Skoči na vsebino

Yamaha YZF R6


robberrt

Priporočene objave

Imam en problem z Yamaho R6 letnik 2007.

Neče vžgati. Vrti v prazno, vžgat pa neče. Akumulator je nov in poln. "Kill switch" je ON, tačka dvignjena. Motor je bil paden, crash senzor kaže pravilne vrednosti po diagnostiki (meje so med 0,4 in 1,4, kaže mi 0,6). Šel sem čez cel diagnostics mode in so vse vrednosti OK. Po padcu je stekla ven hladilna tekočina. Dolil sem novo. Moped ima Power Commander, lambda senzor ni priklopljen. Spomnim, se da je po padcu motor še vedno laufal.

Googlam pa ne najdem nič pametnega. Kaj bi lahko bilo narobe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Nosilec že imam, vendar sem dal po merah tega, delati drugega z malo daljšim spodnjim delom za pritrditev mačjega očesa.

a že imaš? kakšna slika?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

a že imaš? kakšna slika?

Sem spregledal tvoj post, tako da z malo zamude:

IMAG0918.jpg

IMAG0920.jpg

lp

oz: zopet površnost, pisala si za nosilec, ne za crash pade. Bom prilepil še sliko nosilca.

Popravljeno . Popravil exe`FZS
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo fantje! Mam eno težavo in sicer...doma mam r6-ko 2002 letnik in ko se mi segreje motor na 90 in plus stopinj v centru na semaforju pa tko in recmo ko ga ugasnem mi kr spusti vodo iz posodice oz. mešanco antifriz in vodo? A kdo kej ve kaj bi blo treba narest? Pa še ena stvar, gor mam gume qualifier rr in sm jih kupu lani nove in mi recmo vsake tok časa sprednja guma spusti sama od sebe??? Hvala za odgovore :beer1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo fantje! Mam eno težavo in sicer...doma mam r6-ko 2002 letnik in ko se mi segreje motor na 90 in plus stopinj v centru na semaforju pa tko in recmo ko ga ugasnem mi kr spusti vodo iz posodice oz. mešanco antifriz in vodo? A kdo kej ve kaj bi blo treba narest? Pa še ena stvar, gor mam gume qualifier rr in sm jih kupu lani nove in mi recmo vsake tok časa sprednja guma spusti sama od sebe??? Hvala za odgovore :beer1:

Kako to misliš spusti vodo iz posode. Steče po tleh? ko se voda segreje se razširi-presežek gre v ekspanzijsko posodo. Ko se ohladi in skrči potegne vodo spet iz posode.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pomojem mu ekspanzijska posoda oz. pokrovček na njej ne tesni, posledično voda v sistemu ni pod tlakom in zavre pri 100st.C(če pokrovček tesni se s temperaturo poveča tlak v sistemu in voda kasneje zavre, pri preko 120st.C), nato presežek uide po tleh...pokrovček bo zrel za menjavo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem spregledal tvoj post, tako da z malo zamude:

IMAG0918.jpg

IMAG0920.jpg

lp

oz: zopet površnost, pisala si za nosilec, ne za crash pade. Bom prilepil še sliko nosilca.

a to so original?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a to so original?

Ja to so original so najlepši, najdražji upam da tudi najboljši čeprav jih nisem preiskusil, moja strupenjača se diči z njimi :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a to so original?

Kot je že carp napisal.. :)

Sem se odločil reskirat malo več za original, kljub temu, upam da jih ne bo nikoli treba probat. :)

Prilagam še slike nosilca.

lp

post-12474-0-44492800-1310375078_thumb.jpg

post-12474-0-57410000-1310375086_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam za prodat nekaj delov za Yamaho r6 letnik 2006- 2007. Double bubble zatemnjena sprednja šipca Fabri, ročko sklopke. Več na PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zanima me, če kdo ve, kako se po zamenjavi originalnega lonca z akrapovičem slip on na R6 (model 06-07) lahko preveže elektrika, da se ostrani še komplet motorček exup ventila vendar, da ti ne javlja napake okvare na amaturki?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zdravo

Zanima me če ima kdo mogoče krivino za yamaho r6 letnik 2003 za prodat? Oz. samo za posodit da vidim če paše na yamaho xj6.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo

Zanima me če ima kdo mogoče krivino za yamaho r6 letnik 2003 za prodat? Oz. samo za posodit da vidim če paše na yamaho xj6.

Mogoče bi pa tule povprašal???

www.a.n./_OPREMA/ad.asp?ID=3807796

Popravljeno . Popravil rposed
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče bi pa tule povprašal???

www.a.n./_OPREMA/ad.asp?ID=3807796

Ni mi jasno kaj si želel z tem linkom pokazat. Sem kje rekel da kopujem nove krivine povrh pa še športne ? Ne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Zanima me ali ima mogoče na R6 model 06-07 ali novejše variatno: akrapovič street legal slip on + Y pipe namesto odstranjenega katalizatorja + originalna O2 sonda priklopljena nazaj na Y cev? Kako se to obnese na moči in zvoku, glede na to, da je izpuh razen racing kolektorjev že zelo odprt? Po mojem bi moglo začeti med vožnjo lepo pokati izpuha, ki samo pri akrapo slip on skoraj nič?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me ali ima mogoče na R6 model 06-07 ali novejše variatno: akrapovič street legal slip on + Y pipe namesto odstranjenega katalizatorja + originalna O2 sonda priklopljena nazaj na Y cev? Kako se to obnese na moči in zvoku, glede na to, da je izpuh razen racing kolektorjev že zelo odprt? Po mojem bi moglo začeti med vožnjo lepo pokati izpuha, ki samo pri akrapo slip on skoraj nič?

