Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Ok, tnx... Verjetno bom dal kar tako kot je zdaj gor, 180-55-17

Jaz tudi vozim skoz 190/55. Kakor pa berem po drugih forumih, pravjo tako, da 180/55 nardi motor bolj okreten ter manj stabilen pri visokih hitrostih, 190/55 pa manj okreten pa bolj stabilen pri visokih hitrosti.

Bom drugo leto probal 180/55, ker sem veliko na marofu, pa bom videl če to drži :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tudi vozim skoz 190/55. Kakor pa berem po drugih forumih, pravjo tako, da 180/55 nardi motor bolj okreten ter manj stabilen pri visokih hitrostih, 190/55 pa manj okreten pa bolj stabilen pri visokih hitrosti.

Bom drugo leto probal 180/55, ker sem veliko na marofu, pa bom videl če to drži :)

Prestopil, za probo 180/55 na 170/60 (tovarniška dimenzija);

motor je postal lahkotnejši, okretnejši, kot bi shujšal :D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ima kdo kakšno gumo 120/70/17 in 180/55/17(še legalno) za prodat naj mi javi na ZS.

Lp

Imam Metzeler sportec M5 Interact,še legalne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni mi padlo na misel, da imajo celo slovensko spletno stran, hvala! :)

Ja, bo ga (ali pa njegovo morebitno zamenjavo) treba počasi preobut in se mi K60 zdijo odlične gume za moj način uporabe motorja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potrebujem nekaj informacij glede spodaj mavedenih gum. Na svoji GSR imam trenutno gume Dunlop sport max letnika 2009 in profila 3-4mm. Razmišljam o menjavi in zato potrebujem vaš nasvet. Sem pa bolj miren voznik :)

- Metzeler Sportec M1

- Dunlop Sportmax

- Dunlop Roadsmart

- Dunlop Sportsmart

- Michelin Pilot Road

- Michelin Pilot Power

- Bridegestone BT021

- Continental Contiforce

-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... Na svoji GSR imam trenutno gume Dunlop sport max letnika 2009 in profila 3-4mm. Razmišljam o menjavi in zato potrebujem vaš nasvet. Sem pa bolj miren voznik :)

Jaz si ne bi še delal stroškov in obstoječe povozil do razumne mere.

Zadnja leta so gume že tako kvalitetne.

Sem povozil že precej starejše od tvojih in brez problema.

Sportmax ne pove dosti, to je le oznaka skupine in ne modela/tipa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potrebujem nekaj informacij glede spodaj mavedenih gum. Na svoji GSR imam trenutno gume Dunlop sport max letnika 2009 in profila 3-4mm. Razmišljam o menjavi in zato potrebujem vaš nasvet. Sem pa bolj miren voznik :)

- Metzeler Sportec M1

- Dunlop Sportmax

- Dunlop Roadsmart

- Dunlop Sportsmart

- Michelin Pilot Road

- Michelin Pilot Power

- Bridegestone BT021

- Continental Contiforce

-

Pa ti mešaš VSE možne range gum... Daj se najprej odloči, kateri segment gume želiš, potrebuješ... :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ti mešaš VSE možne range gum... Daj se najprej odloči, kateri segment gume želiš, potrebuješ... :slap:

Demon, več kot očitno je, da ne ve katere gume bi dal gor in ne, za kaj so te gume sploh namenjene, ti pa takoj v napad.

LadoK, sam sem imel zelo dobre izkušnje z Roadsmart II, ki so namenjene tako daljšim izletom kot občasnim nenadnim izbruhom pretiravanja. Priporočam. Pa še to, imel sem jih na enakem motorju kot ga imaš ti. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Demon; oprosti, če mešam vse. Sem prepričan, da je tu še kak začetnik, ki se ne spozna na vse. Mislim, da je forum namenjen tudi za ne-strokovne uporabnike, ki si najdejo tule pomoč ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Demon; oprosti, če mešam vse. Sem prepričan, da je tu še kak začetnik, ki se ne spozna na vse. Mislim, da je forum namenjen tudi za ne-strokovne uporabnike, ki si najdejo tule pomoč ;)

Drži. Če bi pa vsi, preden gremo na forum vprašat, odklikali na stran proizvajalcev in si prebrali vsaj osnove, ne bi pa nikomur nič škodilo, pa tudi forum bi bil mogoče malček lažje berljiv, ker bi bile relevantne info bolj na kupu, ne da greš brat žnjxy strani dolgo temo o gumah, kjer se vsake 3 strani ponovi isto vprašanje. LadoK, sprehodi se malo po spletnih straneh Dunlopa, Metzelerja, Pirelija itd. ugotovi katere gume spadajo kam in kaj bi si ti od gume želel, pa ti bodo/mo z veseljem povedali še lastne izkušnje s temi pnevmatikami, ogromno si jih lahko prebereš tudi pa v tejle temi

Popravljeno . Popravil svobodnaptica01
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- znamka in model pnevmatike: bridgestone bt016 pro

