Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

pred 21 urami, Wakasaki pravi:

Mal sm gledu po splet pa nevem a se mi zdi a se ni mitask 120/60-17.

Če se prav spomnim je bilo govora,da bojo jeseni....aaaaa sam ne katere:bum::bum:

Se komu kaj svita?

So so, jaz sem septembra v Pit stopu v Logatcu (pri rumenkotu) vzel Sport Force + 120/60-17 ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, speedfighttuning pravi:

So so, jaz sem septembra v Pit stopu v Logatcu (pri rumenkotu) vzel Sport Force + 120/60-17 ;) 

super hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 30. 12. 2015 at 15:33, alen1 pravi:

Dunlop roadsmart II po prevoženih 18100 km. 95% v dvoje.

DSC03452.thumb.JPG.95c8e48671d33e68f7962DSC03456.thumb.JPG.77d0dd8577131a40e4bddDSC03459.thumb.JPG.0a792d0e638be72676bb3

A lahko vprašam a 18100 km ali 1810 km?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, alfie pravi:

A lahko vprašam a 18100 km ali 1810 km?

To tut mene zanima?!?!?!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18100 km. Verjameš ali ne. Z nobenim kompletom roadsmart2 do sedaj nisem naredil pod 15000 km.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, alen1 said:

18100 km. Verjameš ali ne. Z nobenim kompletom roadsmart2 do sedaj nisem naredil pod 15000 km.

upam da bojo tudi meni tolk gume zdržale ko bom velik :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bom rekel da ne verjamem ampak zelo težko verjamem  v to kilometrino.Po obrabi gume vidim da je samo ravna vožnja(avtocesta recimo),glede tudi na "iglice" na straneh imam občutek da ni nekih strašnih nagibov,jaz osebno vozim pilotroad2 in sportforce in nikoli naj še tolk pazim ne zlezem čez 6500km.Pa ne vozim hitro ampak uživam v vožnji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, alfie pravi:

Ne bom rekel da ne verjamem ampak zelo težko verjamem  v to kilometrino.Po obrabi gume vidim da je samo ravna vožnja(avtocesta recimo),glede tudi na "iglice" na straneh imam občutek da ni nekih strašnih nagibov,jaz osebno vozim pilotroad2 in sportforce in nikoli naj še tolk pazim ne zlezem čez 6500km.Pa ne vozim hitro ampak uživam v vožnji.

Nikjer nisem napisal, da je potrebno verjetni. Jaz verjetno vem najbolje. Sem ne bi nalimal slik in govoril laži, če to ni res. Vse račune si shranjujem, ravno tako beležim pri kateri kilometrini sem gume menjal.

Za neko nagibanje do "poda" nimam potrebe. Ta guma je videla kar nekaj AC predvsem čez celo Nemčijo in še kakšno po Angliji. Tudi sam vozim dinamično. Predvsem kolikor je to možno polno naložen in tako, da ne bi ogrožal varnosti sopotnice, drugih in sebe. Najbrž je krivo tudi do, da ne ožemam gasa v prvi, drugi, tretji... in zaviram na polno.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje za tiste ki poznajo dunlop sportmax gume. Kupil sem motor kateri ima omenjene gume gor prednja guma je 3 leta stara zadnja pa 2. Profila je še vsaj 1/2. Garažirano in na stojalih. Ker se nameravam vozit redno nekje od marca naprej me skrbi kako bo s temi gumami. Pri temperaturi okoli ničle zadeva zgleda bolj plastika kot guma je to normalno? Mlajša (zadnja) deluje malo bolj guma kot prednja a komaj opazno će že.

Pač zvozil bi tistih 3-4 jurje kolikor imajo še življenja pol pa nove gor. Ker gum ne poznam se mi zdijo sumljive tako trde (in skrajno neprimerne za nizke temperature) bo kaj na tem? So res take okrog nule in vse kar rabim je 10+ stopinj pa malo ogrevanja? Ali v kanto in nove gor? Ne poznam drugega kot dulop roadsmart in najd njimi nimam pripomb, zlasti v dežju in hladnih dneh se mi zdijo odlične... pri ničli so tudi kar trde a vseno je filing da je guma te sportmax pa skoraj da ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dokler ne probaš, nea veš, pa z novim mopedom itak neuš šou takoj na nož, zvoz in se spoprijatelj z novo pridobitvijo, pa srečno in vlko km ti želim:OK:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...a nimajo praktično vse cestne Dunlop moto gume oznako Sportmax ..... potem pa še oznako SportSmart... RoadSmart...itd ?

