Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Sportsmart2 se je iztekla po 5050km.

Pa današnja 300km fura je bila bolj na silo, sem vedel, da bo za pot domov že nelegalna.

Kam z nelegalno gumo je bilo jasno, v Avstrijo. In tam res ni bilo nobenega policaja, v Sloveniji na 25ih kilometrih sem bil pa na obe strani merjen z radarjem. Se vidi, da jih je preveč, upam, da jih Cerar zreducira na normalno število.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce se bo slucajno uspel zjasnt kaj je po njegovem normalno stevilo..sicer pa..jest zgleda letos ne bom nobenih gum zradiral..tko da bom raje tiho

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo! Če ima kdo tisti Širnikov bon za 20 EUR, ki so ga delili pri nakup Dunlopk in velja do konca leta, pa ga ne bo potreboval...jaz ''poznam nekoga'', ki bo letos uničil še vsaj en komplet gum. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pa kako vi to vozite... moje pri tej kilometrini skoraj ni bilo več.... pa šparam gume vedno, kolkor se le da...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa trenutno vozim Pirelli Diablo Strada in sem presenečen nad gumo. Daje super občutek, motor kar sam pade v ovinek.

Mam pa prvič bolj potovalno gumo, upam da bo naprej tudi kul :OK:  Glede obrabe nemorm kaj veliko rečt, sem naredil komaj par kilometrov z njo (300) in z tem motorjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pa kako vi to vozite... moje pri tej kilometrini skoraj ni bilo več.... pa šparam gume vedno, kolkor se le da...

 

- enakomerno, brez nažiganja v in čez ovinek (vem da lahko vrjameš, da si kljub temu hiter)

- eni nimamo pred domačimi vrati rid po katerih se drajsamo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- enakomerno, brez nažiganja v in čez ovinek (vem da lahko vrjameš, da si kljub temu hiter)

- eni nimamo pred domačimi vrati rid po katerih se drajsamo

...ti čisto verjamem..  ;)

.. in v obeh točkah zgoraj popolnoma enako velja tudi zame...   :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pa kako vi to vozite... moje pri tej kilometrini skoraj ni bilo več.... pa šparam gume vedno, kolkor se le da...

Moje mitas so tudi pri 4k km precej bolj zdelane.. bo treba taktiko naštudirat :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kupit bemflo.. :kva1:

Bemfl nič ne pomaga pri obrabi...moja zadnja Mitas-ka ima trenutno manj kot 4k km, pa je po sredini takorekoč na indikatorju :kva1: .

Ergo...grem nazaj na dvokomponentno gumo, ki me že veselo čaka v garaži - Michelin Pilot Power3 :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozim z750 08 letnik.

Spredaj in zadaj vozim Gp racer, spredaj mehko, zadaj medium....

 

V 2k km sem zadnjo že znucal, zdej pa ne vem koliko se pozna če bi dal sedaj zadaj isto gumo, samo da bi bila trša (endurance)

 

mnenja?

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znucal Gp racerko po cesti v 2k km? Brez načrtnega uničevanja gume? Ne predstavljam si kako bi moral vozit, da bi mi to uspelo. Sploh na motorju kot je Z750.. Razen če bi res vseh 2k km naredil gor pa dol po Kačjih ridah in Rakitni. Kako pa si jo znucal, po robu? po sredini? enakomerno?

 

Endurance je sicer čisto ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, Rakitna več ali manj, pa Idrija - Logatec.....po levem robu je že "slajka", sredina je ok, desna pa cca 1mm profila.

Pač odpiram iz ovinka ven na polno, možno da sem jo uničil tudi zaradi nepravilnega tlaka gume.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

WAW 2,8 bara, nisem expert ampak kaj ni ponavadi za enega okoli 2,2 in če sta 2na motorju tam do 2,4

Pa to si meril pri hladni al topli pmevmatiki?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No..mislim da skoraj vsi japonski eksperti priporocajo hladne 2.8 zadaj in 2.5 spredaj..vecina italijanskih pa 2.6 zadaj in 2.4 spredaj.

Sam tuonota pumpam 2.5 2.3. Pa je ponavadi prednja po dobrih 3.000 se nova zadnja pa bolj na koncu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

WAW 2,8 bara, nisem expert ampak kaj ni ponavadi za enega okoli 2,2 in če sta 2na motorju tam do 2,4

Pa to si meril pri hladni al topli pmevmatiki?

na boniju je spredaj 2.27 zadaj pa 2.5 solo , dva pa 2.6 .. guzzi nevada 2.3 in 2.5 solo .. hladna pnevmatika ..na ST in SS so pritiski v pnevmatikah višji ...

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

WAW 2,8 bara, nisem expert ampak kaj ni ponavadi za enega okoli 2,2 in če sta 2na motorju tam do 2,4

Pa to si meril pri hladni al topli pmevmatiki?

 

2.5/2.8 mater race

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!