bi strelali srn, ker bi te začele umirati zaradi bolezni, zaradi pomanjkanja hrane, pomanjkanja potrebne prostora,... Žal odprava lova ni mogoča! Sedaj, ko je odstrel divjadi reguliran s strani Zavoda za gozdove bi bilo za pričakovati, da bi se odstrel celo povečal, ker je skoraj kakršnakoli umetna nasaditev dreves nemogoča, ker srnjad in jelenjad vse požre. Izjema so le žične mreže s katerimi se ogradi določen prostor v gozdu. Vendar je to predrago. Odtrgalo bi se tudi kmetom, ker bi se povečale škode na poljščinah. Država bi posledično morala plačevati večje odškodnine in to bi po žepu udarilo vse nas davkoplačevalce.

Glede živali, ki pa končajo pod kolesi vozil ali vlakov je pa nekako pavšalno to že vračunano v odstrel. Žal so prometnice (predvsem avtoceste-notranjska) grajene tam, kjer imajo medvedi svoje poti. Tista ograja ob avtocesti kakšnega poštenega kosmatinca ne zadrži.

Dolgo časa sem bil sam nasprotnik lova vendar, ko sem vse skupaj malo bolje preštudiral (za 7) je lov nujno potreben na našem ozemlju. Konec koncev se gozdnatost Slovenije počasi bliža 60% odstotkom vsega ozemlja in realno gleda se večina populacij divjadi zato veča. Izjema so kakšni fazani, zajci, kotorne, divji petelin, rušovec, pa kakšne sove itd. Kar se tiče velike divjadi jo je vsekakor več.

Verjetno večina ne ve, da je bila popolnoma vsa jelenjad na Kočevskem iztrebljena in so jo naselili na novo. Prav tako je bil iztrebljen tudi ris vendar so naselili 4 pare, pa je en nato crknil ali pa so ga Hrvati pihnili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ja, da ne boste rekli, da sem kurba, vam moram nekaj za Dedka mraza dati. :hmm:

HHv ....če bi bil ti kurba, marsikdo ne bi fu..t stradal in potem bi bila tale tema kvalitetnejša.... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, ali brskam po MOTOSVETOVEM forumu, ali forumu kakšne zelene bratovščine??? :? :? :? :? :? Ne bom preverjal ali imate vi, ki se oglašate sploh v lasti kakšen motor, ali "frače", ampak mislim, pravzaprav sem prepričan, da ste zgrešili stran????????????????? :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj bi falil stran.

Tema je bila odprta z razlogom, zdej pa je postala vsesplošno nastrojena lovci & prijatelji proti ostalim & nasprotnikom.

Včasih se še nasprotniki scufajo med sabo.

Več kot očiten motoristični PMS, zima terja svoj davek na sezonskih cvajradfarerjih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, ali brskam po MOTOSVETOVEM forumu, ali forumu kakšne zelene bratovščine??? :? :? :? :? :? Ne bom preverjal ali imate vi, ki se oglašate sploh v lasti kakšen motor, ali "frače", ampak mislim, pravzaprav sem prepričan, da ste zgrešili stran????????????????? :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA: :BUA:

Mogoče pa bi bilo vseeno dobro, če bi takile "greenhorns" kot si ti, malo pobrskali in prebrali preden posadite prve buče. Motosvet ni od včeraj, res da ni več kar je bil, a vseeno se stvari ne začno šele z vašim obiskom. In v razsvetlitev je že, če novoprišleki preberejo vsaj naslove kategorij. Včasih se komu potem le posveti, da na tem forumu se pa ne vozi le znotraj plank ozkega motorističnega dvorišča.

To, da bi kakšen taki spregledal, da je kar nekaj lovcev tudi motoristov in obratno, je pa že nevarno za varovalke. Da se ti področji kdaj tragično srečata tudi v realnem življenju, bi pa pomenilo že zlonamerno diverzijo določenih podstrešnih procesorjev.

Ah, jebat ga, takle imamo! :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj bi falil stran.

Tema je bila odprta z razlogom, zdej pa je postala vsesplošno nastrojena lovci & prijatelji proti ostalim & nasprotnikom.

Včasih se še nasprotniki scufajo med sabo.

Več kot očiten motoristični PMS, zima terja svoj davek na sezonskih cvajradfarerjih.

Hem, si boste pa moral odpret novo stran - kak pljuvalnik po lovcih pa lepo napisat, da je samo za tiste, ki sovražijo lovce (iz kakršnegakoli razloga že), čeprav to ni najbolj lepo.

Tukaj se je pač odprla debata in vas je HHV tako hudo povozil na vseh področjih, da vam ne ostane drugega kot v jok pa na drevo. Naredili ste si še dodatno škodo s tem, ker si kar nekaj ljudi vzame čas prebrati in premisliti o napisanem in so seveda videli, da tisto kar HHV piše ima smisel in namen v naši družbi ter prinaša daleč več koristi kot škode tako družbi kot naravi.

