Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

si pozabu povedat, da jih je pol resničnih :P

da naum oftopič: gume menjam zarad sebe, ne zarad polcajev..pa še nekaj, bolj k je gladka, prej jo lahko prepuščaš

Razrezal sem ene par dunlopk, qualifire, roadsmart in qualifire 2. predno so sle pod skarje sm z njimi delal (pol)kroge... ko se olupi prvi sloj gume, je pod njim se cca 4mm materiala. morda se vec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razrezal sem ene par dunlopk, qualifire, roadsmart in qualifire 2. predno so sle pod skarje sm z njimi delal (pol)kroge... ko se olupi prvi sloj gume, je pod njim se cca 4mm materiala. morda se vec.

sej vem da ni sam 1 mm gume, pa vendar, ko pridem s kake poti  (2-3 jurje) poberem ponavad z gume kar nekaj opilkov (3-5mm), ki sem jih fasal. Zdj če maš gladko gumo je absolutno večja možnost, da ti jo predre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo js sem pred mesecem dni menjal zadnjo gumo na gsxr-u 750 prej je bila na motorju GP Racer, sedaj sem nataknil gor Sportsmart. Sportsmart sem imel že na prejšnjem motorju pa se mi je zdela kar vredu. No počas pa gre h kuncu tudi prednja, katera je še GP Racer. Sem zelo zadovoljen z gumo čeprav mi je malo tresla vendar ni bil nek bav bav. Prebiram redno to temo in se zdej nekako odločam med Sport Atack 2, Sportsmart in pa gledal sem tudi Pirelli diablo rosso Corsa. Predvsem me zanima če imate kaj izkušenj z to gumo kao se obnese naprav vsem mojim prejšnjim omenjenim gumam v tem postu. Nekaj  malega imam izkušenj z Diablo Supercorso vendar sem takrat motor še spoznaval. Vem da kilometrina je bol švoh vendar guma ima noro dober grip. Tako da vas prosim mal za mnenje čeprav nekako vem da bom na koncu še zmeraj v dilemi oz. na mrtvi točki kaj vzeti. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa ne sportsmart, da boš imel sprednjo in zadnjo isto?

 

Sej veš me mika sprobat tut kej drugega, da vidim potem malo kakšna je kaj razlika, če jo bom sploh opazil ko nisem ravno dirkaške sorte. bom verjetno sprobal Sport Atack, edino če me še kdo prepriča kako je kaj z Diablo Rosso Corso :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozim Diablo Rosso Corsa in moram rečt da se guma malo dalj ogreva kot GP racer (katero sem vozil prej), pade pa v ovinek neprimerno lepše, lažje...

Meni se zdi da je vožnja fuuul lažja, guma drži enako kot GP racer, zdrsne samo mrzla če pretiravaš, topla še nikoli ne glede na zalivke in bele črte (enako kot GP racer). Sem jo pa uspel v tisti vročini, katerja je bila 14 dni nazaj tako segreti da se je malo svaljkala po robovih. Sploh spredaj je bilo to najbolj opazno. Tega nisem opazil na GP racer (mogoče drugačen tlak v gumi.. .)

Najboljše pa je da guma zaenkrat obljublja vsaj 4K (verjetno bo več) kilometrov, medtem ko je GP racerka odšla med 2 in 2.5k km.

 

Suma sumarum: zjutraj malo dalj pazim pol pa čisti užitek posebej skozi ovinke....

Popravljeno . Popravil OrangePower
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa ne sportsmart, da boš imel sprednjo in zadnjo isto?

ne stavi sportsmart prednje k je qurac od gume

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo conti sport attack 2 so najboljše na cesti in imajo majhno obrabo. To je pa to kar hočem od gume.

