Skoči na vsebino

Formatiranje diska v prenosniku


Priporočene objave

Mene pa zanima ce je laptopa isto formatirat kot navaden pc al je kej drugace. A v bios tud z deletam pridem. Kaj pa tisti programcki za baterijo v xp-jih pa to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda pise v navodilih, ampak jaz sprasujem vas.

Zakaj že sprašuješ nas? A ne znaš navodil prebrat, ali ti je samo dolgčas?

Sicer pa - programčke za baterijo, gonilnike za omrežno kartico, grafiko, zvok, kak most na matični plošči in še kaj, imajo prenosniki v glavnem različne, odvisno, katerega imaš... zato moraš te gonilnike včasih imeti na priloženem CD-ju, ali jih snameš iz spletne strani izdelovalca (običajno rubrika Support ali Download ali kaj podobno pomenljivega...).

Odvisno je tudi, ali ima prenosnik že vgrajen disketnik in CD-ROm ali DVD, ali pa moraš enote izmenjevat ... Da o tem, kako zbekapirat podatke z diska in podobno sploh ne govorim. . In seveda - kateri OS boš dal gor ...

Skratka -read the fuckin' manual...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima ce je laptopa isto formatirat kot navaden pc al je kej drugace. A v bios tud z deletam pridem. Kaj pa tisti programcki za baterijo v xp-jih pa to?

PS: laptopov že dolgo ni več. zdaj so notebooki, oziroma "prenosniki".

In okoli tipke delete - probaj, pa boš videl. Pa navodila preberi, tam vse piše...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej jaz sem samo lepo vprasal ce se formatiranje ''notebooka'' kej razlikuje od navadnega PCja. Poj k bo enkrat os nalozen jaz ze znam. Hotel sem vedet samo zato da bi vedel katerim neprijetnostim se lahko izognem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej jaz sem samo lepo vprasal ce se formatiranje ''notebooka'' kej razlikuje od navadnega PCja. Poj k bo enkrat os nalozen jaz ze znam. Hotel sem vedet samo zato da bi vedel katerim neprijetnostim se lahko izognem.

Najlažje je, če daš v CD-ROm pogon ploščo Windows in startaš sistem tako, da ti ga zažene s plošče... amapk, to moraš pogosto anstavit v biosu... do biosa pa ima vsak notebook načeloma drugačen postopek... In za to pač poglej v navodila.. .da boš sploh lahko zagnal bios... in notri nsatavil boot from CD. .. alipa boot from floppy, če imaš vgrajen tudi disketnik ... jaz ga nimam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugacno kvecjemu v tem smislu, da imajo nekateri (morda samo Thinkpadi) rezervirano eno particijo, kjer imajo tovarnisko nalozen OS, s katerega se lahko v primeru tezave s sistemom OS ponovno nalozi.

Sicer mora pa vse pisat v navodilih :) Disk je pa disk, kaj ce tle bit ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej jaz sem samo lepo vprasal ce se formatiranje ''notebooka'' kej razlikuje od navadnega PCja. Poj k bo enkrat os nalozen jaz ze znam. Hotel sem vedet samo zato da bi vedel katerim neprijetnostim se lahko izognem.

Ponavadi nalaganje sistema itak "podre" sistemsko particijo in je sploh ni potrebno formatirat. Če pa želiš nastaviti nove (drugačne) particije in sistem naložiti na eno izmed njih, pa preberi navodila.

Pri vsakem je malo drugače, torej... :rtfm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej, zadeva je popolnoma enaka. Le, da jaz na tvojem mestu tega ne bi delal, če ne bi im3el pri roki recovery ali utility ali kakorkoli ga pri različnih firmah imenujeje CD ROM-a. Ker, če imaš kakšnega eksota, se zna zgoditi, da boš ostal brez gonilnikov za kakšne vitalne dele. Tudi na internetu včasih ne dobiš vsega... :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugacno kvecjemu v tem smislu, da imajo nekateri (morda samo Thinkpadi) rezervirano eno particijo, kjer imajo tovarnisko nalozen OS, s katerega se lahko v primeru tezave s sistemom OS ponovno nalozi.

Sicer mora pa vse pisat v navodilih :) Disk je pa disk, kaj ce tle bit ...

Pravzaprav ni tako ...

Notebook je čisto navaden PC, edina težava je v tem, da včasih ne moreš hkrati z disketo bootat mašinke in potem s CD-ja namestit OS, zaradi tega, ker sta disketnik in CD lahko izmenljiva. Če pa je oboje hkrati vgrajeno v mašinko, pa je stvar peace of cake... Skrite particije pa so del proprietary rešitve, ki jo z particioniranjem diska čisto lepo zaobideš, ker je načeloma za civilne uporabnike dost neuporabna ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem ze koj na zacetku k smo dobil notebooka naredil se eno particijo. Tko da pol sam bootable(primary) particijo sformatiras pa ti na extended ostanejo podatki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem ze koj na zacetku k smo dobil notebooka naredil se eno particijo. Tko da pol sam bootable(primary) particijo sformatiras pa ti na extended ostanejo podatki.

In zakaj potem sprašuješ, če že znaš zadeve porihtat? :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej sem povedal. Da bi izvedel ce se zadeva kej razlikuje od navadnega pc-ja.

noup ... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej sem povedal. Da bi izvedel ce se zadeva kej razlikuje od navadnega pc-ja.

Aja - ti ves kako je na prenosnikih in te zanima, ce je na namiznih racunalnikih to kaj drugace? :D No, saj je ze hotschko povedal ... pa se prej so :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej sem povedal. Da bi izvedel ce se zadeva kej razlikuje od navadnega pc-ja.

No, ampak, ko si to prvič počel - a se je razlikovala, al ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravzaprav ni tako ...

Notebook je čisto navaden PC, edina težava je v tem, da včasih ne moreš hkrati z disketo bootat mašinke in potem s CD-ja namestit OS, zaradi tega, ker sta disketnik in CD lahko izmenljiva. Če pa je oboje hkrati vgrajeno v mašinko, pa je stvar peace of cake... Skrite particije pa so del proprietary rešitve, ki jo z particioniranjem diska čisto lepo zaobideš, ker je načeloma za civilne uporabnike dost neuporabna ...

Vsi Microsoftovi Winsi "seveda na original CDju (razen Win3.11)" so bootable, zatorej ne potrebuješ diskete.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Notebook je čisto navaden PC, edina težava je v tem, da včasih ne moreš hkrati z disketo bootat mašinke in potem s CD-ja namestit OS, zaradi tega, ker sta disketnik in CD lahko izmenljiva. Če pa je oboje hkrati vgrajeno v mašinko, pa je stvar peace of cake... Skrite particije pa so del proprietary rešitve, ki jo z particioniranjem diska čisto lepo zaobideš, ker je načeloma za civilne uporabnike dost neuporabna ...

Vsi Microsoftovi Winsi "seveda na original CDju (razen Win3.11)" so bootable, zatorej ne potrebuješ diskete.

Pri Win 95 so ble pogoste težave, če si sistem bootal s CD-ja in potem naredil particije diska in jih formatiral... se je znalo zgodit ,da se sistem potem z diska ni bootal... zato je bilo za starejše sisteme priporočljivo bootat z disketo, potem FDISK, pa FORMAT, SYS C: ... da o zapletih s šumnikih, če jih nisi takoj ob prvi namestitvi pravilno nastavil, sploh ne govorim :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!