Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Vprašanje glede centriranja, včeraj sem peljal premontirat gume in mi jih je model centrirar ročno( postavil na os in opazoval premikanje....), sem ga kr postarni gledal. Pravi da je ročno "kao" bolje in da jih večina tako dela. Meni je pa vseeno ostal slab priokus :? Na poti domov je začelo deževati-previdnejša vožnja, tako da nisem opazil nobenega tresenja do hitrosti ~100km/h. Pa tudi če balanco spustim pri okoli 60km/h se le ta nič ne zaziba pri 90 se pa začne malo premikati sem pa tja, vendar se vseeno lahko pelješ brez rok. Poleg tega je na zadnjem platišču nalimal ene 4-5cm uteži 60g.....Tko da če mi lahko pove kakšne težave se opazijo pri napačnem centriranju-tresenje (kdaj .....)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brez skrbi :D :D

pravi mojster naredi boljše ročno kot pa s strojem....... tako da kr zaupaj temu postopku...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brez skrbi :D  :D

pravi mojster naredi boljše ročno kot pa s strojem....... tako da kr zaupaj temu postopku...

Kako pa veš, da je mojster "pravi" :nono:. Da morda ni imel mašine v okvari :hmm:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še nikoli mi niso centrirali gume drugače kot ročno in še nikoli mi guma ni tresla

pravega mojstra spoznaš potem ko ga vidiš delat in ko uživaš na cesti v njegovem delu :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večina vulkanizerjev niti nima primerne centrirne mašine za centriranje moto felt, tud men zmeraj centrirajo na "roke" in je :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje se gibljejo cene menjave kompleta gum? Moram malo vedeti, da me ne bodo preveč okrog prinesli.

Različno. Najnižje nekje okoli 5.000 SIT.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz plačam okrog 2500 SIT s tem, da mu prinesem felge z gumami. Če boš pa peljal tja motor, pa da ti oni zrihtajo vse pa moraš računati okrog 5000 SIT ali celo več :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eni vulkanizerji oz. serviserji pri katerih kupiš gume, ti dajo še znaten popust na premontažo in centriranje.

Vsaka čast takim :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa vsa čast?

Če daš 50-60k za gume, bojo pa ja mal dobre volje pokazal pa mal popusta dal.

Sej ni treba da je zastonj, ampak da vsaj pokažejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes menjal gume na mojem FZ6. Po razgovoru z Binetom iz servisa Štern sem se odločil za da spredaj Metzeler M 1 in zadaj Metzeler Z 6.

Po prvih cca 100 prevoženih kilometrih sem zelo zadovoljen. Gumi kr lepita na asfalt :OK: :OK: :OK:

Vsa čast Šternu za dober nasvet :worship: :worship:

Aja še cena cca. 71 kSIT /kpl z menjavo in centriranjem vret.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa vsa čast?

Če daš 50-60k za gume, bojo pa ja mal dobre volje pokazal pa mal popusta dal.

Sej ni treba da je zastonj, ampak da vsaj pokažejo.

Zato ker niso vsi vulkanizerji takšnega mnenja :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hojla,

a ima kdo kakšno dobro varianto/ceno za Michelin Pilot race v medium komponenti. Dimenzije 120/70-17 in 180/55-17.

Lahko na PM.

Pozdrav, Bizi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kakšen novejši primerjalni test pnevmatik, ga poskenira in prilepi sem gor ali pa da link:

Mogoče ti bo ta katalog moto pnevmatik sestavljen iz izkušenj konkretnih uporabnikov tudi prav prišel. Glede pomena zvezdic: (od leve proti desni) znamka, model, povprečno št. prevoženih km, hitrost pridobivanja delovne temperature, oprijem na suhem, oprijem na mokrem, natančnost vodenja in držanje smeri, obnašanje pri zaviranju, odzivnost, stabilnost, zdržljivost, ali bi jo znova kupil, koliko mnenj je bilo podanih.

http://www.lerepairedesmotards.com/avis_pneus.php

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes na novo obul mojo lubico :wub:

Spredaj sem ponovno namestil D205 (stara je zdržala 24.200km pa še bi blo mesa za ponucat :kva2: ), za zadaj pa sem tudi že imel D205 kupljeno (stara je zdržala 12.700km) opazil da je nekaj čudno bulasta - hvala bogu da je ta majstr iz Duplice - sledil je hiter skok do Sitarja, kjer so mi brez komplikacij sprejeli gumo v reklamacijo, a ker niso imeli D205 v moji dimenziji so mi za doplačilo 4.200SIT dali D220 - nato nazaj v Duplico, majstr do konc zmontira in eto nas spet na cesti :D Kompletna storitev me je stala 5.000 SIT pri čemer sem stare gume odpeljal s seboj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odločam se med gumami Dunlop D220 in Metzler Z6. Predvsem me zanima vzdržljivost z6. Do sedaj sem imel na TDM D220 in ni bilo kakšnih večjih presenečenj razen ko je guma še hladna. Za info. zadnja mi je zdržala cca 10000 km.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odločam se med gumami Dunlop D220 in Metzler Z6. Predvsem me zanima vzdržljivost z6. Do sedaj sem imel na TDM D220 in ni bilo kakšnih večjih presenečenj razen ko je guma še hladna. Za info. zadnja mi je zdržala cca 10000 km.

lp

Jaz sem bil na TDM-ki z Z6 zelooo zadovoljen. Zadnja zdržala tudi nekje 10k.

Vsekakor priporočam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo leto vozim fz6 in po 8500km imam zadnjo gumo znucano u nulo (sredina, na robu je profila še vedno dovolj) prva pa je še čist ok?!. Gume so Bridgstone Batlax BT020. Ker nism nek expert me zanimajo vaša mnenja o tej gumi. Meni osebno se zdi guma dokaj solidna in sem z njo zadovoljen saj pri vožnjah nism opazil nobenih večjih zdrsov (tudi takrat ne ko sm drsal s tačkam). Zanima me kakšne so še druge alternative dunlop 208, michelin, ...?

hvala za odgovore

lp hasper

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah verjetno bom res dal nazaj isto.

sem prej prehitr in narobe napisal. ni podrajsana tacka ampak sta podrajsani stopalki. to spet ne pomeni da sta v celoti odpiljeni ampak podrajsani. lahko slikam :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!