Skoči na vsebino

Peticija proti lovcem


D.J.

Priporočene objave

1 - Če bo populacija zdesetkana, bo tudi škod na poljščinah manj.

2 - ...ampak vsi lovci ki jih poznam s ponosom kažejo le rogovje najlepših srnjakov ali jelenov ali lepo medvedovo kožo ali... torej trofeje najbolj zdravih in lepih živali, kar je v popolonem nasprotju s tvojim pogledom na stvar ...

1 - sedaj pa razmišljaj dalje. če bomo populacijo desetkali povsod kjer se raztezajo polja in ostala urbana območja, katera se širijo, bo na koncu divjadi... koliko???!!!

Pa je to samo zelo grob pogled. Veliko vlogo imajo še urbane prepreke ki onemogočajo izmenjavo genetskega materiala. O tem sem že pisal. Poišči nazaj v tej temi!

2 - Lepa trofeja ne pomeni nujno tudi zdrave živali! O zanimivih trofejah so ti že drugi odgovorili.

Pa še dodatno pojasnilo, v bistvu spet ponavljanje že nekajkrat napisanega v tej temi, zakaj se na stenah pojavljajo tudi kapitalne trofeje. Odtrel, ki je v bistvu simulacija naravnih izgub v neokrnjenem okolju, je poleg selekcijskega (bolne in nerazvite živali), tudi redukcijski. Naravni plenilci običajno resda planijo divjad, kijo lažje uplenijo, a ob priliki se ne odrečejo tudi zdravi. Plenitev je pač odvisna tudi od slučajnih prilik. Kjer v naravi ni bilo izvedenega dovolj redukcijskega odvzema (zmanjšanje številčnosti), je populacija narasla, nakar je za redukcijo poskrbela narava z boleznijo. Tega ljudje nočemo. Enostavno si ne želimo divje svinje s kugo ali lisice s steklino na dvorišču, kajne?!

Po drugi strani je samec (večinoma imajo trofeje samci) kateri nosi vrhunsko trofejo že prešel zenit skvalitete svojega genetskega materiala. V ozadju čakajo mlajši samci s svežim materialom. Pri teritorialnih živaleh kot je srnjak, lahko predolga dominacija enega samega srnjaka povzroči tudi, da je vsa srnjad na tistem področju v žlahti. To vemo, da ni dobro. Zato bi tak samec prej kot slej poginil napoden na roge mlajšega rivala. Ali ni bolje, da se potemtakem odstreli takega?

Pa tudi sicer vam o tem ni potrebno skrbeti. Plan se določa tako po spolni kot po starostni strukturi. Tudi to sedaj ponavljam že nnntič! In te plane odvzemov določa stroka! Vsaj zaenkrat še. In dokler je Slovensko lovstvo usmerjeno k trajni rabi naravnih virov, bo za kvalitetno divjad skrbelo in plan temu primerno določalo!

Javnost bi v primeru, da želi divjadi dobro, morala pritiskati na vlado in politične stranke, katerim je skrb za divjad španska vas, zanima jih le denar od koncesij in prodaje odstrela. To pa pelje v propad naše divjadi. Lovci so tu najmanj krivi. A so tako hudimano pripravni za pljuvanje, ti morilci Bambijev!

Divjad in narava so usodno resne zadeve. O njih nakladati kar tako na pamet in pod vplivom rumenega tiska je najmanj neodgovorno, predvsem pa nezrelo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se upaš trdit, da je kaj drugače, al kaj?

avto je status .)

samo da pravi bedaki tega še ne vedo

:lol1:

...

Divjad in narava so usodno resne zadeve. O njih nakladati kar tako na pamet in pod vplivom rumenega tiska je najmanj neodgovorno, predvsem pa nezrelo!

točno

Horčy .. problem je predvsem v nezrelosti in NEdojemanju tega planeta.

Veseli

me, da si tak entuziast in ne odnehaš dopovedovati nekaterim nezreležem nedopovedljivo ..

