Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Ma prvo sem menjal po 8. Z Roadsmart imam pa narejenih 4k in jo je pol že pobral. Vem pa da ko je čez polovico je hitr konc :(

Ma bom probal naslednjo Conti pa da vidmo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Jadranki sem prvo zličkal v 4600km sam moreš računat da sem bil polno otovorjen in sport program hehehe

Normalno mi zdrži od 8-10kkm,držijo pa dober,edin če jo preveč prežgeš na jadranki zna bit v dežju dokaj neugodna:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma prvo sem menjal po 8. Z Roadsmart imam pa narejenih 4k in jo je pol že pobral. Vem pa da ko je čez polovico je hitr konc :(

Ma bom probal naslednjo Conti pa da vidmo.

Ma prvo sem menjal po 8. Z Roadsmart imam pa narejenih 4k in jo je pol že pobral. Vem pa da ko je čez polovico je hitr konc :(

Ma bom probal naslednjo Conti pa da vidmo.

a konti motion? to je budget varjanta, na vseh razpredelnicah. Zelo osnovna cestna pnevmatika. Ce si mel gor dunlpoke roadsmart, motion primerjaj z Qualifire. NE QUALIFIRE2, z navadno kvalifajerco! kje je se pol roadsmart(meni zelo fajn guma)

druga stvar je trail attack. to se men sploh ne zdi offroad guma, tako dobro dela na asfaltu. in na tistih 5% makadama se pocutis obcutno bol varno kot s cestnimi gumami.

je pa izbira cist tvoja. fajn je, da ne mors falit, ker so zdej vse gume ze zelo dobre. najbol bos pa zadovoln s tistmi v katere se sam prepricas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a konti motion? to je budget varjanta, na vseh razpredelnicah. Zelo osnovna cestna pnevmatika. Ce si mel gor dunlpoke roadsmart, motion primerjaj z Qualifire. NE QUALIFIRE2, z navadno kvalifajerco! kje je se pol roadsmart(meni zelo fajn guma)

 

zanimivo..frend je s conti motion naredil ogromno km ..motor honda xx ..pa par konjev več .. poleg njega še par ljudi šlo na teh gumah v stalingrad ... in nazaj ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a konti motion? to je budget varjanta, na vseh razpredelnicah. Zelo osnovna cestna pnevmatika. Ce si mel gor dunlpoke roadsmart, motion primerjaj z Qualifire. NE QUALIFIRE2, z navadno kvalifajerco! kje je se pol roadsmart(meni zelo fajn guma)

druga stvar je trail attack. to se men sploh ne zdi offroad guma, tako dobro dela na asfaltu. in na tistih 5% makadama se pocutis obcutno bol varno kot s cestnimi gumami.

je pa izbira cist tvoja. fajn je, da ne mors falit, ker so zdej vse gume ze zelo dobre. najbol bos pa zadovoln s tistmi v katere se sam prepricas.

Ne ne conti trail attack nabavim pa da vidmo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo..frend je s conti motion naredil ogromno km ..motor honda xx ..pa par konjev več .. poleg njega še par ljudi šlo na teh gumah v stalingrad ... in nazaj ...

Sej ne pravim de je slaba. Lahko bi rekli de sem citiral katalog. Dunlopovo roadsmart lahko primerjas z roadattack, motion pac z qualifire.

Opozorit sm tel le, da je roadsmart visje na "hierarhicni lestvici" kot motion. Jez sm drgac preprican da navadne qualifierce pokrijejo vse potrebe ene 85% cestnih dirkacev. pa tud tistih 7oookm do Volgograda in nazaj bi zmogle.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno se ne morem odločit kaj kupiti zaene gume...

 

koliko od oka lahko pričakujem z TrailAttack, če mi je sprednja road attack zdržala 7kkm, zadnja RS pa 6,5kkm

 

Hvala!

 

muči me to, da pride komplet TrailAttack komplet 260 €, mam pa prestižen motor, da so gume tak drage... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hayper ne tres se za gume,rešujejo kritične situacije še na prestižnejših modelih ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hayper ne tres se za gume,rešujejo kritične situacije še na prestižnejših modelih ;-)

 

Kmjet to mi je jasno ko beli dan...recimo z RS sem imel dobre izkušnje. Sem pokuril 3 komplete na Z.ju brez kakršnih koli težav. So mi držale na z.ju do cirka 8kkm, zato sem se za skoraj pol švohnejšega mopeda odločil da bom tudi obul RS, sam lej ga zlomka kilometrina je bila nižja....

