Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Sem zelo zadovoljen z Conti trail attack 2 (150/70/17 in 110/80/19), na motorju R1200GS.

Imam pa eno šanso med Pireli Scorpion Trail 2 (Enduro)in Pireli Angel GT(sport touring)

Zanimivo ko vnesem ta motor na Pireli strani mi ponudi samo Scorpion trail 2.

Kakšno je vaše mnenje v primerjavi z Conti trail attack 2?

prikaže ti Scorpion, ker je to predlagana pnevmatika, kot piše

 

Warning

Selecting a vehicle in the interactive application will show you the Pirelli tire most suited for your vehicle according to its technical features and homologation and a list of sizes that can replace those originally fitted. 

These results are provided AS A RECOMMENDATION and, BEFORE purchasing the tires, BE SURE TO CONSULT a Pirelli dealer in order to check the technical and legal constraints that may be an obstacle to the replacement proposed. 
 

Če pa pogledaš po dimenzijah pa vidiš, da je izbor večji.

 pirreli.docx

Mislim, da bi bila za probat Angel Gt...že mene matra en cajt.

 

Kaj pa tole?

http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=9391678&show=1

Popravljeno . Popravil Wakasaki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvič vidim da ima RoadAttack2EVO dimenzijo 19col in pa GT tudi ,preveri še enkrat da ni škrat !

EVO sem imel na MTS in govorim lahko le o presežnikih ,zelo dobra guma ki pride do izraza in uporabnosti tudi na mokri cesti :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvič vidim da ima RoadAttack2EVO dimenzijo 19col in pa GT tudi ,preveri še enkrat da ni škrat !

EVO sem imel na MTS in govorim lahko le o presežnikih ,zelo dobra guma ki pride do izraza in uporabnosti tudi na mokri cesti :OK:

Ti si rekel da si imel scorpion  na malem GS u in da so še za kanček mehkejše od contija, pa ovinki?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti si rekel da si imel scorpion  na malem GS u in da so še za kanček mehkejše od contija, pa ovinki?

Ne laž....imel sem jih na KTM 990ADV ....kup pa boš videl ,do zdaj kar sem rekel je držalo a ne? 

P.S. res se mi ne da elboratov pisat in odkrivat tople gume kot ostali strokovnjaki :P....gremo jutr ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvič vidim da ima RoadAttack2EVO dimenzijo 19col in pa GT tudi ,preveri še enkrat da ni škrat !

EVO sem imel na MTS in govorim lahko le o presežnikih ,zelo dobra guma ki pride do izraza in uporabnosti tudi na mokri cesti :OK:

Tudi meni je zanimivo ampak na pirreli in conti strani jih najdeš.

Celo Širnik ima zalogo prednjo in zadnjo:music4: in to obe znamki.

Kako pa je bilo z km pri evo....čeprav tvoj podatek lahko pomnožim z dve in dobim, koliko bi prevozil jaz:grupni:

Popravljeno . Popravil Wakasaki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni je zanimivo ampak ne pirreli in conti strani jih najdeš.

Celo Širnik ima zalogo prednjo in zadnjo:music4: in to obe znamki.

Kako pa je bilo z km pri evo....čeprav tvoj podatek lahko pomnožim z dve in dobim, koliko bi prevozil jaz:grupni:

Z Roadko sem naredil 3kkm in še mal ,od tega Korzika z zelo požrešno podlago za pnevmatiko pa jo je še ostalo polovica.....

Čudno se mi zdi ker sem na vezi z Roštanom ki dela v Bomagu ki so generalni uvoznik za Conti pa mi zagotavlja da te dimenzije ni .....zdej pa bod pameten ....

Pokličem še Širnika ob priložnosti pa se prepričam ,sej veš internet je eno realnost pa drugo ....največkrat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z Roadko sem naredil 3kkm in še mal ,od tega Korzika z zelo požrešno podlago za pnevmatiko pa jo je še ostalo polovica.....

Čudno se mi zdi ker sem na vezi z Roštanom ki dela v Bomagu ki so generalni uvoznik za Conti pa mi zagotavlja da te dimenzije ni .....zdej pa bod pameten ....

Pokličem še Širnika ob priložnosti pa se prepričam ,sej veš internet je eno realnost pa drugo ....največkrat!

 

Kaj taka razlika.Pri meni je road brez evo po 5500 zaključila zgodbo, pa brez za gumo požrešnih izletov..jadranka...itd..in z 80% touring tempa

No daj prašaj, me res zanima odgovor Širnika.

Ja internet in oglasi prenese kar natipkaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni je zanimivo ampak na pirreli in conti strani jih najdeš.

Celo Širnik ima zalogo prednjo in zadnjo:music4: in to obe znamki.

