Skoči na vsebino

Peticija proti lovcem


D.J.

Priporočene objave

Vsekakor. :yes:

Ta

diagnoza mi je odprla vrata.

Zdaj vsaj vem kako je z mano

in

da lahko začnem ...

:ninja:

množičnagrobiščašenisopownapress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Neglede na vse skupaj, so meni lovci in lovska filozofija antipatični. Človek zaseda naravni prostor živali in ne obratno. Če bi šlo zgolj in samo za plemenit namen, si ne bi obešalo trofej po zidovih in imeli kož po tleh. Prav zanimivo bi bilo videti, koliko teh "zelenih morilcev" bi še hodilo po gozdovih, če bi pri nas srne, zajci in fazani streljali nazaj in v zasedah čakali lovce? Ne verjamem, da sploh kateri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Quousque tandem..." začetek Ciceronovega govora proti Katilini.

Kako dolgo še (naj prenašamo gattolino) ...

Jaz je na tvojem mestu sploh ne bi. Zamenjajo forum in kiss goodbye.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:cry:

p.s.: kaj se dogaja z "nadhodi" za živali nad avtocestami?

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Človek zaseda naravni prostor živali in ne obratno.

Kaj a drugač ljudje živimo pod vodo, ali na luni :?

Ljudje smo tudi živali in živimo v okolju, primernem za nas. Ker smo inteligentnejši (no ste tudi izjeme :closedeyes: ) pač dominiramo. In z to našo inteligenco lahko poskušamo ustvariti pogoje za sožitje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:cry:

p.s.: kaj se dogaja z "nadhodi" za živali nad avtocestami?

Kot ponavadi, odgovorni si zatiskajo ušesa in razmišljajo o vremenu in dopustu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot ponavadi, odgovorni si zatiskajo ušesa in razmišljajo o vremenu in dopustu.

Po svoje smo odgovorni kar vsi. Jaz nisem lovec, tudi nihče od žlahte ni lovec.

Namreč, sobivanje divjadi in človeka ni mogoče zaradi slednjega. Preveč smo posegli v okolje in še vedno posegamo. Najhuje pri vsem temu je, da kratko potegnejo živali. Ali je lov potreben? Mislim da je pod pogojem, da se ne lovi oziroma ne predvidi za odstrel plemenskih (kapitalnih živali), ker s tem delamo negativno selekcijo, ki pa na dalši rok verjetno ne bo prinesa pozitivnih rezultatov. Seveda se s (kapitalnimi) jeleni, medvedi, srnjaki, gamsi odlično zasluži. Drugo je, če gre za (sanitarni) odstrel. Ampak s slednjim ne damo možnosti plenilcem (volk, ris, medved), kar posledično pripelje do manjših pokolov drobnice. Te pokoli se vse preveč izkoriščajo zadnje čase, ker je več podivjanih psov kot pa zgoraj naštetih treh velikih plenilcev.

Posledično pa neodstrel kapitalnih živali pripelje do Prevelike namnožitve in tako namesto rejcev drobnice tarnajo kmetje, da jim divjad uničuje pridelke. Žal ne moremo vsega prepustiti naravi, ker je življenski prostor divjadi premajhen in bi mehanizmi okolja že sami zavrli rast neke populacije s to razliko, da bi tu živali stradale, ile podvržene raznim boleznim itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pike, se večinoma strinjam z napisanim :grim , problemček nastane, ko se mora plenilec odločiti med zalezovanjem in dirjanjem za naravnim plenom (recimo jim slabotnejše živali) ter "sprehodom" do prve obore s slastnimi janjci...

Pri nas, na žalost, (skoraj) ni več nedotaknjenih območij, kjer so živali "med sabo".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[

, ki je sam lovec in tako pozimi kot poleti hodi v gozd, hrani živali, opazuje njihov razvoj, skrbi, da le-ta poteka čim bolj nemoteno in da se ohranja naravno ravnotežje.

LP

Windsurf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj a drugač ljudje živimo pod vodo, ali na luni :?

Ljudje smo tudi živali in živimo v okolju, primernem za nas. Ker smo inteligentnejši (no ste tudi izjeme :closedeyes: ) pač dominiramo. In z to našo inteligenco lahko poskušamo ustvariti pogoje za sožitje.

A ti žališ, prijatelj? Če je tako kot praviš, pa poenostavimo. Doma imaš dojenčka in ker si pametnejši in premožnejši in trenutno višje ravit od njega in ker si ti v soboto zvečer gre ven, ga z ženo lepo pustita celo noč samega. Tako to gre, da pametnejši vlada manj razvitemu? Ali pa s to razvitostjo prevzameš odgovornost za manj razvite, živali, okolje itd. Vidiš, vreme se že močno spreminja in letnih časov več nimamo zaradi takšnih, ki mislijo tako kot ti. Cel kup živalskih vrst smo iztrebili. Kdo? Jaz? Ne. Tisti, ki vidijo v lovu takšne in drugačne užitke. In ti to zagovarjaš? Bravo. Pametno Polde, pametno.