 

V nalivu, kjer je slaba, se itak vozim počasi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moram zamenjat gumi, pa razmišljam o nakupu gp racer oz pirelli supercorsa, zanima me če bi kdo lahko napisal kako svojo izkušnjo glede oprijema toplo-hladneje, kilometrina, vodljivost... Ker nobene od teh nisem še imel, sem pa opazil precej pohval glede gripa, ampak precej graje na kilometrino pa me zanima  kok se kej naredi s katero? Rabim pa za cestaka litrco. Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moram zamenjat gumi, pa razmišljam o nakupu gp racer oz pirelli supercorsa, zanima me če bi kdo lahko napisal kako svojo izkušnjo glede oprijema toplo-hladneje, kilometrina, vodljivost... Ker nobene od teh nisem še imel, sem pa opazil precej pohval glede gripa, ampak precej graje na kilometrino pa me zanima  kok se kej naredi s katero? Rabim pa za cestaka litrco. Hvala.

Obe so približno enake na oprijemu...z Gpracer pa boš naredu več km....je pa odvisn od načina vožnje....na vožnji po cesti govorim lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obe so približno enake na oprijemu...z Gpracer pa boš naredu več km....je pa odvisn od načina vožnje....na vožnji po cesti govorim lp,cca 3-4tkm supercorsa ,kaga jurja več Gp...odvisno od tvoje teze in  odpiranja.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, zopet conti najboljša na cesti, nova in rabljena. Obrabo pa vemo da ima večjo kot ostale touring gume.

 

Imaš mogoče še kak test gum za po gozdu? trail attack 2, battlewing, tourance next, anakee 3 ... ?

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je stari test iz 2012. V letošnjem testu 2013 je na vrhu nova Pirelli Angel GT, sledita z minimalnim zaostankom nova Bridgestone T30 in Metzeler Z8. Vsi ostali so se po lestvici pomaknili navzdol.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je stari test iz 2012. V letošnjem testu 2013 je na vrhu nova Pirelli Angel GT, sledita z minimalnim zaostankom nova Bridgestone T30 in Metzeler Z8. Vsi ostali so se po lestvici pomaknili navzdol.

je mogoče videt ta novo tabelo? če imaš slučajno pri sebi, pa se ti da poslikat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče testov, bom povedal, da jih jaz malce drugače gledam in sicer: mene bolj zanima dober oprijem na suhem, pa dober oprijem skozi celo življensko dobo, kot naprimer oprijem v mokrem, ker itak vozm takrat ko po jajcih :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej zato je bulš videt celo tabelco, tko ku je krucy reku, recimo pr 2012 so coni "komaj" 4. ampak majo pa po suhem najboljše ocene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kafe rejserji :P

 

Če dežuje in je treba nekam pridt, ma da drži! Tortica za moralo od šoferja in pun gas!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kafe rejserji :P

 

Če dežuje in je treba nekam pridt, ma da drži! Tortica za moralo od šoferja in pun gas!

sej je pun gas, al drži za 10 točk al 8 me pa itak boli quraz...

 

po dežju mam 30% rezerve :D

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej je pun gas, al drži za 10 točk al 8 me pa itak boli quraz...

 

po dežju mam 30% rezerve :D

evo s temi ne bo treba met rezerve, lahko goniš tudi po dežju na tortico :D

http://www.pirelli.com/tyre/ww/en/motorcycle/sheet/diablo_rain.html?url=%3Fsubtype%3Dtrack%26use%3D1

 

:P

 

drugače pa zgolj iz firbca, zakaj so za dežne gume drugačne mere kot za "navadne" ? so se pravi ožje pa višje? se pravi imajo zanje tudi druge dimenzije felten?

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo s temi ne bo treba met rezerve, lahko goniš tudi po dežju na tortico :D

http://www.pirelli.com/tyre/ww/en/motorcycle/sheet/diablo_rain.html?url=%3Fsubtype%3Dtrack%26use%3D1

 

:P

 

drugače pa zgolj iz firbca, zakaj so za dežne gume drugačne mere kot za "navadne" ? so se pravi ožje pa višje? se pravi imajo zanje tudi druge dimenzije felten?

ne bo šlo, so za pisto.

sicer majo že T30 preveč lukenj v dezenu...zame še preveč...ampak to je pač touring guma

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!