Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Bi mi znal kdo razložit če se pozna kaj razlike v kilometrini med GP Racer Soft in Medium trdoto. Nekako sem imel v mislih da bi dal spredaj Medium zadaj pa Endurance al je bolš dat kr Soft spredaj in Medium zadaj, kot sem zasledil da vozijo nekateri uporabniki? :hmm:

jest mam spredej soft zadaj medium. trenutno 3.000 kilometrov. prednja je ko nova, zadnja bo počasi za zamenjat.

vsekakor prednjo soft vzem. zadnja je pa vseen kaj..kej dost zdržala ne bo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest mam spredej soft zadaj medium. trenutno 3.000 kilometrov. prednja je ko nova, zadnja bo počasi za zamenjat.

vsekakor prednjo soft vzem. zadnja je pa vseen kaj..kej dost zdržala ne bo..

... pol pa pravijo, da sem jest divjak..... :sleep2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunlop Arowmax streetsmart nekam grozno dosti drsijo na ovinkih, grozen oprijem, samo v danasnji furi sem se parkrat na nogo ujel ker je spodrsela prednja guma, parkrat pa tudi zadnja. Nimam pojma kaj bi lahko blo narobe, drugo kot gume? zdaj jih mam gor cca ~2000 kilometrov, mogoce te gume enostavno niso narejene za polaganje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stare so dva meseca, spodrsljaji so se dogajali tako na zacetku, ko bi hladne gume lahko bil vzrok, kot proti koncu voznje (dobro uro), ko so ble pošteno segrete. Je mozno da se prevec segrejejo? Slisal sem par pozitivnih reči o tem modelu gum. Ni mi vec jasno ce delam kaj narobe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm s savo naredu 6500km pa ji manka še slab milimeter do indikatorja, ker je blo skor jurja kilometrov narejenih po avtocesti je obraba temu primerna in dost večja po sredini. Smo pussiji in jo bolj po sredini nucamo, za ta dnar pa nimaš kej razmišlat.

 

Aja, na zalivkah drsijo, tudi na zebrah in ostalih talnih označbah, prav tako hladne. Če pa voziš z občutkom in ne "full throttle" je dost boljše. 

Popravljeno . Popravil logarr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm s savo naredu 6500km pa ji manka še slab milimeter do indikatorja, ker je blo skor jurja kilometrov narejenih po avtocesti je obraba temu primerna in dost večja po sredini. Smo pussiji in jo bolj po sredini nucamo, za ta dnar pa nimaš kej razmišlat.

 

Aja, na zalivkah drsijo, tudi na zebrah in ostalih talnih označbah, prav tako hladne. Če pa voziš z občutkom in ne "full throttle" je dost boljše. 

logar hvala ti :),....to že kaže da je nebom vzel..bom raje ostal na Dunlop..no mogoče pa še si premislim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunlop Arowmax streetsmart nekam grozno dosti drsijo na ovinkih, grozen oprijem, samo v danasnji furi sem se parkrat na nogo ujel ker je spodrsela prednja guma, parkrat pa tudi zadnja. Nimam pojma kaj bi lahko blo narobe, drugo kot gume? zdaj jih mam gor cca ~2000 kilometrov, mogoce te gume enostavno niso narejene za polaganje?

meu sm te gume na xt125 in se mi tut niso preveč odnesle kolk je okol 30+ stopin je use drsel na use strani koj pa 25 al pa niži je šlo pa tut do tačke 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meu sm te gume na xt125 in se mi tut niso preveč odnesle kolk je okol 30+ stopin je use drsel na use strani koj pa 25 al pa niži je šlo pa tut do tačke 

hvala, če ima še kdo kako izkusnjo s tem naj pove, mislim pa da naslednjo sezono ne bom testni zajcek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daj kakšno ST, na spletu sem našel kar nekaj ponudbe mislim da pri Bridgestonu sestavil komplet modernih gum za tvoj motor.

 

LP Bajsi

 

prednja

 

zadnja

 

mislim da bi se s takšno kombinacijo lahko bolje peljal

Popravljeno . Popravil bajsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

logar hvala ti :),....to že kaže da je nebom vzel..bom raje ostal na Dunlop..no mogoče pa še si premislim.

če me mogoče nisi razumel, drsi takrat ko drsi tudi vsaka druga guma. Če gledaš sportsmart potem rajš savo uzem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če me mogoče nisi razumel, drsi takrat ko drsi tudi vsaka druga guma. Če gledaš sportsmart potem rajš savo uzem.

res sem malo spregledal oz malo narobe razumel ja..moja pomota!,...ma ja....samo je pa pol tudi ta problem ker če recimo dam drugačno gumo gor pa grem gor u avstrijo in dobim kazen,,,,veš kak so avstrijci in njihovi bedni zakoni...bom še malo prehutal in bom pol videl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa glej, da ne bos kontra bencina tankal, kokr bi ga policist, ker te bo oglobil. :evilgrin:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daj kakšno ST, na spletu sem našel kar nekaj ponudbe mislim da pri Bridgestonu sestavil komplet modernih gum za tvoj motor.