:worship:

moram

reči, da res z veseljem in zanimanjem čitam tvoje prispevke

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priznati pa je treba, da imate voljo ... v prepričevanju folka mislim. Tako kot lovce nihče ne bo prepričal, da nam enim ni lih fajn tole njihovo pokanje, tako nasprotnike lova nihče ne bo prepričal o obratnem.

Naj povem, da me je ko sem bil tam okol 16-17, dedek imel na "hohštandu" zraven, da bi poknil svojega prvega srnjaka. Ko sem skozi rešpetlin z merilnim križem gledal nič hudega slutečega srnjačka "šilerja" kako se pase, enostavno nisem mogel ... ustrelil sem mu za ritjo, da je zbežal ... Pa ne mislit, da sem kak pacifist :grrr niti slučajno, sem bivši soldat in vojni veteran ... ampak enostavno zelo zelo težko ubijem žival, zato pa ne razumem kako to lahko nekateri počnejo z zadovoljstvom. Sam bi žival ubil v samoobrambi, torej če bi me napadla. Pizda spet sem se vmešal, pa sem rekel, da se več ne bom :blush:

PS: Imam pa za prodat compound lok firme Bear, zelo primeren tudi za lov ... edinole puščice, oz. konice le teh so pa športne in ne lovske.

Popravljeno . Popravil tommb
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priznati pa je treba, da imate voljo ...

Ys

tudi ne bi mogel ubiti živali tako kot počno lovci, kar pa ne pomeni, da večina njih ne opravlja za naravo zelo koristnega dela ..

Pa

če smo že pri tem, kaj bi in kaj ne bi mogew .. tudi aviona ne bi mogew šofirati - pa piloti pobijejo kar dobro število primatow in jih noben tako ne pljuva kot lowcow

;)

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Veseli

me, da si tak entuziast in ne odnehaš dopovedovati nekaterim nezreležem nedopovedljivo ..

:worship:

...

Vsake toliko se mi vzbudi upanje, da mogoče pa bom le prepričal koga, da zastavi svoj glas za naravo in divjad. In da pri tem vsaj približno ve kaj in kako.

Vsake toliko mi pa spet vse dol pade. Pa sem se do sedaj po nekaj premorih vedno znova spravil prepričevati :doze:

Ma, saj mi je že marsikdo rekel, da nisem čisto pri brihti! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se upaš trdit, da je kaj drugače, al kaj?

avto je status .)

Jst ga nima :( A to pomen da sem brez statusa :xx:

Tako kot lovce nihče ne bo prepričal, da nam enim ni lih fajn tole njihovo pokanje.

Moj fotr je v enemu letu zbil 2 srne. Večkrat letno na relaciji moj dom-Ljubljana vidim povožene srne. Koliko jih je še zbitih pa jih ne vidim osebno. Velikokrat letno se v temi vozim z mopedom iz Lj domov :xx: . Tega včasih pri nas ni bilo. Tko da meni je tole pokanje čisto kul.

Ljudje smo poselili skoraj vse kotičke zemlje. Prisiljeni smo živeti z živalmi. Lahko jih popolnoma odstranimo iz ekosistema, lahko pa skrbim za njih in uravnavamo primerno število le-teh, da bo življene z njimi možno. Stvar je zelo kruta in nenaravna, samo tako pač je. Jebi ga :(

Ma, saj mi je že marsikdo rekel, da nisem čisto pri brihti! :P

:D

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst ga nima :( A to pomen da sem brez statusa :xx:

.. ti se zaenkrat še greješ v siju statusa svojega očka,

ki ti včasih posodi svoj avto, da se ti dvigne ugled

med vrstniki ...

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. ti se zaenkrat še greješ v siju statusa svojega očka,

ki ti včasih posodi svoj avto, da se ti dvigne ugled

med vrstniki ...

:)

hehe gospod vseved

Svoja avto sem imel od 18-ega leta dalje. Spomladi sem svojega razbil. In ker imam poleti motor, sem se odločil, da bom novega kupil šele pozimi .)

