Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Hvala, sej sm potem pogledal kako je pri avtu pa se mi je zdelo da je tako.

Samo če člouk piše po forumu predn se zbudi ne more nič pametnega prit vn :-D

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem naredil z roadsmartko največ 16k km pa še ni bila ilegalna. Touring normalna legalna vožnja.

Problem je v vožnji, ne v gumi :)

itak da je, zato pa jaz hočem gumo, ki bo primerna moji vožnji, motorju, konjem, obremenitvi, ne pa da se jaz prilagajam gumi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejansko se prilagajaš prometnim predpisom, ne gumi.

bl mal :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a nede...bomo vidli kako se bodo T30 prilagajale, prvi vtisi zelo dobro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko km pričakujete da bodo zdržale savine sport force? Vem da je smešno vprašanje ampak samo okvirno koliko zdržijo gume v tem rangu ( 2k, 3k ali 5kkm)? Če jih kdo vozi, lahko malo napiše izkušnje, kakšen je oprijem ali je dosti boljši od sport-touring gum? Sicer sem gledal ST gume (pireli angel, t30, roadsmart... ) za fazerco ampak ker sem začetnik in se šele privajam motorja, bi rad imel gumo z dobrim gripom za začetek, dokler ne dobim malo občutka, da ne odletim kje iz ovinka. seveda bi pa rad da zdrži malo več kot 2kkm. zdej mam gor še original bt021, pa so obupne, malo hitreje priletiš v ovinek pa že zdrsne, imajo pa 8kkm in zadnja je kot nova...

Popravljeno . Popravil sava
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm...

to si vprašal tako, kot da bi pri poroki vprašal ženo, kdaj se bosta ločila....:P

 

ko zmanjka profila... je konc kilometrov....čisto odvisno od moči motorja, mase motorja,  števila cilindrov motorja in največ od zapestja pilota....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Jst ti lohka komplet sportforce 120 180 zrihtam za 150e če se boš odloču.

Koliko km pričakujete da bodo zdržale savine sport force? Vem da je smešno vprašanje ampak samo okvirno koliko zdržijo gume v tem rangu ( 2k, 3k ali 5kkm)? Če jih kdo vozi, lahko malo napiše izkušnje, kakšen je oprijem ali je dosti boljši od sport-touring gum? Sicer sem gledal ST gume (pireli angel, t30, roadsmart... ) za fazerco ampak ker sem začetnik in se šele privajam motorja, bi rad imel gumo z dobrim gripom za začetek, dokler ne dobim malo občutka, da ne odletim kje iz ovinka. seveda bi pa rad da zdrži malo več kot 2kkm. zdej mam gor še original bt021, pa so obupne, malo hitreje priletiš v ovinek pa že zdrsne, imajo pa 8kkm in zadnja je kot nova...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm...

to si vprašal tako, kot da bi pri poroki vprašal ženo, kdaj se bosta ločila....:P

 

ko zmanjka profila... je konc kilometrov....čisto odvisno od moči motorja, mase motorja,  števila cilindrov motorja in največ od zapestja pilota....

Vem zato sem napisal da je smešno vprašanje in da me samo okvirno zanima koliko približno se lahko od take gume pričakuje km, ker pač ne vem dosti o gumah iz tega ranga, bolj sem se informiral za ST gume...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst ti lohka komplet sportforce 120 180 zrihtam za 150e če se boš odloču.

Moram še malo razmisliti kaj vzeti, ampak si bom zapomnil če jih bom rabil ti javim, hvala ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moram še malo razmisliti kaj vzeti, ampak si bom zapomnil če jih bom rabil ti javim, hvala ;)

 

Glej:

Take gume delajo tako:

Poznam tipa, ki jo je skuril po 800km...

... pa poznam tipa, ki jo je skuril pri 12.000 km

ENAKO gumo.

 

Meni zdrži guma ene 4-5 kkm... ala Sport Smart... GP- racer... Metzeler M5... Bridgestone 003RS... itd... to se pravi športne gume...

 

imam dvovaljnika 130 km... gume šparam po ravninah... AC ne maram.