 

LP Bajsi

 

prednja

 

zadnja

 

mislim da bi se s takšno kombinacijo lahko bolje peljal

 

Super, hvala, cenovno dostopne in po opisih boljse kot to kar imam zdaj gor - vseeno pa se malo bojim tega, da so povsod priporocene kot tourer gume. Jasno da ravno s koleni ne drsam po cesti ampak se tega tecnega obcutka drsenja gume zelim znebit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunlop Arowmax streetsmart nekam grozno dosti drsijo na ovinkih, grozen oprijem, samo v danasnji furi sem se parkrat na nogo ujel ker je spodrsela prednja guma, parkrat pa tudi zadnja. Nimam pojma kaj bi lahko blo narobe, drugo kot gume? zdaj jih mam gor cca ~2000 kilometrov, mogoce te gume enostavno niso narejene za polaganje?

Izkušenj s takimi dimenzijami nimam. Maš pa pri vseh znamkah izbiro. Samo še vulkanizerja ki jih ima moraš najt:

http://www.pirelli.com/tyre/ww/en/motorcycle/sheet/sport_demon.html

http://moto.bridgestone.eu/motorcycle-tyres/search-results-bike/?model=GS%20500%20F%20ab.%20Bj.2004%20WVBK

Continental ma pa ContiGO!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet bom malo zasmetil temo.

Ker je bilo nekaj dvomov in različnih razlag glede pnevmatik v Avstriji in Nemčiji sem pisal na AMZS, kjer so mi po tednu dni tudi poklicali in razložili (baje so se pozanimali na pri njihovih kolegih v Avstriji in Nemčiji).

"Niti v Avstriji, niti v Nemčiji ni zakonodaje, ki bi omejevali tip pnevmatik na motorjih. Se pravi, da ni noben pogoj, da moramo imeti obe pnevmatiki istega proizvajalca in modela. Lahko, pa da se bo spremenilo, kar je odvisno od lobijev proizvajalcev." Nekaj v tem stilu. Suma sumarum - ni nobene obveze.

Zastavil sem še vprašanje glede alkotesta v Franciji: "Alkotest je obvezen, ampak če ga nimate ni nobene kazni. Pa si sedaj to razložite, če lahko. Odsevni jopič ni obvezen (obvezen je za voznike avtomobilov - kazen je €130 če ga ni oz. €90 če se plača takoj), so pa OBVEZNE odsevne nalepke na čeladi v velikosti 18 cm^2 (zadaj in na straneh). " Globo, če jih nimamo mi je tudi omenil, ampak se ne spomnim več koliko je omenil prijazen možakar. http://www.motosvet.com/odsevni-jopici-vracajo-udarec.html

Sva se pa med debato po telefonu kar pošteno nasmejala glede teh zakonov, ki jih skorajda ni za razumet. 

 

Pa da ne bom samo smetil.

Po nasvetu, sem na montiral spredaj Dunlopko TR91 namesto Bridgestonke BW501. Dobil občutek, da je motor nekaj drugega. Končno sedaj zaupam motorju (res, da sem se poigral malo z nastavitvami vzmetenja) in končno je zadnja guma lepo obarvana od roba do roba. Prej je prednja guma v določenih pozicijah drsela (BW).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izkušenj s takimi dimenzijami nimam. Maš pa pri vseh znamkah izbiro. Samo še vulkanizerja ki jih ima moraš najt:

http://www.pirelli.com/tyre/ww/en/motorcycle/sheet/sport_demon.html

http://moto.bridgestone.eu/motorcycle-tyres/search-results-bike/?model=GS%20500%20F%20ab.%20Bj.2004%20WVBK

Continental ma pa ContiGO!

Hvala za nasvet, letos sicer ne bom menjal, naslednjo sezono bo pa prisla prav ta informacija

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdrav da se jaz povem kako se peljem s savinimi gumami. vceraj sem jih prvic stestiral, ko sem sel na jezersko in stisal yamaho kolker je dala :) gume so dobre tukaj ni kaj za pripomnit. posebej dober obcutek daje zadnja na pospesevanju iz ovinka, tocno ves kdaj bo drsela in ce hoces drseti odnasa kontrolirano. prva deluje zelo lahkotno in je super za hitro prelaganje, ampak nevem tocno kako bi opisal kot da mi ne daje obcutka koliko se drzi oz. koliko lahko se nagnem ko sem v ovinku. kljub temu sem vseeno ruzil tacke po volji ni imelo veze kaksen je ovinek :). zakljucim lahko da je super guma (posebej ce upostevam ceno katero sem placal za komplet), ampak moram povedat da sem se s conti sportattack 2 peljal bolje. posebej prva guma je dajala mnogo boljsi obcutek, zadnji gumi sta primerljivi. doma sem opazil da imam spredaj se 1cm do roba in zadaj malo manj. naslednjic se malo poigram s tlakom v gumah, da vidim ce je kaj razlike, ker trenutno vozim 2,1 2,3. lahko se dodam dodam da sem dobil savin komplet za 50€ ceneje in se en fun fact da pri drsenju zadnje gume pri bremzanju pred ovinki savina cvili v malo visjem tomu kot conti :D

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!