Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

18 minutes ago, no_name said:

Tukej pa virtualni motoristi in kralji bifejev...

 

Res je. Zato pa je tezko nekomu svetovat za gume.. Vsak naj vozi kar zeli in hoce. :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, ukica pravi:

Res je. Zato pa je tezko nekomu svetovat za gume.. Vsak naj vozi kar zeli in hoce. :) 

Pa vendar nam/si lahko medsebojno svetujemo, če je npr ena guma samo za v kanto nekdo pa bi jo rad probal. 

Pomojem bom res probal eno izmed prej naštetih rosso corsa, supercorsa ali pa roadattack 3, mogoče celo raceattack od contija. In mislim da bodo vse te zdrzale okrog 3000 km ob občasnem priganjanju :sleep2:

Pomembno mi je predvsem to da bo imela grip in ne bo drsela tako kot sedaj to počne qualifier 2, ki se očitno več motoristom zdi nepredvidljiva guma. 

Popravljeno . Popravil bmw-e46
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, men je bla pa qualifier 2 prov kul, edin hitr je sla. Pomoje ste to ze cez vse meje normalnega, pa potlej drsi al ne vem kaj dela... Cestak je pac za na pisto :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, bmw-e46 pravi:

 

Kaj menite? RoadAttack ne vem če je ravno prava guma za športaka kot je R1. Vse tri bi pa naj imele nenormalni grip :smoke:

Je vse odvisno, za kaj rabiš gumo, tudi športaka lahko normalno voziš z ST pnevmatiko, seveda pa ne tako kot bi ga z SS pnevmatiko. Torej v idealnih pogojih, ogreta in lep asvalt ter polaganje na mrtvo odpiranje na mrtvo itd...bo absolutno potrebno poseči po kaki SS pnevmatiki, kot si jo navedel.

Ampak, ko pa bodo pogoji slabši, mokro, spolzko, hladno itd pa bodo ST pnevmatike tipa Conti RA2evo, ali pa pirellli Angel GT (pa še kake) veliko boljše (in varne) od vsake superduperšportne gume. Verjemi, preverjeno :D

 

ps. zgoraj si verjetno mislil na Conti sportattack 2 ali 3, take kot vozi Maus.

pss. pa še nekaj, ti se moraš gumi prilagoditi, ne pa ona tebi, torej početi to kar omogoča in vedeti, kje ima limite

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, DAMI34 pravi:

.

pss. pa še nekaj, ti se moraš gumi prilagoditi, ne pa ona tebi, torej početi to kar omogoča in vedeti, kje ima limite

 

 

Al pa obuješ gume,ki ima limite čez tvojo mejo oz zmoznosti,sposobnosti...

Če,mislis,da ti SC že na meji pač posežeš po NTEC...

Popravljeno . Popravil sesir
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

23 hours ago, bmw-e46 said:

 Nato sem iz radovednosti kupil novo zadnjo Dunlop Qualifier 2 in moram reči, da me ne prepriča, prihaja do nepredvidljivega zvijanja ter drsenja, tudi segreje se ne tako hitro kot sprednja ki je ostala GP racer d211. 

Tlak? Enak kot pri GP Racer, katere lahko voziš tudi pri nižjih tlakih? 

23 hours ago, bmw-e46 said:

Guma mora na robu držati, kar pri D211 ni bil problem, pri Qualifier 2 pa še do roba manjka cca 2-3 cm ker začne drseti in to me ful moti..

2-3 cm ali milimetre? :) 

1 hour ago, DinDiin said:

Jah, men je bla pa qualifier 2 prov kul, edin hitr je sla. Pomoje ste to ze cez vse meje normalnega, pa potlej drsi al ne vem kaj dela... Cestak je pac za na pisto :)

Če je res 2-3 cm štrajfna zna biti res prekomerno ožemanje ročke za gas.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, sesir pravi:

Al pa obuješ gume,ki ima limite čez tvojo mejo oz zmoznosti,sposobnosti...

Če,mislis,da ti SC že na meji pač posežeš po NTEC...

pisal sem o limitih v spremenljivih pogojih na cesti, od listja, vlage, suhega, toplega itd..ne pa pisti. 

R1 ni nič posebnega, nanjo lahko natakneš od Dunlopa roadsmart3 in podobnih gum, do slick gum. Moraš pa vedeti kaj imaš in se temu pri vožnji prilagoditi.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

pisal sem o limitih v spremenljivih pogojih na cesti, od listja, vlage, suhega, toplega itd..ne pa pisti. 

Ntec prednja je več kot sanje zame na cesti...več nas blo takih...

Popravljeno . Popravil sesir
Min
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, sesir pravi:

Ntec prednja je več kot sanje zame na cesti...

Zihr v sedanjem času a ne, pa še tlak spustiš :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, DAMI34 pravi:

Zihr v sedanjem času a ne, pa še tlak spustiš :P

 

Mislim,da prednja vedno 2.1 Ntec...druge med 2.2 in 2.1...

