Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Hvala za informacije :). Kolk vam pa povprečno zdržijo gume ST, pa ob neki normalni vožnji, pa brez kurjenja? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od kdaj ste pa vi gospod tako sovrazno nastojen :cry:

od vedno, sploh ti bi morala vedet, da že dolgo testiram ST gume :P prou mal sm razočaran nad tabo :(

 

aja...pa gumo je treba do konca zvozit, šele potem lahko napišeš, da je ali ni problem rešen. Zdj če mau špekuliram, sta letos v začetku sezone namestila nove gume, parkrat na ride, pa do vikija...bo to okrog 2-3ooo kmju....se pravi, pri stilu vožnje, ki ga imata je to dobra polovica življenske dobe. 

 

Se pravi, ne more biti tvoja informacija kompetentna, počakajva še 1 sezono pa bova ugotovila, kaj je in kaj ni. Se strinjaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za informacije :). Kolk vam pa povprečno zdržijo gume ST, pa ob neki normalni vožnji, pa brez kurjenja? :D

tja ene 10000-12000. Nekaterim pa tudi več. Je pa tudi odvisno katere gume imaš v mislih. Največ naredijo Roadsmart2, baje tudi Metzeler, pireli angel GT. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za informacije :). Kolk vam pa povprečno zdržijo gume ST, pa ob neki normalni vožnji, pa brez kurjenja? :D

 

Če se boš sam vozil (normalno) in imel pravilno napumpane bo to preko 10k km pri Roadsmartu, jaz sem največ naredil 16k km in so še bile.

10k km je tista kilometraža, ki jo nekako priporoča/pričakuje Dunlop za to gumo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dami zelo slabo beres. nikjer ne pravim da je so to moje izkusnje, ker jih nimam. opravljam zgolj administrativna dela, povzemanje 800strani dolgih razprav :D

in ja tako je kot pravis letos so bile prioritete popolnoma drugje. in glede na to da bo sprednja prezivela se eno zadnjo bom se lep cas na teh :D itak za nas zelence je vseeno kaj imamo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol sem pa bil jaz nekje tu tu, trenutno 8.950, pa se skoz sam vozu, ampak zadnja je res že adijo :D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tja ene 10000-12000. Nekaterim pa tudi več. Je pa tudi odvisno katere gume imaš v mislih. Največ naredijo Roadsmart2, baje tudi Metzeler, pireli angel GT. 

 

Z BT023 zadnja guma nekaj čez 16.000 km sprednja pa še več :)

Je pa oprijem na naslednjici neverjetno boljši in kilometrina bo zagotovo manjša predvidevam okoli 12-13.000 km, ne vem je še nisem zvozil :)

 

To je lagana vožnja v dvoje, pa tudi kar nekajkilometrov kačjih rid, samo ne vsak teden kot eni tulele :))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z BT023 zadnja guma nekaj čez 16.000 km sprednja pa še več :)

Je pa oprijem na naslednjici neverjetno boljši in kilometrina bo zagotovo manjša predvidevam okoli 12-13.000 km, ne vem je še nisem zvozil :)

 

To je lagana vožnja v dvoje, pa tudi kar nekajkilometrov kačjih rid, samo ne vsak teden kot eni tulele :))

pr men je bt023 naredila 6000, do indikatrojev...po sredini bi še bila dobra, ampak je boke pobralo. Ne bom trdil, da ni kriv prvomajski potep v dolžini 3.500km, precej jadranke in vožnja v dvoje, ampak dosti več mi ne bi naredila. Z istim stilom vožnje in tudi v dvoje je roadsmart naredil 10000km. Žal mi pa kot guma ne ustreza.

Malce razlike je pa tudi med mojim in tvojim motorjem, tako v teži kot v konjičih.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol sem pa bil jaz nekje tu tu, trenutno 8.950, pa se skoz sam vozu, ampak zadnja je res že adijo  :D.

 

Čisto normalno, meni je D221 pri 11 bila povsem adijo, pri 9k km pa že primerna za menjavo. Pač prve gume.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dami zelo slabo beres. nikjer ne pravim da je so to moje izkusnje, ker jih nimam. opravljam zgolj administrativna dela, povzemanje 800strani dolgih razprav :D

in ja tako je kot pravis letos so bile prioritete popolnoma drugje. in glede na to da bo sprednja prezivela se eno zadnjo bom se lep cas na teh :D itak za nas zelence je vseeno kaj imamo :P

Ne vzem vsega tok resno, kot napišem pa vendar moraš nekaj razumet, četudi preštudiraš cel internet je vse zgolj teorija, medtem ko se v praksi pokaže marsikaj drugače. 

Če se spustim, še na eno tvojo izjavo, da je tvoja "boljša polovica" rešila problem strehce oziroma trikotne gume z namestitvijo SS gume, bo moj odgovor takle:

Tvoja " boljša polovica" je do sedaj imela na mopedu 2 tipa gum in obe sta bile ranga Hypersport. Kolikor vem, ni nikoli imel montiranih SportTouring gum. Se pravi je problem rešil z drugim tipom gume v istem rangu namembnosti.

 

p.s. pa še nekaj: dobra športna guma ima veloko bolj ozko okno, kjer jo lahko uporabljaš saj zahteva precej bolj optimalne pogoje (suho cesto, čas ogrevanja je praviloma daljši) kot pa ST guma, ki je namenjena uporabi čez celo leto, v suhem in mokrem itd. Zdaj, kaj boš kot "zelenec" namestil je na tebi, predvsem pa na tem, da presodiš sam sebe, kdaj in kako se voziš.

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

montira kdo zadnjo gumo dimenzije 190/55/17 namesto višine 190/50/17 ? kakšna je razlika v višini in obliki pnevmatike vem, zanima me kaj se bolje obnese v praksi...

do sedaj sem sicer naletel na deljena mnenja

 

konkretno za CBR1000 me zanima ("tovarniška" višina gume 50 )

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol sem pa bil jaz nekje tu tu, trenutno 8.950, pa se skoz sam vozu, ampak zadnja je res že adijo  :D.

 

A je taka al kvadratna? :)

 

dsc01939.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

montira kdo zadnjo gumo dimenzije 190/55/17 namesto višine 190/50/17 ? kakšna je razlika v višini in obliki pnevmatike vem, zanima me kaj se bolje obnese v praksi...

do sedaj sem sicer naletel na deljena mnenja

 

konkretno za CBR1000 me zanima ("tovarniška" višina gume 50 )

 

LP

 

Ne vem če kdo na kako "hujšo" mašino še montira 50 višino..

ti kar 55 dej gor..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

montira kdo zadnjo gumo dimenzije 190/55/17 namesto višine 190/50/17 ? kakšna je razlika v višini in obliki pnevmatike vem, zanima me kaj se bolje obnese v praksi...

do sedaj sem sicer naletel na deljena mnenja

 

konkretno za CBR1000 me zanima ("tovarniška" višina gume 50 )

 

LP

 

Če menjaš, daj vsaj homologirat. Če se kej zgodi (Bog ne daj) policaji lahko spregledajo, zavarovalnice verjetno ne bodo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... moja je pa takale :D

 

attachicon.gif20131101_162912.jpg

sej še mau bi že drati vn pogledali :P pol bi se pa celo iskrilo med vožnjo.

 

p.s. gumo menjam ko se dotakne indikatorja. Itak je že takrat slabši občutek in ne vem zakaj bi lizal še dodatnih 1000km, da pride do platna. Tudi kilometrine, ki jih navajam so za obrabe do indikatorjev, ne pa do platna

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

untitled-2.jpg

na vogalu maš še 3 cm full ohranjene :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!