 

Na Fz6 pričakuj z enakim stilom vožnje ene 2-3 jurje več.

 

Če kolebaš med kakimi ST gumami, ki bi ti zdržale 10.000 km za 250€ in športnimi gumami, ki bi ti zdržale 5-7.000 km... bi se definitivno odločil za SAVA... ki jih dobiš za 150€.  ... še vedno ceneje na prevoženo kilometrino... da o občutkih, ki jih ponuja športna guma - ne govorim. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

E to to sm hotu hvala :) če bi mi sava zdržale 5000km pol je to to...verjetno pa je razlika v oprijemu med ST gumami in SS gumami (sava, gualifierka... ) kot noč in dan ane?

Popravljeno . Popravil sava
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

E to to sm hotu hvala :) če bi mi sava zdržale 5000km pol je to to...verjetno pa je razlika v oprijemu med ST gumami in SS gumami (sava, gualifierka... ) kot noč in dan ane?

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

E to to sm hotu hvala :) če bi mi sava zdržale 5000km pol je to to...verjetno pa je razlika v oprijemu med ST gumami in SS gumami (sava, gualifierka... ) kot noč in dan ane?

pomoje bi ti morala sava zdržat še več. Men je na xj6 zadnja conti sportattack2 zdržala  10000 km. sprednja pa 14000. . xj6 in fz6 si nista velik različne.

Popravljeno . Popravil jozexj6
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pomoje bi ti morala sava zdržat še več. Men je na xj6 zadnja conti sportattack2 zdržala  10000 km. sprednja pa 14000. . xj6 in fz6 si nista velik različne.

Uf to so pa kr lepi kilometri za SS gumo, ST gume potem sploh ne rabiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja z ST nardi pa 16 jurjev z zadnjo :P


Sam je obcutek ful bolsi z ss, ane zivnorc? :D

Popravljeno . Popravil DIN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sej ST guma ne drzi tok za en klinc?

oblika gum je drugačna in so ful bol odzivne, oz. meni se zdi motor ful lažji, sej je težko prav občutek opisat. je pa tako če odpiraš na ful iz ovinkov boš vsake zradiral zelo hitro, al pa kakšno nažiganje po avtocesti, za dokaj civilizirano vožnjo pa jih ne ravno poradira v parih metrih.

 

glede na to da je cena bolj ugodna od mariskaterih st gum in če ne misliš delat ne vem kakšne hude kilometrine, oz. ti ne bo problem še enega kompleta kupit, potem kar pogumno. rumenko pravi da so sueper torej bo že držalo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej kot sem že v nekem postu napisal, mam na svoji XJ6tki prve gume gor iz l.09. Profila še je 1mm na sredini, 3-4mm pa na robovih. Gume so trde in nimajo gripa. Kaj priporočate? Katere in predvsem kje kupiti? Vozim se malo, bolj po ovinkih, pa tudi extremov nemoreš podirat z 78km....

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ksz...

Nikjer ne najdem podatka o tem, če ima Savina guma po celotni površini enako trdo zmes ali pa je po sredini trša.

Hvala za odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SAVA Sport force je povsod iz ene zmesi, s časom pa pridejo tudi gume, ki bodo imele v centru tršo zmes za boljšo življensko dobo in ob strani mehkejšo za dober oprijem v ovinkih. Ampak na tistih ne bo več pisalo SAVA, zato, kdor hoče da se bo vozil z gumami na katerih piše SAVA, naj hudo pohiti :blush:

Popravljeno . Popravil Profi
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ni nič narobe če je celotna površina iz enake zmesi, se vsaj enakomerno obrablja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SAVA Sport force je povsod iz ene zmesi, s časom pa pridejo tudi gume, ki bodo imele v centru tršo zmes za boljšo življensko dobo in ob strani mehkejšo za dober oprijem v ovinkih. Ampak na tistih ne bo več pisalo SAVA, zato, kdor hoče da se bo vozil z gumami na katerih piše SAVA, naj hudo pohiti :blush:

... bemti... a boš mogu spet od začetka vse po vrsti testirat...   :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!