Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

pred 32 minutami, DAMI34 pravi:

Guma ko guma, men je najbolj všeč Mausova recenzija, on se je zlo potrudil, podal je tehnično in čustveno najbolj popolne opise. 

Aja, če ma moped ABS, KTRC, CBS, DDT in še kako kratico, te boli qurac kere gume maš, sej moped namest tebe pelje :P

Pa DDV tut :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, DAMI34 pravi:

Guma ko guma, men je najbolj všeč Mausova recenzija, on se je zlo potrudil, podal je tehnično in čustveno najbolj popolne opise. 

Aja, če ma moped ABS, KTRC, CBS, DDT in še kako kratico, te boli qurac kere gume maš, sej moped namest tebe pelje :P

 

pust me pr mir :ras:

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guma ko guma. Mal sem nergal ko mitaska ni zdžala zadaj več ko 4 kkm. Nataknil gor Metzeler M7RR in isti qrac...Oprijem primerljiv in po sredini na indikatorjih po 4 kkm boki pa bolj uničeni kot pri mitaski...In pa pol dražja od mitaske...:mad:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Cartman pravi:

da mu ravnine ležijo.....

in premau letu po luftu in gume unićewau :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Zivnorc pravi:

..kaj si hotu s tem povedat?

:huh:

 

da je Mitas zakon :P

ps. 142 kojnu 50% v dvoje uničevanje brez šparanja, edin AC do max 130km/h, pa sem vedno presegel 4.500 po sredini, boki bi pa še vsaj 3 jurje nardili

ps.s. testne Mitas delujejo nekoliko trše, manj svaljkajo, pa sem jo na plominki ubijau...me prav zanima kilometrina.

ps.s.s. absolutno ne mara belih črt, zlo rada zapleše, drugih napak pa ne najdem, krivulja lepa, umirjena, brez preskokov in lomljena, ven iz ovinka prideš točno tam, kjer si zamisliš, vtisi pozitivni

 

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, DAMI34 pravi:

Da ja Mitas zakon:P

 

Jeeeeeee....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povedat sem hotu to kar sem napisal : Pri istiem stilu vožnje po petežno istih odsekih zdrži sredina Pri M7RR isto kot pri mitaski boki pa zdržijo manj kot pri mitaski.  Sredina in boki so pri M7RR legalno fuč pri 4kkm pa spljoh nimam ss motorja :mad:...Za vsaj 30% kolikor je sf+ cenejša se boš dlje kolenčkal med ovinki, ker boki zdržijo več! Zaključek je jasen...Naj mi pa kdo  razloži konkretno razliko med Angel GT in Angel ST. Iz prakse. Vsi omenjajo GT. Zanima me pa ST.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvič vozim Diablo rosso II in sem zelo zadovoljen ,,,,,,,,,,,sam km pa ne bo mislim v izobilju :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Kmet2 pravi:

Prvič vozim Diablo rosso II in sem zelo zadovoljen ,,,,,,,,,,,sam km pa ne bo mislim v izobilju :P

Pravijo da je dobra ja....Samo ti maš širok valar zadaj a ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Kmet2 pravi:

Prvič vozim Diablo rosso II in sem zelo zadovoljen ,,,,,,,,,,,sam km pa ne bo mislim v izobilju :P

sj se ti ni treba vozt... pa bodo doug zdržale :P

ta spada pa že med globoke :P ... kr lajku se bom :lol1:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, hy650 pravi:

Pravijo da je dobra ja....Samo ti maš širok valar zadaj a ne?

240..sam gre res lepo v ovinke . Če ne bi bilo spet vse prenizko ....:)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdejšnja zadnja Mitas zdržala legalnih okvirnih  2700km, prejšnja 5500km...pomoje sm dubu ponaredek :cry: ampak je limala kot dvostranc od 3m-a :D zdj pa kavica in furca do PitStop v Logatcu po novo...Mitas itak :cool: pa upam da bo zdržala kašn km več :huh: :jezik:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, ukica pravi:

Kaksna je razlika med 180/55 in 190/50 ali pa 200/50? Vse imam homologiran..

običajno je na motorju homologirana samo ena dimenzija pnevmatik :O

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, maus said:

običajno je na motorju homologirana samo ena dimenzija pnevmatik :O

 

Ja, jaz imam v kartoncku vpisanih par dimenzij - 120/70,120/65

ter se 180/55, 190/50, 200/50..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ubistvu sem že večkrat videl, da sta homologirani dve dimenziji, bodisi 180/55 in 190/50 ali 190/50 in 190/55. Res pa da nisem še nikoli slišal, da bi bile na enem motorju homologirane dimenzije od 180 do 200.. Čeprav teoretično bi šlo, če ima motor 6 col feltno. Na 6 col je optimalna širina 190, 180 in 200 pa sicer nista optimalni, še vedno pa sodeč po proizvajalcih pnevmatik pašejo na tako feltno.

Je pa res, da FZ6 nima 6 col feltne, ima 5.5, na 5.5 platišče pa 200 guma sigurno ni najboljša izbira, 190 max..

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

očitno tut jaz vsega ne vem :P

na ninđi imam homologirano samo eno dovoljeno vrsto platišč ... seveda ločeno za zadnjo in sprednjo pnevmatiko :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, Jure said:

Ubistvu sem že večkrat videl, da sta homologirani dve dimenziji, bodisi 180/55 in 190/50 ali 190/50 in 190/55. Res pa da nisem še nikoli slišal, da bi bile na enem motorju homologirane dimenzije od 180 do 200.. Čeprav teoretično bi šlo, če ima motor 6 col feltno. Na 6 col je optimalna širina 190, 180 in 200 pa sicer nista optimalni, še vedno pa sodeč po proizvajalcih pnevmatik pašejo na tako feltno.

Je pa res, da FZ6 nima 6 col feltne, ima 5.5, na 5.5 platišče pa 200 guma sigurno ni najboljša izbira, 190 max..

Ni za fz6, ampak za rsv mille :) 

je pa cudno ja..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dons grem nataknt nou komplet Conti Sport Attack 3 :010

pa zase se brigite :ras: 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, Zivnorc pravi:

Jeeeeeee....

Kmet pravi, da so mu pr 180km/h malce oddrsavale....ampak nč drastičnega :D

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, ukica pravi:

Ni za fz6, ampak za rsv mille :) 

je pa cudno ja..

Od prjatla Aprilia tuono ima tudi več dimenzij vpisanih.

Italijani dajejo na njihove motorje drage komponente (za na pisto)...in vedo, da se bo tudi marsikdo zapeljal po pisti in dal gor dimenzije pnevmatik, kakršne mu odgovarjajo....oz. se dobijo gume za določen namen.

Glede dimenzij platišč...   :hmm:

Na 5,5 rim gre 180 guma...vse ostale gredo na 6"..kot je napisal Jure.

...drugače za na pisto pa dajejo na 5,5" rim gume 190/55  (R6 cup...recimo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!