Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

5 minutes ago, miha9977 said:

mogoče bom pa le uzev mitas e-08 zanima me pa v čem je razlika v e-08 in e-08 road king

Jaz imam dve malo rabljeni Continental Go, ki sta primerni za tvoj motor. Bile so na Hondi CRF250L in imata narejenih cca 1.500km. Motorček so mi ukradli, gumi še imam, zato ti ju lahko dam poceni. Več na ZS.

0000-continental-conti-go-front-tire-mcs

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, motolover pravi:

Jaz imam dve malo rabljeni Continental Go, ki sta primerni za tvoj motor. Bile so na Hondi CRF250L in imata narejenih cca 1.500km. Motorček so mi ukradli, gumi še imam, zato ti ju lahko dam poceni. Več na ZS.

0000-continental-conti-go-front-tire-mcs

ne za take pa nism morjo bit usej mal za na makedam pa to. samo koker sem pa zdaj gledu teste je pa sava mc 24 useeno bolš ocenjena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, miha9977 said:

ne za take pa nism morjo bit usej mal za na makedam pa to. samo koker sem pa zdaj gledu teste je pa sava mc 24 useeno bolš ocenjena.

Mal za makadam so vsake, vprašaj Damija! 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 16. 12. 2015 at 9:15, NX650 pravi:

Če se ne motim ima pik tole na ktm kolko se vidi na slikah? bo več povedal o njih ko pride nazaj? 

Mogoče je to prava zadeva, pri C02 je problem asvalt, pri transferjih po cesti jih uničiš če ne voziš relativno normalno B)

je pa super občutek ko driftajo povsod :smoke:

Mislim da ma @pik1 prepereli MT21 gor. On ma dnar :D

Jst sm jih zvozil dva kompleta; tkole je: obraba je majhna, dokler voziš po asfaltu z zmernim tempom tja do 120 km/h; oprijem na cesti vrhunski; oprijem na suhem kamnitem terenu super, makadam še kr v redu, moker teren, blato, trava - slabo. 

Če zadnjo primerjam s C02 naredi MC23 kšnga jurja km več, se preceej lepše pelje po cesti, ampak mi gre na jetra na terenu kjer se večino časa vozim, ravno tam kjer nočem preveč prilagajanja in pozornosti namenjat samim gumam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Kmet2 pravi:

Zaračunal bom za avtorske pravice:)

v bistvu ne moreš, kvečjem jaz tebi :P

 

pred 14 urami, motolover pravi:

Kje te je pa ninja Teršek fotografiral? Če se bo on oglasil za avtorske pravice, bo huda. 

Roginjska gorca...ni panike, mam kup njegovih fotk, ki mi jih je podaril :ras:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎16‎.‎12‎.‎2015 at 10:35, maus pravi:

matr ... js morm še eno zadnjo SA2 zvozt, pol pa verjetno komplet dam gor .. al bo 2 al 3 ... pa ne vem še

:ninja: 

ej dej mi povej, zdi se da si znucal že komplet ali dva sa2:).Kaj si vozil prej, se ti zdi,da rabi sa2 malo več volje, da pade v zavoj ali ne?

hvala za odgovor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob Wednesday, December 16, 2015 at 8:15, NX650 pravi:

Če se ne motim ima pik tole na ktm kolko se vidi na slikah? bo več povedal o njih ko pride nazaj? 

Mogoče je to prava zadeva, pri C02 je problem asvalt, pri transferjih po cesti jih uničiš če ne voziš relativno normalno B)

je pa super občutek ko driftajo povsod :smoke:

.

... ja Pirelli MT21 ... 

... voźena po asvaltu .. tja do max 90 -100 km/h, vožena po zemlji, vožena po kuglah, vožena po ostrih skalah ... in še po čem ... :)

... res pa, da razen parkrat po vodi, preostalo ves čas praktično skoz po suhem ... 

... men se zdi super ... :)  čeprov glih za ovinke polagat po asvaltu pa ni ... ker te kar hitro opozori na to ... :)

 

... slika je od danes ... po prevoženih 2400 km 

... prilimam pa jo še na koncu ... ko bi moral imeti za sabo tam nekje 4500 km ... 

 

20151222_132250.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujem nove pnevmatike za maxi scooterja Piaggio X9 250 in me zanima katere bi bile najbolj primerne saj ga uporabljam kot glavno prevozno sredstvo, gledal sem pnevmatike Dunlop Scootsmart in me zanima še kakšna izkušnja uporabnikov, zanima me predvsem kako se obnesejo ob hladnjšem vremenu kot je trenutno, ali postanejo trde ali imajo dosti oprijema?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 14. 12. 2015 at 15:11, franc pravi:

Vse to kar gledaš so cestne gume (vključno s sahara3) , kakšen makadam se z njimi da odpeljat za kaj več pa niso, v principu to kar iščeš, ne pričakuj pa kakšnih čudežev. 

