Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Kaj konkretno?

Zadnja Roadsmartka je se kr vredu guma, sprednja je pa pod kritiko.

Za primer: Vseh 5 ali 6 kompletov Metzelerk Z6, ki sem jih imel na Futki, mi je zdrsnilo manjkrat kot samo tale komplet. Na pofarbanih delih zdrsne, na pesku zdrsne, na mokrem po malem zdrsava..

V ovinkih se drzi ajde, vredu, ne pa blescece.

Izraba je pa hujsa kot na Metzah, s tem, da sem od takrat precej umiril svojo voznjo. Sprednjo prevec pozira. Lej, pri motorju, ki ima lahek sprednji del se Roadsmartka precej zgledno drzi in je tudi pobira ne prevec, pri mojem, kjer je veliko teze na sprednjem kolesu pa se pac prevec izrablja pa tudi zdrsne prevec rada.

Tudi sam uporabljam Me z6 na FJR, ampak tudi meni pobere sprednjo dosti prej kot zadnjo. Trenutno imam na sprednji 10k pa je je ful ušpičena , zadnja pa bo še dobra za cca 3k. Ima pa velik teže motor na sprednjem koncu. Če ima kdo na Fjr roadsmart, bom hvaležen za menje in izkušnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam uporabljam Me z6 na FJR, ampak tudi meni pobere sprednjo dosti prej kot zadnjo. Trenutno imam na sprednji 10k pa je je ful ušpičena , zadnja pa bo še dobra za cca 3k. Ima pa velik teže motor na sprednjem koncu. Če ima kdo na Fjr roadsmart, bom hvaležen za menje in izkušnjo.

Mogoce bi blo sprednjo dobro dat uno, ki je v osnovi misljena za Kawasaki GTRa, posebej zanj narejena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoce bi blo sprednjo dobro dat uno, ki je v osnovi misljena za Kawasaki GTRa, posebej zanj narejena.

Hvala, sem pravkar govoril s Širnikom, mi je priporočil Me z8, sicer dražja od z6 20€, ampak, če bo vsaj tolk držala in zdržala :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni. Ker so moje gume na ninji 636 že dokaj dotrajane ( take sem dobil, ko sem kupil motor ), je čas za menjavo. Zdaj me pa zanima kaj priporočate. Trenutno imam gor dunlop sportmax. Če se ne motim je to najtršja izmed teh dunlopovih gum, kar pomeni, da guma potrebuje dlje časa,da se ogreje, kar se pa obrabe tiče, pa sprašujem vas. Izbiram med sportsmart in sportmax. Moja vožnja vključuje kak izlet na tedn na Rakitno, kačje ride itd. Kaj torej priporočate? Hvala za nasvete

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunlop Sportmax? Nisi še nekaj izpustil pri imenu?

Dunlop Sportmax je oznaka za serijo športnih gum, ki jo imajo praktično vsi modeli.. Torej:

- Dunlop Sportmax Qualifier

- Dunlop Sportmax Qualifier II

- Dunlop Sportmax GP Racer D211

- Dunlop Sportmax Sportsmart

- itd...

Torej če boš zbral Sportsmart, boš itak imel gumo iz Sportmax serije :) Za tvoje opisane potrebe bo Sportsmart najbrž čist ok. Če si pa bolj pri tahitrih in želiš še nekaj extra gripa, potem pa GP Racer 211 :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je že kdo nataknil na moped nove Pirelli Diablo Rosso II (2)?

Jaz imam prvi model trenutno in sem dokaj zadovoljen. Edino na "ajzenkapli" mi je zadnja malenkost spodrsavala, ampak verjetno zato, ker je nisem imel dovol ogrete. Za naslednjo gumo pa še razmišljam. Ali Pirelli Diablo Rosso II ali Dunlop Sportsmart ali pa bom mogoče celo presedlal na ST gumo.

Popravljeno . Popravil MilanAndonovski
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj namontiral na Z-ja novo zadnjo gumo Continental SportAttack. Razlike z prejšnjo Qualifier2 v vožnji še nisem ugotovil, ker sem še vozil bolj na izi. Bom pa poročal, če bodo kakšne prednosti ali pomanjkljivosti.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napram Dunlop SportSmart sem jaz opazil da Continental SportAttack lepše, bolj enakomerno pade v ovinek in v nagibu tudi lepše drži smer.

No vsaj meni, dosedaj, najbolj odgovarjajo Continental sport attack in če se Pirelli ne bo obnesle, grem nazaj na Conti in ne preizkušam več drugega.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napram Dunlop SportSmart sem jaz opazil da Continental SportAttack lepše, bolj enakomerno pade v ovinek in v nagibu tudi lepše drži smer.

No vsaj meni, dosedaj, najbolj odgovarjajo Continental sport attack in če se Pirelli ne bo obnesle, grem nazaj na Conti in ne preizkušam več drugega.

Kak pa kaj kilometrina če primerjaš conti ali sportsmart? Npr moje Pirelli Diablo Rosso I so zdaj na 6k km pa še majo nekje 30% profila. Je pa res, da vozim večinoma bol sport touring.

Popravljeno . Popravil MilanAndonovski
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo...V temi "Dunlop gume" sem že opisal moj problem z dimenzijo sprednje gume, ki je pri Dunlopu sploh očitno ne delajo več, razen Qualifierk.

