Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

vozil na 80%? k če bi blo to res potem bi na "full" gas vozu 1.03 :D

:slap:

... če še ne veš...se pri merjenju časa kroga riše na graf ( % ...in čas) z eksponentno funkcijo.....

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Velike Endure

 

Goldentyre GT201

dimenzije: sprednja 110/80R-19 TL 59V, zadnja 180/55R-17 TL 73V

prevoženi kilometri: 9000 (do Portugalske in nazaj po lokalnih cestah)

način vožnje : Izi

vrsta ceste: Loklne ceste 40%, Magistrale 60%

100% vožnja v dvoje z kupom prtljage.

oprijem na suhem: dober

oprijem na mokrem: zadovoljiv

oprijem na makedamu: dober :kva1:   (sem se že naveličal cestnih gum za velike enduro potovalnike)

Pnevmatike so kar glasne pri določeni hitrosti; med 50-60kmh in 90-10kmh.

Novi pnevmatiki sta imeli 7,5mm sprednja, zadnja 9 mm profila. Po 9000 kilometrih ima sprednja 6,3mm zadnja 6mm profila (6 mm profila ima nova zadnja Metzeler Next :grim  )

Pnevmatike so res Grand Turing za veliko kilometrov in primerne tudi za makedam. Priporočam jih tistim, ki imajo doma celotno zbirko AC/DC, Motorhed, …. saj bo zvok prava milina za voznikova ušesa :music4:

 

post-40971-0-78599300-1409572040_thumb.jpg

Nova Pnevmatika

 

post-40971-0-70204500-1409572157_thumb.jpg

Na Portugalskem po 4000km se še vidijo kje so bili novi gumijasti ostanki (ježki) od izdelave.

 

post-40971-0-73362400-1409572330_thumb.jpg

Sprednja po 4000km

 

 

 

Naslednji novi set pnevmatik bo enak.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo na ninji mi gume hodijo h koncu ,sprednjo mam homologirano v dimenziji 120 65 17,zdej sem mel gor 70,zanima pa me ce bi dal dimenzijo 120 60 17 koliko se bi obcutila razlika?V visini 65 je namrec zelo boga izbira...hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po slabih 8.000 km vrgel dol Dunlop sportsmart2 in obu Sava/mitas Sportforce

 

Moje mnenje na kratko:

 

Dunlop Sportsmar2: Ne hvala! 

- Dokler je bil asfalt dober je držala (se tm vsaka drži), potem pa me je presenetila z zdrsom tam, kjer tega nisem pričakoval in kjer mi sportsmart1 ni nikoli. Za razliko od stare SS, ki je izrazito "veleslalomska" guma je SS2 bolj slalomska. Če bi jo dal še enkrat gor?  :grrr

Jo priporočam? Ne bi rad imel koga na vesti. Še dobro, da se je vedno srečno končalo.

 

Sava/Mitas Sportforce: To je to!  :OK:

- Če ne bi mel uh, bi šla danes glava na pol :) Se Zivnorc je o gumi že vse lepo napisal, tako da jst samo potrdim napisano. Pri SS1 mi je bil všeč občutek, ko si čutil, da se motor uleže na zadnjo gumo in guma lepo grabi (pri SS2 tega nisem dobil in pogrešal). No to se pri teh isto, samo da to občutiš za obe gumi (cel motor). Guma te lepo zvrne v ovinek in lepo zapelje suvereno in mirno skozi celoten ovinek. Napram SS2 so zavoji bolj odločni in krivulje bolj zaprte, kar pomeni manj siljenja izven ovinka. Občutek, da guma drži (in res drži) je neprecenljiv.

 

p.s. Zbogom Dunlop!

Pod tole se pa samo podpišem :grim

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo na ninji mi gume hodijo h koncu ,sprednjo mam homologirano v dimenziji 120 65 17,zdej sem mel gor 70,zanima pa me ce bi dal dimenzijo 120 60 17 koliko se bi obcutila razlika?V visini 65 je namrec zelo boga izbira...hvala

 

Kupi 120 70. Razen, če se ti zdi, da motor prehitro pada v ovinke. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah prehitro pada,sploh nimam obcutka na sprednji gumi,z nagibom do tacke pridem z muko sej se mi zdi kot da motor vozi skoz po zadnji ce ves kaj mislim,je mozno to posledica ker je 70 guma namest 65 pa je odspredaj nekoliko visji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah prehitro pada,sploh nimam obcutka na sprednji gumi,z nagibom do tacke pridem z muko sej se mi zdi kot da motor vozi skoz po zadnji ce ves kaj mislim,je mozno to posledica ker je 70 guma namest 65 pa je odspredaj nekoliko visji?

v čem je problem? spustiš motor za pol centija ali za en cm v vilicah dol. to sem jaz isto na stari R6 naredil.

Pa tačke itak niso zato da se znjimi drajsa po tleh..

Popravljeno . Popravil biker77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Absolutno vzemi 120/70, če se ti pa motor čudno pelje, ga pa malo spusti v križih, kot je že predlagal biker77.

 

Višina prednjega konca je namreč zelo pomembna kar se tiče geometrije motorja.. Ko sem pred leti imel Hyosunga 650, ki je imel spredaj original gumo 120/60 je po tem, ko sem prešaltal na višjo 120/70 motor ratal skor nevozen, ker ga je začelo pri cca 100 km/h + v ovinkih "zvijat" ker je to očitno podrlo geometrijo motorja. Ko sem malo spustil v križu pa ni bilo več problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok hvala za nasvete,bom probal tako nardit spustit ga v krizih,ko bo se kaj sonca prikazalo XD

Popravljeno . Popravil ciko-win@hotmail.com
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal jo je odprl....ma dušo še drži :-)

prou dost je ne bos stran vrgu zarad tega hehe. na eni dunlopki sem fasal zelo podobno razjedo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za sport touring segment se men zdi Z8 supr....ful nism prjazn do gum, pa je po dobrih 9.000 bliz minimalca.....Dunlop, bi bla ze brez profila, conti pa na dratu. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se še da kje nabavit mitas 120 + 190 ? Pa kakšna je verjetnost da bo ravno na moji prišlo do napake ?

 

Kontaktiraj forumaša "rumenicestak"

 

Najbrž ima še kaj zaloge. Glede verjetnosti napake pa pojma nimam :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetnost sevede da je.

... tudi če se postaviš sredi polja, se uzreš v nebo, razpreš roke, zamižiš in malo počakaš... je verjetnost da udari vate strela....al pa da te poserje ptič....   :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gp racer

si pa želiš da bi bil mitas :lol:

 

Verjetnost sevede da je.

... tudi če se postaviš sredi polja, se uzreš v nebo, razpreš roke, zamižiš in malo počakaš... je verjetnost da udari vate strela....al pa da te poserje ptič....   :P

to je za v druge teme ...  tukaj je govora o gumah ..al pa vsaj da je kaj lateksa omenjenega v stavku .. :P

 

moram pa malček profil na tanovih gumah počekirat pa mal napumpat..se spodobi po 6000..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!