Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

pozdravljeni.

Zanima me kar nekaj glede gum. Trenutno imam spredaj dunlop qualifier zadaj pa sportsmart. Prej sem imel tudi zadaj qualifier vendar se mi je zdelo da daje premalo naklona. Zdaj pa me zanima kako je guma gp racer d211 za cestno uporabo? trenutno moram menjati sprednjo, kasneje pa še zadnjo. zato me zanima če je dobro dati spredaj d211 in kasneje tudi zadaj, ali je boljše da ostanem na sportsmart?

lp

Osnova pri gumah je, NE MEŠAJ TRACK DAY, SS, ST in kaj vem kakih gum še. Če imaš spredaj track day gumo, jo imej tudi zadaj, Enako velja za SS in ST gumo. :rolleyes:

Tako da, če želiš voziti D 211 GP Racer, menjaj naenkrat obe. To gumo sem vozil tudi jaz, sicer samo en komplet in moram rečt tako, oprijem je bil dober, kilometrina tudi, z mirnostjo pa sploh nisem bil zadovoljen, ker mi je pač prednja tresla.. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko pa kaj naredite km po cesti z D 211 GP Racer gumo ?

Popravljeno . Popravil TiPi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko pa kaj naredite km po cesti z D 211 GP Racer gumo ?

od 1.500 do preko 6.000 km

odvisno od zapestja in seveda tudi motorja..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Na mojem kawasaki Z750 bo treba menjat zadnjo pnevmatiko. Nekaj je bilo rečeno, da je dobro imet obe gumi od iste firme. Namreč kupil sem motor, ki je že imel spredaj continetal sportatack, zadaj pa dunlop qualifierII. Ker je sprednja še skoraj nova bi dal še odzadaj continentalko, ampak sporttouring(roadatack) varijanto. Bi bila ta kombinacija o.k., al bi morala bit tud odzadaj sportatack.

Dal bi pa sporttouring gor zato, ker sem totalni začetnik in se bojim, da bi mi prehitro po sredini požrlo gumo, če bi dal sport varijanto.

Sicer vem, da bo marsikdo rekel dunlopko rajši kupi. Saj bi jo, ampak mi je škoda praktično nove sprednje continentalke vreč stran.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, da ni neke prevelike razlike v ceni. Je pa mogoče tudi s sport atack delati veliko kilometrov, sploh če si začetnik in bo tudi vožnja temu primerna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Na mojem kawasaki Z750 bo treba menjat zadnjo pnevmatiko. Nekaj je bilo rečeno, da je dobro imet obe gumi od iste firme. Namreč kupil sem motor, ki je že imel spredaj continetal sportatack, zadaj pa dunlop qualifierII. Ker je sprednja še skoraj nova bi dal še odzadaj continentalko, ampak sporttouring(roadatack) varijanto. Bi bila ta kombinacija o.k., al bi morala bit tud odzadaj sportatack.

Dal bi pa sporttouring gor zato, ker sem totalni začetnik in se bojim, da bi mi prehitro po sredini požrlo gumo, če bi dal sport varijanto.

Sicer vem, da bo marsikdo rekel dunlopko rajši kupi. Saj bi jo, ampak mi je škoda praktično nove sprednje continentalke vreč stran.

Lp

Guma ni za gledat po tem kolk je obrabljena ali je nova ali stara. Upoštevat je treba tudi da naj bi guma imela čimmanj ciklov ogrevanje ohlajevanje. ZAto lahko tudi guma ki zgleda nova, to ni več.

Najboljše vedno prva in zadnja enaka, pa tudi najbolje vedno menjat obe skupaj. Vsaj tako je bilo meni svetovano.

pa LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guma ni za gledat po tem kolk je obrabljena ali je nova ali stara. Upoštevat je treba tudi da naj bi guma imela čimmanj ciklov ogrevanje ohlajevanje. ZAto lahko tudi guma ki zgleda nova, to ni več.

Najboljše vedno prva in zadnja enaka, pa tudi najbolje vedno menjat obe skupaj. Vsaj tako je bilo meni svetovano.

pa LP

To načeloma drži, ampak pri dirkalnih gumah ne pri cesnih..

