Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

ne ne sem bil jaz ene 2-3 tedne nazaj pr njemu je mel polne roke dela :D

A je preveč MITASA prodau. :blush:  

No moje so fuč. Na silo še 1k skupi 6-6,5 k

Super zadovoln samo zdej bi pa še kakšne zastonjske.

Zadnja DOT 4513 se pravi ne bo nič

Prva DOT 1114 tako da sem v pričakovanju??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do zdej sem imel pirelli angel st še od prejšnega lastnika na moje sv-ju in z njo nisem  zadvoljen. Zato gledam za malo bolj sport gumami. Hotel sem vzeti sport force vendar, ker bom rabil menjati že ta teden bom mogu vzeti nekaj drugega. Kaj priporočate podobenga ranga v merah 120/60ali70/17 in 160/60/17?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pa dejte no paniko zganjat glede Mitas!

 

... vozte do konca, pa mirna bosna! Ne bo vam jih nabuljilo. V dveh primerih se je mende malo namehurilo, pa še to, ko sta mende žgala na polno po AC!

 

... razen če hočete zastonj nove gume?! Samo potem jih zvozite do konca, ker drugače se jih ne splača menjat, razen če imate zastonj še premontažo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do zdej sem imel pirelli angel st še od prejšnega lastnika na moje sv-ju in z njo nisem  zadvoljen. Zato gledam za malo bolj sport gumami. Hotel sem vzeti sport force vendar, ker bom rabil menjati že ta teden bom mogu vzeti nekaj drugega. Kaj priporočate podobenga ranga v merah 120/60ali70/17 in 160/60/17?

Jaz sem pravkar uničil en komplet Angel GT in prav tako nisem bil zadovoljen. Sem pa lani vozil Continental ContiRoadAttack 2 in je bila svetlobna leta boljša. Oprijem, občutek, lahkotnost vodenja. Ne potrebuješ SS gume, da se super voziš, ker med ST gumami so kar velike razlike..EUR/km pa je ST mnogo cenejša od SS.

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pa dejte no paniko zganjat glede Mitas!

 

... vozte do konca, pa mirna bosna! Ne bo vam jih nabuljilo. V dveh primerih se je mende malo namehurilo, pa še to, ko sta mende žgala na polno po AC!

 

... razen če hočete zastonj nove gume?! Samo potem jih zvozite do konca, ker drugače se jih ne splača menjat, razen če imate zastonj še premontažo!

 

Če je bila montaža prvič plačana mora biti pri menjavi brezplačna, saj ni uporabnik razlog, da je treba gumo menjat. Stroške menjave mora pokrit proizvajalec, ki je pnevmatiko vpoklical.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole z mitasam je bol ko ne poslovna fora Čehov, da bodo proizvodnjo gor prestavili.

Gume so vredu. Bom pa vseeno zamenjal zgolj zradi tega ker imam že 2/3 zrabljeno. Lepo doplačam še malo in zamenjam za continental sport atac 2 ali pa dunlop sport max qulifier 2.

 

S katero ste boljše zadovolni?

Popravljeno . Popravil Grega Kalan
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole z mitasam je bol ko ne poslovna fora Čehov, da bodo proizvodnjo gor prestavili.

Gume so vredu. Bom pa vseeno zamenjal zgolj zradi tega ker imam že 2/3 zrabljeno. Lepo doplačam še malo in zamenjam za continental sport atac 2 ali pa dunlop sport max qulifier 2.

 

S katero ste boljše zadovolni?

 

Tole z mitasam je bol ko ne poslovna fora Čehov, da bodo proizvodnjo gor prestavili.

Gume so vredu. Bom pa vseeno zamenjal zgolj zradi tega ker imam že 2/3 zrabljeno. Lepo doplačam še malo in zamenjam za continental sport atac 2 ali pa dunlop sport max qulifier 2.

 

S katero ste boljše zadovolni?

ne jemli qualifer 2..kr se ne ogrevajo tako kot morajo..malo prijemo pa spet spustijo..Dunlop Sportsmart na kvadrat 2014 uzem..gume se držijo no nore..povem iz lastnih izkušenj..z njimi narejeih že 3500k..pa ene 7k bo use skup..prednja brez roba se pravi da si brez limita..z zadnjo prideš takoj na rob..ne spodrsava,hitro se segreje,,itd. priporočam!! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne jemli qualifer 2..kr se ne ogrevajo tako kot morajo..malo prijemo pa spet spustijo..Dunlop Sportsmart na kvadrat 2014 uzem..gume se držijo no nore..povem iz lastnih izkušenj..z njimi narejeih že 3500k..pa ene 7k bo use skup..prednja brez roba se pravi da si brez limita..z zadnjo prideš takoj na rob..ne spodrsava,hitro se segreje,,itd. priporočam!! :)

 

A res... jz sem mislu da je qulifier 2 vrhunska guma. Potem bom pa raje dunlop vzel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A res... jz sem mislu da je qulifier 2 vrhunska guma. Potem bom pa raje dunlop vzel.