Dejstvo pa je, da so ljudje takšni in drugačni, tako med motoristi kot med lovci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fuck off

:angry:

Skrbno izbrane besede dostojnega gospoda v šestdesetih, visokega intelektualca, bivšega gospodarstvenika in baje soustvarjalca politike nekoč...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skrbno izbrane besede dostojnega gospoda v šestdesetih, visokega intelektualca, bivšega gospodarstvenika in baje soustvarjalca politike nekoč...

Zgoraj

lahko preberete

lažniv komentar degena,

kateremu

od vsega delujejo le trije

gangliji ..

:yes:

Še običajni trakulji

jih deluje več.

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

stojim na žulju?????....boli????......dobro......

in ta forum je bil brez tebe in tebi podobnih "brihtolov" prava milina, namesto sedanjega smetišča.....zanima me, kdaj se bojo zganili moderatorji.....

Vidiš, ob branju tvojih postov, se tudi jaz sprašujem enako. Moooderatorjjji! :kva2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bog si ga vedi, ali bi bilo pustiti, da steklina do konca opravi, ali pa bi bil potreben sanitarni odstrel? :hmm:

Jaz bi k steklini in sanitarnemu odstrelu dodal še strup za podgane. Da ne bo pomote. :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

... raubšici ... :eek: :BUA:

Kje? :kva2:

Ja, vedno več jih je. :closedeyes: Tudi tu se pozna razširjenost črnega trga z orožjem. Vsaka baraba že ima orožje na črno in hara po gozdovih, pa mu ne moreš nič. Čuvajske službe lovskih družin so bolj na papirju kot ne, saj se ljudje ne odločajo reskirati življenj za nič, doma pa žena in otroci. S policijo si v gozdu tudi bolj težko pomagaš, z lovskimi inšpektorji je še manj kot nič, ker jih je pač odločno premalo.

Tako da krivolov kar lepo cveti. Se vidi kakšen odnos imajo ljudje, predvsem pa država do prostoživečih živali. :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je ta številka 106 za odstrel prava ali so kaj popustili?

Kaj pravijo lovci na to?

WWF opozarja na dramatične posledice odstrela medvedov

Svetovni sklad za naravo (WWF) Slovenijo opozarja, da bo imel za letos načrtovani odstrel 106 rjavih medvedov dramatične posledice na vrsto po celi Evropi, saj si slovensko medvedjo populacijo delijo številne države v regiji, piše na spletnih straneh organizacije. V WWF tudi dvomijo v točnost uradnih ocen, da naj bi bilo v državi med 500 in 700 medvedov. Menijo, da je precej verjetnejša nižja številka.

Čeprav je Slovenija ena prvih držav EU, ki je zaščitila rjavega medveda, država načrtuje zvišati letno kvoto za odstrel medvedov na 106, kar bi lahko zdesetkalo medvedjo populacijo, opozarjajo v WWF.

Skupaj z načrtovanim odstrelom 106 medvedov in medvedi, ki vsako leto poginejo na cestah in železniških tirih, pa se številka dvigne na okoli 130 medvedov. Leta 2005 je na cestah v Sloveniji poginilo 40 medvedov in stopnja smrtnosti medvedov bi se tako približala 30 odstotkom celotne populacije.

WWF zato pričakuje jasne podatke o številu medvedov in argumente za uradno določeno kvoto lova medvedov, ki letno znaša preko 20 odstotkov, kar je, kot piše na spletnih straneh sklada, neznanstveno in netrajnostno.

Ker bo Slovenija v prvi polovici leta 2008 predsedovala EU, bi morala to priložnost izkoristiti in dokazati, da je lahko vodilna v uveljavljanju evropskih smernic upravljanja z velikimi zvermi, še poudarja WWF.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je ta številka 106 za odstrel prava ali so kaj popustili?

Kaj pravijo lovci na to?

...

Lovci nimajo tu kaj reči, ker jih nihče nič ne vpraša! Odstrel zaščitenih vrst velikih zveri določa ministrstvo!

WWF pa v tem primeru prodaja buče. Ne rečem da spet, ker se drugje ne spoznam dovolj, pri medvedu v Sloveniji pa sigurno.

Po laičnem izračunu podprtem z razmišljanji in opazovanji lovcev iz dežele medveda, je število medvedov v Sloveniji že blizu 2000. Četudi bi rekel, da je malo pretirana, je z ogromno rezerve še vedno mnogo višja številka, kot jo priznajo "uradni" krogi zaradi pritiska naravovarstvenikov.

Se pa pravzaprav okoli tega nič ne sekiram. Prav kmalu boste cucke privezovali doma za ograjo, pa ne zato, ker bi to jaz težil, ampak, ker vam jih bodo sicer medoti pomalicali. :evilgrin: Vsako leto višje število interventnih odstrelov medveda že samo v naseljeni Ljubljanski kotlini to potrjuje. :zzz:

V bližnji bodočnosti, upam da se bom spomnil, vam podam linke na nekaj takih cvetk "naravovarstvenih" lovcev na denar! Drugače že marsikateri taki organizaciji niti reči ne morem. Postajajo preveč enaki pasjim zavetiščem, ki rastejo kot gobe po dežju, odkar se za to od občine dobiva denar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!