Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

ni dimenzij ..ni dimenzij..ni dimenzij ...dougcajt..ni dimenzij ...

a se ti mal norca delaš iz nas ? denar imaš .. trdiš , da je guma vez med življenjem in smrtjo na nekaj kvadratnih centimetrih .. IN TISTIH 500/1000KM NAZAJ BI MORAL ŽE ZAMENJATI!!!!  ups...

kajti s takimi kot se voziš sedaj ne ogrožaš samo sebe temveč tudi druge - zaviranje po žicah ni maksimalno sploh ko ti skoči otrok pred motor sredi naselja....

 

 

no to ni čisto res .. metzeler lasertec delajo sedaj v braziliji in ti povem da niso vredne počenega groša...z2 tudi ne.. govorim za naše ceste in temperaturne pogoje ...iz lastnih izkušenj - mogoče na kakšnem lahkem motorju še , kar je pa čez 150 kil je pa tema..

 

ne boš verjel - na štirki se pozna že to če ni pravilno napumpana guma ...aja šetka - bolj sodoben moped pa vzmetenje mogoče izniči kak problem...

tudi jaz sem prednjo lasertec na boniju obrabil do nule ..samo to ne pomeni , da je držala v redu ... če imaš motor , s katerim se lahko kolenčka so sile na gumo drugačne kot če greš v nagib po vertikali motorja .. s tem , da če je motor za 50 ali več kil težji , dimenzija pa spredaj 100 zadaj pa 130 se verjetno tudi kaj pozna... da o klasičnem vzmetenju ne bi razpredali (saj ne da ne bi imelo vpliva)..

 

ena hornetka je verjetno veliko cenejša varianta ženske kot ena micka ali pa francka... je / pije / čevlje obrablja samo ko se goniš na njej... ko obrneš ključ se ugasne in ne sika brez veze ....res pa je tudi , da ti ne kuha , pospravlja,pere in še kaj ...

imata pa obe skupno lastnost - obe bi rade ketno strgale - sploh če je predolga..

ženi to razlošiš na tak način : "glej draga - če ne zamenjam gum se bom skantal... to je tistih par deset tisoč evrov zavarovalnine , ki jo boš pokasirala ... druga opcija pa je , da me do konc življenja lupiš zdravega.."

Verjemi sem že bil na tej debati... Ko sem ji rekel veš draga, ko zapade sneg pa se ne bom vozil... Pa vpraša zakaj ne (je pač mnenja, da noben južni primorc ne zna vozit po snegu in jo je zanimalo če si ne upam)? Pa ji rečem, da zimskih verig za motor nimajo namena izdelati... Ko me je tudi tokrat vprašala zakaj pa ne? Sem ji dogovoril: Ma kaj prav res želiš pokasirat moje življensko zavarovanje?!? ali me samo J..... na način ki mi ni všeč? Pol je ukapirala...

 

No kakorkoli nona-kang dam gor le če mi jih skoraj podarijo. V nasprotnem primeru bom poiskal ugoden kompletek Sava froc sport in poročal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:? Eno vprašanje, zdej ka je tle narobe s to novo prednjo Savino gumo, prevoženo ima 1500 km, al je to normalno al ni. Vožnja 2x čez Ride. Zadnja je videti čisto OK.

 

post-38230-0-89170700-1380021664_thumb.jpg

 

post-38230-0-19588600-1380021678_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:? Eno vprašanje, zdej ka je tle narobe s to novo prednjo Savino gumo, prevoženo ima 1500 km, al je to normalno al ni. Vožnja 2x čez Ride. Zadnja je videti čisto OK.

 

attachicon.gifSAVA1.jpg

 

attachicon.gifSAVA2.jpg

 

Sva že z Zivimnorc-em debatirala o tem :)

Če sklepaš, da ni nič narobe z vzmetenjem in kriviš gumo,

lahko mirne duše odneseš gumo tja, kjer si jo kupil :) 

Mislim, da bodo fantje v Savi v laboratoriju, z veseljem preučili, če gre za napako gume :)

Seveda tudi zamenjali :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Sva že z Zivimnorc-em debatirala o tem :)

Če sklepaš, da ni nič narobe z vzmetenjem in kriviš gumo,

lahko mirne duše odneseš gumo tja, kjer si jo kupil :)

Mislim, da bodo fantje v Savi v laboratoriju, z veseljem preučili, če gre za napako gume :)

Seveda tudi zamenjali :)

 

kaj bi po tvojem mnenju tu imelo opraviti vzmetenje?