Drugače pa za enduro slovar pravi: 

Definition of ENDURO:  a long race (as for automobiles or motorcycles) stressing endurance rather than speed

Pri motorjih pa se s tem pretirava (zlorablja) za marketing.

lp

a nisi tole malo mimo usekal?

en duro - v blatu

en durance - v vzdržljivosti

Ob 16. 12. 2015 at 9:09, maus pravi:

ContI PAWAAAAAA :kva2: 

 

lej - tukej v temi o gumah se mi bo lahko drl samo tisti , ki bo našel zame komplet gum istega modela ..:fyou:

sem pa našel nekaj zanimivega za prebrat : http://earth-roamers.blogspot.si/2015/11/avon-trailrider-after-25000-km.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

okej sem preletu temo, ampak konkretnega odgovora nisem našel, kaj naj bi se zgodilo z voznostjo motocikla, če spredaj namesto 120/70-17 daš 120/60-17.

Pa sej vem, da je glupo vprašanje , ma me res zanima?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Wakasaki pravi:

okej sem preletu temo, ampak konkretnega odgovora nisem našel, kaj naj bi se zgodilo z voznostjo motocikla, če spredaj namesto 120/70-17 daš 120/60-17.

Pa sej vem, da je glupo vprašanje , ma me res zanima?

Male težje bi padal v ovinke oziroma bolj sunkovito ? 60 je nižja in bolj ploščata. (moje mnenje)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 19. 12. 2015 at 11:24, Wakasaki pravi:

ej dej mi povej, zdi se da si znucal že komplet ali dva sa2:).Kaj si vozil prej, se ti zdi,da rabi sa2 malo več volje, da pade v zavoj ali ne?

hvala za odgovor

zvozu sm kar nekaj kompletov (cca 10) SA2 ... prej sem vozil nekaj let skoraj skozi SA1 ... po mojem občutku obe lepo padata iz ovinka v ovinek in nisem opazil, da bi SA2 kaj teže padala v ovinek .. mam celo občutek, da bolj pada v ovinek ....

lej ,, to je samo moje mnenje in na mojem motorju ... lahko, da ima kdo drugačne občutke, ampak absolutno ji zaupam in jo bom še natikal .

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, thumper pravi:

a nisi tole malo mimo usekal?

en duro - v blatu

en durance - v vzdržljivosti

lej - tukej v temi o gumah se mi bo lahko drl samo tisti , ki bo našel zame komplet gum istega modela ..:fyou:

sem pa našel nekaj zanimivega za prebrat : http://earth-roamers.blogspot.si/2015/11/avon-trailrider-after-25000-km.html

zameni motor :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, maus pravi:

zameni motor :jezik:

ne nabijaj pa link si odpri .. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CONTI PAWAAAAAAAAAA .. japasebom dru ... :ras:

res ti ne morm pomagat, če za tvoj motor ni teh dimenzij ... sicer pa... avonke tut niso švoh ... ti jih prvoščim.

nasploh pa .. preveč komplicirate za te gume .. vse so dobre za po cesti ... k da bi rabl stotinko hitreje peljat, da pridemo do cilja ... pač .. vsak vozi kar če in kar mu vliva zaupanje ... pa ne to kar drugi pravijo, temveč kar samemu sebi najbolj odgovarja.

jaz pač vozim SA2 ... in tojeto ... :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 hours ago, thumper said:

a nisi tole malo mimo usekal?

en duro - v blatu

en durance - v vzdržljivosti

lej - tukej v temi o gumah se mi bo lahko drl samo tisti , ki bo našel zame komplet gum istega modela ..:fyou:

sem pa našel nekaj zanimivega za prebrat : http://earth-roamers.blogspot.si/2015/11/avon-trailrider-after-25000-km.html

nope, nč ni mimo sekal. Endurance je izpeljanka iz glagola to endure = zdržati. njen (so) pomen je pretežno odvisn od konteksta. Dakar je vzdržljivostna dirka. Po brezpotju. Tam, na brezpotju, morajo motorji tudi prenesti marsikaj. Torej zdržati, torej to endure. Prav isto nalogo imajo dirkalniki ki dirkajo 24 ur po asfaltu. To endure. 

Ne vem Thump, nekam dost semantičnih težav maš zadnje čase. PMS?   

 

 

kar se gumički za tvojga bonija tiče, a si kej prašal za tole?

 

http://www.metzeler.com/site/com/products/tyres-catalogue/Sportec-klassik.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Cartman pravi:

. PMS?   

kar se gumički za tvojga bonija tiče, a si kej prašal za tole?

http://www.metzeler.com/site/com/products/tyres-catalogue/Sportec-klassik.html

no prav no ...čeprav zame so še zmeraj duro ... 

a se ti dereš name ?

ne sorry ..sem rekel da metza ne dam več na motor - se imam preveč rad .. ne bom reskiral - in ne malo - denarja za nekaj , kar se mi je na dveh motorjih pokazalo nevarno .. prej bi namontiral na kitajskem narejene sava ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal sm gledu po splet pa nevem a se mi zdi a se ni mitask 120/60-17.

Če se prav spomnim je bilo govora,da bojo jeseni....aaaaa sam ne katere:bum::bum:

Se komu kaj svita?

Popravljeno . Popravil Wakasaki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!