To se ne gre za divjanje ampak kakovost vožnje...zato bremze original in top gume...

Gre se za lahkotnost mopeda...drug filing...pač druga dimenzija zmoznosti mopeda...pogrešam....

Zvozil veliko setov SC...top shit guma...jo pa j dež in nuja ogret preden das gas..

Ntec zvozil nekaj prednjih...meni top...gume pa sem itak vedno segrel preden dal gasa...

 

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, XTR pravi:

Tlak? Enak kot pri GP Racer, katere lahko voziš tudi pri nižjih tlakih? 

2-3 cm ali milimetre? :) 

Če je res 2-3 cm štrajfna zna biti res prekomerno ožemanje ročke za gas.. 

Tlak sem imel pri gp racer 2,7 pri qualifier2 sem ga pa spustil tudi na 2,4. Nekako mi qualifier ne sedejo, sprednja je še zmeraj gp racer d211, segreje se hitro in ima neverjeten grip kljub temu da je 2 sezoni stara in sem lansko sezono takoj opazil razliko. Pač ena izkušnja več :-)

2cm je na obeh straneh 

Popravljeno . Popravil bmw-e46
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, bmw-e46 pravi:

 

2cm je na obeh straneh 

Poizkusi Pirelli diablo in tega ne bo...a če zadnja 2cm roba bo za normalno vožnjo potrebna menjava obeh...

Čim imaš 2cm je tempo,da SC ostane segreta hitrejši od tvojega oz konstanten...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A dimenzije si dal pa iste kot so bile prej? 

Ker uh 2-3 cm na vsaki strani.. nevem no, mozakar ki si je lastil tuonota Q2 ni mogel prehvaliti za njegov slog.. pa se vozi dobro.

Sporoci kaj bos nataknil gor, ter kako se je obneslo.

 

sem pa prej malo prehitro spisal - mislil sem da primerjas ROADattack z gp ter sc. V ta rang bolj pase Sportattack ali se bolje raceattack. 

Sam imam SA2 pa nimam pripomb.. res pa da ne iscem limita motorja in sebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js prisegam na ContiSportAttack 3, čeprav ima grd profil k vsak motor k ni 10-ka :P ... druga izbira je, če delaš malo kilometrov in le po suhem in toplem vremenu Pirelli Supercorsa SP ... ostale pnevmatike so tut dobre, ampak jaz osebno samo to in nič drugega, ker se imam rat ... zlo rat :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, sesir pravi:

Poizkusi Pirelli diablo in tega ne bo...a če zadnja 2cm roba bo za normalno vožnjo potrebna menjava obeh...

Čim imaš 2cm je tempo,da SC ostane segreta hitrejši od tvojega oz konstanten...

Obe imam namen menjat ja, ker tretje sezone ravno nebi pricel na d211. Če prav razumem supercorsa dlje drzi temperaturo čeprav gre cesta potem malo naravnost? 

pred 11 minutami, ukica pravi:

A dimenzije si dal pa iste kot so bile prej? 

Ker uh 2-3 cm na vsaki strani.. nevem no, mozakar ki si je lastil tuonota Q2 ni mogel prehvaliti za njegov slog.. pa se vozi dobro.

Sporoci kaj bos nataknil gor, ter kako se je obneslo.

 

sem pa prej malo prehitro spisal - mislil sem da primerjas ROADattack z gp ter sc. V ta rang bolj pase Sportattack ali se bolje raceattack. 

Sam imam SA2 pa nimam pripomb.. res pa da ne iscem limita motorja in sebe.

Dimenzije sem dal iste. Meni Q2 nekako ne ustreza ne znam drugače razložiti, ko ima še sprednja gp racer d211 rezerve se qualifier 2 na zadnjem kolesu obnaša kot da je na limitu ne vem no. Mogoče je v meni problem hehe 

pred 5 minutami, maus pravi:

js prisegam na ContiSportAttack 3, čeprav ima grd profil k vsak motor k ni 10-ka :P ... druga izbira je, če delaš malo kilometrov in le po suhem in toplem vremenu Pirelli Supercorsa SP ... ostale pnevmatike so tut dobre, ampak jaz osebno samo to in nič drugega, ker se imam rat ... zlo rat :jezik:

Vozim se večino ob lepem, suhem in toplem vremenu. Pa nekje 3-5k na sezono 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, bmw-e46 pravi:

Vozim se večino ob lepem, suhem in toplem vremenu. Pa nekje 3-5k na sezono 

sicer ne vem kaj voziš ... jaz z zadnjo CSA3 naredim cca 7000 s sprednjo cca 14000 ... SC SP mi je nardila cca 4000 - obe ... pol zamenju ... boljši občutek imam vseeno na Contiju, pri SC sem imel občutek, kot da mi sprednja skoz ven iz ovinka rine in da skoz mal slajdam ... mogoče občutek ... ;)

je pa Conti zame boljša, ker nikol ne vem kam se odpeljem in če me kje dež ujame ... s conti sem prevozil veliko držav po vsakršnem terenu ob vseh vremenskih pogojih in mi je vedno (kljub vsem pomagalih, ki jih imam na motorju) vedno dajala dober občutek.

