Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Jaz sem prejšnji teden šaltal iz Dunlop Q2 na Mitas Sport force (Ninja 600). Za vikend sem žgal Jadranko :004  in včeraj en izi izlet za eno urco po ovinkih. Prvi vtisi: guma daje dober občutek in vliva samozavest. Sploh v naklonu daje boljše povratne informacije, kot Q2 (kar po eni strani pripisujem novi dim. sprednje gume). Gre brez vsake težave po kolenu ampak to je šla Q2 tudi. Oblika gume je vidno bolj špičasta, kot Q2, ki je na oko okrogla. Prva stvar, ki sem jo takoj opazil je, da se zagrejejo veliko prej, kot Q2. Namreč motor sem dvignil, ko je deževalo in so ob prihodu domov bile gume tople (vožnja 10km skozi mesto). Malo se je moram pa še navaditi zaradi same dim. sprednje (iz 120 60 na 120 70) in ker je za nama komaj 1k km. :grim Mislim, da Marof zove... :ninja:  

 

Po prvih vtisih in km je moje subjektivno mnenje, da je guma boljša od Q2 ampak km bodo pokazali realno sliko...  :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Po prvih vtisih in km je moje subjektivno mnenje, da je guma boljša od Q2 ampak km bodo pokazali realno sliko...  :grim

...ne bodo pokazali realne slike... ker bodo vsi kilometri ostali zadaj....   :P

...treba je gledati v naprej, da se veseliš novih kilometrov, tiste, ki so ostali zadaj, pa imej v čimlepšem spominu....   :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ne bodo pokazali realne slike... ker bodo vsi kilometri ostali zadaj....   :P

...treba je gledati v naprej, da se veseliš novih kilometrov, tiste, ki so ostali zadaj, pa imej v čimlepšem spominu....   :D

 

Vsakega posebaj! :OK:  Ti pa so za analizo... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cca 1900 km....

HUH, ja "vsa" čast, si pa HRABER in GROB na cesti! Jaz sem z GPRacer medium naredil 3200 da je bila taka kot tvoja.. Pa načeloma nisem nekak počasen... :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem prejšnji teden šaltal iz Dunlop Q2 na Mitas Sport force (Ninja 600). Za vikend sem žgal Jadranko :004  in včeraj en izi izlet za eno urco po ovinkih. Prvi vtisi: guma daje dober občutek in vliva samozavest. Sploh v naklonu daje boljše povratne informacije, kot Q2 (kar po eni strani pripisujem novi dim. sprednje gume). Gre brez vsake težave po kolenu ampak to je šla Q2 tudi. Oblika gume je vidno bolj špičasta, kot Q2, ki je na oko okrogla. Prva stvar, ki sem jo takoj opazil je, da se zagrejejo veliko prej, kot Q2. Namreč motor sem dvignil, ko je deževalo in so ob prihodu domov bile gume tople (vožnja 10km skozi mesto). Malo se je moram pa še navaditi zaradi same dim. sprednje (iz 120 60 na 120 70) in ker je za nama komaj 1k km. :grim Mislim, da Marof zove... :ninja:  

 

Po prvih vtisih in km je moje subjektivno mnenje, da je guma boljša od Q2 ampak km bodo pokazali realno sliko...  :grim

 

Kakšna je rezlika  v vožnji med 60 in 70?   Se že kje dobi mitas 120 60?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna je rezlika  v vožnji med 60 in 70?   Se že kje dobi mitas 120 60?

 

Se že dobijo, vsaj koliko mi je znano. Najbolje, da se obrneš na @rumenicestak :)

 

Na kratko, motor veliko lažje, hitreje pade v ovinek, malenkost bolj nestabilen pri hitri vožnji na ravnost(se čuti na slabši cesti), veliko bolj stabilen v ovinkih. Jaz sem se tako odločil preprosto zato, ker je bil motor grozno anemičen, na koleno je šel ampak vsak ovinek na široko, počasna vožnja pa živa živa katastrofa (primer: počasnega slaloma na poligonu nikakor nisi mogel odpeljati, med tem, ko sem ga z er6n odpeljal v 2 brez težave). Ko mi je prejšnji lastnik potrdil, da je bila ciklistika nastavljena na to dim. gume, se nisem obotavljal. Zdaj pa je motor špilika in se pelje tako, kot sem si predstavljal, da bi se že v štartu moral. :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2200 km......

pomoje je zadnji amortizer zanič, zato pa pobira....

