Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Ja sam a maš cestne?

nevem slišu sm pač od enga "experta" da se zjebe na hitro

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s cestnimi sem se po makadamu ze kar nekaj km prevozil - eh, zalutas pac :slap: - in nikdar nobenih problemov. zakaj sploh? prerezi enkrat eno izrabljeno gumo in si oglej kako je narejena. pod profilom je vecinoma se vedno 5-7 mm gume v kateri so vlozene jeklene ali kevlarske zice in ostala podgradnja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem pri makedamu je lahko le to, da ko z vročo gumo zapelješ po kamenčkih, se le ti v gumo zarinejo kot v puter, a mislim, da to ne pokvari lastnosti gume.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha, zakon, pol se mi ni treba bat, kr bom kdaj šou na bližnje jezerce se mal v vodo vrčt....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa kupujem za Drag starja zadnjo gumo

170/80/15. Zdaj mam gor Metzeler marathon, pa mi je malo draga da bi jo še enkrat kupil. Mi lahko kdo predlaga kakšno cenejšo (Dunlop, Michelin?), pa kje bi se jo najbolj splačalo nabavit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa kupujem za Drag starja zadnjo gumo

170/80/15. Zdaj mam gor Metzeler marathon, pa mi je malo draga da bi jo še enkrat kupil. Mi lahko kdo predlaga kakšno cenejšo (Dunlop, Michelin?), pa kje bi se jo najbolj splačalo nabavit.

Mogoče tole:

http://yamaha.tsc-laba.si/mambo/index.php?...hpshop&Itemid=1

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NUJNO RABIM NASVETE!!!!!!!!!!!!

včeraj sm menjal gumo 160-60-17 maxxis..

prej sm imel dunlop207 in pireli diablo....... vedno mi je na koncu ostajala neobrabljena

na maixxis pa mi ostaja po NEšportni vožnji le še 2mm...

ALI JE TO DOBRO???? JE IMEL ŽE KDO PODOBNE IZKUŠNJE??? VULKANIZER IN NEKAJ UPORABNIKOV TE GUME TRDIJO DA JE TO OK!! IN DA NI PANIKE..... NAJ ZAUPAM IN VOZIM NA FULL......

MENE JE MAL STRAH KAJ BO ČE se MALO BOLJ NAGNEM???????

PROSIM ZA INFORMACIJE!!!!!!

pa naj se ne jevljajo kakšni filozofi ki samo mislijo ali so slišali...in bla bla.....

TOREJ DO ROBA?????? DA ali NE

post-1823-1117114247_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil rebel
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še primerjava z prejšnjo d207......

js res ne vem kaj naj naredim zdej........

Do roba brez problema,vendar imej v mislih da nimaš več veliko prostora v primeru da bi iz takšnega ali drugačnega razloga moral motor še bolj nagniti v ovinku.

Še namig: bolj kot je športna guma,večje nagibe dopušča in obratno bolj kot je touring guma manjše nagibe dopušča.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rebel ti kar nagni.

Mene pa zanima naslednje. Pr elisi so mi kokr tok uštimal prve vilce, so zdej mal trše. Problem pa je, da mi zadnje čase velikokrat pri zaviranju prestavlja zadnje kolo. Je to kaj povezano z vzmetenjem, ali je pač guma fuč in je skrajni čas da jo menjam???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do roba brez problema,vendar imej v mislih da nimaš več veliko prostora v primeru da bi iz takšnega ali drugačnega razloga moral motor še bolj nagniti v ovinku.

Še namig: bolj kot je športna guma,večje nagibe dopušča in obratno bolj kot je touring guma manjše nagibe dopušča.

misliš da ja..... pa saj to je športna guma!!!!

in nism pretiraval v ovinkih... zato me skrbi...

vem da se komot pride do konca....

ampak nimam pojma kolko mi dovolita tista 2mm roba... to je problem in strah....

kaj tisti ki vozite do roba... kaj taka vožnja je za vas maximum al bi se dalo še???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NUJNO RABIM NASVETE!!!!!!!!!!!!

...

MENE JE MAL STRAH KAJ BO ČE se MALO BOLJ NAGNEM???????

TOREJ DO ROBA?????? DA ali NE

Ce bos malo bolj nagnil, bo motor malo bolj nagnjen.

Vse gume zdrzijo do roba in se cez, ce je asfalt v redu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako segreti gumo? Na nemškem forumu sem prebral, da če se furaš v kačji liniji nič ne koristi :? Gumo res segreješ s pospeševanjem (zadnjo) in z zaviranjem (sprednjo) :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja na NSRko kadar bo treba mumo menjat, pa nikjer nism vidu cestnih pod 150, rad bi pa nabavu maxxis, ker so precej cenejše od kakih dunlopk, pravijo pa da niso slabe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja na NSRko kadar bo treba mumo menjat,

:eek: a nima NSR 130 zadej??? Js sm meu Metzeler ME330. Za ta motor super gumca. Gre do štape, pa drži kolkr je za ta motor preveč :grim Cena ni visoka. Ne dajaj širše gume od predpisane ker ti bo žal :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne dajaj širše gume od predpisane ker ti bo žal :glare:

:grrr ko se navadiš je nor občutek :grim Jaz sem mel 150 zadaj in 110 spredaj in je blo noro tudi zaradi tega, ker sem imel namotirane D207GP. Nagibi so bli dost večji ker je imela guma pač več prostora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgonjene Dunlop 252 sem zamenjal za Avon Azaro 45/46 ST. Prvih 1000 km - ZELOOO zadovoljen.

(Horjo&BMW- vidva sta "kriva").

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali laho zaradi zakonodaje namestim širšo gumo kot je v homologaciji in če jo lahko, ali je potrebno kaj urejati s papirji ?? Namestil bi 110 širino namesto 100

:?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali laho zaradi zakonodaje namestim širšo gumo kot je v homologaciji in če jo lahko, ali je potrebno kaj urejati s papirji ??  Namestil bi 110 širino namesto 100

:?

Nameščeno je lahko, kar je v homologaciji. Potreben bi bil atest in kasnejši vpis v homologacijo, če bi na gumi 110 insistiral.

lp

TSC LABA d.o.o. - oddelek Tehnični pregledi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se kej pozna širša guma na motorju zadej?

Če recimo šaltaš iz 130 na 150?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se kej pozna širša guma na motorju zadej?

Če recimo šaltaš iz 130 na 150?

mal preber po temi pa boš vedel in celo ugotovil, da to piše že na tej strani :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!