Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Po mojih izkušnjah, najboljše gume za na cesto so:

 

1. Pirelli diablo supercorsa. Nerabim nekaj posebaj pazit, da se segrejejo. Takoj lima. Edina slabost je majhna kilometrina.

 

2. Dunlop GP D212. Dobra kilometrina in najboljši možen oprijem na cesti  že po parih ovinkih, ko se vsaj malo segreje.

 

3. Dunlop GP racer D211. Še vedno odličen oprijem, tudi z endurance+  zmesjo na cesti.

 

4. Metzeler M5.  Še vedno dober oprijem, samo nemore se pa primerjati z prvimi tremi. Kilometrina je pa daleč največja.

se strinjam z tabo razen za 4 postavko jih še nisem vozil jih pa je kolega in kilometrina fantastična vendar zelo nemirna guma (drsenje je vendar ni nenadno predhodno opozorilo )

lahko pa dodam Brigestone R10  prefektna guma lima kot D212 že po par ovinkih klimetrina je pa žalost od 1500 do 2500km zadnja in 5000km prednja zmes medium-soft.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne jemli qualifer 2..kr se ne ogrevajo tako kot morajo..malo prijemo pa spet spustijo..Dunlop Sportsmart na kvadrat 2014 uzem..gume se držijo no nore..povem iz lastnih izkušenj..z njimi narejeih že 3500k..pa ene 7k bo use skup..prednja brez roba se pravi da si brez limita..z zadnjo prideš takoj na rob..ne spodrsava,hitro se segreje,,itd. priporočam!! :)

 

Imel Q2 na Ninji, pa nisem imel teh težav. Ogrele so se brez vsake težave, tudi po kolenu brez pripombe. Preživele 4x nažigavanje po Marofu in nekaj cestnega nabijanja ( skupno malo manj kot 7000 km).

 

Ali kdo mogoče ve, kdaj bo možno zamenjati Šport force za Šport force? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sledeča ugotovitev...morda tudi težava?

 

Kupil RS1 (zadnja guma) misleč, da bo za to in še nekaj druge sezone, pa se ugotovil, da bom že danes v prekršku, kajti, na robovih sem že na indikatorju, sredina ma še nekaj mesa...guma pa za seboj 5kkm, sprednja Conti RoadAttack 2 jih ima 6kkm in bo kmalu na indikatorju... Vzamem spet RS1

 

Ali se grem testnega zajčka pa reskiram in kupim Trail Attack, čeprav, pravijo, da Trail drži glih tukaj nekje kilometrino...

 

Vsakega predloga vesel...

 

..in ne vožnja ni objestno norenje, temveč dinamično odvijugani ovinki...

 

(62 konja je mel motor ko je bil nov, zdej ma verjetno kakšnega manj)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jacko  z Trail Attack II ne boš zgrešil,dobr mi služijo na KTM in BMW do zdej najbolj zadovoljen!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jacko  z Trail Attack II ne boš zgrešil,dobr mi služijo na KTM in BMW do zdej najbolj zadovoljen!

 

Samo glih ti si mi rekel, da ti trail drži 6kkm. Res da ritma nimam kot ti, samo pa rečmo da sem se versysa navadil.

 

Gre se mi zaradi cene, če kupim Trail pa plačam zdraven še za pol RS1, ter mi drži isto št. kilometrov, potem je to totalna pogreška. 

 

Če pa drži kakšen kkm več, potem pa se strinjam, da se mi splača.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S Trail delajo tud 10kkm pa še kaj več,osebno sem prvo zličkal v 4600km a zdaj vozim bolj umirjeno vsake toliko :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo glih ti si mi rekel, da ti trail drži 6kkm. Res da ritma nimam kot ti, samo pa rečmo da sem se versysa navadil.

 

Gre se mi zaradi cene, če kupim Trail pa plačam zdraven še za pol RS1, ter mi drži isto št. kilometrov, potem je to totalna pogreška. 

 

Če pa drži kakšen kkm več, potem pa se strinjam, da se mi splača.

Ojla,

 

vozil Dunlop Trailmax D607 na KLE. Zdržale 8kkm (zadnja) živahne vožnje. Nikoli nisem imel slabega občutka, dobra smerna stabilnost. Lahko samo priporočam.

 

L.p.

Z

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..ne še kmalu.....

 

... so ugotovili, da so res čisto zanič....in to predvsem tiste, ki smo (ste) jih že znucali.....

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se da mogoče zamenjati tole gumo?

...ni samo bulasta....ampak še preklana....

post-26622-0-82674800-1408446775_thumb.jpg

 

... zihr ni več za vozit in je nevarna!

A je mogoče tudi za njo vpoklic?

