Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

jaz bi še pa vprašal kakšne gume mi predlagate za supermoto, gre se za ktm LC4. sedaj imam pirelli mt60 corsa, ampak mi zadnja guma drsi v ovinkih.. Kaj bi bilo dobro za sm motor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz bi še pa vprašal kakšne gume mi predlagate za supermoto, gre se za ktm LC4. sedaj imam pirelli mt60 corsa, ampak mi zadnja guma drsi v ovinkih.. Kaj bi bilo dobro za sm motor?

Sej mora drseti...!!"!???

Dunlop Mutant SPMAX in Pirelli MT CORSA. Znan vulkanizer v Radljah, jih ima na zalogi, ugodno...preverjeno.

Lp.

Popravljeno . Popravil dr-big
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno leto staro? eno leto se ti to za gumo zdi dosti. . . . . in se počutiš opeharjenga. . . . . očitno si dirkač v moto2. oni majo res frišne Dunlopke.

Leto je manj od zorenja pršuta in le malo dlje od roka trajanja kranjske klobase. Če bi bla stara tri-štiri leta se mi ne zdi fer, da bi prodajalec to zamolčal. Leto ali za kake eksotične mere dve leti. . . mislim da res ne igra vloge.

Ja maš prav... :)

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja vedno ko sem kupoval avtomobilske gume sem z lahkoto dobil vedno malajše od pol leta nazadnje letne pirelli pa stare le mesec in pol, pa nisem noben dirkač formule, da bi imel lahko tako ugodnost.

Res je da je potrošnja avtomobilskih gum večja in zato tudi večje povpraševanje in poslednično vedno sveža zaloga. Medtem ko motogume ravno obratno. Dokler je guma stara do enega leta se smatra za novo, ko je guma starejša bi moral dobiti predvidoma nekaj popusta, od prodajne cene svežih. Tako je pri avtomobilskih pnevmatikah. In sklepam da je tukaj podobno s popusti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obriši s krpo, da čimveč olja odstraniš z njo, nato pa lahko gumo opereš magari s kakšnim Prilom za posodo. Ko se boš pa odpravil na cesto pa ne takoj gume do roba vozit, ampak postopoma, da se morebitni ostanki olja spravijo dol. Po nekaj kilometrih bo vse tako kot mora biti. Ni ti pa treba preveč komplicirat, hehe, se guma hitro očisti. Tudi meni se zgodi, da gumo posvinjam s kurilnim olje, ko čistim verigo. Pri pranju motorja gre skoraj vse dol, kar pa ostane pa potem na cesti dol spravim.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, pa da se jst neki vprasam:

Zdej mam na Futki Roadsmartke, zadnja skoraj nova, sprednja relativno u kur**. Ker nisem zadovoljen z njimi, bom sel za naslednji komplet nazaj na tiste, ki so mi bile vsec, torej Metze. Zdej mam pa trilemo, kaj naredit:

1. Pustim zadnjo Roadsmartko, sprednjo dam Metzo Z8

2. Pustim zadnjo Roadsmartko, sprednjo dam se eno kur** Roadsmartko

3. Menjam za komplet Metz Z8, pa probam zadnjo Roadsmartko prodat

1. bi blo super, sam pac kombinacije vem, da niso priporocljive

2. NOCEM, ker mi Roadsmartke niso in niso vsec.

3. Nekako ne verjamem, da bi kdo hotel kupit eno zadnjo gumo, poleg tega je to kr precejsnji financni zalogaj.

torej?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, pa da se jst neki vprasam:

Zdej mam na Futki Roadsmartke, zadnja skoraj nova, sprednja relativno u kur**. Ker nisem zadovoljen z njimi, bom sel za naslednji komplet nazaj na tiste, ki so mi bile vsec, torej Metze. Zdej mam pa trilemo, kaj naredit:

1. Pustim zadnjo Roadsmartko, sprednjo dam Metzo Z8

2. Pustim zadnjo Roadsmartko, sprednjo dam se eno kur** Roadsmartko

3. Menjam za komplet Metz Z8, pa probam zadnjo Roadsmartko prodat

1. bi blo super, sam pac kombinacije vem, da niso priporocljive

2. NOCEM, ker mi Roadsmartke niso in niso vsec.

3. Nekako ne verjamem, da bi kdo hotel kupit eno zadnjo gumo, poleg tega je to kr precejsnji financni zalogaj.

torej?

vzemi komplet sportsmart

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pol pa gp racer..E zadej M spredaj

Not funny. Sem sport-touring voznik in to mislim tudi ostat. Zato gledam gume v sport-touring segmentu. Z6 sem mel ze 5 kompletov, z njimi sem bil zadovoljen, potem sem po priporocilu in iz radovednosti sel probat Roadsmartke, pa so me razocarale. Grem nazaj na Metze, vprasanje je samo 1, 2 ali 3.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, pa da se jst neki vprasam:

Zdej mam na Futki Roadsmartke, zadnja skoraj nova, sprednja relativno u kur**. Ker nisem zadovoljen z njimi, bom sel za naslednji komplet nazaj na tiste, ki so mi bile vsec, torej Metze. Zdej mam pa trilemo, kaj naredit:

1. Pustim zadnjo Roadsmartko, sprednjo dam Metzo Z8

2. Pustim zadnjo Roadsmartko, sprednjo dam se eno kur** Roadsmartko

3. Menjam za komplet Metz Z8, pa probam zadnjo Roadsmartko prodat

1. bi blo super, sam pac kombinacije vem, da niso priporocljive

2. NOCEM, ker mi Roadsmartke niso in niso vsec.

3. Nekako ne verjamem, da bi kdo hotel kupit eno zadnjo gumo, poleg tega je to kr precejsnji financni zalogaj.

torej?

