Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

pred 4 urami, jskrablin pravi:

EVO je malo prilagojena za boljši oprijem v mokrem... oziroma proizvajalec pravi, da je. Sprednja mi je držala ok, sem jo pa zbrusil hitreje ko zadnjo - boki so pri kombinaciji motorja in mojega stila vožnje krepali po enih 6 - 7k. Zadnja je mela 9k ko sem motor prodal, pa je bila še legalna. Če praviš da voziš 'premirno' za Qualifier pol s Conti ziher ne boš mel težav. Jaz sem šal na istem motorju (CB 1300) s Qualifier 2 na Conti... pa jih ne bi dal več gor (Qualifier) tud če bi jih zastonj dobil.

 

:hmm: moram enkat to čudo od kontinentala probat. Meni so ble prav qualifire2 zelo taprave. S čim si jih menjal? Roadattack2?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, Cartman pravi:

 

:hmm: moram enkat to čudo od kontinentala probat. Meni so ble prav qualifire2 zelo taprave. S čim si jih menjal? Roadattack2?

Qualifier 2 -> RoadAttack 2 EVO. Osebno mi sicer 'len' odziv motorja ni preveč všeč. CB-jka je tudi precej težka z nizkim težiščem pa jo je bilo treba s Qualifier kr tiščati v ovinek. Na RA2 je šla precej rajši v ovinek (prvih par kilometrov sem popravljal linijo bolj ven, ker sem preveč zavijal), pa bolj natančno se je odzivala. Kar se mene tiče je za mojo peglanje ceste RA2 EVO točno to, kar od cestne gume pričakujem. Zmore pa itak več kot sem sposoben pelat...

En potencialen problem pri setu Qualifier je bila širina zadnje gume - 190. To je bilo gor, ko sem motor kupil. RA2 sem dal tovarniško predpisano širino - 180. Verjetno je to tudi kaj vplivalo na feedback, ki so ga gume dajale.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, jskrablin pravi:

Qualifier 2 -> RoadAttack 2 EVO. Osebno mi sicer 'len' odziv motorja ni preveč všeč. CB-jka je tudi precej težka z nizkim težiščem pa jo je bilo treba s Qualifier kr tiščati v ovinek. Na RA2 je šla precej rajši v ovinek (prvih par kilometrov sem popravljal linijo bolj ven, ker sem preveč zavijal), pa bolj natančno se je odzivala. Kar se mene tiče je za mojo peglanje ceste RA2 EVO točno to, kar od cestne gume pričakujem. Zmore pa itak več kot sem sposoben pelat...

En potencialen problem pri setu Qualifier je bila širina zadnje gume - 190. To je bilo gor, ko sem motor kupil. RA2 sem dal tovarniško predpisano širino - 180. Verjetno je to tudi kaj vplivalo na feedback, ki so ga gume dajale.

tole z merami ziher mal upliva, še posebej ker ima dunlop sam po sebi nekam široke gume. pri 180 je med mitasko in qualifire2  gladko 1cm razlike. DNA pa je isti. meni je lena/stabilba guma všeč. nism hiter na prelaganjih, pa tega ne cenim. Se pa contiji kar cenijo vidim. 250€ za par. Verjetno smo mal pohableni s ceno zelo solidnih mitask. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na hitrost prekladanja vpliva večinoma oblika prednje gume, nekaj pa doda še oblika zadnje (višina 55 proti 50). Sem zvozil komplet QII. Prednja je okrogla (jurčkasta) podobno kot druge touring gume in lena pri vstopu v ovinek. Ko pa je enkrat na boku na poziva in lepo prenaša dinamično vožnjo.

Osebno so mi bolj všeč športne s hitrejšim odzivom. Razumem pa, da potovalniku bolj ustreza odziv turing gume kot stabilnejša, mirnejša pri vožnji naravnost.

 

o dimenzijah in oznakah:

Supercorsa z oznako 180/60 je široka 190 kot ostale gume z oznako širine 190.

Pomerjeno z gumo na feltni in napolnjeno na predpisan tlak. Višine nisem meril, meril pa sem globino mesa, ko je guma postala nelegalna. Še 4mm je gume od dna kanala, se pravi na mestu indikatorja pa 4,8mm. Na primer GP Racerka, zadnja, je praktično takoj na platnu, ko zmanjka kanala (profila).

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hojla, ima morda kdo izkušnje z gumami Metzeler tourance next na Varaderi, Metzeler tourance stare sem že imel 3x.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, rdecasenca pravi:

Hojla, ima morda kdo izkušnje z gumami Metzeler tourance next na Varaderi, Metzeler tourance stare sem že imel 3x.