... tko da poglej, jak piše še poleg Sportmax....

... ali pa se pač motim..  :D 

..Dunlopa že dolgo nisem vozil....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maš prav, sportmax - sportsmart so.

@builder: Nikoli ne grem na nož tako al tako razen če je nuno in mi je to varovalka. Še mehanik me redno zeza (tako kot se ti voziš... ) Gre se mi le, da če bom v hladnih dneh moral zaradi kakega čačkatorja telefona prisiljen bolj suvereno po žlajfi da ne bo vse skup odletelo sploh po mokrem. 70% moje vožnje je commuting a malo bolj živahen nič divjega. Čiken stripse mam take in mi je čisto vseeno:

Tire02.jpg

Ne rabim sport gum in nimam težav to povedat naglas. Oz. še več neprimerne so zame razen morda poleti na vrhuncu. Problem je ko take gume menda delajo super svoje delo ko majo 80C... pri 0 pa buh pomagej. Le te segret je več kot čudež ko je hladno in z umirjeno vožnjo. Ponavadi ko zaključim vožnjo v službo ko je mraz so moje bivše gume fajn samo za ogret roke pa še toplejše bi lahko ble (40-50?) (roadsmartke).

Pomoje bi moral roadsmatke dat gore te pa komu ki nuca nekaj za se sprostit na grobniku (vizuelno zgledaj očisto solidne, nepreperele itd. samo trde...)

Bo treba probat.

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moje mnenje - ne preizkušaj teh gum , če ti še na prvi vtis ne vlivajo zaupanja - še tiste , v katere se zacopaš z zaupanjem v hladnem sploh na vlažnem asfaltu lahko delujejo zelo nepredvidljivo.. 

če bi čez zimo potroši / naredil en komplet ali vsaj eno zadno (kaj vem okoli 5000km)  bi izbral neko bolj vsakdanjo gumo - te se ponavadi zaradi diagonalne strukture in drugačne mešanice prej segrejejo a v toplem in vročem tudi pregrejejo - to so moje izkušnje z avon roadrider - recimo zadnjič 01,01,2016 iz celja se mi zdi da nisem imel nobenega trenutka ko guma ni držala - pripomba : Moped 400ccm 27 konjev in 153 kg suhe teže..

http://www.avon-tyres.co.uk/motorcycle/roadrider

kako bi se taka guma obnesla na 900 pa ne vem .. na bonnevillu 205kg prazen 69konjev sem imel na res čudnih flikah v kratkih zaporednih ovinkih nekaj kratkih zdrsov vendar je guma po fliki lepo prijela nazaj . zadnjič na ridah - nekih 14-15stC - pa sem pripičil v luknjo s sprednjo sred ovinka za katero nisem vedel kajti zmeraj Sem bil piko hitrejši kot takrat in Sem šel zgleda po zunanji strani mimo - vzelo sprednjo za ene 30cm pa je lepo prijela nazaj .. jaz pa spustil črtico .. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, StaraFeltna pravi:

Maš prav, sportmax - sportsmart so.

@builder: Nikoli ne grem na nož tako al tako razen če je nuno in mi je to varovalka. Še mehanik me redno zeza (tako kot se ti voziš... ) Gre se mi le, da če bom v hladnih dneh moral zaradi kakega čačkatorja telefona prisiljen bolj suvereno po žlajfi da ne bo vse skup odletelo sploh po mokrem. 70% moje vožnje je commuting a malo bolj živahen nič divjega. Čiken stripse mam take in mi je čisto vseeno:

Tire02.jpg

Ne rabim sport gum in nimam težav to povedat naglas. Oz. še več neprimerne so zame razen morda poleti na vrhuncu. Problem je ko take gume menda delajo super svoje delo ko majo 80C... pri 0 pa buh pomagej. Le te segret je več kot čudež ko je hladno in z umirjeno vožnjo. Ponavadi ko zaključim vožnjo v službo ko je mraz so moje bivše gume fajn samo za ogret roke pa še toplejše bi lahko ble (40-50?) (roadsmartke).

Pomoje bi moral roadsmatke dat gore te pa komu ki nuca nekaj za se sprostit na grobniku (vizuelno zgledaj očisto solidne, nepreperele itd. samo trde...)

Bo treba probat.

