Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Goodyear pa Savske moto gume nimajo čist nč skupnga. In ne verjamem da ne bo Sava pisal, le oboje znamke bodo proizvajal. Mi tud izdelujejmo 5 različnih znamk za avte (Sava tires, Goodyear)

... no to sem pa prov vesel, da bo tko.... :OK:

 

... samo škoda, da so kalupi že spremenjeni... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... no to sem pa prov vesel, da bo tko.... :OK:

 

... samo škoda, da so kalupi že spremenjeni... :blush:

Poba kalup stane 60.000€ +, tko da ne verjamem, da bi kar menjali. Se bom ob priliki pri sosedih pozanimal kako kaže.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poba kalup stane 60.000€ +, tko da ne verjamem, da bi kar menjali. Se bom ob priliki pri sosedih pozanimal kako kaže.

 

Saj se ne menja kar celih kalupov zaradi enega napisa, pac popravi se ga, povari in porezka novega.

 

Also, poba je reku živmunorcu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj se ne menja kar celih kalupov zaradi enega napisa, pac popravi se ga, povari in porezka novega.

 

Also, poba je reku živmunorcu :)

 

Niti varit in rezkat ni treba. Napisi so gravirani na tablicah ki se vstavijo v kalup. Na eni gumi lahko piše 'Sava', na naslednji ki pade vn čez 5 minut pa 'Živnorc = poba' :D  Zamenjava je zelo preprosta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp :D

Samo še na enmu manjka ;)

Je treba zaščitit slovenska delovna mesta,

še posebaj če ti postrežejo z dobrim izdelkom :D

Naslednje gume na moji strupenjači bojo Savine, samo ne vem koliko od tega bo imel delavec v tovarni Sava glede na dano situacijo :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niti varit in rezkat ni treba. Napisi so gravirani na tablicah ki se vstavijo v kalup. Na eni gumi lahko piše 'Sava', na naslednji ki pade vn čez 5 minut pa 'Živnorc = poba' :D  Zamenjava je zelo preprosta.

Ja, ampak to so napisi datuma izdelave, ki se menjajo vsak teden, ne pa logotip znamke.

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zarad kalupa gume se kregate, dj pejte se raj vozt pa še v begnah/LJ Polje se ustavte na tehnični pogled podstrešja. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

attachicon.gifDSC_3532.jpg

 

Moje mnenje glede Sava Sport Force

Sprobal sem jo na Hondi CBR 900 RR

Pred Savo sem imel motor obut v Dunlop GP Racer.

Omenjeni komplet je bil obnucan ~1000km, ker sem hotel čimbolj izenačen občutek. (ne iz znucane gume na novo)

Po prevoženih 50 kilometrih s Sport Force, nisem čutil med Sport Force in GP Racerjem nobene razlike.

Hitro segrevanje, dober oprijem, lahkotno prekladanje motorja na S ovinkih, natančno vodenje motorja, zalivke na cesti mi niso bile moteče, guma ni tresla.

Je pa res, da ko sem presedlal na Sport Force, sem imel v glavi ,da je to guma GP Racer in nisem imel predsotka o »nekvaliteti« gume.

Po prevoženih 99 kilometrih guma zgleda tako:

 

attachicon.gifDSC_3542.jpg  attachicon.gifDSC_3536.jpg

 

Po prevoženih 350 kilometrih je dobila po robovih lepo enakomirno obliko.

Nisem slikal.

 

S Sava Sport Force sem zelo zadovoljen in bo poleg GP Racerja in Sport Attacka II, pri meni zagotovo obut eden od motorjev.

Vsak uporabnik ima svoj stil vožnje, svoje nastavitve vzmetenja in s tem tudi svoje mnenje.

 

Kar se tiče kilometrine pa še javim :D

 

rumena sulica kak je kaj situacija s kilometri s saviko?!?!? :) 

menjal bi jo s sportsmart, čeprav je guma bla bomba :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rumena sulica kak je kaj situacija s kilometri s saviko?!?!? :) 

menjal bi jo s sportsmart, čeprav je guma bla bomba :P

 

Trenutno pri 5498 kilometrih

Sprednja ima še 2,76 mm profila

Zadnja ima 3,01 mm profila

 

Upam da mi čez vikend rata še kakšen konkreten kilometer obrnt :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zarad kalupa gume se kregate, dj pejte se raj vozt pa še v begnah/LJ Polje se ustavte na tehnični pogled podstrešja. 

 

 

Ni Polje, ampak Studenec.... ask me :naughty:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno pri 5498 kilometrih

Sprednja ima še 2,76 mm profila

Zadnja ima 3,01 mm profila

 

Upam da mi čez vikend rata še kakšen konkreten kilometer obrnt :D

 

No super... 

drug tedn gremo po Savo zadnji proizvodi s savinim imenom. :)

 

Evo iz prve roke Savatech d.o.o.:

 

Podjetje Savatech, katero izdeluje moto plašče pod znamko Sava, je bilo v začetku leta kupljeno s strani češkega podjetja ČGS, ki ima v lasti tudi Mitas znamko. Zaradi poenotenja programa z matično družbo so Sport Force gume ravno v fazi preimenovanja v Mitas - pomeni, da gre za identično gumo kot jo poznate, kot je bila stestirana, še vedno se izdeluje v Kranju, bo pa na boku namesto Sava pisalo Mitas.