1.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, pa da se jst neki vprasam:

Zdej mam na Futki Roadsmartke, zadnja skoraj nova, sprednja relativno u kur**. Ker nisem zadovoljen z njimi, bom sel za naslednji komplet nazaj na tiste, ki so mi bile vsec, torej Metze. Zdej mam pa trilemo, kaj naredit:

1. Pustim zadnjo Roadsmartko, sprednjo dam Metzo Z8

2. Pustim zadnjo Roadsmartko, sprednjo dam se eno kur** Roadsmartko

3. Menjam za komplet Metz Z8, pa probam zadnjo Roadsmartko prodat

1. bi blo super, sam pac kombinacije vem, da niso priporocljive

2. NOCEM, ker mi Roadsmartke niso in niso vsec.

3. Nekako ne verjamem, da bi kdo hotel kupit eno zadnjo gumo, poleg tega je to kr precejsnji financni zalogaj.

torej?

Tud jaz imam dve različni gumi na motorju. Spredaj continental sport atack, zadaj dunlop qualifier2. Če nisi neki športni voznik, sigurno ne boš občutil razlike.

BTW: kolk bi hotel imet za zadnjo roadsmart-ko, če boš kljub temu menjal? Aja seveda če imaš dimenzijo 180/55/17.

Lp

Popravljeno . Popravil honda2000
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Not funny. Sem sport-touring voznik in to mislim tudi ostat. Zato gledam gume v sport-touring segmentu. Z6 sem mel ze 5 kompletov, z njimi sem bil zadovoljen, potem sem po priporocilu in iz radovednosti sel probat Roadsmartke, pa so me razocarale. Grem nazaj na Metze, vprasanje je samo 1, 2 ali 3.

Kaj te konkretno pizdi na roadsmartki? Jaz recimo z zadnjo nisem nikoli mel problema, držala tudi gladka, medtem ko me je prednja gladka razočarala, drži namreč slabo oziroma oddrsuje...pa sploh ni bila agresivna vožnja, le sprememba v temperaturi, vlagi, tipu asfalta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj te konkretno pizdi na roadsmartki? Jaz recimo z zadnjo nisem nikoli mel problema, držala tudi gladka, medtem ko me je prednja gladka razočarala, drži namreč slabo oziroma oddrsuje...pa sploh ni bila agresivna vožnja, le sprememba v temperaturi, vlagi, tipu asfalta.

Kaj konkretno?

Zadnja Roadsmartka je se kr vredu guma, sprednja je pa pod kritiko.

Za primer: Vseh 5 ali 6 kompletov Metzelerk Z6, ki sem jih imel na Futki, mi je zdrsnilo manjkrat kot samo tale komplet. Na pofarbanih delih zdrsne, na pesku zdrsne, na mokrem po malem zdrsava..

V ovinkih se drzi ajde, vredu, ne pa blescece.

Izraba je pa hujsa kot na Metzah, s tem, da sem od takrat precej umiril svojo voznjo. Sprednjo prevec pozira. Lej, pri motorju, ki ima lahek sprednji del se Roadsmartka precej zgledno drzi in je tudi pobira ne prevec, pri mojem, kjer je veliko teze na sprednjem kolesu pa se pac prevec izrablja pa tudi zdrsne prevec rada.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj konkretno?

Zadnja Roadsmartka je se kr vredu guma, sprednja je pa pod kritiko.

Za primer: Vseh 5 ali 6 kompletov Metzelerk Z6, ki sem jih imel na Futki, mi je zdrsnilo manjkrat kot samo tale komplet. Na pofarbanih delih zdrsne, na pesku zdrsne, na mokrem po malem zdrsava..

V ovinkih se drzi ajde, vredu, ne pa blescece.

Izraba je pa hujsa kot na Metzah, s tem, da sem od takrat precej umiril svojo voznjo. Sprednjo prevec pozira. Lej, pri motorju, ki ima lahek sprednji del se Roadsmartka precej zgledno drzi in je tudi pobira ne prevec, pri mojem, kjer je veliko teze na sprednjem kolesu pa se pac prevec izrablja pa tudi zdrsne prevec rada.

spredaj GP racer M ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prodam bridgestone bt-023r 160/60, k je pol svojga že oddelala. Za par tisoč še more bit :grim če koga zanima, pm...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker bo potrebno zamenjat zadnjo gumo na Z-ju, sem se odločil za continental sportatack. Zanima me kaj pomeni oznaka zraven 180/55/17 C ali H, oziroma brez teh oznak? Lahko kupim brez oznak ali moram katero od teh? V ceni je sicer minimalna razlika(vsaj pri Širniku).

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!