Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

@Dami, razen "topljenja" ti je pa RS2 okej guma al bols k okej al slabs k okej? Upam da sm zadost razumljivo sestavu tole :D

govorim za zadnjo: ok pogojno (za turizem) za solo žganje po ridah ni in seveda se z SS gumo ne more primerjati. Žal pa SS gume naredijo premalo km za kak izlet 3-4tisoč km. Prednja pa takole RS1 in sportsmart so kr neki. Ne bom rekel da vse, ampak izgleda da imajo slabo kontrola al kajjazvemkaj. 4x zdrs ne more biti naklučje in to pri nizki hitrosti. To je moje mnenje, nekateri drugi nimajo težav.

 

Če pa primerjam zadnjo RS2 in BT23 je pa takole

RS" je bolj obstojna-beri naredi več, je pa zato za odtenek slabši oprijem vn iz ovinka. Sredica je pa absolutno trša, ampak spet na račun da naredi čimveč. Sedaj je bolj vprašanje kaj rabiš, za čimveč km pa lepo umirjeno vožnjo, je po mojem RS2 odlična guma.

 

Pa še nekaj: gume menjam ko se obrabijo do indikatrojev. Tu ni šparanja.

 

Drugače pa do sedaj, kar sem jaz vozil, so Hypersport S20 bridgestone bomba, negleda na letni čas, vreme,temperaturo....

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo v bližini kranja ima pireli gume??? ful me firbec matra zdej ko bom menjal gume bi rad probal Pirelli Angel ST. Trenutno Conti Roadattack1

naredil cca 10 000km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo v bližini kranja ima pireli gume??? ful me firbec matra zdej ko bom menjal gume bi rad probal Pirelli Angel ST. Trenutno Conti Roadattack1

naredil cca 10 000km.

Jst sem jih prek neta naročil na b-f.si, samo kolikor sem na hitro pogledal nimajo angel ST. Naroči pri širniku in pojdi zmontirat k lokalnemu vulkanizerju, če ne zna sam naročit.

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo za prodat gp racer d211 m ali s trdota pa da so vsaj z tricetrt profila? Kupim za pravo ceno

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ima kdo izkušnje z S20? kako se obnašajo na zalivkah? počasi bodo sportsmartke namreč pri koncu, pa bi rad probal kaj novega. razmišljam o S20 ali sport attack 2.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ima kdo izkušnje z S20? kako se obnašajo na zalivkah? počasi bodo sportsmartke namreč pri koncu, pa bi rad probal kaj novega. razmišljam o S20 ali sport attack 2.

S20 je svetlobna leta pred SM. (kilometrina bo pa zihr za tretjino manjša)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo za prodat gp racer d211 m ali s trdota pa da so vsaj z tricetrt profila? Kupim za pravo ceno

 

LP

Mam jaz gume. Več na pm.

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Metzeler Tourance, 5000km, indikator poradiran, na sredini in na skrajnem robu je pa še ~2mm. Ko se je poravnala z indikatorjem je začela tudi drset.

 

Ne bom več kupil.

 

gumozer.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z metzelerjem imam tudi jaz izkušnjo, da je začela drseti, čim je bilo profila manj kot 1/3.... mi ni bilo treba čakat do indikatorjev. Govorim za športnejšo gumo M5.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z metzelerjem imam tudi jaz izkušnjo, da je začela drseti, čim je bilo profila manj kot 1/3.... mi ni bilo treba čakat do indikatorjev. Govorim za športnejšo gumo M5.

...sem skorok spotrl motr zaradi te gume,..iz ovinka počasi odprl gas in me tak zaneslo..sama sreča bla...nikoli več nebi mel te gume.. :)

Popravljeno . Popravil NinjaRider04
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Metzeler Tourance, 5000km, indikator poradiran, na sredini in na skrajnem robu je pa še ~2mm. Ko se je poravnala z indikatorjem je začela tudi drset.

 

Ne bom več kupil.

 

gumozer.jpg

Vsaka guma ni za vse... Po videzu tele sodeč je zate bolj sport guma, ne pa kompromisna mešanica za cesto/teren... Razmisli res bolj o raznih roadsmartkah, z8 ipd... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj imam ze kupljene Conti Trail Attack, sem pa nihal med temi in pa Conti Road Attack.

 

Pa avgusta. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa plin v gumah?

OBVEZNO! Brez plina gume sploh niso vozne! Pa redno preverjat tlak. ;) Drugače pa mislim , da več narediš, če redno konroliraš tlak, kot pa če maš notri tisti "čudežni" plin!

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ziv, na motorju mi je spustila guma, po testiranjih ugotovil da zracnica pusca direkt pod ventilom... Da preidem k bistvu kje najdet 140/90 16 zracnico ki ima ventil pod kotom 90stopinj?! Nekega flikanja se ebi lih sel...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OBVEZNO! Brez plina gume sploh niso vozne! Pa redno preverjat tlak. ;) Drugače pa mislim , da več narediš, če redno konroliraš tlak, kot pa če maš notri tisti "čudežni" plin!

 

Res je. Jst uporabljam mešanico kisika, dušika in argona v razmerju približno 78:21:1

tlak pa 2,5 spredaj in 2,9 bara zadaj ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je. Jst uporabljam mešanico kisika, dušika in argona v razmerju približno 78:21:1

Nekam bohato mešanico imate v Horici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probaj Pirelli Scorpion Trail, guma razvijana za Ducati Multistrado.

 

Roadsmartka ne bo dobra, je delana za max 240kg težke mrcine.

Gs je lažji od moje kwake za par kg. Če gre men RS gor, gre tut njemu.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj imam ze kupljene Conti Trail Attack, sem pa nihal med temi in pa Conti Road Attack.

 

Pa avgusta. :D

Tiste daj gor kot si jih mel na hondi in si bil z njimi zadovoljen, ni hudič da na Gsu neb držale (razen če je kriv moped) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!