Pričakujemo da bodo gume spet na voljo do konca septembra, najbolj ugodno pa jo boste dobili v podjetju Gumitehna Kranj.

 

 

LP

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No super... 

drug tedn gremo po Savo zadnji proizvodi s savinim imenom. :)

 

Evo iz prve roke Savatech d.o.o.:

 

Podjetje Savatech, katero izdeluje moto plašče pod znamko Sava, je bilo v začetku leta kupljeno s strani češkega podjetja ČGS, ki ima v lasti tudi Mitas znamko. Zaradi poenotenja programa z matično družbo so Sport Force gume ravno v fazi preimenovanja v Mitas - pomeni, da gre za identično gumo kot jo poznate, kot je bila stestirana, še vedno se izdeluje v Kranju, bo pa na boku namesto Sava pisalo Mitas.

Pričakujemo da bodo gume spet na voljo do konca septembra, najbolj ugodno pa jo boste dobili v podjetju Gumitehna Kranj.

 

 

LP

:O

 

... pa tolk se je blo treba pregovarjat okol tega.....  :surrender:

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo sedaj se lahko delam pametnega ko sem sprobal. Torej zakaj morda ni dobro dajat širše gume od tistih ki so v homologaciji.

Ker je potem guma zvita in stoji bol V namesto na U in potems e vam lahko zgodi lednje: 

Guma širine 110 (na feltni širine 2.15" )

dsc0940.jpg

Nikakor nism mogu nagnit tolko da bi šel čez črto ki kaže "da je guma nova" ker se je motor čudno obnašal.

 

Takoj po menjavi gume torej guma ki je imela cca 30km  takod a je nisem še nagnu kolkr si ponavadi upam:

dsc0944.jpg

 

(sedaj po 150km se črt ne vidi več in je zvoženo do črk RACER)

 

Takod a če dajate širšo gumo gor in bo feltna preozka bo lahko edini učinek do ta bojo širše "čiken strajps" , :D

(če koga moti to da jst ne zvozim gume do roba nej ga moti jst si pustim mal za hude cajte :D )

Popravljeno . Popravil smasher
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se je kdo že kej vozu s tole Savo po dirkališču (Grobnik ali Panonija)? Kako se tam kej obnaša? jo je za probat glede na to da je komplet ugoden :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunlop Arowmax streetsmart nekam grozno dosti drsijo na ovinkih, grozen oprijem, samo v danasnji furi sem se parkrat na nogo ujel ker je spodrsela prednja guma, parkrat pa tudi zadnja. Nimam pojma kaj bi lahko blo narobe, drugo kot gume? zdaj jih mam gor cca ~2000 kilometrov, mogoce te gume enostavno niso narejene za polaganje?

Updejtam svoj post -

Vzrok zelo slabega oprijema je bil nepravilen tlak v gumah.

Od zdaj naprej bom definitivno bol pozoren in redno cekiral da pihnem not kak bar ali dva vec kot je navedeno v knjizici.

 

Skratka to kar zdaj po par voznjah cutim morem priznat da kr uredu drzijo, spet pa moja amaterska voznja najbrz ni pravi pokazatelj kvalitete te gume in od zdrsov dalje me je po pravici povedano kr strah se nagnit na ovinku, mislim da bi raje obe noge obdrzal kot pa gume testiral.

Popravljeno . Popravil Aynach
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzrok zelo slabega oprijema je bil nepravilen tlak v gumah.

Od zdaj naprej bom definitivno bol pozoren in redno cekiral da pihnem not kak bar ali dva vec kot je navedeno v knjizici.

Kak bar vec? Prevec napolnjene pnevmatike ravno tako ne drzijo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se je kdo že kej vozu s tole Savo po dirkališču (Grobnik ali Panonija)? Kako se tam kej obnaša? jo je za probat glede na to da je komplet ugoden :D

Savine gume so bile veliko testirane na Grobniku. Obnašajo se tako nekje med SportSmart in GP Racer glede obrabe in oprijema.

Za dirkat niso, se pa da peljat.... je le športna cestna guma in ne dirkalna... sploh pa ne za na Grobnik, ki je znan "trgalec" gum.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da pihnem not kak bar ali dva vec kot je navedeno v knjizici.

 

 

.. to se pravi, da bi ti napolnil za 50-100% višji tlak, kot je predpisan?

 

Držte se predpisanih tlakov. Te vrednosti so napisali glede na dolgoletne izkušnje, razvoj pnevmatik vseh proizvjalcev bazira na 2,5/2,5 bar.

So lahko le mala odstopanja ( v desetinkah bara) glede na temperaturo polnilnega zraka... mrzla garaža - vroč poletni dan zunaj, da lahko napumpaš za ene 0,2 bar manj...., pa da je potem v "delovnem" okolju " na predpisanem tlaku.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!