Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

GP Racer uporabniki, kakšno imate razmerje med obrabo prednje in zadnje gume? 1:2?

Ni treba nakladat 'odvisno kako voziš' in podoben crap, povejte kako je blo to pri vas.

Točno tako... 1:2 vsaj pri meni. Drugače pa odlična guma...res da gre prehitro po njej,ampak že slogan Dunlopa pove vse, kar jaz OSEBNO potrebujem pri dobri gumi : "RIDE WITH CONFIDENCE" :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunlop Qualifier II - 11.000km + 15min grobnika na konc za piko na i :D stil voznje: touring (pr pocasnih).

:ninja: ..meni sprednja nebi zdržala 8, zadnja je šla po 6k :glare:

...bomo vidli kolko več (upam vsaj da bo več) držala sportsmart..

prvi občutki so solidni, guma res daje feeling, kot da bi vozil po tirnici - natančna in močno drži linijo, ampak res pa je nekoliko bolj toga od vseh gum ki sem jih do zdaj vozil.. jo moreš malo silit v nagib.. tresenja ni nobenega.. zaenkrat zadovoljen :OK:

Popravljeno . Popravil m@dness
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, katero od teh bi mi priporočali in sicer kupujem za Z750, vožnja večinoma dinamična, 30% avtoceste, gre tudi do roba večkrat, kilometrina niti ni toliko pomembna, sicer je fajn da dlje zdrži, uglavnem kupujem gumo, da ima dober grip na cesti :OK:

Gledam pa:

- Continental ContiSportAttack 2 te dobim najceneje, ne vem pa kako se obnesejo te gume, jih je kdo sprobal?

- METZELER Z8 INTERACT, vem da so ST gume, ampak so se na testu odrezale najbolje od ST gum, pa ne vem kako se obnesejo pri sharp vožnji v primerjavi z recimo sporsmartkami??

- Ali DUNLOP SPORTSMART, jih imam sedaj gor in sem zadovoljen z njimi, edino, kar me moti, ker čisto rahlo tresejo.

Vsak predlog dobrodošel ;)

hvala

Lp

Popravljeno . Popravil renyy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar conti vzemi. Ne boš razočaran. Jaz sicer dvojke še nisem imel, imam pa enko sedaj tretjič gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm, najceneje jih dobim, to je velik plus, rad bi pa še kak test prebral oz še kakšno mnenje za te gume dobil. Torej praviš,da si z enkami zadovoljen?

Je kdo od vas že videl test od motorrada, kjer so primerjali letošnje športne gume,kjer se je baje najbolje obnesla bridgestone S20 ??

Če ima kdo in če je možno, pri skeniral in prilepil na forum ;)

Še kakšen predlog?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm našla en in edini test od B S20, ki je žal plačljiv (tok preklet me pa tut ne zanima :glare: )... bo pa menda v naslednjem Motorradu test, kjer bo vključena ta guma in neka reportaža. Mi je vulkanizer rekel, da da lev jajc stran za to gumo!? :huh: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prodam gume za motor ZADNJA 160/60,17- SPREDNJA 120/70,17,ZNAMKE michelin-PILOT POWER 2CT- ugodno!!! gume popolnoma novi..še zapakirane! letnica gum prednja konec drugega meseca zadnja začetek 6 meseca 2012

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm, najceneje jih dobim, to je velik plus, rad bi pa še kak test prebral oz še kakšno mnenje za te gume dobil. Torej praviš,da si z enkami zadovoljen?

Je kdo od vas že videl test od motorrada, kjer so primerjali letošnje športne gume,kjer se je baje najbolje obnesla bridgestone S20 ??

Če ima kdo in če je možno, pri skeniral in prilepil na forum ;)

Še kakšen predlog?

Lp

Js sm našla en in edini test od B S20, ki je žal plačljiv (tok preklet me pa tut ne zanima :glare: )... bo pa menda v naslednjem Motorradu test, kjer bo vključena ta guma in neka reportaža. Mi je vulkanizer rekel, da da lev jajc stran za to gumo!? :huh: :lol:

Imam revijo z omenjeim testom in tudi primerjavo St proti sport gumi. Bom pretopil v e obliko in poslal @Fereku da objavi :blush:

Continental je dobil najboljše ocene za vožnjo po "normalnih" cestah. Novinarji so napisal da kdor išče gumo za "lovlenje ovinkov" na normalnih cestah je Conti prva izbira, ni pa za v dež. (Erste Wahl fur Kurvenjager).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar conti vzemi. Ne boš razočaran. Jaz sicer dvojke še nisem imel, imam pa enko sedaj tretjič gor.

se pridruzujem tvojemu mnenju. jaz sem vozil sport smart en komplet continentalke sport attack 2 pa sem imel možnost peljat enkrat na pohorje po ovinkih ampak nisem pretiraval. bi se pa osebno odločo za continentalke ker so mnogo bol odzivne in dosti lazje je motor peljat iz enega ovinka v drugi. pri sport smart me je pa kar nekajkrat zmotil grobi zdrs zanjega kolesa. mi niso bile preveč všeč.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no super,hvala za mnenja, vsako mnenje nekaj šteje ;)

skuterist :

ja bi blo res super, če bi fereku poslal da objavi ta test, sej tudi druge verjetno zanima kako in kaj se obnese posamezna guma.