Po svoje smo odgovorni kar vsi. Jaz nisem lovec, tudi nihče od žlahte ni lovec.

Namreč, sobivanje divjadi in človeka ni mogoče zaradi slednjega. Preveč smo posegli v okolje in še vedno posegamo. Najhuje pri vsem temu je, da kratko potegnejo živali. Ali je lov potreben? Mislim da je pod pogojem, da se ne lovi oziroma ne predvidi za odstrel plemenskih (kapitalnih živali), ker s tem delamo negativno selekcijo, ki pa na dalši rok verjetno ne bo prinesa pozitivnih rezultatov. Seveda se s (kapitalnimi) jeleni, medvedi, srnjaki, gamsi odlično zasluži. Drugo je, če gre za (sanitarni) odstrel. Ampak s slednjim ne damo možnosti plenilcem (volk, ris, medved), kar posledično pripelje do manjših pokolov drobnice. Te pokoli se vse preveč izkoriščajo zadnje čase, ker je več podivjanih psov kot pa zgoraj naštetih treh velikih plenilcev.

Posledično pa neodstrel kapitalnih živali pripelje do Prevelike namnožitve in tako namesto rejcev drobnice tarnajo kmetje, da jim divjad uničuje pridelke. Žal ne moremo vsega prepustiti naravi, ker je življenski prostor divjadi premajhen in bi mehanizmi okolja že sami zavrli rast neke populacije s to razliko, da bi tu živali stradale, ile podvržene raznim boleznim itd.

Komplimenti za post. Živali so se čudovito imele brez ljudi. In če bi danes človeštvo izumrlo, bi sespet vzpostavilo naravno ravnovesje. Zato so "lovske resnice" čisto nakladanje. Mar ljubitelj živali potrebuje orožje? Kdo pa ga ogroža? Mar mora za obisk narave nositi lovsko uniformo? Mar potrebuje daljnogled na puški? Čemu? Zato, da z njim hrani lačne živali? Meni se to zdi društvo strahopetnih morilcev. Pa še kronični alkoholizem je njihov folklorni dodatek. Za crkniti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da človek prosto ne verjame, koliko "strokovnih" nelovcev je na tem forumu......

Celo več kot "vsevedov" v temi izbrisani....

Huda konkurenca....

Popravljeno . Popravil bmw
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da človek prosto ne verjame, koliko "strokovnih" nelovcev je na tem forumu......

Itaq. Ko se jim bojo pa zajci in veverice prav freh razkošatili po dvoriščih, bo pa jok & stok na temo "to je možno samo v SLO..." in "kje so lovci, ko jih davkoplačevalec potrebuje..." :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da človek prosto ne verjame, koliko "strokovnih" nelovcev je na tem forumu......

Celo več kot "vsevedov" v temi izbrisani....

Huda konkurenca....

Mora človek, po tvojem biti strokovnjak, da se ne strinja z "zeleno oblečenimi militaristi"? Pa še nekaj te bom vprašal. Kaj je po tvoje namen foruma? Nastopanje znanstvenikov iz vsakega področja s svojimi ekspertizami ali mnenje vsakdanjih ljudi, ki brskajo po forumu?

Itaq. Ko se jim bojo pa zajci in veverice prav freh razkošatili po dvoriščih, bo pa jok & stok na temo "to je možno samo v SLO..." in "kje so lovci, ko jih davkoplačevalec potrebuje..." :doze:

Morda pa vzameš kakšno kemično orožje, pa zapliniš vse in nimaš več problemov mne z vevericami, ne z zajci, ne z lisicami itd. A ne bi bilo to, po tvoje, najpametneje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Morda pa vzameš kakšno kemično orožje, pa zapliniš vse in nimaš več problemov mne z vevericami, ne z zajci, ne z lisicami itd. A ne bi bilo to, po tvoje, najpametneje?