:grrr ...... po moje bi prej rekel, da imaš gas ročko čist zluftano... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja ma po dobrih 3000km še kar dost profila, do kakšnih 6k bo zdržala. Pobira sredino, po robovih je še dost matarjala:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker to temo prebere več ljudi bom napisal vprašanje še tukaj. Potrebujem novi gumi za skuter. Dimenzija spredaj 120/70 R15 in zadaj 130/80 R15. Obe gumi želim od istega proizvajalca. Kolikor sem našel na internetu imam izbiro samo Sava, Michelin in Dunlop. Katere in kje kupiti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

'Srečko', jst mam prvo dot 1014 in zadnjo dot 1714, res super...

A mogoče kdo ve, do kdaj bo trajal vpoklic?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej mam tut jst obe iz letošnjega leta pa jih ženem na mrtvo, hočem povedati, da ni panike, le gumo vsake toliko mal pogledat, če je vse ok........ampak če se bo dalo kaj iz tega iztržit zakaj pa ne.

Se pa spomnim sportsmarta, ko mi je prvo rabilo po pasovih...pa ni bilo nobenga vpoklica, samo stran sm jo zabrisal.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po tujih forumih gledam fotografije chopperjev z avtomobilsko gumo zadaj.... Pa pravijo, da ni nestabilno v ovinku. Hm... ne vem, no. Ravna guma, po ravnini že, kaj pa ko se nagneš...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje Mitas so pa iz konc 2013 pa bi mi pasov kakšen upoklic posebej če bi dubu obe gume nove :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej mam tut jst obe iz letošnjega leta pa jih ženem na mrtvo, hočem povedati, da ni panike, le gumo vsake toliko mal pogledat, če je vse ok........ampak če se bo dalo kaj iz tega iztržit zakaj pa ne.

Se pa spomnim sportsmarta, ko mi je prvo rabilo po pasovih...pa ni bilo nobenga vpoklica, samo stran sm jo zabrisal.

Dami!

 

Po filingu mislim, da bi moral imeti med 4 in 6 K z Mitasom.

Kako kaj stojijo glede na tvojo umirjeno vožnjo?

Sam do sedaj nobenih težav res pa je da se čez 200 še nisem vozil.

Pos streho skoraj 5 K še najmanj 2K, profil pa izmerim ko pridem domov.

Petek soboto bil na Jadranki. Petek kul v soboto pa prazna cesta :grrr

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami!

 

Po filingu mislim, da bi moral imeti med 4 in 6 K z Mitasom.

Kako kaj stojijo glede na tvojo umirjeno vožnjo?

Sam do sedaj nobenih težav res pa je da se čez 200 še nisem vozil.

Pos streho skoraj 5 K še najmanj 2K, profil pa izmerim ko pridem domov.

Petek soboto bil na Jadranki. Petek kul v soboto pa prazna cesta :grrr

Ja, takole nekak, sploh jadranka je fajn za zadnjo, ker ne pobira sredine. Prva bo pr men olalala vsaj 8000km, zadnja pa ma sedaj 4000km in še 1,5mm do senzorjev na sredini.

kalkulacija po zadnjem merjenju: 3.800km/3,5mm porabe na zadnji gumi od tega je bilo skoraj 50% vožnje v dvoje in precej potovanj s kovčki, kar pobira samo sredino.  Tako da bo domet nekje med 5-6kkm, kar je odlično.

Sem pa sedaj namestil spet zadnjo Angel GT, ker me čaka še ena furca preko 2kkm, če bo uspelo zaradi vremena :D

p.s. sicer pa čakam, kaj bo Sava rekla okrog menjave oziroma vpoklica (mogočemiuspedobitispetnovegumegratis) :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pr mojih je vzorec obrabe enak kot pr vseh drugih do sedaj. prva dva jurja jo pobira bol pocas, po tem pa kopni hitreje. zdej mam na zadnji 3 jurje in je lev bok ze fajn posmukan. pr 5000 bo skor gotovo sesuta okrog in okrog.

and no free lunch for me. zlomka, imam letnik 13.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pr mojih je vzorec obrabe enak kot pr vseh drugih do sedaj. prva dva jurja jo pobira bol pocas, po tem pa kopni hitreje. zdej mam na zadnji 3 jurje in je lev bok ze fajn posmukan. pr 5000 bo skor gotovo sesuta okrog in okrog.

and no free lunch for me. zlomka, imam letnik 13.

očitno ti ležijo levi ovinki :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!