sicer pa ... najboljša je una guma, ki ji zaupaš ... ne glede na znamko ... meni osebno se res ne da vseh gum probavat in med seboj primerjat, saj meni conti dela na mojem motorju drugače, kot drugim na drugačnem motorju z drugačnjo vožnjo drugemu .. recepta ni .. edino izkušnje ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, bmw-e46 pravi:

Obe imam namen menjat ja, ker tretje sezone ravno nebi pricel na d211. Če prav razumem supercorsa dlje drzi temperaturo čeprav gre cesta potem malo naravnost?  

Če imaš SC na mopedu ti glih ne gredo ravnine po glavi...

Recimo z diablo moped že čisto drugače pade,dvigne kot z Q...boš vidu razliko..in dost ti bo ziher...Za SC kuk tuk izkoristit moraš že konstantno konkretno divjat in v dežu drek od gume...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, maus pravi:

sicer ne vem kaj voziš ... jaz z zadnjo CSA3 naredim cca 7000 s sprednjo cca 14000 ... SC SP mi je nardila cca 4000 - obe ... pol zamenju ... boljši občutek imam vseeno na Contiju, pri SC sem imel občutek, kot da mi sprednja skoz ven iz ovinka rine in da skoz mal slajdam ... mogoče občutek ... ;)

je pa Conti zame boljša, ker nikol ne vem kam se odpeljem in če me kje dež ujame ... s conti sem prevozil veliko držav po vsakršnem terenu ob vseh vremenskih pogojih in mi je vedno (kljub vsem pomagalih, ki jih imam na motorju) vedno dajala dober občutek.

sicer pa ... najboljša je una guma, ki ji zaupaš ... ne glede na znamko ... meni osebno se res ne da vseh gum probavat in med seboj primerjat, saj meni conti dela na mojem motorju drugače, kot drugim na drugačnem motorju z drugačnjo vožnjo drugemu .. recepta ni .. edino izkušnje ;)

 

Hvala, mi tako mnenje dosti pomeni in pove. Kater motor pa voziš?  

Popravljeno . Popravil bmw-e46
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5a4bdf3ed3caf_Postojna27.5_2017.thumb.jpg.39257cca4690e67eaaac5f4584c91e3b.jpg

ZX10RR ;) .... prej pa par let ZX10R ... skoz conti sport attack, razen prve vgradnje sem zvozil :P .. evo še slike z gumami :P

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

ZX10RR ;) .... prej pa par let ZX10R ... skoz conti sport attack, razen prve vgradnje sem zvozil :P

 

Jaz pa yamaho r1 2003 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, bmw-e46 pravi:

Jaz pa yamaho r1 2003 

pol ne morš falit .. če so zame dobre, čeprav se relativno počasi vozim, glede na zmožnosti motorja, bodo tut zate ;)

sicer pa ... sto motoristov, sto mnenj glede pnevmatik ... sam moraš probat, kaj ti leži ...

nikol nisem reku katere gume so najboljše na celem svetu, povem samo, kaj meni paše za moj stil vožnje in poti, ki jih prevozim ;)

p.s.

po kolenu gredo zlahka ... tko kt vse gume :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plus veš,da prenesejo vsakodnevno 300 plus...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, maus pravi:

pol ne morš falit .. če so zame dobre, čeprav se relativno počasi vozim, glede na zmožnosti motorja, bodo tut zate ;)

sicer pa ... sto motoristov, sto mnenj glede pnevmatik ... sam moraš probat, kaj ti leži ...

nikol nisem reku katere gume so najboljše na celem svetu, povem samo, kaj meni paše za moj stil vožnje in poti, ki jih prevozim ;)

p.s.

po kolenu gredo zlahka ... tko kt vse gume :P

Hehe, ja najboljše da probam in bom videl. Saj lansko sezono sem jih gledal pa je potem en znanec tako opeval ta qualifier in sem si mislil mah probajmo. Pa vidim da za moj stil ni. Bom pretehtal med supercorso in sportattack 3. Hvala za mnenje ;-)  mogoče res letos conti pa naslednjič še corso. Potem imam primerjavo gp racer, supercorsa in conti 

Popravljeno . Popravil bmw-e46
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, bmw-e46 pravi:

 ni. Bom pretehtal med supercorso in sportattack 3. Hvala za mnenje ;-) 

Maus je z SC ulavfaval mopi...

Po mojem mnenju zate bolj diablo ko SC

Popravljeno . Popravil sesir
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, sesir pravi:

Maus je z SC ulavfaval mopi...

Po mojem mnenju zate bolj diablo ko SC

Hvala. Bomo probali tudi te ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!