Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Mi lahko kdo razloži razliko med 110/60, 110/70, 120/70 ter 120/60, ker dosedaj sem slišal že par zgodb zadev pa mi še zmeraj ni lih jasno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko kdo razloži razliko med 110/60, 110/70, 120/70 ter 120/60, ker dosedaj sem slišal že par zgodb zadev pa mi še zmeraj ni lih jasno.

Prva stevilka 110 je širina pnevmatike v milimetrih.

Druga 70 pa je visina v pomenu 70% od 110

....to je to

Popravljeno . Popravil Wakasaki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je komu jasno glede teh Mitas-k.

 

Namreč vidim, da se še veselo prodajajo, glede na vpoklic itd.....verjetno novih še ni...

Ja sem včeraj zamenjal staro znucano "vpoklicano" mitasko z novo "vpoklicano" mitasko, pač res je huda :) So še stare zaloge naokol, drugač pa je reku vulkanizer nekje decembra, da bodo spet začel iz proizvodnje dajat. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

prispelo danes na moj e-mail: :kva2:

 

Dear customer,

Product recall for Sports Force motorcycle tyres of MITAS

The Slovenian tire company Savatech takes voluntarily all produced Sport Force motorcycle tyres of MITAS brand from the market.

The tires involved in the product recall are the following:

120/70 ZR17 (58W) TL SPORTFORCE

150/60 ZR17 (66W DRIVER) TL SPORTFORCE

160/60 ZR17 (69W) TL SPORTFORCE

180/55 ZR17 (73W) TL SPORTFORCE

190/50 ZR17 (73W) TL SPORTFORCE

At high speeds over a period of time it may cause a bulge on the tread of the tyre, which leads to the shedding of parts of the tread. This problem occurs only under controlled simulations under the toughest conditions.

The recall of the Sport Force is pre-emptive and precautionary measure.

MITAS recommends motorcyclists not to ride these tyres and to return them to your dealer. Sports Force tire are not available until further notice!

Please contact our customer service by email (claims@delti.com), quoting the order number to initiate the return.

You´ll get a refund for full amount of the purchase price of tires, including all other documented fitting costs.

Best regards

Team Delticom

Prodajalec: Delticom OE SRL, STR ANCA POPA, NR. 3, Ap.P, 300299 Timisoara, Romunija

Telefon: (00386) 01 600 93 90 (od ponedeljka do petka, od 08:30 - 17:30), Telefax: 00386 188 885 03

E-Mail: gume-direkt@delti.comhttp://www.delti.com

Registrirani sedež: Timisoara, Trgovinski register J35/1428/2004

ID za DDV: SI87288737

Deutsche Bank München, Swift: DEUTDEDBMUC, IBAN DE54700700240396225500

 
 

 

dobil jo bodo nazaj, moš si mislt :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predlagam metzeler z8

 

al pa conti trailattack3

 

Na 98 konjskem nakedu (menda) lepo služijo roadsmartke 1. Prednja 15.000km in bo kmalu na markerjih in zadnja 9500km in je je nekje na 40%. Vožnja pa je nekje 60% izi, 20% dežno z rešpektom (po jajčkih) in preostalih 20% morda manj pa bolj dinamične vožnje oz seanse izstreljevanja po hitrih cestah kje gre je vidljivost 100% in ni stranskih motorist killerjev (traktorji z nažganim voznikom). Kmalu bom moral menjat prednjo (2 2 tednih nekje) in bo roadsmartka spet. Sem razmišljal tudi o metzerler interact nekaj....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z kolko staro gumo ste se še vozili?

Sam imam na Suzukiju Dunlop RS2 DOT nekje proti koncu leta 2011 okoli 40teden se mi zdi(torej starost okoli 3 let). Na motor je bila dana prejsnje leto (2013 okt) ker pa mi letos nikakor ni ratal prevozt toliko kilometrine da bi jo znucal mi je ostalo se kar nekaj profila. Sicer jo bom zvozil naslednje leto do konca ker se guma dobro obnaša, pa vendar me zanima kakšne izkušnje imate vi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je pnevmatika pravilno skladiščena(temperatura...itd) se mi zdi da do 5 let,toda ne na motorju!!! Po treh letih postane na motorju že kar trda ,zdaj je pa odvisno kakšen voznik si,če bolj dirkaški moraš takšno pnevmatiko dlje časa ogrevat po mokrem pa je zame skoraj neuporabna ali zame smrtno nevarna!

Bo več povedal ali me demantiral Rumeni cestak ki je na tem področju stručko!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z kolko staro gumo ste se še vozili?

