Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

zadnjo gumo imam na levem boku in sredini popolnoma brez profila. Na desnem boku je pa se za kaksnih 1000 km. A kdo pozna kaksno cesto, ki ima same desne ovine?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na motorjih sem 17 let, nikol še pa nisem imel različnih gum gor, zato sprašujem. Od kar pomnim sem menjal vedno obe naenkrat, čeprav bi marsikatera prednja držala še eno zadnjo, ampak ker sem imel motor namen obdržat (vsaj do zradiranja gum) in tu pa tam letim po kolenih čez marijo reko ,roglo itd sem imel boljši filing z obema novimi, sedaj pa motor prodajam, če se ne najde kupec, ga bom pač gural, zato bi rad najdu najboljši in najcenejši kompromis, vsekakor pa po homologaciji, kajti na hondi z katero sem zletel so popisali pnevmatike (pa tud žena je delala na zavarovalnici in vem ,da bi mi lahko zavrnili odškodnino v primeru nepravilnosti) zato ne reskiram.

Jutr grem k širniku in bom verjetno menjal kr obe.

Je pa ob navalu zadnjih let , se teško odločit kaj zmontirat, saj vsak svojega konja hvali, ponuba pa je vedno večja.

Dokler ne probaš itak nič ne veš .)

...točno tako  ..:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadnjo gumo imam na levem boku in sredini popolnoma brez profila. Na desnem boku je pa se za kaksnih 1000 km. A kdo pozna kaksno cesto, ki ima same desne ovine?

Ja

Mislim da se kliče Desanka- čist blizu. 

Povej kako je blo   :P

Popravljeno . Popravil alko1
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kere dimenzije enduro gum pa lahko nataknem na motor,ce mam spredej 120 70 18 in zadej 160 60 17?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kere dimenzije enduro gum pa lahko nataknem na motor,ce mam spredej 120 70 18 in zadej 160 60 17?

zamenjaj motor:-P
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kere dimenzije enduro gum pa lahko nataknem na motor,ce mam spredej 120 70 18 in zadej 160 60 17?

120/80 pa 150/70

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot so zapisali že pred mano...

V teh dimenzijah  pravih enduro gum ne boš dobil. Zadnjo še mogoče spredaj bo pa problem. Razen, če ti je res želja malo "pogoljufaš", je pa problem homologacija.

Kanadčani vozijo versys-e z prednjo gumo v dimenziji 120/80-17 enduro, ki je sicer namenjena za zadnje kolo. Izkušnje za po makadamu in tudi asfaltu imajo pozitivne.

Popravljeno . Popravil MiNa
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponudba za dual sport zadnjo 160/60/17:  http://www.gume-direkt.com/content/searchMO?vehicleType=MO&vehicleSubtype=Enduro&characteristics=&sowigan=&width=160&profile=60&constructionType=&size=17&speedRating=&brand=&name=&numberOfTires=2

 

Mogoče Avon Distanzia, Pirelli Scorpion? Zadaj serijska.

Popravljeno . Popravil Fantocci
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko kdo na kratko razloži zakaj ima Širnik isti model gum po 3 različnih cenah, in sicer budget/standard/Otherds HD verzija?

 

Kje je razlika? Dunlop Qualifierk ima ene 12 sort.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mitas zmontirana in stestirana okoli 150 km, prvi občutki fenomenalni, po belih označbah ne plešem več, zadnjih nekaj km je letala do roba, drži ko cek, moram pa pohvalit tud staro prednjo rennsport, ker jo do danes nisem tolk obremenjeval zarad slabe zadnje, dans je pa pokazala ,da drži bolj kot sem pričakoval :OK: . Jutri pa test na maria reki al pa morda samo zreče- rogla...

Dejmo ceste prodat jodlarjem, al pa kr šenkajmo jih, pa bo užitek :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že naslov je zanimiv, napeljuje na ustaški slogan.

Revija pa bo najbrž kar nemška, kot tudi test ter nato prevedena v zavezniški jezik.

Pa buliderju bi še omenil. Da ni problem, da jaz ne bi razumel tujih jezikov, ampak je problem v drugih, ki jih ne razumejo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse, ki vozijo Mitas bo mogoče zanimiva informacija, da se nova guma po par dneh po vgradnji nekoliko raztegne in posledično pade tlak, zato priporočam redno kontrolo le tega.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mal prebiram Motorrad na jeziku "Ljepe njihove", pa sm sklenil, da ga podelim z vami in obenem se opravičujem za nerazumljiv jezik za nekatere, v katerem je ta test spisan, razgledani ga bodo razumel, ostali pa naj se znajdejo :kva2:

 

Lajkam a lot, ka so se vozili z Yamahami :D

 

RY  :bike:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse, ki vozijo Mitas bo mogoče zanimiva informacija, da se nova guma po par dneh po vgradnji nekoliko raztegne in posledično pade tlak, zato priporočam redno kontrolo le tega.

 

ja js sm meu zadnjo 2.6, sprednjo pa 2.35... po 10h dneh preveril.....  pumpu je pa baje 2.9 in 2.5

 

bi pa reku da ni treba sam mitas preverit...vsaka guma loh mal spusti po menjavi ..in vmes med sezono tudi :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja js sm meu zadnjo 2.6, sprednjo pa 2.35... po 10h dneh preveril.....  pumpu je pa baje 2.9 in 2.5

 

bi pa reku da ni treba sam mitas preverit...vsaka guma loh mal spusti po menjavi ..in vmes med sezono tudi :D

kakorko, nižji tlak od predpisanega poveča obrabo, pa še moped je ponavadi manj agilen, odvisno od pnevmatik..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!