Jaz sem jih imel na podobnem motorju-  Aprilia caponord. Večina kilometrov v dvoje...pobralo po sredini, sedaj kupil Michelin Anakee3

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kere grejo 300 :?

a samo Y al še kakšna oznaka ?

morm vedt :dry: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne so michelin anakee 3?

metzeler tourance sem imel 2x in v obeh primerih se profil porabi neenakomerno in so stopničke vsaka zase v ovinku je pa prav zoprno tako da zdaj razmišljam  ali anakee 3 ali bridgestone adventure a40? ima kdo kakšne izkušnje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Metzeler Z8 po 6 sezonah in 20.000 km odslužila svoje.

Zdaj nataknil Conti RA3 pa da vidimo.

Prvi občutki "čudni", moped kar pade v ovinek :-).

DSC_0163.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Sale pravi:

Metzeler Z8 po 6 sezonah in 20.000 km odslužila svoje.

Zdaj nataknil Conti RA3 pa da vidimo.

Prvi občutki "čudni", moped kar pade v ovinek :-).

 

6 sezon ene gume :eek:

js prej zamenjam motor :P

Conti so pa značilne, ko so nove so čudne ... kr pada motor ... sicer sem lansko leto zamenjal nekaj Conti SA in so mi ble čudovite :OK: 

Mislim, da boš zadovoljen ... lahko prelaganje iz ovinka v ovinek ... men so všeč ;)

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z vsako novo gumo moped kar pada v ovinke, in je kar čuden filing prve kilometre, to pa zato ker je lepa in okrogla, obrabljena je pa ponavadi prva trikotna, zadnja pa kvadratna :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, dotični motor pri meni slaba 4 leta v katerih sem naklepal 16.000 km, vem nije mnogo tako, da so bile te Metzelerke  še prva vgradnja.

Ampak resno, prvih par "ostrejših" ovinkov z novimi gumami, sem moral dobesedno "extra dodajat gas", sicer bi se zvrnil na notranjo stran ovinka :whistle::blush:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Sale pravi:

Ampak resno, prvih par "ostrejših" ovinkov z novimi gumami, sem moral dobesedno "extra dodajat gas", sicer bi se zvrnil na notranjo stran ovinka :whistle::blush:.

Isto se mi je dogajalo, ko sem šal iz Qualifier 2 na Conti RA2 EVO. Super guma je, Conti.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, discover0709 said:

Kakšne so michelin anakee 3?

metzeler tourance sem imel 2x in v obeh primerih se profil porabi neenakomerno in so stopničke vsaka zase v ovinku je pa prav zoprno tako da zdaj razmišljam  ali anakee 3 ali bridgestone adventure a40? ima kdo kakšne izkušnje?

Jih imel original na GSA in nikoli več. Prednja 2x popustila pri turistični vožnji, smo bili na meji padca. Sprednja NIKOLI več Anakee 3

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, maus pravi:

kere grejo 300 :?

a samo Y al še kakšna oznaka ?

morm vedt :dry: 

Vsake, ce jih na tapRRav motoRR nataknes :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4/4/2017 ob 10:04, discover0709 pravi:

kje v ljubljani oz okolici je najcenejsa menjava gum za motor??? hvala

Jst ti jih zamenjam za 5 ojrov.

Ti men gume jst teb 5 ojrov :lol1:

Popravljeno . Popravil Frenk 67
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Frenk 67 pravi:

Vsake, ce jih na tapRRav motoRR nataknes :D

Mausa skrbi,ker ima za ulavfavat moped super corso....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4. 4. 2017 ob 17:57, zundapp pravi:

Jaz sem jih imel na podobnem motorju-  Aprilia caponord. Večina kilometrov v dvoje...pobralo po sredini, sedaj kupil Michelin Anakee3

živio

jaz sem dal n mojega Triumpha tigra Mitas terra force pa probajmo,slišim da niso slabe.

 

lp

Ob 4. 4. 2017 ob 17:57, zundapp pravi:

Jaz sem jih imel na podobnem motorju-  Aprilia caponord. Večina kilometrov v dvoje...pobralo po sredini, sedaj kupil Michelin Anakee3

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 04/04/2017 at 10:04 AM, discover0709 said:

kje v ljubljani oz okolici je najcenejsa menjava gum za motor??? hvala

V Črnučah nasproti Havane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj, zadnič sem spraševal po novih S21 pri nekaj firmah pa so mi ponujali stare dote 2015, nekaj celo 2016. Zanima me ali je to normalno da 2 leti stare gume prodajajo ali se samo hočejo losat najprej stare zaloge? Kdo ve kje bi se dalo dobiti S21 najceneje?

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, motoguzi pravi:

Oj, zadnič sem spraševal po novih S21 pri nekaj firmah pa so mi ponujali stare dote 2015, nekaj celo 2016. Zanima me ali je to normalno da 2 leti stare gume prodajajo ali se samo hočejo losat najprej stare zaloge? Kdo ve kje bi se dalo dobiti S21 najceneje?

Hvala.

Normalno, da je treba najprej zalogo prodat. Glede cena se posvetuj z g. Guglom. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!