Fotr mi pa ne posodi svojega avta, razen v sili (ko ga nujno rabim) in še takrat mi ni prijetno .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe gospod vseved

Svoja avto sem imel od 18-ega leta dalje. Spomladi sem svojega razbil. In ker imam poleti motor, sem se odločil, da bom novega kupil šele pozimi .)

Fotr mi pa ne posodi svojega avta, razen v sili (ko ga nujno rabim) in še takrat mi ni prijetno .)

Damn, starega imaš kot je moj. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če smo že pri tem, kaj bi in kaj ne bi mogew .. tudi aviona ne bi mogew šofirati - pa piloti pobijejo kar dobro število primatow in jih noben tako ne pljuva kot lowcow

Mah, večina sralcev v tej temi še prašiča ne bi mogla počit, pa vsi radi pršut in šunko žrejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa piloti pobijejo kar dobro število primatow

:? :?

Imam kakšno luknjo v neznanju biologije :? :?

Kateri primati množično tekajo po letaliških stezah,

da jih piloti gazijo,

ali frčijo po zraku, da jim lomijo lopatice turbin?

:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je kdo bral današnje novice? :huh:

"lovec iz polhovega gradca svoje slednike hranil z zapuščenimi psi in divjimi svinjami"

:blink:

HHV kaj je to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je kdo bral današnje novice? :huh:

"lovec iz polhovega gradca svoje slednike hranil z zapuščenimi psi in divjimi svinjami"

:blink:

HHV kaj je to?

Definitivno njegov znanec. Ali pač tudi ne. :hmm:

Popravljeno . Popravil SHERIFF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Definitivno njegov znanec. Ali pač tudi ne. :hmm:

Tale tvoj definitivno in sledeči stavek ne gresta skupaj. Si malo konfuzen? :eek:

Slovenske novice pravite? Pišuka, niste mogli prej napisat, sem ravno iz malice nazaj v okove skočil.

Je kaj kje na netu? Že naslov je tako smotan, da me prav zanima kakšen novinarski umotvor je to. :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je kdo bral današnje novice? :huh:

"lovec iz polhovega gradca svoje slednike hranil z zapuščenimi psi in divjimi svinjami"

:blink:

HHV kaj je to?

NAGAYA!!!! Od tebe pa res ne bi pričakoval, da Slovenj zamenjap za Polhov!!! Ti, ti, v kot klečat in to na koruzo!!!

Ja sem ravnokar dobil za prebrati, da je 47 letnik iz Slovenj Gradca imel v neki baraki zaprtega ozimca divje svinje in ne vem koliko psov... Bolno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek: :blink: :blink: :doze:

Ja TC, tvoj link sem prebral, hvala, a na Delu ne najdem tistega, kar omenja Brrrm. Ali ni ali sem pa čorov, razen, če ni samo v tiskani obliki in je tisto Brrrm iz papirja prebral. Me pa seveda zanima tako resnica, kot tudi kazen, če je zaslužena.

Ok, saj se bo Brrrm še oglasil in razčistil obzorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej je...pojdi na moj link od dela pa vidiš kroniko...potem pa preberi 9 novico (od zgoraj navzdol) z naslovom "Zasegli divjo svinjo, zaprto v kletko"

.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja TC, a vidim samo naslov in dve vrstice, ker pač nisem plačnik.

No sem že na papirju prebral in sedaj lepim za ostale, da se ne bo spet kakšen u iber brihten našel in začel pljuvati čez lovce.

Sicer pa menim, da bo možakar, kateri je imel pujso letos predlagan za Slovenca leta. :P

post-499-1158057439_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NAGAYA!!!! Od tebe pa res ne bi pričakoval, da Slovenj zamenjap za Polhov!!! Ti, ti, v kot klečat in to na koruzo!!!

se posuvam s pepelom.....Novic ne berem "pretirano" pozorno :blush:

ampak bistvo sem pa vseeno zadela O:-)

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!