Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Še moje mnenje,lastim si yamaho fjr-imel sem prej gume pilot power,zdržale 4100km posnete do roba nato sem dal mitas gor(pa da vidimo to čudo)in po prevoženih 2000km 2 osebi in polno naložen lahko rečem kapo dol in naslednje bodo tud mitas.

Bolj si naložen, bolj gume držijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se odloču.

Sedaj nataknem Pirelli Scorpion Trail 2.

Continental Trail aatack 2 so zdržale 10.500, prva je na nulu na robovih. Z gumo sem bil na splošno zelo zadovoljen.

Če bo pirelli malo boljši na mokrem, pa če tudi bo mal mehkejša, bo pa še bolj.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozna oz. je kdo imel gume Michelin Pilot power? Verjetno je to še tisti prvi model, ker so gume iz konc leta 2012. Bile so že na motorju ob nakupu zato tudi sprašujem. Kolikor sem se letos uspel peljat so držale v redu, vendar se ne upam preveč zajebavat ker jih ne poznam. So pa na r6.

 Imel samo pozitivne izkušnje, tudi v kritični situaciji.

Z veseljem jo nataknem na kobilco.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo.

Glihkar sm gledu na mitasovo stran pa me zanima ce majo slucajn tiskarskega skrata.

Pr 180 55 17 pise max pritisk 2.0?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... to je pisal zgleda zjutraj... k mu baba še ni pritiska dvignila....

...proti večeru bi verjetno napisal ene 3-4 bare...   :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Imel samo pozitivne izkušnje, tudi v kritični situaciji.

Z veseljem jo nataknem na kobilco.

Hvala za odgovor. Tudi jaz do zdaj le pozitivne izkušnje. Upam da tudi tako ostane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fino, mogoče bodo Sport Attack2 zaradi tega še kaj cenejše.

Trenutno imam na kompletu sprednje in zadnje gume 4.700km in so še kar O.K. Upam, da bodo držale toliko km kot Pirelli Supercorsa SP V2 (5.500 do 6.000), ker so skoraj 20% cenejše. Glede vožnje in oprijema ne opazim razlike, razen po dežju so Conti zaradi več zarez neprimerljivo boljše. Naslednji komplet bom dal gor spet Pirelli (ker jih pač imam na zalogi) in bom bolj opazil razliko. Če bo tam, tam, potem spet na Conti. Pri letni porabi imam skoraj en komplet gratis.

Je kdo poskusil Metzeler Sportec M7? Amerikanci jih na RR forumu kar obrajtajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Je kdo poskusil Metzeler Sportec M7? Amerikanci jih na RR forumu kar obrajtajo.

Jaz sem zvozil en par letos. Dobrih 7K sem izvlekel iz njih.Niso mi bile vsec.  

Guma sicer ni slaba, ampak v primerjavi s Pirelli Corso pogori na celi crti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si jih dobil prvo vgradnjo na S1000R?

Zadnjič je na Grobniku Kec gledal kaj za ene gume imam in pokomentiral, da sta Pirelli in Conti zdaj daleč pred drugimi. Za Dunlop je rekel, da jih ne bi nihče več uporabljal, če ne bi bile tako dobre prav za Grobnik in potem ta renome v naših krajih potegne tudi pri nakupih za na cesto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si jih dobil prvo vgradnjo na S1000R?

Zadnjič je na Grobniku Kec gledal kaj za ene gume imam in pokomentiral, da sta Pirelli in Conti zdaj daleč pred drugimi. Za Dunlop je rekel, da jih ne bi nihče več uporabljal, če ne bi bile tako dobre prav za Grobnik in potem ta renome v naših krajih potegne tudi pri nakupih za na cesto.

NI bila prva vgradnja. Prva je bila Pirelli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fino, mogoče bodo Sport Attack2 zaradi tega še kaj cenejše.

Trenutno imam na kompletu sprednje in zadnje gume 4.700km in so še kar O.K. Upam, da bodo držale toliko km kot Pirelli Supercorsa SP V2 (5.500 do 6.000), ker so skoraj 20% cenejše. Glede vožnje in oprijema ne opazim razlike, razen po dežju so Conti zaradi več zarez neprimerljivo boljše. Naslednji komplet bom dal gor spet Pirelli (ker jih pač imam na zalogi) in bom bolj opazil razliko. Če bo tam, tam, potem spet na Conti. Pri letni porabi imam skoraj en komplet gratis.