Kako pa je bilo z km pri evo....čeprav tvoj podatek lahko pomnožim z dve in dobim, koliko bi prevozil jaz:grupni:

Včasih Lahko tud s 3 množiš :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozna oz. je kdo imel gume Michelin Pilot power? Verjetno je to še tisti prvi model, ker so gume iz konc leta 2012. Bile so že na motorju ob nakupu zato tudi sprašujem. Kolikor sem se letos uspel peljat so držale v redu, vendar se ne upam preveč zajebavat ker jih ne poznam. So pa na r6.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... dej ne kompliciri... pa samo vozi..   :D

Sej ne sam tko informativno vprašam če je kdo imel pa mi zna povedat al je v redu guma al ni :D . Sej pravim kolikor sem se uspel letos par krat peljat je držala tudi do roba. Bom pa ko te zrabim poizkusil Savino kreacijo če že vsi tok hvalite :D .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

_______________________________________________________________________________

Motorrad 2015 - Enduro pnevmatik 110/80 R 19 in 150/70 R 17

1. Pirelli Scorpion Trail II
2. Dunlop Trailsmart
3. Metzeler Tourance Next
4. Continental Trail Attack II
5. Michelin Anakee III
6. Bridgestone Adventuren A40

_______________________________________________________________________________

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Motorrad 2015 - Enduro pnevmatik 110/80 R 19 in 150/70 R 17

1. Pirelli Scorpion Trail II
2. Dunlop Trailsmart
3. Metzeler Tourance Next
4. Continental Trail Attack II
5. Michelin Anakee III
6. Bridgestone Adventuren A40

_______________________________________________________________________________

Kar sem jaz uspel probat ( vse razen Dunlopa in Bridgestone-a) je tale lestvica kar objektivna.  

Vrstni red je sestevek ocen razlicnih kriterijev in ne samo enega...a drzi okol Viki Burgerja, al ne. 

Sicer pa...vsake oci imajo svojga malarja.  Je ni gume, katera v doloceni tocki ne spusti. Samo generalizirat, da je zato guma slaba, ker si bil ti v "zloraba " mode-u je zelo pristransko.

PS: kakor so rekli modri mozje . . . guma je lepa, okrogla in crna.......samo prvi moras pa zaupat!  ;)

 

BTW: a je Mitas se vedno najboljsa guma?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar sem jaz uspel probat ( vse razen Dunlopa in Bridgestone-a) je tale lestvica kar objektivna.  

Vrstni red je sestevek ocen razlicnih kriterijev in ne samo enega...a drzi okol Viki Burgerja, al ne. 

Sicer pa...vsake oci imajo svojga malarja.  Je ni gume, katera v doloceni tocki ne spusti. Samo generalizirat, da je zato guma slaba, ker si bil ti v "zloraba " mode-u je zelo pristransko.

PS: kakor so rekli modri mozje . . . guma je lepa, okrogla in crna.......samo prvi moras pa zaupat!  ;)

 

BTW: a je Mitas se vedno najboljsa guma?

mene samo zanima katera je najboljša na mokrem, ker na suhem je vsaka dobra...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa za omejitve je tud usaka dobra

doktor, mi se pogovarjamo o oprijemu gume in ne o prekrških! :mad: 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar sem jaz uspel probat ( vse razen Dunlopa in Bridgestone-a) je tale lestvica kar objektivna.  

Vrstni red je sestevek ocen razlicnih kriterijev in ne samo enega...a drzi okol Viki Burgerja, al ne. 

Sicer pa...vsake oci imajo svojga malarja.  Je ni gume, katera v doloceni tocki ne spusti. Samo generalizirat, da je zato guma slaba, ker si bil ti v "zloraba " mode-u je zelo pristransko.

PS: kakor so rekli modri mozje . . . guma je lepa, okrogla in crna.......samo prvi moras pa zaupat!  ;)

 

BTW: a je Mitas se vedno najboljsa guma?

Kdo je pa to izjavil?

Mitas je v razmerju cena/kvaliteta zelo dobra guma, se pa po karakteristikah dobi na trgu kar nekaj podobnih gum, ki so čist mau dražje, pa tut velik dražje in še boljše. A sm omenil, da se dobijo tut cenejše?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še moje mnenje,lastim si yamaho fjr-imel sem prej gume pilot power,zdržale 4100km posnete do roba nato sem dal mitas gor(pa da vidimo to čudo)in po prevoženih 2000km 2 osebi in polno naložen lahko rečem kapo dol in naslednje bodo tud mitas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še moje mnenje,lastim si yamaho fjr-imel sem prej gume pilot power,zdržale 4100km posnete do roba nato sem dal mitas gor(pa da vidimo to čudo)in po prevoženih 2000km 2 osebi in polno naložen lahko rečem kapo dol in naslednje bodo tud mitas.

..v primerjavi s pilot power je to logična posledica...:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene samo zanima katera je najboljša na mokrem, ker na suhem je vsaka dobra...

bistvo dobre gume na morem je ponavadi dober šofer :P (pakupelektronike)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bistvo dobre gume na morem je ponavadi dober šofer :P (pakupelektronike)

takšne motorje imajo samo pussiji  :)  mi imamo stara jajca  :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisi bil ti... Nic bat.  :smoke:

BTW: sej sem rekel " modri mozje"

aha, še dobro da niso bili plešasti :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!