Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Zdravo..

Včeraj se mi je zgodila ena zanimiva zadeva, ki pa si je ne znam popolnoma razložiti oz si jo mogoče razlagam narobe.. Vozil sem se v največji vročini po bližnjih neprometnih ovinkih. V začetku vse ok, dober občutek pri večjem nagibu itd.. Potem se mi je pa zdelo, ko je postajalo že kjub veliki vročini vedno topleje, da mi sprednja guma v ovinku rahlo zdrsuje. Kot bi mi motor povzel iz rok. To ni bilo enkrat, poskus sem ponovil večkrat. Je možno, da je bila guma preveč topla? Aja, še to.. doma sem motor dal iz garaže, napolnil gume 2.5, 2.8.. in ko sem prišel domov je bila sprednja skoraj 2.7.. Je mogoče prepolna guma kriva? Vozim pa Metzeler M5

hvala in lep pozdrav

Js pa pumpam 2.3 sprednjo in 2.5 zadnjo pa gre vedno do roba, je pa res da jo tudi znaš na cesti tudi pregret sem že to doživel 4x Golica pa je bla kot čigumi da je črte puščala za sabo pa sem počakal 15 min pa je šlo še 4x pa še to se mi je zgodilo samo enkrat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js pa pumpam 2.3 sprednjo in 2.5 zadnjo pa gre vedno do roba, je pa res da jo tudi znaš na cesti tudi pregret sem že to doživel 4x Golica pa je bla kot čigumi da je črte puščala za sabo pa sem počakal 15 min pa je šlo še 4x pa še to se mi je zgodilo samo enkrat

Guma ne rabi bit pregreta, da pušča črte za seboj. Meni jih K3 pušča pri grobem pospeševanju iz ovinka, peljal sem se za dvema kolegoma, eden je imel gor BT003 drugi pa Diablo SuperCorso, pa sta tudi puščala črte za seboj. Pa verjemi, da teh naštetih gum na cesti nismo pregreli... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guma ne rabi bit pregreta, da pušča črte za seboj. Meni jih K3 pušča pri grobem pospeševanju iz ovinka, peljal sem se za dvema kolegoma, eden je imel gor BT003 drugi pa Diablo SuperCorso, pa sta tudi puščala črte za seboj. Pa verjemi, da teh naštetih gum na cesti nismo pregreli... :rolleyes:

Hehehhe to ti pa verjamem, nevem kako se kaj obnašajo druge gume ker sem vozl samo D209, Raceattack pa nikoli ni bilo pregrevanja prej je bil problem s segrevanjem pa tudi nikol kakšnih črt vsaj na cesti ne, pri teh M5 pa ko jo zagreješ na limit pa začne zdrsavat pa risat lepe črte pred tem pa tega ni, no vsaj tako učitno ne :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabim gumo 150/60 17,če ima kdo po ugodni ceni, najraje kakšno supercorso ali pa qualifier, če ne drugega pa mutant.

Lp

Rabim gumo 150/60 17,če ima kdo po ugodni ceni, najraje kakšno supercorso ali pa qualifier, če ne drugega pa mutant.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem šel po novo zadnjo gumo (sportsmart) in ko sem prišel domov pogledam gumo in so v njej neki trdi delci zelene in bele barve, deluje kot nekakšni zelo trdi delci gume... je že imel kdo takšen primer? pogovarjal sem se tudi že z vulkanizerjem, se bo pozanimal in pogledal slike. ewo še slika za vas...

post-16842-0-86673600-1310749368_thumb.jpg

post-16842-0-00067600-1310749391_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, le sporoč, kako se obnese ;).

Qualifier2 (spredaj) + SportSmart (zadaj) zadeva se čisto lepo odnese... Sicer sem naredil cca. 300km in do zdaj se mi zdi da je SportSmart guma dosti boljša od Qualifier2. Po mojem mnenju ima guma dober feedback točno veš kaj guma dela in kako se počuti :D Testiral sem jo tudi že na makedamu tam se pa ta kombinacija teh dveh gum ni ravno najbolje odnesla :P Tako da če boš zamenjal gumo ti toplo priporočam, da namesto qualifier2 vzameš SportSmart.

That is all :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem šel po novo zadnjo gumo (sportsmart) in ko sem prišel domov pogledam gumo in so v njej neki trdi delci zelene in bele barve, deluje kot nekakšni zelo trdi delci gume... je že imel kdo takšen primer? pogovarjal sem se tudi že z vulkanizerjem, se bo pozanimal in pogledal slike. ewo še slika za vas...