Za tvoj stil vožnje ti priporočam Michelin Pilot Road 4 ali pa Pilot Road 3. Odlične gume v suhem in mokrem, sploh pri zaviranju. Imajo tudi majhno obrabo.

LP

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam z Roadsmart II kar nekaj težav z zdrsavanjem. Tudi, ko je guma že fajn segreta sem drsel, dolg amapak nežen zdrs. Tudi jaz nisem divjak. Posledično sem dal pred časom obnovit zadnji amortizer, ker sem sumil, da bi lahko tudi zaradi njega prihajalo do zdrsov. Za to sezono se vračan na Metzeler Next.

Ne vem, kaj me je pičilo, da sem sploh šel na cestne gume...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, najbrž bodo spet roadsmart II prednja in RS 1 zadnja ta kombinacija mi je zelo všeč nisem pa neko merilo. Bi probal pilotke a najbrž ne bom ker bo spet brundal tisti ki jih montira. Glede na to da naredi dobro in za solidno ceno ne grem se kregat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, StaraFeltna pravi:

Hvala, najbrž bodo spet roadsmart II prednja in RS 1 zadnja ta kombinacija mi je zelo všeč nisem pa neko merilo. Bi probal pilotke a najbrž ne bom ker bo spet brundal tisti ki jih montira. Glede na to da naredi dobro in za solidno ceno ne grem se kregat.

Verjetno najboljša izbira. Gume so ena taka precej subjektivna zadeva in najbolj važno (vsaj pri sodobnih izdelkih) je, kako jih ti ocenjuješ. Če jim ne zaupaš, boš samo kako glupost naredil ko bo šlo kaj narobe. Ne vem sicer, zakaj bi vulkanizer mel kaj za brundat... sam ajd. 100 ljudi, 100 čudi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za v kratkih hlačah na kal že so potlej. :D

Sej če bi z njimi naredil 10-11K pa bi bile solidne ko je hladno in mokro bi jih mel več niti ne nucam. Vsako leto nove in vija.

Bi moral probat a testiranje je drag šport. :/

1 minute ago, jskrablin said:

Verjetno najboljša izbira. Gume so ena taka precej subjektivna zadeva in najbolj važno (vsaj pri sodobnih izdelkih) je, kako jih ti ocenjuješ. Če jim ne zaupaš, boš samo kako glupost naredil ko bo šlo kaj narobe. Ne vem sicer, zakaj bi vulkanizer mel kaj za brundat... sam ajd. 100 ljudi, 100 čudi.

Ma je en unikaten dečko. Je kot terier, nalajal bi vse tudi 3x večje od sebe a je po duši dober. Pravzaprav je najbolj bedno da se mora vedno dokazovat kako on obvalada. Saj vemo, ni dvoma pa kar vztraja. :D Več kot dobro opravi in ne stane ledvico ali dve kot pri okoliških zlatarjih. Ko ga pogruntaš te niti ne gane več. Občasno ga sicer malo zbodeš (ko veš kdaj) pa se še fino nasmeješ zraven brez biti žleht seveda. Če bi mel drugačen karakter bi bil najbrž največji na obali tako pa...

Sej razumem, da hoče vsak pokasirat še pljunc marže na gumah in ni lepo nosit "svoje" ampak po drugi strani pa montažo in centriranje plačaš in že iz tega vidika (čene že iz profesionalnosti) nima kdo kej za pisnit... še več, neglede na kje kupleno blago bi moral met še vsaj službeni nasmešek št. 5.

Sej ne rečem da bi moral bit tiho - stranka ma vedno prav... Lahko svetuje, zraven argumentira a odločitev je pa itak od tisega ki da denar. Vsaj tako bi moralo biti če se svet ni začel vrtet v čudno smer.

Ko jaz delam še s tako butastimi butlji da včasih se vprašaš ali so res tako neumni, da zgleda že orenk nesramno ali so le še neolikani zraven ohranjam mirno kri in porofesionalen odnos. Nekako se mi zdi tak oprav ampak 100 ljudi in še več čudi drži...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Zato greš na Kozino ti zmontira kar želiš, meni je celo prvo pošiljko Mitask sam zavrnil ker so bile star model in je reku da na motor ne montira stare. Delavec ki je vseskupaj dobro zmontiral in zbalansiral je tudi na forumu.

Cena,montaža in vseskupaj 10/10 :worship:

 

Sedaj imam z Mitaskami 3500km pa sem mogoče na polovici. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!