 

Sej qualifier je tud Dunlop :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pa dejte no paniko zganjat glede Mitas!

... vozte do konca, pa mirna bosna! Ne bo vam jih nabuljilo.

 

 

Tole z mitasam je bol ko ne poslovna fora Čehov, da bodo proizvodnjo gor prestavili.

Gume so vredu.

 

No ja, ravnokar dobil frišne slikce od kolegove Mitas Sportforce 120/70, dot 2014

 

Meni tole ne deluje ravno brezhibna guma..

 

post-1190-0-26908800-1407835177_thumb.jpgpost-1190-0-40835800-1407835182_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, ravnokar dobil frišne slikce od kolegove Mitas Sportforce 120/70, dot 2014

 

Meni tole ne deluje ravno brezhibna guma..

 

 

je bla na Marofu al Panonni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni brezhibna. Jo je treba vrniti proizvajalcu, da jo strokovno pregledajo in ugotovijo vzrok za tole nastalo bulo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole z mitasam je bol ko ne poslovna fora Čehov, da bodo proizvodnjo gor prestavili.

 

 

Tale "poslovna poteza" kot ji praviš je podrla precej več, kot so dobrega nardili s prvo serijo (zelo) dobrih gum.  Motoscena je ena bol tradicionalnih in ziheraških. na Mitas smo večinoma gledali skeptično.In marsikdo je ne bo kupil več... 

 

 

Meni osebno je qualifire 2 zelo solidna guma. Do res očitne ilegalnosti (pleša povsod razn po sredi) z nje spravim  ene 5000km. ajd, če sm 160bhp odpiral zelo neodgovorno, je zadej zarital. in tud guma je shlapela prej. Na 115 konjskem je v zadrego ne spravim nikoli. fina je tud zato ker ma tršo sredino in je kak AC transfer ne ogloda tako očitno. 

 

 

 

Ni brezhibna. Jo je treba vrniti proizvajalcu, da jo strokovno pregledajo in ugotovijo vzrok za tole nastalo bulo.

 

 

Vzrok je čist simpl. Šlamparija. Oni že natančno vedo kaj je šlo narobe in kako nevarno je. Zato tako obsežen vpoklic. In sem skoraj 100% prepričan da vedo tudi kje so poskusili privarčevat napram gumam dot xx13, pa se žal ni izšlo.  

 

Vsem se lahko zgodi. Lepo od njih, da to šlamparijo priznajo in poskušajo rešit kar se rešit da. Bo pa zelo težko ohranit tak tržni delež kot so ga imeli do sedaj. 

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 na Mitas smo večinoma gledali skeptično.In marsikdo je ne bo kupil več... 

 

 

... hja... kaj nej jest rečem, ko je nekomu izmed motosvetovcev lani raztrgalo Dunlopko ? ..pa sem vseeno potem kupil Dunlopko..? ... pa še vedno jih prodajajo  ...

 

... pa je enemu crknil Mercedes, pa še zdaj jih prodajajo?

 

o.k.... malo heca...   :)

 

Fantje, pojma nimate (govorim na splošno), koliko novih gum gre direktno iz proizvodnje (po QC) v uničenje!!!!   Srce vam bi se strgalo!!!! Pa bi guma verjetno zdržala brez kakršnih koli "deformacij" do konca življenske dobe (profila), vendar ne sme na trg in gre zato preventivno v reciklažo.

To se dogaja po vseh gumarskih firmah!

...da sta se pa ti dve gumi "prešvercali" na trg... pa se pač zgodi. Pa ne samo pri Savi/mitas....ampak se je in bo dogajalo povsod. Samo panike ne delajo iz tega.

Fantje v Savi vedo kaj delajo...nč bat  :P .... samo čehi hočejo max izkoristiti in "optimizirati" proizvodnjo". Če bo ško kaj narobe v razvoju s to gumo, ne kriviti fante v razvoju in v proizvodnji v Kranju.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Fantje, pojma nimate (govorim na splošno), koliko novih gum gre direktno iz proizvodnje (po QC) v uničenje!!!!   Srce vam bi se strgalo!!!!

 

cca 150.000 komadov letno samo pri dunlopu ;)

Menda

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... hja... kaj nej jest rečem, ko je nekomu izmed motosvetovcev lani raztrgalo Dunlopko ? ..pa sem vseeno potem kupil Dunlopko..? ... pa še vedno jih prodajajo  ...

 

... pa je enemu crknil Mercedes, pa še zdaj jih prodajajo?

 

o.k.... malo heca...   :)

 

Fantje, pojma nimate (govorim na splošno), koliko novih gum gre direktno iz proizvodnje (po QC) v uničenje!!!!   Srce vam bi se strgalo!!!! Pa bi guma verjetno zdržala brez kakršnih koli "deformacij" do konca življenske dobe (profila), vendar ne sme na trg in gre zato preventivno v reciklažo.

