Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

... na glasbene vilice lahko natakneš gume z zlatim napisom... pa ne bodo šminkerske.....   :lol1:

 

:OK:  Res je. Glasbene vilice zasenčijo vse drugo :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... napisano in mišljeno je malo drugače..    :P

dej norc znebi se še ti tega japanerja (še dobro da je še iz dobrih starih časov japoncev) pa presedlaj na kak evropska jajca.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej mislil sem da razlika v širini 1cm gume ne bo take razlike med 100/80R17 in 110/70R17 je 1% za vozit okoli brez komplikacij naj bi bilo dovoljeno do 2% odstopanja. Malo sem brskal po netu pa ugotovil da me moti to da je gumo preveč izbočena 110/70 dimenzijo CBR250 in sem primerjal in ugotovil da je zarlika v širini feltne med CBR250 in ZZR250 1,5cm..

The front rim on the CBR250R is 2.75" X 17".
The rear rim is 4.00" X 17".

ZZR250The rear is a 17 X 3.50, the front is 17 X 2.15 rims

 

Kar pomeni 2,75" =6,98cm  v primerjavi z 2,15"=5,46cm kar je 1,5cm razilike v širini kar se mi zdi ogromno

Torej uprašanej se glasi... (ne vem več,.. ura je za spat :D)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej norc znebi se še ti tega japanerja (še dobro da je še iz dobrih starih časov japoncev) pa presedlaj na kak evropska jajca.

... sej bi ti kej reku... pa sem se raje za jezik ugriznu....   :P

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej norc znebi se še ti tega japanerja (še dobro da je še iz dobrih starih časov japoncev) pa presedlaj na kak evropska jajca.

Se on bi, ampak njegovi dražji polovici paše japonček med nogami (in norc za blazino)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej mislil sem da razlika v širini 1cm gume ne bo take razlike med 100/80R17 in 110/70R17 je 1% za vozit okoli brez komplikacij naj bi bilo dovoljeno do 2% odstopanja. Malo sem brskal po netu pa ugotovil da me moti to da je gumo preveč izbočena 110/70 dimenzijo CBR250 in sem primerjal in ugotovil da je zarlika v širini feltne med CBR250 in ZZR250 1,5cm..

The front rim on the CBR250R is 2.75" X 17".The rear rim is 4.00" X 17".

ZZR250The rear is a 17 X 3.50, the front is 17 X 2.15 rims

 

Kar pomeni 2,75" =6,98cm  v primerjavi z 2,15"=5,46cm kar je 1,5cm razilike v širini kar se mi zdi ogromno

Torej uprašanej se glasi... (ne vem več,.. ura je za spat :D)

ko so mene ucili matematiko je blo med 100 in 110 deset procentov razlike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko so mene ucili matematiko je blo med 100 in 110 deset procentov razlike.

ok pozabu napisat 1% v obsegu (po internetnem računalniku dimenzij gum) dejansko je prevej več ker gumo zvije na vn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma čaki zdej si dal bolj široko sprednjo gumo, samo ker je feltna narejena za ožjo je zdej guma previsoka in se čudno pelje al kej si hotu povedat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja to sm hotu povedat, ko nagneš motor tistih prvih par stopinj ga tkoj zvrne, ne gre v nagib linearno in ko je na centralnem stojalu je zadnja guma na tleh  glih tistih nekaj mm ki je bila prej dvignjena zdej nima več. Ob priliki bom dal gumo po predpisih in potem začel pametovat o širinah gume :P (ker možnost 2. je da nisem navajen čit novih gum ker je to moj prvi set, lani sem vozil s tistimi ki so bile na motorju ob nakupu)

Tako da tisto kar sem pisal med 2h in 3h zjutraj še nima zaključka :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako, moje SuperCorse SP, so se poslovile. Moram pa povedati, da je zadnja, odkar sem načel indikatorje začela zelo rapidno postajati nazaupljiva in oddrsavat, takrat ko to sploh nebi smela niti nakazat. Prednje še je kar nekaj gor, ampak ker vem, da nebo zdržala še ene zadnje, bom seveda zamenjal komplet. Mislim pa, da nebo več SP. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a jo lahko primerjaš z SC?!

Ja, zvozil sem 2 kompleta SC1 SC2 in 2 kompleta SP. Sta zelo podobni, obe držita VEČ KOT DOVOLJ, kilometrina pa je načeloma zelo podobna. Nobena zadnja mi več kot cca 3500 do indikatorjev ni zdržala. Po mojem občutku je SC ko je obrabljena malo bolj zanesljiva kot SP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je meni znano, jih večina kupuje v Pit Stop - Logatec.

 

Širnik.