 

zdej pa delam kalkulacijo...zakaj bi dal za TrailAttack 2 260 € če dam lahko za RS 193 €, se pravi prihranim slabih 70 €. (predpostavljeno da bom naredil isto št. kilometrov)

Ali so RS res za 70 € slabše, manj varne za mojo vožnjo? pomojem da ne....

 

Sam očitno mi noben ne zna svetovat kaj pametnega...

 

Denar spet ni tak problem, problem je to, da je komplet RS ugoden, na njem sem naredil cirka 30kkm in sem jih naredil z razlogom...so vedno držale tako na cesti kot tudi po obrabi...

 

pa smo spet tam, tudi sanja se mi ne kaj vzet...

 

da pa o metzelercah Z8 raje ne govorimo...kot da so zlate...

 

iščem ene podatke, pa sem našel le to, če bo še koga zanimalo.... globina dezena

 

TrailAttack 2, sprednja 5mm, zadnja 9mm

RoadSmart I, sprednja 4,3mm, zadnja 6,4mm

 

Je kr občutna razlika kar se tiče zadnje pnevmatike...

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi pri prednji je cca 16% več.. 

 

Pa se pomojem tistih 70 € glih lepo skompenzira :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

TrailAttack 2, sprednja 5mm, zadnja 9mm

RoadSmart I, sprednja 4,3mm, zadnja 6,4mm

 

Je kr občutna razlika kar se tiče zadnje pnevmatike...

Težko boš po dezenu lahko sklepal, ker je odvisno, kje jo najbolj rabiš. Ti povem mojo zanimivost: prednja Mitas-Sava ima cca 3mm nova do senzorja, naredila bo pa fantastičnih 10000km. Za primerjavo, t30 trda guma, potovalna pa samo 6000km, ker sem jo obrabil na trikotnik. Da ne govorim, kako sava drži v primerjavi s T30. Moje mnenje je, če ti RS odgovarja jo furaj dalje, zakaj bi iskal drugo in se učil kako se obnaša in koliko naredi.

Na jamahi sem zvozil 2 kompleta RS in sem dosegal lepe kilometrine in dovolj dober oprijem skozi celo življensko dobo gume. Seveda se pa nobena potovalna guma (tudi RS) ne more primerjati niti po oprijemu, niti po odzivnosti in natačnosti s špotno gumo. (BT16pro, S20, itd)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težko boš po dezenu lahko sklepal, ker je odvisno, kje jo najbolj rabiš. Ti povem mojo zanimivost: prednja Mitas-Sava ima cca 3mm nova do senzorja, naredila bo pa fantastičnih 10000km. Za primerjavo, t30 trda guma, potovalna pa samo 6000km, ker sem jo obrabil na trikotnik. Da ne govorim, kako sava drži v primerjavi s T30. Moje mnenje je, če ti RS odgovarja jo furaj dalje, zakaj bi iskal drugo in se učil kako se obnaša in koliko naredi.

Na jamahi sem zvozil 2 kompleta RS in sem dosegal lepe kilometrine in dovolj dober oprijem skozi celo življensko dobo gume. Seveda se pa nobena potovalna guma (tudi RS) ne more primerjati niti po oprijemu, niti po odzivnosti in natačnosti s špotno gumo. (BT16pro, S20, itd)

 

Dami se strinjam z vsem kar si napisal...v mojem primeru je Versys en priden delovni osliček, ki ga vžgem če grem na izlet, al pa če grem v kontrolo na gradbišče :), vedno ga uporabljam ko je to mogoče...kar pač pomeni, da mi je postal makedam nekaj vsakdanjega, na taki podlagi je vse kar je športnega odpade, ker daje premalo zanesljivosti. Ko pa sem na cesti rabim zaupanje in gumo, ki jo ne bom na tri mesece menjaval....če računam, da sem registriral aprila motor, pa je guma že kakšen mesec na ilegali, kar je blo sploh od vožnje še mogoče po takem vremenu.