To se dogaja po vseh gumarskih firmah!

...da sta se pa ti dve gumi "prešvercali" na trg... pa se pač zgodi. Pa ne samo pri Savi/mitas....ampak se je in bo dogajalo povsod. Samo panike ne delajo iz tega.

Fantje v Savi vedo kaj delajo...nč bat  :P .... samo čehi hočejo max izkoristiti in "optimizirati" proizvodnjo". Če bo ško kaj narobe v razvoju s to gumo, ne kriviti fante v razvoju in v proizvodnji v Kranju.

 

 

lepo si se obesu na en sam stavek. se bom pa še jaz. Očitno ni bil problem v QC, saj so šle gume že na trg. Kmečka pamet mi ne pusti druge razlage, kot da se je optimizacija proizvodnje ni iztekla po pričakovanjih, saj so preveč zoptimizirali, in na trg poslali defekten izdelek. Kako naj še zaupam firmi, ki mi da testirat zadevo narejen po nekih standardih, čez 2 meseca pa postopke optimizira in upa da ne bo nihče opazil?  Mene ne briga kdo in zakaj je falil. So pa zajebali big time. ni to par gum k so še skoz QC. Vpoklic je 100%. Škoda da v MCNju berem da so gume made in Slovenia. Moj zaključek je, da so v Savatech nardili dobre gume, in da jih je lastnik Mitas skušali pocenit. Zdej pa majo. 

 

Vse skup me spominja na taktiko nesposobnih vinarjev. Eno ti ponudi na degustaciji, kupiš pa nekaj petega. 

Popravljeno . Popravil Cartman
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

 

to se dogaja vsem, se je zgodilo Pirelliju (famozne Phantom gume, ki so se lupile kot krompir), Michelinu, Dunlopu, ta hip se Savi - in Continentalu, ki bo zamenjal okoli 170.000 gum 120/70 R 17 in 120/70 ZR 17, narejenih od leta 2007 do 2014, lastniki Road-, Sport- in RaceAttackov, pazite - navajam tule, ker ni še noben nikjer nič napisal - vpoklic velja za naslednje gume

 

  • 120/70 ZR 17 M/C (58W) TL ContiSportAttack (DOT-Seriennummer: CP8B B5MV 1008 bis 2614)
  • 120/70 ZR 17 M/C (58W) TL ContiSportAttack 2 (DOT-Seriennummer: CP8B B5M4 4811 bis 2614)
  • 120/70 R 17 M/C 58H TL ContiAttack SM (DOT-Seriennummer: CP8B BXM9 1011 bis 2614)
  • 120/70 ZR 17 M/C 58W TL ContiRaceAttack Comp. Soft (DOT-Seriennummer: CP8B B5M1 1907 bis 2614)
  • 120/70 ZR 17 M/C 58W TL ContiRaceAttack Comp. Medium (DOT-Seriennummer: CP8P B5M1 2307 bis 2614)
  • 120/70 ZR 17 M/C (58W) TL ContiRaceAttack Comp. Endurance (DOT-Seriennummer: CP8P 918B 3011 bis 2614)
  • 120/70 ZR 17 M/C (58W) TL ContiRoadAttack 2 GT W (DOT-Seriennummer: CP8B 91E9 2513 bis 2614)

 

nujna zamenjava, ker se lahko pojavijo poškodbe tekalne površine gume in/ali pasu (v karkasi)

 

moja naslednja guma bo še vedno Sava, samo da naredijo tapravo dimenzijo :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me prov zanima kako se bo tole poznalo pri prodaji v naslednji sezoni..bomo rumenega malo zaslisali :-D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdej pa tko...nej dvigne roke tisti, ki se sz savo vozi vec kut 200km/h....bunke nastajajo pri hitrosti 200+ kakor je meni znano...in glede na to, kaksni "racerji" smo vsi mi in glede na stanje slovenskih cest mocno dvomim da se je bunka naredila pri "vsakodnevni normalni uporabi"...

pa se zanimivost...

prjatu naredu na motorji z 110KM vec kot 8.000km brez ene same bunke, odstopanja ali kakrsnekoli napake...in ja guma je dot 1014....

sam ima dot 1614 in naredu ze vec kot 2.000km na brez kakrsnih koli problemov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je bla na Marofu al Panonni?

 

Na Ridah :)

 

Ni brezhibna. Jo je treba vrniti proizvajalcu, da jo strokovno pregledajo in ugotovijo vzrok za tole nastalo bulo.

 

Glede na to, da gre za 100% vpoklic gum zaradi ravno takšne napake, kot je razvidna na sliki, verjetno vzrok že vedo..

 

 

Škoda, da se jim je to zgodilo, jim res ne bi privoščil tega sranja.. No, ampak če se pa kdaj odločim na motor namontirat še kaj drugega kot GP ali GP Racer bo pa kljub temu Sportforce prva na seznamu. Samo tapravo dimenzijo je treba še naredit..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!