Skoči na vsebino

Yamaha YZF R6


robberrt

Priporočene objave

Najlepša ti hvala,to bom pa naročil.Če se boš kdaj zapeljal do Kočevja sporoči dobiš za pivo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

 

Zanima me informacija iz prve roke. Če vgradim spredaj manjši zobnik ali se res veliko bolj pozna na "vlečenju-pospešek" da se spčača to narediti?

Moti me, ko grem iz ovinka ven, če nimam v visokih vrtlajih ni to to.... V 1. prestavi se pa tt ne morem skos vozit....

 

Hvala za pomoč.

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozna se ja, s tem da prek foruma ti bo težko nekdo razložil koliko je to "veliko" :) . če te ne moti da bo števec kazal malce več od dejanske hitrosti, kar..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Lep pozdrav,

zanimam se za nakup yamahe R6 (letnik 1999-2002) in me zanima če bi mi lahko kdo dal mnenje o motorju če je bil lastnik (najbolj me zanimajo napake). Na tujih forumih sem zasledil zelo pogost problem, da naj bi motor pri polnem pospeševanju v 2. prestavi skočil v nevtralno prestavo (če bi mi kdo lahko povedal če je imel ta problem in kakšne pogostejše napake bi bil zelo hvaležen).

Pa zanima me še če kdo pozna katerega od eh motorjev :

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=8621748 .... za letnik 2002 ma zelo mal kilometrov, zato sumim da so jih spremenil

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=8656611 .... ta je letnik 99 in se mi zdi da so kilometri bl realni

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel letnik 99 leta 2004. 25000 km. padalo iz druge v nevtral ce nisi dost mocno pritisnil v drugo....zelo motece. Pila je precej olja, ter premehko vzmetje spredaj. Drugace pa kul motor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav,

zanimam se za nakup yamahe R6 (letnik 1999-2002) in me zanima če bi mi lahko kdo dal mnenje o motorju če je bil lastnik (najbolj me zanimajo napake). Na tujih forumih sem zasledil zelo pogost problem, da naj bi motor pri polnem pospeševanju v 2. prestavi skočil v nevtralno prestavo (če bi mi kdo lahko povedal če je imel ta problem in kakšne pogostejše napake bi bil zelo hvaležen).

Pa zanima me še če kdo pozna katerega od eh motorjev :

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=8621748 .... za letnik 2002 ma zelo mal kilometrov, zato sumim da so jih spremenil

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=8656611 .... ta je letnik 99 in se mi zdi da so kilometri bl realni

Hvala

Pri tem modelu zelo rada poka nikasil obloga v mašinah (osebno vem za 7 primerov, vključno z mano). Če kje dobiš, se ti splača kupit tako, ki ima agregat že menjan (mašina od fazerja ali 03-05 R6). Pa na to hibo v menjalniku malo popazi.

 

Ta na drugi nima originalnih zadnjih luči in posledično tudi plastičnega subframa. In zgleda mi da ima podrsan lev dekel. Ob padcu jih vedno faše tudi rit, tam,kjer je najbolj široka (zato je verjetno tam nalepka :)), potipaj še prednjo plastiko, tam, kjer je ob strani pri luči najtanjši pas, če je bil popravljan, se to tam takoj opazi/zatipa. Ima pa vsaj opletene zavorne cevi.

Mašini sta pa pri obeh še originalni. Če se odločiš za nakup, pelji na servis in poglejte kakšna je kompresija. Pri meni je začel motor belo kaditi in je bil brez moči, v prvem cilindru je pa manjkalo cca 1x1 cm obloge. Ribnila pa ni, tudi olja ni pila nikoli :)

Popravljeno . Popravil svobodnaptica01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Meni jd fulll vsec ker je malo vozen:):):)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem bil tam pa mi lastnik pravi da je bila zadeva na pisti vsaj 2x, pa enkrat kje bil položen nekje rezen tega se je tudi meni zdel všeč. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pozdravljeni,

 

Mene pa zanima če imamo kakšnega ponosnega lastnika Yamahae YZF R6 letnik 2014? Zanima me zgolj informativno, ker se mi zdi, da teh motorjev novejših letnikov sploh ni mogoče videti na cesti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

pozdravljeni..

 

Zanima me nekaj z zavornimi ploščicami... Na starih imam še 3mm "mesa" oz. obloge s katero se zavira na sprednji zavori, pa me zdaj zanima kdaj pa vi menjate ploščice? Sam nisem prepričan ali naj zdaj, že prej, preventivno, ali šele ko je čist na minimum?

Kakšne ploščice kupite in kje?