Komaj čakam, da vidim ta test :OK:

Lp

Popravljeno . Popravil renyy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-jutri montiram roadsmart,prejšnji model za dobro ceno,saj tudi spredaj je že takšna,ampak enako ima kolega in ker se vozi umirjeno z ženo,mu je gumo pobralo tako,da je dobesedno ravna po sredini

-do zdaj sem imel P strada,vozim tudi ženo,ne divjam,sredina je tudi šla,ampak je lepo zaobljena

-kaj je krivo,način vožnje,motor,gume?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-jutri montiram roadsmart,prejšnji model za dobro ceno,saj tudi spredaj je že takšna,ampak enako ima kolega in ker se vozi umirjeno z ženo,mu je gumo pobralo tako,da je dobesedno ravna po sredini

-do zdaj sem imel P strada,vozim tudi ženo,ne divjam,sredina je tudi šla,ampak je lepo zaobljena

-kaj je krivo,način vožnje,motor,gume?

premal ovinkov (al pa preveč tišanja po ac), pa po mojem naj začne pospeševat že v ovinku, pa bo zaobljena
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no super,hvala za mnenja, vsako mnenje nekaj šteje ;)

skuterist :

ja bi blo res super, če bi fereku poslal da objavi ta test, sej tudi druge verjetno zanima kako in kaj se obnese posamezna guma.

Komaj čakam, da vidim ta test :OK:

Lp

Test športnih gum sem že poslal @fereku. Drug teden pošljem še "primerjavo", če koga zanimajo testi v celotni naj pošlje email na PM. @ferek je zaradi velikosti objavil samo točkovne tabele ST gum.

lp

Popravljeno . Popravil skuterist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej... sorry, saj ni problema... si bom vzel čas, pa objavil še sport test... točkovno..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo ga:

NOVE: post-16856-0-78207600-1340484868_thumb.jpg

DIRKALIŠČE:post-16856-0-11702500-1340484913_thumb.jpg

NA MOKREM: post-16856-0-96417500-1340484939_thumb.jpg

OBRABA PO 4000:post-16856-0-12413100-1340484972_thumb.jpg

SKUPNO: post-16856-0-61723300-1340485025_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z dunlop sportsmart sem naredil manj kilometrov kot s pirelli diablo rosso II.

Ostalo ne morem sodit še.

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ferek super, da si tole objavil.

Zanima pa me, koliko kaj pumpate sportsmart za na grobnik? Jaz sem zaenkrat spuščal tam nekje pod 2.0

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na fzs 600 nataknil roadsmart 2...po 1000km prezadovoljen, gre tud na tačko :D pa niti malo ne zgleda da bi lahko guma začela popuščat...vglavnem, priporočam

Popravljeno . Popravil Aless
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa sem porabil zadnjo Dunlop SportSmart na FZ6S.

Pnevmatika se je iztrošila po točno 5870km.

Sicer sem upal, da bom iz nje iztisnil še nekaj kilometrov, vendar sem si danes po nekaj nenadnih zdrsih ob grobem pospeševanju iz ovinka premislil.

DSCF8334.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole se porabi guma: Metzeler Z8, na XJR-1300 (kao japonskem "gumožderu") je enkrat eden zapisal...

Prevozil s kompletom 14400, od sredine lanskega avgusta... V skupnem zelo zadovoljen, ker mi toliko ni še nobena zdržala... z roadsmartko sem delal cca 11 - 12000, z Z6 11000 ampak obe sta postali pri tej kilometrini "nesrečno trikotni". Tale Z8 pa se je obrabljala enakomerno in zanimivo, sprednja je bila ob koncu bolj znucana od zadnje... Moj stil: kar živahen: 100 - 120 kmh po regionalkah, 130 - 160 po AC... teh je bilo morda 20%... "pussy rob" je ostal nedotaknjen... ker ga "štender čuva"... Ostajam na istem kompletu, jutri bo že gor...

sprednja:CIMG4781.JPG

CIMG4780.JPG zadnja

In ostalo je še za par "takihle posladkov":

Zdaj pa je moped že na štenderju v delavnici, kjer čaka na novo obutev...

Kakšen komentar?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole se porabi guma: Metzeler Z8, na XJR-1300 (kao japonskem "gumožderu") je enkrat eden zapisal...

Prevozil s kompletom 14400, od sredine lanskega avgusta... V skupnem zelo zadovoljen, ker mi toliko ni še nobena zdržala... z roadsmartko sem delal cca 11 - 12000, z Z6 11000 ampak obe sta postali pri tej kilometrini "nesrečno trikotni". Tale Z8 pa se je obrabljala enakomerno in zanimivo, sprednja je bila ob koncu bolj znucana od zadnje... Moj stil: kar živahen: 100 - 120 kmh po regionalkah, 130 - 160 po AC... teh je bilo morda 20%... "pussy rob" je ostal nedotaknjen... ker ga "štender čuva"... Ostajam na istem kompletu, jutri bo že gor...

sprednja:CIMG4781.JPG

CIMG4780.JPG zadnja

In ostalo je še za par "takihle posladkov":

Zdaj pa je moped že na štenderju v delavnici, kjer čaka na novo obutev...

Kakšen komentar?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Posnetek radiranja pa nisem uspel nalimat... je na Yt pod (xjr burnaut)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!