Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Objavljeno (popravljeno)
12 minutes ago, Izprijenec said:

a ni Mitas neko češko podjetje? Kaj ima sava z mitas gumami? Kolikor vem je Sava zdej pod Goodyear znamko? Od kod torej Mitas? Moto pnevmatike dela Sava z podjetjem Mitas iz Češke skupaj? 

Ma u bistvu je sava moto v lasti svedskega trelleborga.  trelleborg je tud lastnik Mitasa.  Ker je Mitas vecji brand kot Sava, so vse moto gume postale mitas.  Cestne in terreaforce se vecinoma delajo v Kranju.  
 

ampak to ji nc kej dost pomembno.  Mitas so solidne gume, o 15oookm pa jaz nit sanjat nism mogel.  

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 29. 3. 2024 ob 13:15, Kugelschreiber pravi:

Ma u bistvu je sava moto v lasti svedskega trelleborga.  trelleborg je tud lastnik Mitasa.  Ker je Mitas vecji brand kot Sava, so vse moto gume postale mitas.  Cestne in terreaforce se vecinoma delajo v Kranju.  
 

ampak to ji nc kej dost pomembno.  Mitas so solidne gume, o 15oookm pa jaz nit sanjat nism mogel.  

Nič več... Zdaj je to Yokohama ;)

 

  • Zmeden 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 29. 3. 2024 ob 11:15, hajamoto pravi:

.... pa dobr, da imam čelado, ker tud tm včasih kej pade.... 😂

Do sedaj sem mislil, da sem edini, ki dobi po rebrih in včasih tudi čeladi med vožnjo. 😃

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
Ob 30. 3. 2024 ob 13:18, schwantz pravi:

Nič več... Zdaj je to Yokohama ;)

 

@Kugelschreiber

https://www.mitas-tires.com/en/about

Čisto spodaj... Trelleborg je kupil komplet ČGS, ki je bil prej lastnik ostanka Save (Savatech). Različne programe je umestil med svoja podjetja, to pomeni razdrobil Savatech, sedaj pa počasi prodaja posamezne dele; recimo, da si bo tako hitreje povrnil kupnino... :( 

Popravljeno . Popravil schwantz
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, schwantz said:

@Kugelschreiber

https://www.mitas-tires.com/en/about

Čisto spodaj... Trelleborg je kupil komplet ČGS, ki je bil prej lastnik ostanka Save (Savatech). Različne programe je umestil med svoja podjetja, to pomeni razdrobil Savatech, sedaj pa počasi prodaja posamezne dele; recimo, da si bo tako hitreje povrnil kupnino... :( 

sem malo guglal, ja. Ce sm ok prebral, je yokohama kupila cel trelleborg...upam da gume ostanejo na podobnem razmerju cena/kakovost.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me izbira novih pnevmatik za Tracer 900 GT. Sedaj so gor Metzeler roadtec 01. So nekje na slabi polovici obrabe, predvidevam, da jih bom čez cca 2 meseca menjal.

Kakšen predlog..., nisem pa nek prav hitri voznik, oziroma ne grem v ovinkih do tačk ipd., vseeno pa ne želim kakšnega zdrsa.

Mitas sport force, Dunlop sport ali road smart 3, Continental  ContiSportAttack 4 ali ContiRoad.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak bo drugače svetoval...pa rekli bodo, probaj, ker vsakemu ustreza kaj drugega...jaz na Tracer 2017 vozim Dunlop RS, prej 3, sedaj 4 drugi komplet...tudi jaz nisem hiter voznik in "kolenčkar" in meni ustrezajo... SREČNO

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@maus bi reku : Kontiiii

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, yamaha2025 pravi:

ContiSportAttack 4 ali ContiRoad.

To je to .. se tudi po dežju dobro obnesejo... jaz naredim cca 8K, pa nisem prav preveč nežen ;) 

Po ravnem itak ne peljem hitro, po ovinkih pa drži kot pribita ... na vseh potovanjih v zadnjih 15 letih sem vozil contisportattack (1, 2, 3 in 4) in vse so držale k ježek drsnika na kombinezonu ;)

sicer pa ... vsak svoje, vedeti pa moraš, da je pnevmatika edina vez med užitkom in AU AU  :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, yamaha2025 pravi:

Zanima me izbira novih pnevmatik za Tracer 900 GT. Sedaj so gor Metzeler roadtec 01. So nekje na slabi polovici obrabe, predvidevam, da jih bom čez cca 2 meseca menjal.

Kakšen predlog..., nisem pa nek prav hitri voznik, oziroma ne grem v ovinkih do tačk ipd., vseeno pa ne želim kakšnega zdrsa.

Mitas sport force, Dunlop sport ali road smart 3, Continental  ContiSportAttack 4 ali ContiRoad.

Ti bom drugače povedal iz mojih iskušenj:

Mitas, Conti, Pirelly......ne rabi segrevanja, lahko pališ takoj z mrzlo. Tudi vse so dokaj prekleto neobčutljive na spremembe temperatur (velik silike verjetno) Z nobeno od teh nisem imel dvomov in zmanjšanega zaupanja. Dunlop je rabil malce več časa...saj potem je delal. Take gume žal ne maram. Pa še povratne info je mel dokaj slabe. Mogoče sem pa samo premal divji rejser zanjo.

torej, je predvsem tvoja odločitev, kaj boš namestil, zakaj in kako boš vozil in kaj od pnevmatike želiš. Nemalokrat je izbira kompromis med:

hočem velik kmjev, vozim se v dvoje, vozim se v vseh vremenskih pogojih, elektronika motorja reši kup problemov in potem izbiraš med najslabšim in najboljšim v tem rangu kar hočeš.