Cikli na navadne cestne gume o katerih ala Qualifier, Sportsmart in podobne o katerih je bilo govora nimajo (občutnega) vpliva. Pa tudi na GP Racer po mojih izkušnjah ne vplivajo bistveno, oziroma bi moral bit najbrž res že oreng pilot, da bi čutil razliko.

Tudi glede 211 GP in KR na uradni strani pod FAQ glede ciklov pravijo, da prej mesa zmanjka, preden bi guma naredila toliko ciklov, da bi zaradi tega slabše držala. Ne vem kolk je to res, ampak jaz razlike pri Dunlopu še nikoli nisem čutil zarad tega.

Tako da pri cestnih gumah kar brez skrbi, če ni stara in ima dovolj profila je ok :D Pri dirkalnih so pa menda (probal nisem) določeni proizvajalci ala Metzeler, Pirelli, itd pa res malo bolj občutljivi na cikle, tako da tam pa predvidnost ni odveč!

Popravljeno . Popravil Jure
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav ;)

Mene neki zanima!

Jst mam na motorju montirane gume Michelin pilot road 2! Zdaj bi pa samo zadnjo gumo menju, ker mam prepiceno na dveh mestih (poleg že ene inekcije!) in me zanima, če lahko dam gor zdej Michelin pilot road 3 zadaj! Guma sicer ista, zanima pa me, če bo kaj narobe?

LP, Jure

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav ;)

Mene neki zanima!

Jst mam na motorju montirane gume Michelin pilot road 2! Zdaj bi pa samo zadnjo gumo menju, ker mam prepiceno na dveh mestih (poleg že ene inekcije!) in me zanima, če lahko dam gor zdej Michelin pilot road 3 zadaj! Guma sicer ista, zanima pa me, če bo kaj narobe?

LP, Jure

ja, motor se lahko spontano vžge..

nujno da daš dvojko gor..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

na svojem motorju (CBF1000) imam sedaj gumo Michelin Pilot road 2 namen pa imam menjati z Dunlop-ovo Roadsmart-ko. Sem zadnjič opazil na enakem motorju gumo od Dunlop-a pa mi je delovala precej ožja (okrogla) od Michelinke. Dimenzije so bile enake! Ali "ožja" guma kaj vpliva na vozne lastnosti motorja, čeprav so dimenzije gum enake? Ker sem sedaj čist zadovoljen z Michelinko (trkam) motor pa zgleda bistveno bolje z Michelinko kot z Dunlop-ko...

lp Urban

Popravljeno . Popravil Urbii
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kam po gumo+menjava v ljubljani?

Špan je odpadel že po prvem klicu, ne bi razlagal zakaj...

Čarman je v prvi vrsti, mel dober odnos do zdaj, vendar je mal zasoljena cena..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav ;)

Mene neki zanima!

Jst mam na motorju montirane gume Michelin pilot road 2! Zdaj bi pa samo zadnjo gumo menju, ker mam prepiceno na dveh mestih (poleg že ene inekcije!) in me zanima, če lahko dam gor zdej Michelin pilot road 3 zadaj! Guma sicer ista, zanima pa me, če bo kaj narobe?

LP, Jure

Jaz imam spredaj continetal sportatack zadaj pa dunlop qualifier2(na Z750), sicer nisem profi voznik ampak jaz vsaj ne občutim, da bi bilo kaj narobe. :hmm:

Popravljeno . Popravil honda2000
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kam po gumo+menjava v ljubljani?

Špan je odpadel že po prvem klicu, ne bi razlagal zakaj...

Čarman je v prvi vrsti, mel dober odnos do zdaj, vendar je mal zasoljena cena..

Lahka jo pa še zmeri naročiš pri Širnik-u pa ti pošljejo po pošti. Sem malo gledal pa imajo še najnižje cene.

Aja če misliš sam feltno dol dat, ti jo pri Stipiču za 7€, če me spomin ne vara, zamenjajo in scentrirajo.