 

Hvala za info, kaj pa sava tech v Kranju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js se pa ob robnik postavim in ga porivam ob robniku, pol pa obrnem in nazaj ... amaterji ... še tega ne znate storit pravilno, ker se šmirglpapir opazi ... sm probu :P

 

"Age quod agis" oziroma kar delaš delaj dobro.

 

Jst sem si pa vzorc asfalta AC 11 surf B50/70 A3s zrihtal. Zdej pa samo na stojalo ga postavim pa v prvo pa lepo počasi zbrusim do roba.

 

Rezultat: nič se ne opazi, izgleda, kot bi se do roba nagnil  :grim

 

In pole ti o amaterjih. Mi smo profi  :grim

Popravljeno . Popravil igorkr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Jst ti lohka komplet sportforce 120 180 zrihtam za 150e če se boš odloču.

Oj. Jst resno tuhtam, da nabavim Sava Sport Force . Jih lohk še zrihtaš? So že kej cenejše? ;)

Zdej sem mel gor METZ M5 Interact, sem porabu dva para zadnjih pa obakrat naredu cca 5000 km. S prednjo pa cca 9000km. Drugač sem mel kul filing, sam s prednjo ni za čakat do indikatorja...začne popuščat...

 

Sam dvomim, da Sava zdržijo ravno 5000k. Po mojem bi reku prej 3000.......Pa je kdo že cel komplet porabu, de bi vedu kolk zdržijo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj. Jst resno tuhtam, da nabavim Sava Sport Force . Jih lohk še zrihtaš? So že kej cenejše? ;)

Zdej sem mel gor METZ M5 Interact, sem porabu dva para zadnjih pa obakrat naredu cca 5000 km. S prednjo pa cca 9000km. Drugač sem mel kul filing, sam s prednjo ni za čakat do indikatorja...začne popuščat...

 

Sam dvomim, da Sava zdržijo ravno 5000k. Po mojem bi reku prej 3000.......Pa je kdo že cel komplet porabu, de bi vedu kolk zdržijo?

 

Aj marija, preberite samo par strani nazaj, boste videli kako lepo je Rumenicestak objavljal obrabo. 

 

Se opravičujem ampak vsaka stvar pa ne more bit glih sama na krožnik prinešena...Res ene par strani nazaj, vam bo vse jasno.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj. Jst resno tuhtam, da nabavim Sava Sport Force . Jih lohk še zrihtaš? So že kej cenejše? ;)

Zdej sem mel gor METZ M5 Interact, sem porabu dva para zadnjih pa obakrat naredu cca 5000 km. S prednjo pa cca 9000km. Drugač sem mel kul filing, sam s prednjo ni za čakat do indikatorja...začne popuščat...

 

Sam dvomim, da Sava zdržijo ravno 5000k. Po mojem bi reku prej 3000.......Pa je kdo že cel komplet porabu, de bi vedu kolk zdržijo?

Jest mam z njo narejenih že 4000 km in jih bo še najmanj 3000 do indikatorja. Motor je pa ducati 748(dva cilindra) in vožnja večino v dvoje...

Zame res odlična guma in ostajam na njej!  :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj. Jst resno tuhtam, da nabavim Sava Sport Force . Jih lohk še zrihtaš? So že kej cenejše? ;)

Zdej sem mel gor METZ M5 Interact, sem porabu dva para zadnjih pa obakrat naredu cca 5000 km. S prednjo pa cca 9000km. Drugač sem mel kul filing, sam s prednjo ni za čakat do indikatorja...začne popuščat...

 

Sam dvomim, da Sava zdržijo ravno 5000k. Po mojem bi reku prej 3000.......Pa je kdo že cel komplet porabu, de bi vedu kolk zdržijo?

Jst sm 7000km naredu in je zadnja lih na indikator prišla. Cenejše? pod 180€ jih najbrž ne boš dobil nikjer

Popravljeno . Popravil logarr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm 7000km naredu in je zadnja lih na indikator prišla. Cenejše? pod 180€ jih najbrž ne boš dobil nikjer

 

Ali jih lohk še kej zrihtaš, po 150eur? :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... na živce mi gre, da naši - slovenski inženirji s svojim trudom razvijejo odlično gumo, potem pa morajo zaradi politike GOOD YEAR-a spremeniti napise v kalupih---- :( .

.... drugače pa fantje... nič bati. Guma bo narejena v istih kalupih, ulita iz enake gume, delali jo bodo v isti tovarni z istimi rokami, samo Sava ne bo več gor pisalo.

Goodyear pa Savske moto gume nimajo čist nč skupnga. In ne verjamem da ne bo Sava pisal, le oboje znamke bodo proizvajal. Mi tud izdelujejmo 5 različnih znamk za avte (Sava tires, Goodyear)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!