Jaz sem zadnje čase celo na kramparcah,(tip 50:50) ki sicer s tabo in tvojo vožnjo nimajo neposredne veze so pa moj kompromis, ki se je odlično pokazal, namreč naredijo ohoho kmjev, v neidealnih pogojih so zlahka veliko boljše in neobčutljive na probleme podlage (mraz, pesek ,listje), v idealnih pogojih niso tak dobre kot cestne (ne morem nažigat tak ostro, ker jih pregrejem) pa vendar ta problem reši dobra elektronika na ktm.

Lahko bi dal boljše, sam vsaj pri sebi sem opazil po mnogih testiranjih, daj gor čemu zaupaš in na čem se fajn počutiš. Če se greš pa kompromise, zadaj ST (za kilometre, vožnjo v dvoje in dež) spredaj pa SS ali hypersport, veš zakaj si dal in se temu prilagodiš.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bi rad nekaj posebnega ogreval gume, pač se normalno zapelješ... Vozim se 75% sam, ostalo v dvoje. Torej kompromis kvaliteta, prevoženi kilometri in tudi cena.

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj prjatu je reku:

huma ko huma, najbulši je nova :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi jaz kupim naslednji komplet Conti Sport Attack 4...in še pršparam glede na RS 4 😬

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, yamaha2025 said:

Ne bi rad nekaj posebnega ogreval gume, pač se normalno zapelješ... Vozim se 75% sam, ostalo v dvoje. Torej kompromis kvaliteta, prevoženi kilometri in tudi cena.

Gum nič ne ogrevaš. Tako je kot si napisal. Odpelješ se. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, tomaz69 pravi:

Se pravi jaz kupim naslednji komplet Conti Sport Attack 4...in še pršparam glede na RS 4 😬

kar se tiče oprijema nauš falil :P za kilometre,....ja buh nam pomahi :D

 

pred eno uro, Kugelschreiber pravi:

Gum nič ne ogrevaš. Tako je kot si napisal. Odpelješ se. 

aha...dej dunlopke gor. Sedeš pokneš in so maline :P prekleto rabjo segrevanje, razn če si pičkodrajsar in maš isti princip kot bi muco božu prvih 10 minut. :D

mi starci sam navalmo, gas na pune takoj :D

 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, DAMI34 said:

kar se tiče oprijema nauš falil :P za kilometre,....ja buh nam pomahi :D

 

aha...dej dunlopke gor. Sedeš pokneš in so maline :P prekleto rabjo segrevanje, razn če si pičkodrajsar in maš isti princip kot bi muco božu prvih 10 minut. :D

mi starci sam navalmo, gas na pune takoj :D

 

Da da. Dunlopke nekaterim kr na stojalih v garaži razsuvajo motorje. Predno pridem do table konc postojne so gume spremne za bistveno več kot si upam in znam. Tud danes v ridah ni blo najmanjsega dvoma, a bi lahk palil ko bedak al ne, pa je blo 10-11C. Gume pa so, sej vidiš. 
 

 

IMG_4355.jpeg

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, tomaz69 pravi:

Se pravi jaz kupim naslednji komplet Conti Sport Attack 4...in še pršparam glede na RS 4 😬

Road Attack je vrh glave za Tracer.

 Vozim večinoma Pireli in Conti.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako.

Če odvoziš kakšen trackday al pa po kolenu potem so CSA4 taprave.

Drugače pa CRA4.

Pa srečno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kmet2 pravi:

Road Attack je vrh glave za 

 

Sam na Lider Pnevmatik so dražje kot SportAttack…🤪😮

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, tomaz69 pravi:

Sam na Lider Pnevmatik so dražje kot SportAttack…🤪😮

Ker dlje zdržijo🤪😉

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Kugelschreiber pravi:

Da da. Dunlopke nekaterim kr na stojalih v garaži razsuvajo motorje. Predno pridem do table konc postojne so gume spremne za bistveno več kot si upam in znam. Tud danes v ridah ni blo najmanjsega dvoma, a bi lahk palil ko bedak al ne, pa je blo 10-11C. Gume pa so, sej vidiš. 
 

 

IMG_4355.jpeg

verjamem, ma na Z900 sem bil kar presenečen kako so plesale, ker sem bil prej navajen mitask, pa prec po gasu

in govora je os SS oz hypersport pnevmatiki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

36 minutes ago, DAMI34 said:

verjamem, ma na Z900 sem bil kar presenečen kako so plesale, ker sem bil prej navajen mitask, pa prec po gasu

in govora je os SS oz hypersport pnevmatiki

A zdej s tetris gumo ti pa kr rata prezvet? 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Kugelschreiber pravi:

A zdej s tetris gumo ti pa kr rata prezvet? 

Ne boš verjel. Mehkejša je od športne in deluje hladna dobro

pred 12 urami, Kugelschreiber pravi:

 

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, DAMI34 said:

Ne boš verjel. Mehkejša je od športne in deluje hladna dobro

En del posta imas absolutno prav.  🤣

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 58 minutami, Kugelschreiber pravi:

En del posta imas absolutno prav.  🤣

po ušesih se da, po ušesih :P lahko pokažem ? :D

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!