Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Zelo lepo od tebe!!!  A bi mogoče zaupal kakšne so te izkušnje?

 

Lp

 

Mac

 

Do sedaj  vozil navadne Tourance (7 kompletov), Michelin Anakee (2 kompleta), Michelin T66x (1 komplet) in Metzeler Tourance EXP (1 komplet)

 

V primerjavi s temi je nova TKC70 malo glasnejša sprednja guma, z obrabo postane glasna tudi zadnja. Pri hitrostih nad 150km/h (AC) postane sprednji del "lahek" in malo nestabilen, pri polnem motorju z dvema tega nisem opazil, sicer pa ne vozim hitreje.

 

Je pa v primerjavi z Tourance boljša na suhem in še bolj na mokrem. Omogoča večji nagib, hitrejšo vožno skozi ovinke, po mokrem je suverena brez presenečenj.

 

Po makadamu je boljša od Tourance in mnogo boljša od EXP (letos precej prevozil po Albaniji in BiH).

 

Po 8500km (slika sledi kasneje) je pričakovana vzdržljivost primerljiva z navadno Tourance (12kkm), za primerjavo EXP niti 10kkm.

 

Cena: dobil sem jo ceneje kot Tourance.

 

Pravzaprav sem menjal ker nisem hotel podpirat kitajcev, kamor so preselili proizvodnjo Tourance in ker so ostale preveč cestne gume.

 

Sem pozitivno presenečen in bo to tudi naslednji komplet.

Popravljeno . Popravil ftp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gume po 8700km v dvoje s prtljago.

 

zadnja:

attachicon.gifDSCN6913 (Custom).jpgattachicon.gifDSCN6912 (Custom).jpg

 

prednja

attachicon.gifDSCN6916 (Custom).jpg

 

Hvala za izčrpen odgovor. Upam, da bom tudi sam tako navdušen nad novimi gumami, kot navajaš v svojih izkušnjah. Do sedaj sem dve sezoni gonil Heidenau K 60 Scout in mi je glasnost teh gum prišla preko glave in še kam. Sicer dobre za slab (razbit) asfalt in nekaj malega je bilo tudi makadama, na mokrem precej nesigurne, res pa je, da sem naredil veliko km: sprednja 27kkm, zadnja pa 'zgolj' 17kkm (prvo tazadnjo sem po 10kkm prerezal na širokem olfa rezilu), seveda skoraj vse v dvoje in polno otovorjen. TKC 70 najbrž teh km ne bodo dosegle, bo pa zato vožnja malo bolj normalna.

Še enkrat hvala in srečno!

Mac

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aloha

 

a je kdo letos na pirelli diablo rosso 2 oz. jih še vozi.

 

Mnenje, sploh pa če ma kdo primerjavo z conti sportattac2

Jaz sem jo imel na  M1200 S...  super guma, lepo drži, se hitro ogreje... edino premalo je trajala pri meni... 3500 km...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm se ze odlocil za bridgstone evo s20 ... ka bo, bo :)

meni je dobr sedla, v vseh pogojih, suverena tudi pri 0 C. Žal mala kilometrina, sploh s prvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel ContiSport res super, sam ne vem zakaj? Gumo je popapal v dobrih 4k km :-( predvsem zadnjo kjer je drat ze pokukal.

Dal gor Dunlop SportSmart2, pa zgleda da bo podobn, ker na sprednji so se tisti jezki gor, pr zadnji pa jih ze zdavnej ni, pa imam cca 300 km.....hm neki delam narobe.

Overall - obe gumi drzita (v mokrem in suhem) kar je bistvo za na cesto ali katerikoli asfalt

:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na moji Mitas sportforce+ mi je dnes na poti proti Grobniku na spredni gumi naredila bulo..tako da zgleda da tezavo niso se resil :) bo treba druge gume probat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na moji Mitas sportforce+ mi je dnes na poti proti Grobniku na spredni gumi naredila bulo..tako da zgleda da tezavo niso se resil :) bo treba druge gume probat :)

Pliz dej kako dlikco.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak res, po štirih kompletih v dvoje in na ne lahkem motorju, men tega še ni ratalo, zato sm malo skeptičen glede takih izjav, če niso podkrepljene s slikco :grim

Jez nism nic skepticn, jurko je objavu bulasto prvo gumo. Kot bi zmes dobila zulj.

Jaz sem z obnasanjem in zmogljivotmi mitaske precej zadovoln, mi je pa cudno kako se vsaka guma drugace obrablja. Ena je bila cez celo povrsino enakomerno narebrena, druga je bila pocufana na cca 2/3 od srede proti bokom, na drobo natrgana. Tretja je po slabem tisocaku se gladka, prejsnji dve niso bili vec....kot da zmesi ne bi ble cist homogene in vedno enake. To komentiram samo vizualen vtis. Za pelat mi je cist supr. Dost hitrej guma kot jaz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom slikov pa objavim..sicer bule ni več videt edino če se poboža na tistem mestu čutiš da je nekaj blo vidi se pa samo ena pika 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri vseh firmah gum, je tut kaka škart roba, ki ima napako. Tudi mitas ni izjema. Poskus reklamirat.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Juter klicem mozaka pr katerem sm vzeu pa zmontirov..ce ne pa nerecem da je guma slaba...guma je super lepu drzi dost km naredi posebej za ta denar...

Popravljeno . Popravil domi46
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prej sem dvakrat zapored imel BT 023 in je pri cca 190 woblalo. Zdaj z Mitas spredaj in nek Preperelli zadaj pri 225 ni vec woblalo.

Aha! Ti objestnež ti!  :bum:  :D

No oslarije na stran si probal brez kufra če ga maš? (pri meni je razlika dan in noč)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha! Ti objestnež ti!  :bum:  :D

No oslarije na stran si probal brez kufra če ga maš? (pri meni je razlika dan in noč)

Obakrat  z zadnjim kufrom in  "poštarsko" šipo.

Ja, sem si privoščil ene 3 minute objestnosti  po ravnini AC  od Radovljice proti odcepu za Bled.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!