 

Prav zato me srbi TrailAttack, da se zapelješ na makedam in ga odpelješ suvereno, sej z RS se tudi da, vendar malo manj....nič bo treba še jutri prespat, pa da vidimo, kaj noč prinese =)

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neke blazne razlike za makedam ne vidim, ker za makedam je pomembno da je krampasta, pa mehka (kar pa ni najbolje za asvalt). Glede na to, da potovalne gume imajo dobro narezane profile se tudi dokaj dobro obnesejo na makedamu.

Sicer pa, če ne boš poiskusil, ne boš nikoli vedel, kak se obnaša :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Continental TKC 70  

 

Continental bo dal konec Oktobra na trzisce novo dual-sport gumo, katera naj bi bila kombinacija najboljsih lastnosti knobby TKC 80 Off-road in Conti Trail Attack 2 road Adventure gum.

 

. . . cakam, da ga zacnejo prodajat. En set TKC 70 sem "bookiral" v severnem Velebitu za pozno jesen 2014.

 

http://www.conti-online.com/www/motorcycle_de_en/themes/motorcycletires/enduro/tkc_70_en.html

 

 

HyperJ ... Guma s takim lastnostmi, kakor jih obljublja Continental za TKC 70 bi znala bit dobra izbira za tvoje off-road avanture po gradbiscih.

 

 

 

 

 

 IMHO  na gumah ni za sparat  

post-478-0-09858900-1410622222_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Nearrain
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Continental TKC 70  

 

Continental bo dal konec Oktobra na trzisce novo dual-sport gumo, katera naj bi bila kombinacija najboljsih lastnosti knobby TKC 80 Off-road in Conti Trail Attack 2 road Adventure gum.

 

. . . cakam, da ga zacnejo prodajat. En set TKC 70 sem "bookiral" v severnem Velebitu za pozno jesen 2014.

 

http://www.conti-online.com/www/motorcycle_de_en/themes/motorcycletires/enduro/tkc_70_en.html

 

 

HyperJ ... Guma s takim lastnostmi, kakor jih obljublja Continental za TKC 70 bi znala bit dobra izbira za tvoje off-road avanture po gradbiscih.

 

 

 IMHO  na gumah ni za sparat  

 

Ma ja, mal je blo narobe napisano....ni sam gradbišče makedamsko, obstajajo tudi ceste makedamske, ne sam gradbišča...  ;)

 

 

Sam versys ma 17 col prvo kolo al se motim?

 

 

Se ne motiš....mal jebeno dimenzijo ma...se vidi, da je moped cestno naravnan.

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ni nujno, da je tudi prva TKC 70. 

 

bo pac neki druzga

 

 

BTW: TKC 70 is a 60% on to 40% on-off road tyre  ;)  je bolj za po cest, da se pa obcasno tud na gradbisce zapeljat z njo  ;)

Popravljeno . Popravil Nearrain
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ni nujno, da je tudi prva TKC 70. 

 

bo pac neki druzga

 

 

BTW: TKC 70 is a 60% on to 40% on-off road tyre   ;)  je bolj za po cest, da se pa obcasno tud na gradbisce zapeljat z njo   ;)

 

Jah lej sej vse super, sam kaj če mi taka guma, k je nimajo v moji dimenziji... bo treba moped menjat, bo manj težav :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah lej sej vse super, sam kaj če mi taka guma, k je nimajo v moji dimenziji... bo treba moped menjat, bo manj težav :)

al pa vsaj prvo feltno  ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

al pa vsaj prvo feltno   ;)

 

Ahh kaj bi se matral kupovat feltno, kupiš nov moped pa je...

 

drugače sem govoril za zadnjo pnevmatiko...tako nimajo niti sprednje niti zadnje dimenzije ki bi jo trenutno potreboval ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ahh kaj bi se matral kupovat feltno, kupiš nov moped pa je...

 

drugače sem govoril za zadnjo pnevmatiko...tako nimajo niti sprednje niti zadnje dimenzije ki bi jo trenutno potreboval ;)

JBG

 

 

zamenjat...ni druge

 

 

na LAMAHO pasejo vse dimenzije

post-478-0-23118700-1410627063_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

TrailAttack 2, sprednja 5mm, zadnja 9mm

RoadSmart I, sprednja 4,3mm, zadnja 6,4mm

 

Je kr občutna razlika kar se tiče zadnje pnevmatike...

mislim da to razliko v globini dunlopke dobro kompenzirajo s trso sredino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!