Popravljeno . Popravil macak333
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

na svojem motorju (CBF1000) imam sedaj gumo Michelin Pilot road 2 namen pa imam menjati z Dunlop-ovo Roadsmart-ko. Sem zadnjič opazil na enakem motorju gumo od Dunlop-a pa mi je delovala precej ožja (okrogla) od Michelinke. Dimenzije so bile enake! Ali "ožja" guma kaj vpliva na vozne lastnosti motorja, čeprav so dimenzije gum enake? Ker sem sedaj čist zadovoljen z Michelinko (trkam) motor pa zgleda bistveno bolje z Michelinko kot z Dunlop-ko...

lp Urban

Najpomembnejši/pomembnejši faktor pri izbiri gume je ponovem izgled ? :kva1::kva1: Svašta. Sej ne vem, a bi se smejala al jokala, ampak eni ga pa res pihnete :grim

Kam po gumo+menjava v ljubljani?

Špan je odpadel že po prvem klicu, ne bi razlagal zakaj...

Čarman je v prvi vrsti, mel dober odnos do zdaj, vendar je mal zasoljena cena..

Yamaha Primec na dolgem mostu v LJ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahka jo pa še zmeri naročiš pri Širnik-u pa ti pošljejo po pošti. Sem malo gledal pa imajo še najnižje cene.

Aja če misliš sam feltno dol dat, ti jo pri Stipiču za 7€, če me spomin ne vara, zamenjajo in scentrirajo.

Še bolše je kr izlet na koroško naredit pa jih dat kr zamenjat pri Širniku :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še bolše je kr izlet na koroško naredit pa jih dat kr zamenjat pri Širniku :)

Se popolnoma strinjam :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kam po gumo+menjava v ljubljani?

Špan je odpadel že po prvem klicu, ne bi razlagal zakaj...

Čarman je v prvi vrsti, mel dober odnos do zdaj, vendar je mal zasoljena cena..

Jaz sem najceneje dobil tukaj: B & F

Pokliči pa vprašaj, če imajo tisto kar ti iščeš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kam po gumo+menjava v ljubljani?

Špan je odpadel že po prvem klicu, ne bi razlagal zakaj...

Čarman je v prvi vrsti, mel dober odnos do zdaj, vendar je mal zasoljena cena..

Ja, Špan je drag in neprijazen. Zapelji se do Širnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo prej menjal gumo, in seveda šele doma pogledal letnico (2710), :unsure: ja čaki mal tole je pa že skoraj eno leto stara guma... pravilno skladiščeno pa bla bla?

Je to fer al ni, glede na to, da plačam za gumo polno ceno, pa dobim eno leto staro..

Kaj vi menite?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni osebno je tja do enega leta čist vseeno.. Če bi bila pa starejša, bi pa za polno ceno pričakoval "frišno", oziroma kakšen % popusta na tisto "staro"..

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni osebno je tja do enega leta čist vseeno.. Če bi bila pa starejša, bi pa za polno ceno pričakoval "frišno", oziroma kakšen % popusta na tisto "staro"..

Vidš to me je zmotilo, ponavadi eno sprednjo roadsmartko zamenjam po znucanih zadnjih dveh ali manj, do takrat bo ta guma že trda ko kamen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidš to me je zmotilo, ponavadi eno sprednjo roadsmartko zamenjam po znucanih zadnjih dveh ali manj, do takrat bo ta guma že trda ko kamen...

Ne bo. Imam BT21 '08 in drži do roba BP. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo prej menjal gumo, in seveda šele doma pogledal letnico (2710), :unsure: ja čaki mal tole je pa že skoraj eno leto stara guma... pravilno skladiščeno pa bla bla?

Je to fer al ni, glede na to, da plačam za gumo polno ceno, pa dobim eno leto staro..

Kaj vi menite?

Eno leto staro? eno leto se ti to za gumo zdi dosti. . . . . in se počutiš opeharjenga. . . . . očitno si dirkač v moto2. oni majo res frišne Dunlopke.

Leto je manj od zorenja pršuta in le malo dlje od roka trajanja kranjske klobase. Če bi bla stara tri-štiri leta se mi ne zdi fer, da bi prodajalec to zamolčal. Leto ali za kake eksotične mere dve leti. . . mislim da res ne igra vloge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!