 

post-26622-0-20427000-1408446850_thumb.jpg

 

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S Trail delajo tud 10kkm pa še kaj več,osebno sem prvo zličkal v 4600km a zdaj vozim bolj umirjeno vsake toliko :P

 

A je morda že kdo kje videl, kakšno zmes imata Conti Road Attack in Trail, mam filing, da je to ista masa le oblika gum je namenjena različnim uporabam...predvidevam, da ima Trail kakšen milimeter globlji profil...hmm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Metzeler Z8 so pa kr kulske....Se kilometrino pocakam, sam na prvi uc so bolj trpezne k Conti pa Dunlop.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za hec sem prej malo pregledal oglase na avto.net, Vulkanizerstvo F1 Bistrica ob Sotli ima "razumne" cene Michelinovih pnevmatik, samo mi jih ne uspe dobit na telefon. PilotRoad 4 je denimo v dimenziji 160/60/17 110 EUR, 120/70/17 pa 95.

J kdo že kupil kaj tam, kako imajo z dostabo? So oglasi aktualni ali je to kakšna propadla firma?

Pa te PilotRoad 4 so okey gume? Jih je kdo zvozil letos?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za hec sem prej malo pregledal oglase na (Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.), Vulkanizerstvo F1 Bistrica ob Sotli ima "razumne" cene Michelinovih pnevmatik, samo mi jih ne uspe dobit na telefon. PilotRoad 4 je denimo v dimenziji 160/60/17 110 EUR, 120/70/17 pa 95.

J kdo že kupil kaj tam, kako imajo z dostabo? So oglasi aktualni ali je to kakšna propadla firma?

Pa te PilotRoad 4 so okey gume? Jih je kdo zvozil letos?

.. sem parkrat kupil gume pri njemu.

Meni jih je vedno spotoma pripeljal v Lj....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za hec sem prej malo pregledal oglase na (Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.), Vulkanizerstvo F1 Bistrica ob Sotli ima "razumne" cene Michelinovih pnevmatik, samo mi jih ne uspe dobit na telefon. PilotRoad 4 je denimo v dimenziji 160/60/17 110 EUR, 120/70/17 pa 95.

 

Sem jih dobil na telefon, dostava je 4 EUR. PilotRoad 4 so pa zmagovalec Motorradovega testa ST pnevmatik..najbrž ravno slabe že niso. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za hec sem prej malo pregledal oglase na (Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.), Vulkanizerstvo F1 Bistrica ob Sotli ima "razumne" cene Michelinovih pnevmatik, samo mi jih ne uspe dobit na telefon. PilotRoad 4 je denimo v dimenziji 160/60/17 110 EUR, 120/70/17 pa 95.

J kdo že kupil kaj tam, kako imajo z dostabo? So oglasi aktualni ali je to kakšna propadla firma?

Pa te PilotRoad 4 so okey gume? Jih je kdo zvozil letos?

Sam osebno imam pilotroad 3 gor in sm razocaran. Guma se niti priblizno toliko ne segreje kot npr sport force. Se bo pa dalo narediti kar nekaj kilometrov znjo vendar bom drugo sezono menjal celotni set za sportforce ce bo proizvodnja ze laufala, drugace pa sportsmartke..

Za primerjavo toplote..bandit 1200(sf gume) se je ustavil pri vikiju(direktno iz Lj), jaz sem nadaljeval ter obrnil pri kriziscu sel 2x gor do znaka 60(po tistem 180 ovinku s 30 omejitvijo) se obrnil in parkiral zraven njega pa je bila SF na otip toplejsa.. Dobra touring guma vendar ni za malo bolj zivahno voznjo. Moj mnenje :)

Popravljeno . Popravil ukica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem jih dobil na telefon, dostava je 4 EUR. PilotRoad 4 so pa zmagovalec Motorradovega testa ST pnevmatik..najbrž ravno slabe že niso. :)

Sej nobene niso slabe. Mors sam taprave zase najdt. Pa tut ce so Mitas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam osebno imam pilotroad 3 gor in sm razocaran. Guma se niti priblizno toliko ne segreje kot npr sport force. Se bo pa dalo narediti kar nekaj kilometrov znjo vendar bom drugo sezono menjal celotni set za sportforce ce bo proizvodnja ze laufala, drugace pa sportsmartke..

Za primerjavo toplote..bandit 1200(sf gume) se je ustavil pri vikiju(direktno iz Lj), jaz sem nadaljeval ter obrnil pri kriziscu sel 2x gor do znaka 60(po tistem 180 ovinku s 30 omejitvijo) se obrnil in parkiral zraven njega pa je bila SF na otip toplejsa.. Dobra touring guma vendar ni za malo bolj zivahno voznjo. Moj mnenje :)

 

 

:eek: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!