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Mal kasno ampak vseeno...nima smisla pološčice menjati preden jih ne "znucaš". Js jih proti koncu bolj redno spremljam in ko vidim da bo kamlu začelo drsati železo zamenjam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!
Zanimam se za nakup tega motorja http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=9542848&show=1in ker sem nekoliko nov v tem svetu bi vas prosil zakakšne nasvete pr nakupu?
na kaj naj bom pozoren, kaj naj vprašam, na kooliko km se menja svečke, kdaj se štela venile...seveda bom samo peljal tudi mehanika za vsak slučaj.. hvala za nasvete
Prodajalec je rekel da ima vse račune ter servisno knjižico..za 7 let star motor se mi zdi da ima nekoliiko malo km..

Popravljeno . Popravil mh9
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp

kolegu se je na r6 letnik 07 poškodovala ključavnica in več ne prepozna ključa zaj me pa zanima če zamenja ključavnico za vžig če mora tudi ecu preprogramirat ali rabi samo tisti rdeči ključ. Bi pa kupil ta komplet

 http://www.ebay.com/itm/Ignition-Switch-Seat-Gas-Fuel-Tank-Cap-Lock-Keys-For-YAMAHA-YZF-R6-600-2006-2011-/171489879753?hash=item27ed97e6c9&vxp=mtr

hvala za pomoč LP Matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo, sem pregledal vecino teme o r6 pa tudi v iskalnik sem napisal a mi zal ni nic dobilo..

KjKje na goriskem oz v okolici servisirate svoje yamahe ? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo, sem pregledal vecino teme o r6 pa tudi v iskalnik sem napisal a mi zal ni nic dobilo..

KjKje na goriskem oz v okolici servisirate svoje yamahe ? 

http://yamaha-primec.com/sl/za tegale sm slišu pohvale...na goriškem pa nevem če mamo prow kakšnega konkretnega serviserja...mogoče se motim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Zdravo

 

Kmalu bom kupoval motor. Zelo se zanimam za nakup yamahe r6 od letnika 08 naprej (čim mlajši tem boljši). Zanima me če mi bo morda motor previsok saj ima kar konkretno visok sedež (850)? Sam sem velik okoli 172-173 cm. Motorja ne bi rad nižal na noben način.

Je bilo kaj napak od letnika 08 naprej oz. če drugače postavim vprašanje so znane kakšne napake? Pri 06-07 vem da je bilo nekaj napak samo se ne spomnim več kaj? Zanima me še imajo te yamahe že vgrajen stabilizator krmila in če ja kako se obnese? Ali je potem boljše kupit kakšen aftermarket ohlins?

 

 

Drugače pa če se morda kdo najde v tem opisu ali pozna koga s takšno yamaho r6, ki bo na prodaj jeseni ali morda še bolje spomladi prihodnje leto naj javi na ZS.

Torej iščem Yamaho r6:

 

- Od letnika 08 naprej (čim novejši letnik tem boljše)

- Top primerek oz. vrhunska ohranjenost

- 1 ali največ 2 lastnik

- Do največ 20.000 km

- Ni bil poškodovan ali razbit

- Ni bil vožen na dirkališču

 

Motor kupujem za dolgo časa zato takšni pogoji, za novega pa žal ni denarja. Verjamem da se še kje najde lep primerek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Evo postal novi lastnik R6. In sicer letnik 2010 (vsaj tako piše v prometni). Zanima me katero olje je najboljšo za to Yamaho. Zanima me še glede stabilizatorja krmila. Original mislim da nobena r6 nima stabilizatorja? Ga je nujno imeti? Sicer ga imam tudi namen kupit čez zimo. Je še kaj na kar bi moral biti pozoren pri tem modelu (vpoklici, težave itd...).

 

Imam pa tale model. Je to 2010 ali 2009 letnik s tem da je bil kupljen 2010? 

bikepics-2598176-800.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo postal novi lastnik R6. In sicer letnik 2010 (vsaj tako piše v prometni). Zanima me katero olje je najboljšo za to Yamaho. Zanima me še glede stabilizatorja krmila. Original mislim da nobena r6 nima stabilizatorja? Ga je nujno imeti? Sicer ga imam tudi namen kupit čez zimo. Je še kaj na kar bi moral biti pozoren pri tem modelu (vpoklici, težave itd...).

 

Imam pa tale model. Je to 2010 ali 2009 letnik s tem da je bil kupljen 2010? 

bikepics-2598176-800.jpg

2009.

Jaz tankam Motula 5100.

Tezav nobenih (vodna pumpa ni ravno kvalitetna-tesnila 40€ kar pa ni nek strosek seveda ce delas sam). Stabilizatorja nimam. Ce ga je nujno imet se odloci sam. Mene je ze posteno zrukalo.

Srecno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala. Aha torej je letnik 2009 kot sem predvideval. Povsod piše 2010, vendar se verjetno upošteva 1 registracija, ki je bila leta 2010. 2010 letniki mislim, da imajo daljši izpuh moj pa ima še malo krajšega. Stabilizator pa verjetno bom nabavil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!