Zdle sem pa za foro šel na continental pogledat če obstaja sport attack mojih dimenzij. In obstaja :D. krucymucy, mi lahk mal več poveš o gumi. Kolk kkm delaš, kaka je razlika med qualifierko in to...če si že mel qualifierko kdaj... Morm priznat, da sem bolj k ne miren voznik... Ok, recimo, če so pregledni ovinki, itd... grem tut do roba...Ampak je pa dostkrt tut vožnja po ravnem, npr. do morja...In se po sredini preveč nuca. Kako je kaj s to sport attack? Gledu sem tut road attack...Ampak jih tut ni v tej dimenzij :) zgleda bom mogu zamenat spredno feltno, če bom hotu zbirat gume!headbang.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kak kilometer manj sem naredil s Continentalkami, čeprav je pa tako, da s Conti nisem imel dolge fure, ampak samo "nažiganje" okoli hiše, z Dunlopko pa sem bil v Dolomitih in tja do Stelvia in na dolgi furi se manj rabi.

Sport Attack imajo bolj zaobljeno obliko kot vse dunlopke, mogoče tudi zaradi tega bolj pada v ovinek, ker lažja ni veliko.

Tudi ko sem meril gume istih dimenzij (190/50/17) je bila dunlopka širša za ~10mm

Aja pa 6k nisem naredil še z nobeno.

@5lamca: A to maš 16'' sprednjo?

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozi kdo kombinacijo Dunlop gp racer 211 spredaj-sportsmart zadaj?kako se obnese? je hudo narobe če mešam ti dve gumi?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozi kdo kombinacijo Dunlop gp racer 211 spredaj-sportsmart zadaj?kako se obnese? je hudo narobe če mešam ti dve gumi?

LP

Ja bolje bi bilo sigurno če bi imel obe gumi GP ali pa Sportsmart. Če ti pa tako odgovarja, je pa tudi v redu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja bolje bi bilo sigurno če bi imel obe gumi GP ali pa Sportsmart. Če ti pa tako odgovarja, je pa tudi v redu.

nisem še probal tega zato sprašujem. grem pa jutri na menjavo samo prednje ker zadaj imam skoraj novo sport smart.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisem še probal tega zato sprašujem. grem pa jutri na menjavo samo prednje ker zadaj imam skoraj novo sport smart.

Kaj si imel pa do sedaj spredaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj si imel pa do sedaj spredaj?

Imel sem sport smart ampak mi jo je prerezalo v nesreči. pa me muči malo da bi spredaj dal bol športno gumo ce bi dobro to delovalo, če ne pa bom isto dal.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel sem sport smart ampak mi jo je prerezalo v nesreči. pa me muči malo da bi spredaj dal bol športno gumo ce bi dobro to delovalo, če ne pa bom isto dal.

LP

za po cesti je sportsmart čist dost športna..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za po cesti je sportsmart čist dost športna..

Točno tako. Jaz sem bil skoraj tako zadovoljen kot s Conti Sport Attack.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo...V temi "Dunlop gume" sem že opisal moj problem z dimenzijo sprednje gume, ki je pri Dunlopu sploh očitno ne delajo več, razen Qualifierk.

Zdle sem pa za foro šel na continental pogledat če obstaja sport attack mojih dimenzij. In obstaja :D. krucymucy, mi lahk mal več poveš o gumi. Kolk kkm delaš, kaka je razlika med qualifierko in to...če si že mel qualifierko kdaj... Morm priznat, da sem bolj k ne miren voznik... Ok, recimo, če so pregledni ovinki, itd... grem tut do roba...Ampak je pa dostkrt tut vožnja po ravnem, npr. do morja...In se po sredini preveč nuca. Kako je kaj s to sport attack? Gledu sem tut road attack...Ampak jih tut ni v tej dimenzij :) zgleda bom mogu zamenat spredno feltno, če bom hotu zbirat gume!headbang.gif

Hehe isti motor isti problemi! :)

Zanima me pa za zadnjo gumo sicer imam zadaj in spredaj qualifier2. prednja je nova(90%) zadnjo bo treba pa zamenjat... Zdj sm pa mal v dvomih ali naj nataknem qualifier2 ali continental sport ali road ali kakšen smart :D

Vaše mnenje?

Ps. moje zahteve so pa itq standardne mora dobr držat pa čim več km se mora z gumo naredit :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odločitev je tvoja, ampak jaz osebno, če že, bi imel raje spredaj gumo v boljšim gripom.

Kupi še zadnjo enako kot sedaj in boš raje nasledjič menjal obe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@krucymucy... Ne more menjat obeh. Ker se prednja dobi samo qualifier (v teh dimenzijah). Tut mene zanima, kolk lahko skrenem...če dam zadi roadsmart, spredi pa qualifierko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@krucymucy... Ne more menjat obeh. Ker se prednja dobi samo qualifier (v teh dimenzijah). Tut mene zanima, kolk lahko skrenem...če dam zadi roadsmart, spredi pa qualifierko.

Tole si se malo uštel... Pneomatike so teh dimenzij sicer vse skupaj 6 pneomatik različnih proizvajalcev (Avon Viper2 Sport AV59, Bridgestone BT 016, Continental ContiSportAttack, Avon Azaro-ST Sport Touring AV45, Metzeler Sportec M3 in seveda nama poznane Dunlop Sportmax Qualifier II)... :D google :D

Drugače pa se bi namesto Qualifier II odločil raje za SportSmart. Ima kdo kakšne osebne izkušnje z to gumo?

Popravljeno . Popravil BIZKIT
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!