- model motorja: kawasaki z1000sx

- prevoženi kilometri: 6500 prednja, 4500 zadnja

- način vožnje: 50%agresivna-športna, 50% umirjena-potovalna, 0%dirkališče

- vrsta ceste: lokalne-magistralne 90%, mesto 10%, avto cesta 0%

-oprijem na mokrem: 8

- oprijem izven sezone: (12°-18°C) 9

- oprijem v "sezoni" 20°C < 10 ODLICEN

-način obrabe: enakomeren, prednja gre rahlo v trikotnik zaradi načina vožnje

-CENA z montažo: € 230 dokler so bile v akciji

-komentar: v primerjavi s Sportsmart je neprimerno bolj odzivna in zanesljiva(predvidljiva) do zadnjega. Sportsmartu predvsem zamerim to, da dunlop očitno nima vedno dovolj dobrega nadzora nad kvaliteto svojih pnevmatik, saj sem s prednjo, ko je bila na zadnji tretjini življenjske dobe doživel kar 3x nekontroliran zdrs.

- znamka in model pnevmatike: bridgestone S20

- model motorja: kawasaki z1000sx

- prevoženi kilometri: še ne vem, bo pa verjetno okrog 5000

- način vožnje: 50%agresivna-športna, 50% umirjena-potovalna, 0%dirkališče

- vrsta ceste: lokalne-magistralne 90%, mesto 10%, avto cesta 0%

-oprijem na mokrem: 10

- oprijem izven sezone: (12°-18°C) 10

- oprijem v "sezoni" 20°C < 10 ODLICEN

-način obrabe: enakomeren

-CENA z montažo: € 280

-komentar: izredno umirjena guma, odlična odzivnost neglede na nagib, takoj se segreje, pa tudi hladna vliva zaupanje...zame najboljša guma

testiral sem tudi:

- znamka in model pnevmatike: DUNLOP roadsmart 2 (zadnja)

- model motorja: kawasaki z1000sx

- prevoženi kilometri: 10000

- način vožnje: 30%agresivna-športna, 70% umirjena-potovalna, 0%dirkališče

- vrsta ceste: lokalne-magistralne 85%, mesto 10%, avto cesta 5%

-oprijem na mokrem: 9

- oprijem izven sezone: (12°-18°C) nisem vozil

- oprijem v "sezoni" 20°C < 9

-način obrabe: enakomeren

-CENA z montažo: € 145

-komentar: odlična st guma, ki ji žal manjka malo robov. Velika teža (vožnja v dvoje+kufri) in pritiskanje jih prehitro kuri, ter začnejo drseti, ravno tako ni pretirano primerna za postavljanje časov na ridah, vsaj v mojem primeru ne vliva pretiranega zaupanja pri polno odprtem plinu in v nagibu. Drugače pa je za ST vožnjo zelo primerna.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drži. Če bi pa vsi, preden gremo na forum vprašat, odklikali na stran proizvajalcev in si prebrali vsaj osnove, ne bi pa nikomur nič škodilo, pa tudi forum bi bil mogoče malček lažje berljiv, ker bi bile relevantne info bolj na kupu, ne da greš brat žnjxy strani dolgo temo o gumah, kjer se vsake 3 strani ponovi isto vprašanje. LadoK, sprehodi se malo po spletnih straneh Dunlopa, Metzelerja, Pirelija itd. ugotovi katere gume spadajo kam in kaj bi si ti od gume želel, pa ti bodo/mo z veseljem povedali še lastne izkušnje s temi pnevmatikami, ogromno si jih lahko prebereš tudi pa v tejle temi

No, se opravičujem, da nisem napisal na tak način...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledam tole tanovo Hondo CRF L, se pravi dual šport oz hard enduro spremenjen v soft enduro...in iščem po netu, kaj ima to za ene gumice gor?

12_530.jpg

Ima kateri idejo?

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potrebujem nekaj informacij glede spodaj mavedenih gum. Na svoji GSR imam trenutno gume Dunlop sport max letnika 2009 in profila 3-4mm. Razmišljam o menjavi in zato potrebujem vaš nasvet. Sem pa bolj miren voznik :)

- Metzeler Sportec M1

- Dunlop Sportmax

- Dunlop Roadsmart

- Dunlop Sportsmart

- Michelin Pilot Road

- Michelin Pilot Power

- Bridegestone BT021

- Continental Contiforce

-

Če kot začetnik neveš katere gume kupit kupi Metzeler !

Če zbiraš med olji kupi Motul !

Če izbiraš mehanika pelji na uradni servis !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer ne vem, če spada v to rubriko. Če kod poterbuje nove gume za motor ali avtomobil me naj kontaktira po ZS. Cene so zelo konkurenčne. Rok dobave 3-5 dni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kot začetnik neveš katere gume kupit kupi Metzeler !

Če zbiraš med olji kupi Motul !

Če izbiraš mehanika pelji na uradni servis !

Ostanimo pri gumah!

Zakaj bi za začetnika bila boljša Metzeler guma, kot pa Michelin ali Dunlop ali Pirelli ali Avon ali Bridgestone....? :eek:

Mar to pomeni, da so ostale znamke za profije ali pa da niso dovolj dobre za začetnika? :bounce: :bounce: :bounce:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!