Sam imam na Suzukiju Dunlop RS2 DOT nekje proti koncu leta 2011 okoli 40teden se mi zdi(torej starost okoli 3 let). Na motor je bila dana prejsnje leto (2013 okt) ker pa mi letos nikakor ni ratal prevozt toliko kilometrine da bi jo znucal mi je ostalo se kar nekaj profila. Sicer jo bom zvozil naslednje leto do konca ker se guma dobro obnaša, pa vendar me zanima kakšne izkušnje imate vi?

Trenutno vozim zadaj GP Racer DOT 07 in nisem opazila popolnoma nobene razlike, tako da ni za komplicirat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno vozim zadaj GP Racer DOT 07 in nisem opazila popolnoma nobene razlike, tako da ni za komplicirat.

Govoriš o dirkališču, kjer daš pred vožnjo grelce in voziš po asfaltu z odličnim oprijemom ali o cesti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z kolko staro gumo ste se še vozili?

Sam imam na Suzukiju Dunlop RS2 DOT nekje proti koncu leta 2011 okoli 40teden se mi zdi(torej starost okoli 3 let). Na motor je bila dana prejsnje leto (2013 okt) ker pa mi letos nikakor ni ratal prevozt toliko kilometrine da bi jo znucal mi je ostalo se kar nekaj profila. Sicer jo bom zvozil naslednje leto do konca ker se guma dobro obnaša, pa vendar me zanima kakšne izkušnje imate vi?

 

Kot je že svobodnaptica01 rekla, ni sploh nobenega problema zaradi par let starosti.

 

Če je guma nova in je bila pravilno skladiščena jaz nimam popolnoma nobenih zadržkov, da jo zmontiram tudi če je stara 6-7 let. Vsaj kar se tiče športnih gum nisem nikoli občutil nobenih razlik napram novim gumam.

 

Tudi rabljene gume, če so bile pravilno skladiščene, se obnesejo čisto ok. Ravno zadnjič sem drugi del dneva na Marofu vozil rabljeno GP 211 iz leta 2009. Prvi del dneva sem imel gor GP 212 iz 2013, tako da sem v enakih pogojih vozil obe gumi. Popolnoma nobene razlike.

 

Govorim tako za cesto kot za pisto, oboje sem že vozil gume s starejšim DOTom in ni bilo opazne razlike.

Popravljeno . Popravil Jure
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po drugi strani je pa na začetku moje moto kariere, ko sem imel še 125ccm Kawasakijev chopper, bila guma na dotičnem motorju po 4 letih PLASTIČNA. Neka bolj touring Dunlopka, se ne spomnim modela. Tako da lahko, da na uporabnost starejših gum vpliva tudi sam segment gume. Kot rečeno, pri športnih težav po mojih izkušnjah ni. Za ostale ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... lihkar zvozil GP Racer letnik 2010...

...edino, kar me je zmotolo na njej je, da se je znucala...  :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... lihkar zvozil GP Racer letnik 2010...

...edino, kar me je zmotolo na njej je, da se je znucala...  :huh:

 

Diujak !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem govoril o turing pnevmatikah,vrjamem da imajo različne karakteristike!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Govoriš o dirkališču, kjer daš pred vožnjo grelce in voziš po asfaltu z odličnim oprijemom ali o cesti?

O cesti. Pa tudi na dirkališču sem vozila GPjke stare  4 leta bp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...a to si šele zdej pogruntu..   :huh:

nop, bo treba počas tretji komplet save gor ruknt 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj ne, save mi bo vsak čas zmanjkalo potem pa mitas :BUA:  :ninja:

no sej pač ni sava je mitas...2 kompleta, očitno bo tretji komplet tudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- znamka in model pnevmatike: Conti Race Attack (dot 08 - stare 6 let) 180/55/17
- model motorja: rsv mille
- prevoženi kilometri: 3800km (zadnje 600km nelegalna, zdrsal do gladkega)
- način vožnje: 30%agresivna-športna, 60% umirjena-potovalna, 10%dirkališče(1 marof)
- vrsta ceste: lokalne-magistralne 90%, mesto 10%, avto cesta%
-oprijem na mokrem: ocena: ? (se jajcam po mokrem, tako da mi je vseeno)
- oprijem izven sezone: (12°-18°C) ocena od 10 (brez komentarjev, drži vedno)
- oprijem v "sezoni" 20°C <+ ocena 10
-način obrabe: celotna površina
- 60% km s sopotnico
-CENA z montažo: ?€
-komentar: ....... kupil staro 6 let (nerabljeno), držala bp, proti koncu je začela bolj drset čez črte/zalivke  - zdj gremo na mitasa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mitas SportForce po 8000km nov komplet... Ze ttetji komplet te gume....

Enostavno so odlicne... Ravno ulafavam uiiiii

post-19555-0-64644600-1412597497_thumb.jpg

post-19555-0-46007700-1412597522_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!