Je kdo poskusil Metzeler Sportec M7? Amerikanci jih na RR forumu kar obrajtajo.

6 čukov s supercorso???? a jo božaš? :-) ne poznam koga, ki bi delal več kot 3k!  z zadnjo ne...je pa drugač superduper vse, razen kilometrina...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 čukov s supercorso???? a jo božaš? :-) ne poznam koga, ki bi delal več kot 3k!  z zadnjo ne...je pa drugač superduper vse, razen kilometrina...

Boža jih traction control in zmerna in zelo redka vožnja po AC. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

 

 

Pirelli je vedno bil in vedno bo najboljši proizvajalec!..Ne furam nič druga kot tega...sam da si pa 6K naredu pa svaka čast ..jaz sem komaj do 3K prilezu (po cesti lih tolko da sem kaj zapeljal kr furam sam na pistah ..pa vseen...to mora ta TC res res božat..kr z s1000rr 1500km pa adijo :D...Probaj Pirelli diablo supercorsa BSB (British Superbike)..4 komplete sem po pistah sfural pa so držale top..2800km (kolega je naredu z BSB 3200km)..drugač sam Superbike sc0,sc1,sc2. Lp :)

Popravljeno . Popravil NinjaRider04
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne citiraj mene s svojimi besedami! Saj vem, ta nov forum sucks :)

Kdorkoli vozi s1000rr in naredi 1500km s temi gumami, vozi v Track Mode. Na tem modelu imam 53.000km in poraba gum je od prvih 5.000km, ko je motor utečen popolnoma enaka. 

Vozim v Sport Mode, kadar je cesta res lepa dam v Race, da imam bolj odzivno ročico za gas. Iz ovinka ven ne zdrsuje nič, mogoče kdaj pa kdaj malenkost, če je cesta gladka, ker mu elektronika ne dopušča. Z opremo imam malo čez 80kg, vedno vozim solo in gume pumpam 2,4 sprednjo, 2,8 zadnjo. 

Sem zadnjič videl modela, ki je iz ovinka ven puščal za seboj črno črto, zagotovo je vozli v Track Mode. Izgledalo je zabavno, hitreje pa ni bilo nič. Kako vem? Ker sem vozil za njim. Za takega verjamem, da dela z gumami samo 1500km. Sicer pa vsak po svoje, jaz sem že senior in vozim umirjeno in tekoče. Trije kompleti gum na sezono več bi stali cca 850€, to je pa tudi nekaj. za ta denar dobiš bencina za dodatnih 13.000km. 

 

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kvaaaa pridem v garažo in prazna zadnja guma, pa ne se j...b..t.

Na srečo po pregledu ugotovim, da pušča ventilček.

Novga not pa gasa.:bike:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja bistvo sem pa pozabu.:fight1:

Katera guma bi bila najmehkejša-180 55 17-, bi jo najhitreje zmankalo oz. ste jo najhitreje zrabili.

Verjetko kaj od pirelija?

Hvala za odgovore.:smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno od modela, oziroma zmesi gume. Znamka tu ne igra veliko.

Ko smo debatirali o porabi gum na BMWju S1000RR: Na servisu sem videl testnega RRa, ki je imel na originalnih Metzelerkah preko 5.000km.  Ker gre za testni motor, ki nima vgrajenega ključka za Track Mode in ga je vozilo veliko različnih ljudi, se da posplošiti, da s tem motorjem brez problema delaš preko 5k km, ne glede na stil vožnje in model gum. Torej z menoj ni nič narobe.  :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja bistvo sem pa pozabu.:fight1:

Katera guma bi bila najmehkejša-180 55 17-, bi jo najhitreje zmankalo oz. ste jo najhitreje zrabili.

Verjetko kaj od pirelija?

Hvala za odgovore.:smoke:

Pilot power-2000km,ostala brez profila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... posezonsko znižanje cene ... :)

... Continental trail attack 2 

... prevoženih "skoraj nič" kilometrov

:)

 

Sprednja 90/90-21

Zadnja 140/80-18

 

... 10 ojrov za komad ... 

 

... info na ZS ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!