Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

.. sej pravim... "rezultanta vseh sil" je glih taprava, ker drugače bi "padel" v ovinek, ali pa bi se zvrni navzven. Pilot visi z motorja.... motor gre pač kakor mora iti, sopotnica nagnjena precej v kontra, da kompenzira "silo". Njen "giroskop" v glavi avtomatično zazna koliko se mora nagniti, da je v nevtrali.... v tem primeru navzven.....rezultat drsenja pa je kot njenega telesa glede na motor...

 

sorry za offtopic... ouer&out....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. sej pravim... "rezultanta vseh sil" je glih taprava, ker drugače bi "padel" v ovinek, ali pa bi se zvrni navzven. Pilot visi z motorja.... motor gre pač kakor mora iti, sopotnica nagnjena precej v kontra, da kompenzira "silo". Njen "giroskop" v glavi avtomatično zazna koliko se mora nagniti, da je v nevtrali.... v tem primeru navzven.....rezultat drsenja pa je kot njenega telesa glede na motor...

 

sorry za offtopic... ouer&out....

pa to sm palamudu že 3 strani nazaj...da je sopotnica protiutež in da je zadeva nevarna. Sm vidu na lastne oči  :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa to sm palamudu že 3 strani nazaj...da je sopotnica protiutež in da je zadeva nevarna. Sm vidu na lastne oči  :yes:

 

 

... ja, sopotnica je dostkrat nevarna ...   :eek:  

 

 

.

ps.

... tud takrat, k ni na motorju ...   :kva2:  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ja, sopotnica je dostkrat nevarna ...   :eek:  

 

 

.

ps.

... tud takrat, k ni na motorju ...   :kva2:  

kje si pa to slišal???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje si pa to slišal???

 

 

... govorim iz lastnih izkušenj ...  :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

 

Mene pa zanima, če je kdo že zasledil kje kakšen test za Pilot Road 4, so jih kje kakšni novinarji vozili? Če bodo januarja že na trgu, bi jih lahko že počasi kdo probal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

 

Mene pa zanima, če je kdo že zasledil kje kakšen test za Pilot Road 4, so jih kje kakšni novinarji vozili? Če bodo januarja že na trgu, bi jih lahko že počasi kdo probal...

 

Se lih ne spoznam na gume ampak se mi zdi da je tole test za Pilot Road 5

http://vitaminl.tv/video/882?ref=rcm

 

:smoke: :smoke: :worship: :worship: :D:yea2::grupni:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm:

... če bi oreng nagnu, .. oz. bi šel v ovinek s "pravo hitrostjo",  rit ne bi drsela dol ... ker bi jo "centrifugalna sila" tiščala pravokotno v zic.

.. tko pa motor nagneš manj... ti se obesiš dol z motorja... da je rezultanta vseh sil (motorja in tebe)  taprava (čene se ne bi mogel peljati skozi ovinek  :P  )....in zato rit drsi z zica  :D

 

Sorry za offtopic.... ampak mogu sm...   :D

 

Je pa eno res:

... da ne grem na zadnji zic za nben dnar... tut če se samo naravnost vozi.... :unsure:

 

Ko se vozim sam brez sopotnice drsam potleh s tačkami za noge in stransko taco...tako prednjo kot zadnjo gumo pobira do roba in lepo enakomerno po celotni tekalni površini...verjetno zato ker grem prepočasi, preveč visim z motorja in ga premalo nagnem...

 

Zadnji feder je zategnjen do konca in v prednjih vilcah je gostejše olje, da ne bo slučajno krivo premehko vzmetenje in posedanje motorja...

 

Over&out

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se vozim sam brez sopotnice drsam potleh s tačkami za noge in stransko taco...tako prednjo kot zadnjo gumo pobira do roba in lepo enakomerno po celotni tekalni površini...verjetno zato ker grem prepočasi, preveč visim z motorja in ga premalo nagnem...

 

Zadnji feder je zategnjen do konca in v prednjih vilcah je gostejše olje, da ne bo slučajno krivo premehko vzmetenje in posedanje motorja...

 

Over&out

 

...lej, ne zdej zamerit.... to smo ugotovili, kadar voziš punco zadaj..... solo voziš čisto drugače... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gume se čisto drugače obrabljajo, če imaš zadaj 50 kilsko ali 100 kilsko punčko ... pr 50 kilski punčki se praktično nič ne pozna, 100 kilske punčke pa še nism nikol pelju.

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gume se čisto drugače obrabljajo, če imaš zadaj 50 kilsko ali 100 kilsko punčko ... pr 50 kilski punčki se praktično nič ne pozna, 100 kilske punčke pa še nism nikol pelju.

 

:krneki:

to zato ker imaš motor registriran samo za dva - 50kg + 50kg ....sej več pa kawa itak ne nese ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ja zato, ker bi zgledal pol tko, kt da ona tebe pelje, sam da ti odspred sediš ....   :lol1:  :lol1:  :lol1:

pol bi šlo sam po zadnji :lol1:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pol bi šlo sam po zadnji :lol1:

potem ne bi bilo problema obrabe prednje gume... pa itak bi vsi mislil da ima 150 kilska punčka siv trebuh ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fakjuvite se :glare: .. js sm pa čist resn podal mnenje :krneki:

 

 

.... stari, odfuki vse !!!!!!! :headbang:   

 

 

.

ps

....  jest s tabo držim ....  :kva2:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zame je itak že ene 3 strani v mindža knjigi porabu :cry:

ti si tolk suha kot tabular ...tebe lohk že večkrat v eno vrstico spravi...

 

ok..gume .. prednja dot maj 2012 ...profila dovolj .. bi šlo pustit še nekje do avgusta 2014?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti si tolk suha kot tabular ...tebe lohk že večkrat v eno vrstico spravi...

 

ok..gume .. prednja dot maj 2012 ...profila dovolj .. bi šlo pustit še nekje do avgusta 2014?

ja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobr si to določil ..za kero stvar?

za gumo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cike ni že dolgo vidu, pa ne ve če je še v istih gaberitih :lol1:

Hehe, upam, da si še vedno v istih gabaritih, razn če nista kej novga pridelala :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za gumo

a je mogoče da mi motor opleta v ovinku zaradi nepravilnega - malo prenizkega tlaka? ker mi zadnje čase ni zadnjič v nedeljo pa kar lepo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!