Tole bi pa jaz nazaj zanesu, če bi bil na tvojem mestu... Tole absolutno nekaj ni v redu, no razen če si kje po poti tele delčke nabasal, če ne gumo nazaj pa novo gor!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole bi pa jaz nazaj zanesu, če bi bil na tvojem mestu... Tole absolutno nekaj ni v redu, no razen če si kje po poti tele delčke nabasal, če ne gumo nazaj pa novo gor!!!

Te delćke ni nabasal se vid pri manjšem delčku da je že stran padlo da je bilo vtisnjeno v gumo. Ko boš gumo še malo zvozil ti bo še večji del odpadlo če nebo, nevem koliko globoka luknja če sploh bo jo samo vozi. Malo jo še znuci da vidiš kaj bo pa nemislim zdej celo gumo zredirat pol pa tja it pa rečt da ni dobra.

Če ti rata še tok bolj dobiš novo gumo. Haha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem en teden nazaj kupil gume Sportsmart in občutki do sedaj so odlični. Guma se hitro ogreje, in ima odličen oprijem. Nasvet proizvajalca je da se 50-100km vozi bolj previdno. Prej sem imel gor gume D211, ki pa so potrebovale malo dalj čase, da so se optimalno segrele. Menjal sem tudi sprednje ploščice in občutek je neizmerno boljši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te delćke ni nabasal se vid pri manjšem delčku da je že stran padlo da je bilo vtisnjeno v gumo. Ko boš gumo še malo zvozil ti bo še večji del odpadlo če nebo, nevem koliko globoka luknja če sploh bo jo samo vozi. Malo jo še znuci da vidiš kaj bo pa nemislim zdej celo gumo zredirat pol pa tja it pa rečt da ni dobra.

Če ti rata še tok bolj dobiš novo gumo. Haha

z to gumo sem se vozil in so vsi ti delci odpadli ven, zdaj pa so manjše luknjice, to me sicer ne moti ker se bo tak zrabilo, ampak me je strah da je še kje globje v gumi kaj takšnega.. sem se pogovarjal z vulkanizerjem, in je tudi on poslal slike naprej dobavitlu.. saj je rekel da če nebo vredu da naj pridem menjat..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti ko mate gumo SPMAX QUALIFIER, me zanima če je guma vredu pa da ima dober oprijem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz jo imam. Trenutno šele kakšnioh 300km. In za to ceno je res super, verjamem da bi bile kakšne lahko še boljše a zame so te res špica. O obrabi ne moram poročat, bom pa ko se kaj bolj konkretno obrabijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js pa pumpam 2.3 sprednjo in 2.5 zadnjo pa gre vedno do roba, je pa res da jo tudi znaš na cesti tudi pregret sem že to doživel 4x Golica pa je bla kot čigumi da je črte puščala za sabo pa sem počakal 15 min pa je šlo še 4x pa še to se mi je zgodilo samo enkrat

To je vredu tlak za cesto.

Tisti ko mate gumo SPMAX QUALIFIER, me zanima če je guma vredu pa da ima dober oprijem?

Ima- rabi pa dober asfalt in kolikor toliko ogrevanja (ne vem- 3km bi moralo bit dovolj)- meni je spustila rob na kolenu res pa

da je bilo dosti preveč gasa za ta nagib +1.september, kasneje v tak limit nisem šel. GP racer road legal sem imel sicer sprednjo (dobil rabljeno poceni)- brez pripomb, zadnje d207, d208 in 207rr so bile isto dobre. Zadnja d207 mogoče celih 6-7000km, najboljša zadnja kar sem imel pa michelin pilot race-

150/17'' aprilia 125 - odlična guma. 2000km pa je ni bilo, ker je bilo profila le za vzorec, z novo po dežju ni bilo problema- za suh in topel asfalt brez pripomb- bila pa je 13.000sit nekje dražja od 207. Kot pa sem rekel- te sport dunlopke so slabše od nje na gladkejšem asfaltu, sredinskih belih črtah itd...Raje seveda boljše gume kot opraskan motor, pa poslušat tud prodajalce,

za enduro, sm in podobno pa zadostuje tudi kaj cenejšega ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi kdo želel malo rabljeno Sportsmart za spredaj, 120/70-17? Za test je bila dana na motor in peljana po stezi 2 kroga, potem pa zamenjana. Zaščitna plast se še niti ni dobro obrabila, le precej gume se je s steze gor nabralo, profil je še celoten. Nova je nekaj čez 100 €, prodam jo za 70 €. Dot je 1910.

post-17196-0-98235200-1311008732_thumb.jpg

post-17196-0-79432600-1311008741_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi kdo želel malo rabljeno Sportsmart za spredaj, 120/70-17? Za test je bila dana na motor in peljana po stezi 2 kroga, potem pa zamenjana. Zaščitna plast se še niti ni dobro obrabila, le precej gume se je s steze gor nabralo, profil je še celoten. Nova je nekaj čez 100 €, prodam jo za 70 €. Dot je 1910.