Gattolina:

1. jaz nimam problemov niti z vevericami niti z zajci, lisic pa niti omenil nisem

2. po naravi sem prej len človek kot pa ne

3. tudi o svoji brihtnosti si ne delam nevemkakšnih utvar

4. zgoraj naštetega in še marsičesa drugega se zavedam

Torej je malce nerazsodno pričakovati od mene, da bom iskal pametne rešitve za probleme nekoga drugega. Žal, potruditi se boš moral sam. Želim ti radosti polno plinjenje tudi v prihajajočem letu. Ali karkoli že počneš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pepe ima rad ježe......predvsem tiste.....ki so že predelani v tatarca :devil:

Kolikor pa mi je znano.....čeprav zadnje čase.....zaradi opravičljivih razlogov.......bolj malo sledim njegove kulinarične želje.....nikoli ni pretirano oboževal veveric........baje.....so preveč kosmate.....predvsem rep :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mora človek, po tvojem biti strokovnjak, da se ne strinja z "zeleno oblečenimi militaristi"? Pa še nekaj te bom vprašal. Kaj je po tvoje namen foruma? Nastopanje znanstvenikov iz vsakega področja s svojimi ekspertizami ali mnenje vsakdanjih ljudi, ki brskajo po forumu?

sploh ne....ne rabiš biti nikakršen strokovnjak....le malo moraš sestopiti iz vsevednega prestola, se ozreti malo naokoli in poizkusiti logično razmišljati....ponavadi ne boli...

in po moje je namen foruma kvalitetna izmenjava argumentov in mnenj, ne pa predsodkov,"kafanskih" zgodbic v stilu "baba čula,baba rekla" itd.....nikakor pa to ni tovarna etiket, kjer se talajo vsevprek in pavšalno (ring a bell?)....

če se ne motim, je nekoč nek sila pameten možakar napisal nekaj v stilu "le čevlje sodi naj Kopitar"....naknadno je nek mnogo manj pameten možakar v današnjem času napisal " ne praski se tam, kjer te ne srbi".....velespoštovani član foruma Wowbert je to še nadgradil z "tih bod pa liž"...

namreč če problematike ne poznam osebno, ne tulim z volkovi v luno, ker je to pač moderno, temveč si na podlagi strokovnih ugotovitev, predvsem pa utemeljenih dejstev in zdravega razuma ustvarim svojo sliko.....

mnenje vsakdanjih ljudi je sila malo vredno......če bi mnenje kaj štelo, bi že zdavnaj odpravili omejitve hitrosti,vsi bi nosili pokalice za pasom zaradi domnevne ogroženosti s strani romov,politiki bi bili vsi po vrsti pokvarjeni in podkupljeni (za tole nisem čisto prepričan, če ni res....), že zdavnaj bi rešili svet,itd.....

ampak to je samo moje mišljenje, ki pa ni nujno, da je tudi pravilno......

Gattolina:

1. jaz nimam problemov niti z vevericami niti z zajci, lisic pa niti omenil nisem

2. po naravi sem prej len človek kot pa ne

3. tudi o svoji brihtnosti si ne delam nevemkakšnih utvar

4. zgoraj naštetega in še marsičesa drugega se zavedam

Torej je malce nerazsodno pričakovati od mene, da bom iskal pametne rešitve za probleme nekoga drugega. Žal, potruditi se boš moral sam. Želim ti radosti polno plinjenje tudi v prihajajočem letu. Ali karkoli že počneš.

Don Pepe, malo bi te popravil, če seveda smem....

1. seveda nimaš problemov ne z zajci in ne z vevericami in ne z lisicami, saj te živali tudi nimajo problemov s tabo

2. po naravi bi rekel, da si prej moder in preudaren mož, kot pa ne

3.,4. tukaj se popolnoma strinjam s tabo in se tudi sam prepoznam......glej točko 2.

Nerazsodno bi bilo pričakovati od tebe, da bi uspel najti pametne rešitve za nekakšen problem na forumu, ko pa je toliko "kibicerjev" in "prišepetovalcev" zraven, da enostavno ne moreš vedeti, kateri je dežuren...... .)

Popravljeno . Popravil bmw
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se zelene bratovščine tiče.... :hmm: moram povedati da imam zelo rad srnin golaž..... :hmm: in divjačinske salame tudi.... :worship: :worship:

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zmeraj znova eni in isti. Zajedljivi in cinični, da glava peče. Pametni pa za vse nas skupaj. Res smo lahko "veseli", da nas obkroža intelektualna elita neomejenih obzorij in leksikonografskega spomina. Brez njih bi bila ta forum prava "intelektualna puščava".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zmeraj znova eni in isti. Zajedljivi in cinični, da glava peče. Pametni pa za vse nas skupaj. Res smo lahko "veseli", da nas obkroža intelektualna elita neomejenih obzorij in leksikonografskega spomina. Brez njih bi bila ta forum prava "intelektualna puščava".

stojim na žulju?????....boli????......dobro......

in ta forum je bil brez tebe in tebi podobnih "brihtolov" prava milina, namesto sedanjega smetišča.....zanima me, kdaj se bojo zganili moderatorji.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!