Men se zdi, kot bi se topila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri meni je bila tudi dosti bolj vidna obraba na sprednji pnevmatiki, šele če sem začel res odpirat gas iz ovinkov (1 in 2 prestava) je bilo podobno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa se je zacel, pandorina škrinja je odprta ... dami, pir sm dolzn :glare:

Drgac pa men je sprednja mal plava ratala, zadnja se je pa malcek nagubala, po malo bolj zivahni voznji Dvor - Kočevje. Ampak dalec od tega ...

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me če kdo ve kaj se dogaja med SAVO in MITAS? tud jst spadam med "testerje" SAVA sport force :grim

in me ni niti mal razočarala tako v oprijemu, vzdržljivosti in ceni. Ni ravno Bridgestone R10 ali pa

kakšna druga "hardcore" guma, je pa glih tko dovolj zanesljiva za 3-4 kroge čez ride. Moje mnenje

je da za to ceno (170eur 180/55-17+120/70-17), boljše ni...

Ampak vsaka zgodba se enkrat konča in savina se je zlo hitr.. :BUA: .zato me zanima če kdo ve

zakaj je blo treba to "neznanko" MITAS zdj prlept na identično gumo k jo še vedno delajo v Kranju.

smo prodali tudi Savo??? :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poročam,ko sprobam pod polno obremenitvijo, sem dal na karolo(samokolnico) novo Savino gumo ! !

Na prikolici za motorje se kar dobro obnesejo ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se da v sloveniji dobit MRF gumo? To so taka jajca. Prokleti indijci. Prvih 3kkm je držala, zdj mi jo pa že zanaša k šaltam iz druge v prvo

Kupi gume ne pa indijski čunga-lunga. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si pa brihtn  :grrr  raj povej kaj mas ti gor pa kko drži

Bridgestone S20, precej draga a zaenkrat mi ni žal. Do sedaj prevoženih 5000km brez slabe izkušnje. Drži veliko bolje od Pireli Diablo ali Bridgestone BT16. Bo pa zdržala kakšnih 2000km manj od prejšnih gum ker je bolj mehka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je potemtakem naj guma (touring) cena/km? Ne rabi imet (zame) vrhunskih lastnosti, le da na mokrem ni slaba.

Popravljeno . Popravil Horny-et
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Original gumo mam 150 zadi in 110 spredi. Bi lahko dau gor 160 in 120?

Motor je KTM duke 125

Popravljeno . Popravil Žan96
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tut jest testiram tele Savine gume, no Mitas zdej po ta novem bomo vidli kako in kaj bo z gumo.. za enkrat naredu cca 450 km 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si poskusil očistit da ugotoviš če je res guma?

... ojla... gremo po vrsti:

 

To je z mojega motorja po vožnji po Ridah 2x gor pa dol.

Včeraj sem bil na Golici pa na Rakitni, pa do tega pojava ni prišlo, je pa guma "kosmata", kar je normalno, ... to kar je na sliki, pa mi je bilo malce preveč "nenormalno.

Ja. je guma... ni kaj drugega ... zgleda ko da je natopljena...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Sva že z Zivimnorc-em debatirala o tem :)

Če sklepaš, da ni nič narobe z vzmetenjem in kriviš gumo,

lahko mirne duše odneseš gumo tja, kjer si jo kupil :)

Mislim, da bodo fantje v Savi v laboratoriju, z veseljem preučili, če gre za napako gume :)

Seveda tudi zamenjali :)

 

.. ja.. sva se pogovarjala.... pa mi je bilo nerodno vprašat za drugo mnenje :blush: ... tako, da je Gregorjanc vztrajal in objavil slike...

Sem že poslal slike, da povpraša kaj bi bili narobe.....

sicer pa sem z gumo izredno zadovoljen, tako, da ne bi menjal... razen če oni rečejo drugače  ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me če kdo ve kaj se dogaja med SAVO in MITAS? tud jst spadam med "testerje" SAVA sport force :grim

in me ni niti mal razočarala tako v oprijemu, vzdržljivosti in ceni. Ni ravno Bridgestone R10 ali pa

kakšna druga "hardcore" guma, je pa glih tko dovolj zanesljiva za 3-4 kroge čez ride. Moje mnenje

je da za to ceno (170eur 180/55-17+120/70-17), boljše ni...

Ampak vsaka zgodba se enkrat konča in savina se je zlo hitr.. :BUA: .zato me zanima če kdo ve

zakaj je blo treba to "neznanko" MITAS zdj prlept na identično gumo k jo še vedno delajo v Kranju.

smo prodali tudi Savo??? :BUA:

ojla...

sem že pisal o tem... pa kaj, ko so vsi drugi bolj pametni... in zbombandirali mojo objavo   ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!