50€ pa roka?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima- rabi pa dober asfalt in kolikor toliko ogrevanja (ne vem- 3km bi moralo bit dovolj)- meni je spustila rob na kolenu res pa

da je bilo dosti preveč gasa za ta nagib +1.september, kasneje v tak limit nisem šel. GP racer road legal sem imel sicer sprednjo (dobil rabljeno poceni)- brez pripomb, zadnje d207, d208 in 207rr so bile isto dobre. Zadnja d207 mogoče celih 6-7000km, najboljša zadnja kar sem imel pa michelin pilot race-

150/17'' aprilia 125 - odlična guma. 2000km pa je ni bilo, ker je bilo profila le za vzorec, z novo po dežju ni bilo problema- za suh in topel asfalt brez pripomb- bila pa je 13.000sit nekje dražja od 207. Kot pa sem rekel- te sport dunlopke so slabše od nje na gladkejšem asfaltu, sredinskih belih črtah itd...Raje seveda boljše gume kot opraskan motor, pa poslušat tud prodajalce,

za enduro, sm in podobno pa zadostuje tudi kaj cenejšega ;)

Dej mal se zbudi pa poglej koledar(uno veliko štirimestno številko), v vsaki temi pišeš o gumah ipd starih min 5 let. To ni več za na motor. Pa tud tolarji wtf nobene primerjave nemoreš narest, ker če nič drugega si za kepco dal 100sit, zdej pa 1,2E.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti ko mate gumo SPMAX QUALIFIER, me zanima če je guma vredu pa da ima dober oprijem?

Če se misliš naizi peljat je ok, model gume je star, tako da poglej dot, če so sploh še primerne, za kakšne bolj športne manevre pa je bolje da pogledaš za Sportsmartkami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej mal se zbudi pa poglej koledar(uno veliko štirimestno številko), v vsaki temi pišeš o gumah ipd starih min 5 let. To ni več za na motor. Pa tud tolarji wtf nobene primerjave nemoreš narest, ker če nič drugega si za kepco dal 100sit, zdej pa 1,2E.

Ja pač na takih gumah sem vozil :yes: Tolarje se da čist lepo preračunat. Pač model je vprašal za gume qualifier katere poznam.

O novih ne vem nič- samo toliko kolikor vidim ljudi ki vozijo- glavni vtis pa je, da jih slabo izkoriščajo in večina relativno malo obrabljajo- že na ridah, dvoru in rakitni ter mariji se je včasih orng vozilo, bile so malo manjše moči motorjev mogoče, več nesreč,

svoje delajo pa tudi zakonodaja, osveščanje in rahlo staranje populacije motoristov = imaš denar, močan motor in minus občutka-

v grobem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tolarje se da čist lepo preračunat.

Preračunat se že da, samo nemoreš narest nikakršne primerjave. Če nič drugega 2.000.000 sit so stali novi japonski 600taki SS. Dobiš danes novega za 8,4k E?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se misliš naizi peljat je ok, model gume je star, tako da poglej dot, če so sploh še primerne, za kakšne bolj športne manevre pa je bolje da pogledaš za Sportsmartkami.

in zakaj torej bi še v trgovini prodajali če je guma prestara?

Popravljeno . Popravil ironbeeper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in zakaj torej bi še v trgovini prodajali če je guma prestara?

Guma ni nikoli prestara, saj legalno lahko voziš tudi gume iz leta 1980, samo otrdijo s časom, sploh če niso pravilno skladiščene in so nepriporočljive za vožnjo. Glede na to da Qualifire ni več v rednem asortimanu, razen če govoriš o Qualifire II, lahko sklepaš da je guma stara 2+ leti, sepravi bi moral dobiti konkreten popust na njih. Če pa so stare več kot 4-5 let bi ti jih najbrž večina na tem forumu odsvetovala za športnejšo vožnjo po ovinkih. ZAto moj nasvet po Sportsmartkah. Za kurit je itak vsaka dobra :P

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čeprav je model gume star to še ne pomeni da je šel ven iz izdelave.

Jaz imam qualifire DOT4010 kupljene pri širniku tako da to ni ravno nevem kako stara guma. Prej se pozanimaj, meni se zdijo nasploh vredu, vse ostalo je bilo za komplet 100eur dražje.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Qualifier, ali Qualifier II? Ker Qualifier tastarih nej že par let ne bi več delali..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sportmax Qualifier prvi model. Sem še enkrat pogledal 49 teden je bolj natančno. Verjetno je pa dobavljivost pnevmatike odvisna od trga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!