Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

pozdrav da se jaz povem kako se peljem s savinimi gumami. vceraj sem jih prvic stestiral, ko sem sel na jezersko in stisal yamaho kolker je dala :) gume so dobre tukaj ni kaj za pripomnit. posebej dober obcutek daje zadnja na pospesevanju iz ovinka, tocno ves kdaj bo drsela in ce hoces drseti odnasa kontrolirano. prva deluje zelo lahkotno in je super za hitro prelaganje, ampak nevem tocno kako bi opisal kot da mi ne daje obcutka koliko se drzi oz. koliko lahko se nagnem ko sem v ovinku. kljub temu sem vseeno ruzil tacke po volji ni imelo veze kaksen je ovinek :). zakljucim lahko da je super guma (posebej ce upostevam ceno katero sem placal za komplet), ampak moram povedat da sem se s conti sportattack 2 peljal bolje. posebej prva guma je dajala mnogo boljsi obcutek, zadnji gumi sta primerljivi. doma sem opazil da imam spredaj se 1cm do roba in zadaj malo manj. naslednjic se malo poigram s tlakom v gumah, da vidim ce je kaj razlike, ker trenutno vozim 2,1 2,3. lahko se dodam dodam da sem dobil savin komplet za 50€ ceneje in se en fun fact da pri drsenju zadnje gume pri bremzanju pred ovinki savina cvili v malo visjem tomu kot conti :D

lp

... a sem samo jest tak softić... da mi ne cvilijo gume...   :huh:

... in ne drsijo iz ovinka na ful gas :eek:

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... a sem samo jest tak softić... da mi ne cvilijo gume...   :huh:

... in ne drsijo iz ovinka na ful gas :eek:

Itak!  :grim

(tvoj rižotar na dva cilindra nima take moči, da bi zavrtel v prazno)

Popravljeno . Popravil gandi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dopolnil bom opis ker zavaja :) to pocnem na bremzanju in pospesevanu v zaprtih ovinkih samo pri teh brzinah upam(30-60) in tut ne rata vedno, kadar pa rata je pa nasmesek velik :D, delc od tega da bi biu majster in vrjetno sem s tem pocasnejsi, ampak mi pa sede. za gume pa vrjetno tut ni dobr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gume SAVA po novem MITAS :BUA: jebemti Čehe.

 

Ali na gumi piše Sava ali Mitas ni pomembno, pomembno je kakšna je guma ;) Upajmo samo da bodo gume ostale takšne kakršne so, da jih ne bojo kaj spreminjali, ker take kot so, so več kot odlične. Dokler bojo gume take kot so, jih bom z veseljem kupoval :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali na gumi piše Sava ali Mitas ni pomembno, pomembno je kakšna je guma ;) Upajmo samo da bodo gume ostale takšne kakršne so, da jih ne bojo kaj spreminjali, ker take kot so, so več kot odlične. Dokler bojo gume take kot so, jih bom z veseljem kupoval :)

Hočem samo rečt da so Čehi takoj zahtevali svoj trade mark.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, kako jih hvalimo, so še dost primerkov z SAVA logotipom naredili :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mitas. Asociacija na mitas hard gume za karting. Gume so za dlje kot sam kart.

Moja asocijacija so pa zakon gume za varadero. Fajn za blat, fajn za makadam, dobre za asfalt, mal jeba edin v mokrem so ble mal drsece. Cena je pa se en plus.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor sem se pogovarjal z inzinirjem iz save bo se vedno pnevmatika prodajana kot sava... Pa ceprav je mitas, ali pa kaj drugega, ce bo nasledni motor imel dimenzije pnevmatik take kot so, bodo sigurno gor !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... in se en fun fact da pri drsenju zadnje gume pri bremzanju pred ovinki savina cvili v malo visjem tomu kot conti :D

lp

 

Slaba guma cvili, dobra prime  :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm par strani nazaj prebiral pa ne kjer ne najdem ,kje kupujete Savske gume .... najugodneje... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... na živce mi gre, da naši - slovenski inženirji s svojim trudom razvijejo odlično gumo, potem pa morajo zaradi politike GOOD YEAR-a spremeniti napise v kalupih---- :( .

.... drugače pa fantje... nič bati. Guma bo narejena v istih kalupih, ulita iz enake gume, delali jo bodo v isti tovarni z istimi rokami, samo Sava ne bo več gor pisalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bom vozil gum z napisom MITAS. Preveč spominja na Barum :grim

 

Ne sliši se dobro in ne deluje šminkersko :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bom vozil gum z napisom MITAS. Preveč spominja na Barum :grim

 

Ne sliši se dobro in ne deluje šminkersko :P

 

SAVA pa deluje šminkersko :P? haha ti si ena pojava..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SAVA pa deluje šminkersko :P? haha ti si ena pojava..

 

Na ridah in črnem kalu so top šit :grim

 

Drugam pa se ne vozim ...

Popravljeno . Popravil igorkr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ti bom dau enkrat mojga za peljat, k nima pussyštrajfnov tko kt tvoj....in zato guma ziher boljš drži...   :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ti bom dau enkrat mojga za peljat, k nima pussyštrajfnov tko kt tvoj....in zato guma ziher boljš drži...   :P

 

Sej to mam jaz isto brez pussy robov, ni blo veliko dela...

 

...šmirgl papir, pa stojalo, mislim da ni blo ni 3min dela :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js se pa ob robnik postavim in ga porivam ob robniku, pol pa obrnem in nazaj ... amaterji ... še tega ne znate storit pravilno, ker se šmirglpapir opazi ... sm probu :P

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js se pa ob robnik postavim in ga porivam ob robniku, pol pa obrnem in nazaj ... amaterji ... še tega ne znate storit pravilno, ker se šmirglpapir opazi ... sm probu :P

 

Jah lej, ti si še stara šola, mi ta mladi to počnemo na malo bolj prefinjen način ;).... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm par strani nazaj prebiral pa ne kjer ne najdem ,kje kupujete Savske gume .... najugodneje... :blush:

Kot je meni znano, jih večina kupuje v Pit Stop - Logatec.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah lej, ti si še stara šola, mi ta mladi to počnemo na malo bolj prefinjen način ;).... 

 

Jah ... t'stari so mi povedali, da mi mladi pol tko delamo :P

vse poste mi podvaja :glare:

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Ne sliši se dobro in ne deluje šminkersko :P

... na glasbene vilice lahko natakneš gume z zlatim napisom... pa ne bodo šminkerske.....   :lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!