Če temu motorju odstaniš katalizator je motor nenormalno glasen. Za moj okus celo preveč, sploh za cesto. Če nočeš čez pou leta furat slušnih aparatov ti svetujem, da samo killer vn vzameš, če že hočeš da grmi. Glede moči se pa ne spremeni nič, mogoče je še za malenkost slabše, sploh pri nižjih vrtljajih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če temu motorju odstaniš katalizator je motor nenormalno glasen. Za moj okus celo preveč, sploh za cesto. Če nočeš čez pou leta furat slušnih aparatov ti svetujem, da samo killer vn vzameš, če že hočeš da grmi. Glede moči se pa ne spremeni nič, mogoče je še za malenkost slabše, sploh pri nižjih vrtljajih.

OK, hvala.... To informacijo sem rabil. Potem bom kar pustil tako kot je.

In drugače ste zadovoljni s R6ko? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, hvala.... To informacijo sem rabil. Potem bom kar pustil tako kot je.

In drugače ste zadovoljni s R6ko? ;)

jst jo imam zdaj od aprila, naredila sem malo manj kot 4000 km in se mi zdi super motor. ustreža mi drža,... skratka... uživam v vožnji!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me ali ima mogoče na R6 model 06-07 ali novejše variatno: akrapovič street legal slip on + Y pipe namesto odstranjenega katalizatorja + originalna O2 sonda priklopljena nazaj na Y cev? Kako se to obnese na moči in zvoku, glede na to, da je izpuh razen racing kolektorjev že zelo odprt? Po mojem bi moglo začeti med vožnjo lepo pokati izpuha, ki samo pri akrapo slip on skoraj nič?

Na R6, ki so mi jo ukradli sem imel to varianto. Kolektorji de-cat in mivv slip on. Ko sem prišel domov iz track-daya še 2 dni nisem nič slišal. Res je preveč glasen motor.

Kar se spremembe moči tiče, se je pa povečala kot kaže spodnji graf.

Aja, sondo sem imel odklopljeno zaradi Power Commanderja.

post-6801-0-18954000-1315548964_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da bo tako glasen pa res nisem pričakoval, čeprav zadnji lonec napram drugim ima res zelo majhen. Eh, to pol ne bo več za cesto.

Moti me pri akrapovič slip on, ker razen malo glasnejše ima zelo zelo podoben zvok originalu, pogrešam pa predvsem tisto pokanje iz izpuha med vožnjo pri vzemu plina. Imam pa db killer ven zvet. Ker npr. pri katerih drugih motorjih, ko nimajo katalizatorja ali pa ima varianto skupaj v loncu in pri odstranitvi le tega ima motor precej drugačen zvok ter tisto lepo športno pokanje. Zato sem mislil s to varianto to malo izboljšati. Vendar se mi potem ne splača (motor je za na cesto), če bo tako zelo glasen, na sami moči pa po onem grafu ni očitne spremembe razen na končnih vrtljajih....

Kako pa se komu drugemu sliši slip on od akrapoviča ali pa kere druge firme na R6? Je podobno kot pri meni, ali ima bolj očitno tisto značilno pokanje?

Rabi mogoče izpuh določeno km, da se "uteče"? Ker moj je še skoraj nov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da bo tako glasen pa res nisem pričakoval, čeprav zadnji lonec napram drugim ima res zelo majhen. Eh, to pol ne bo več za cesto.

Moti me pri akrapovič slip on, ker razen malo glasnejše ima zelo zelo podoben zvok originalu, pogrešam pa predvsem tisto pokanje iz izpuha med vožnjo pri vzemu plina. Imam pa db killer ven zvet. Ker npr. pri katerih drugih motorjih, ko nimajo katalizatorja ali pa ima varianto skupaj v loncu in pri odstranitvi le tega ima motor precej drugačen zvok ter tisto lepo športno pokanje. Zato sem mislil s to varianto to malo izboljšati. Vendar se mi potem ne splača (motor je za na cesto), če bo tako zelo glasen, na sami moči pa po onem grafu ni očitne spremembe razen na končnih vrtljajih....

Kako pa se komu drugemu sliši slip on od akrapoviča ali pa kere druge firme na R6? Je podobno kot pri meni, ali ima bolj očitno tisto značilno pokanje?

Rabi mogoče izpuh določeno km, da se "uteče"? Ker moj je še skoraj nov...

Tisto pokanje ni normalno, če ti poka pomeni, da motor dela prebogato mešanco ( preveč goriva) in ti potem preostanek benza zgori v avspuhu in zato poči. Izgleda že frajersko ampak ni to zej značilno športno pokanje in ni priporočljivo. Sicer pa meni ko sem imel slip-on brez killerja se je zdelo da ne poka, kolegi ki so stali ob stezi pa so rekli da ko sem zaprl plin je pokalo, ne zej tisto da oglušiš, ampak več manjših pokov v zaporedju. Ne se preveč sekirat s tem zvokom, ker ma r6ka že z original rorom precej močan zvok napram drugim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!