Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Nevem če bo to držalo, nevem tak da brezveze da kaj rečem
Mogoče bo še gdo kaj povedal glede tega ( pričakoval sm da bo potrebno prevozit več 100km da bo zadeva začela prijemat optimalno)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 dni nazaj menjal gumo in po tvojih ogrevalnih 100km je že bla s profilom na 1/3. je mogoče mal bol ziher bit sam gumo ogrevat 100km, ko že nasploh z njo nardiš do jurja....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 dni nazaj menjal gumo in po tvojih ogrevalnih 100km je že bla s profilom na 1/3. je mogoče mal bol ziher bit sam gumo ogrevat 100km, ko že nasploh z njo nardiš do jurja....

 na 1/3 po 100 km? se pravi menjaš gumo najmanj usak teden ali celo 2x na teden?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1x na mesec, ker pač denarja ni..

 

mal prej jih pobere tut zato ker so manj napumpane

Popravljeno . Popravil GDII
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se vozim lepo počasi normalno da gume "vlaufam" pač xx kilometrov bojo itak one vlaufane posredi bolj al majn, torej me bo fuknlo ko bom prišo na rob ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 dni nazaj menjal gumo in po tvojih ogrevalnih 100km je že bla s profilom na 1/3. je mogoče mal bol ziher bit sam gumo ogrevat 100km, ko že nasploh z njo nardiš do jurja....

torej po tvojih podatkih prevoziš z enim kompletom 300km, torej bi jih na grobniku skuru po 75krogih, kar res nimam občutka ali je veliko ali malo. je pa za cesto to zelo huda obraba

Če se vozim lepo počasi normalno da gume "vlaufam" pač xx kilometrov bojo itak one vlaufane posredi bolj al majn, torej me bo fuknlo ko bom prišo na rob ?

sicer ne vem kaj točno želiš vprašat ali povedat, ampak če sprašuješ ali vsakič ko menjamo gume le te toliko drsijo da ni nobenega oprijema potem bi verjetno ne bilo ravno veliko motoristov po cesti, se ti ne zdi?

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pocas se zmer bl nagibas pa je...

 

Ce ga bos kr zalozil, ga bos pac po tleh vrjetn. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko prevoženih km je potrebno da se nova guma "vlaufa" ? Da ni več gladka, nevarna?

 

....cca 100 km

Tudi meni je tako povedal vulkanizer in sicer zaradi premaza v kalupih kateri ostane tudi na gumi.

 

Danes sem dobil žebelj dolg 2 - 3 cm v gumi katerega sem izpulil. Se mi zdi, da ni predrl gume, ker še ni spuščala. In to na novi gumi s katero sem prevozil komaj 300 km. Ravno na sredini gume je ostala kar opazna luknjica.

Me zanima, če je potrebno kakšno popravilo ali ni panike, dokler ne spušča?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se vozim lepo počasi normalno da gume "vlaufam" pač xx kilometrov bojo itak one vlaufane posredi bolj al majn, torej me bo fuknlo ko bom prišo na rob ?

 

Pa dobro, kaj si ti sploh vozil že kdaj motor, ko take bedarije sprašuješ?!?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 dni nazaj menjal gumo in po tvojih ogrevalnih 100km je že bla s profilom na 1/3. je mogoče mal bol ziher bit sam gumo ogrevat 100km, ko že nasploh z njo nardiš do jurja....

 

No tale pa je malo kruta, potemtakem narediš z gumo 300 km in je gladka. Hmmm, mi na Štajerskem imamo tudi par besnih motoristov, eden je imel večinoma Ducatije, vmes pa enkrat Aprilio, RSV4 Factory Racing. No, pri njemu sem na lastne oči videl, da mu je na Apriliji v 600 km zadnjo poradiralo do čisto gladkega. Vozil je vedno Supercorso Diabla. Madona, ker vem kako se on pelje, pa mu je guma zdržala 600 km, bi res rad videl, kako moraš leteti šele ti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali tudi na motorjih gledajo dimenzije gum na tehničnih kot na avtih? 

Jst buksl sm šele 14 dni po menjavi gum opazil da mi je vulkanizer vgradil napačno prednjo gumo, lahko da po pomoti ker je imel gužvo in meni se je mudilo in smo vsi hiteli... spredaj bi moral imeti 100/80r17 neznano kako se je pa znašla na moji prednji feltni 110/70r17, preveril po netu in je 1% razlike, za avte vem da se sprejme do 2% razlike pri homologaciji novih pnevmatik, tako da praktično ni občutne razlike med dimenzijama. (razen v višini bočne stene in sedaj zihr ne bom mogu (upal) do roba ker b i moral že ležat potleh :D )

Samo skrbi me da mi bojo na tehničnih naredili velk problem ali ne? 

 

ps.: http://www.tacomaworld.com/forum/tirecalc.php?tires=100-80r17-110-70r17

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men še nkol ni nben gledu dimenzij gum ... kar se pa nagibanja tiče, ko boš mislu da si z ušesi že po tleh, maš še 20 % fore ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dobro, kaj si ti sploh vozil že kdaj motor, ko take bedarije sprašuješ?!?

 

Pelem te scat gdaj čem

Nism pa furau novih gum, vsi pa pravijo da so gladke, in ja itak da so, a je pol kaj narobe če vprašam kolko kilomertov rabijo da kaj primejo? ker nazačetki očitno nedržijo nič !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pelem te scat gdaj čem

Nism pa furau novih gum, vsi pa pravijo da so gladke, in ja itak da so, a je pol kaj narobe če vprašam kolko kilomertov rabijo da kaj primejo? ker nazačetki očitno nedržijo nič !

 

Glede na vprašanja ki jih postavljaš, še sam scat ne znaš... :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dobro, kaj si ti sploh vozil že kdaj motor, ko take bedarije sprašuješ?!?

To je pol tko, ko nekateri niti motorja nimajo

Sam za nasmejat pa je ;)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!