Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

pred 2 urami, sesir pravi:

Obstajo kere gume za kros,ki so boljši kompromis kvaliteta-vzdržljivost ko seveda tle na motosvetu Mitas...

Menda so D952 dober kompromis za trening/amatersko rabo. Komplet je ranga 90€ na Mimovrste. Iz prve roke pa težko rečem, ker na enduro motorju vozim Mitas :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7. 10. 2017 ob 18:35, jskrablin pravi:

Menda so D952 dober kompromis za trening/amatersko rabo. Komplet je ranga 90€ na Mimovrste. Iz prve roke pa težko rečem, ker na enduro motorju vozim Mitas :ras:

Ja, D952 je dober kompromis, ja. Ampak nic vec kot to. Zdrzi veliko in dolgo, jasno pa za to ne more nudit oprijema, kot kaksna soft guma. PA cena je nizka. 

Za primerjavo, sam sem z d952 naredil 50ur, z recimo Michelin enduro Competition pa le 12. RAzlika v gripu je pa kot dan in noc. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mitas 754 extreme .. samo kaj ko ni kompromisa z vzdržljivostjo :P samo ga tudi pri oprijemu ni..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, pikolo pravi:

Kdo ve kje v okolici LJ bi danes ali soboto lahko dobil RoadSmart 2 120/70 17?

 

danes, zelo verjetno pri Servis Primec na Dolgem Mostu (Cesta v Gorice)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo, kmalu bom moral zamenjati gume svoji Hondici. Trenutno imam gor Dunlop Sportmax, a površina predvsem na zadnji zgleda premalo izbočena, torej preveč ploščata. Na ovinkih me je celo strah, da grem čez mejo... Š čim mi svetujete, da jih zamenjam? Bridgestone? Pirelli? Metzeler?

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je motosvet plačan s strani Mitas je možno,da se priporoča le Mitas....ker pa jz nisem plačan s njihove strani pa ti absolutno svetujem Pirelli diablo corsa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Kras1000 pravi:

Živijo, kmalu bom moral zamenjati gume svoji Hondici. Trenutno imam gor Dunlop Sportmax, a površina predvsem na zadnji zgleda premalo izbočena, torej preveč ploščata. Na ovinkih me je celo strah, da grem čez mejo... Š čim mi svetujete, da jih zamenjam? Bridgestone? Pirelli? Metzeler?

Hvala!

Pirelli ni za neko kilometrino lovit ce me razumes.je pa oprijem res fantasticen od zacetka pa do konca.glede bridgestona in metzelerja ti nemorem dat nasveta ker jih ne vozim.sam osebno ti priporocam pirelli supercorso ce se rad po kolenih vozis cez ovinke.ce pa raje zategujes po ravnini pa probaj kaksno trso ker supercorso ti bo pozrlo v zelo kratkem casu.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za nasvete! Najbrž nisem bil najbolj jasen. Tisočaka sem kupil pred enim mesecem (za sabo imam 1500 km vožnje), gume pa imajo, mislim, vsaj kar mi je rekel prejšnji lastnik, dve leti. 

@Zivnorc si pravilno ugotovil, da sem še neizkušen. V glavnem se trenutno postavljam delno med zmernimi street racerji in delno med tistimi, ki nimajo še zdaleč pojma o celotnem potencialu. Trenutno pa nisem še zainteresiran voziti po pisti.

V glavnem iščem gumo, da mi zagotovi odličen oprijem, predvsem po ovinkih, ki jih imam zelo rad, in da mi bo trajala vsaj dve sezoni (dve leti). Upam, da pridem do dobrega kompromisa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... hmmm.... sicer tole ne paše v to temo, verjetno bo "tazelen" kam prestavil vse skupaj, ampak takole:

Ne bom modroval o močnem motorju...itd, ker motor je močan toliko, kolikor ima voznik močno zapestje. Ampak človek se hitro navadi in razvadi na močna pospeševanja....pojemke pri zaviranju, tuči če, kot praviš, nisi nevem kako izkušen voznik. Do tega lahko kar hitro pride (odvisno od človeka), ...edini stik z asfaltom in tabo pa so gume.

To , kar si napisal v zadnjem odstavku, ponavadi ne gre skupaj. Če si nabavil tak motor, moraš vzeti v zakup tudi to, da tak motor potrebuje dober oprijem, kar si že tudi sam napisal, ampak s kilometrino pa ne bo šlo skozi. Kar pripravi se, da tole enačbo obrneš...in računaj kar dve gumi na sezono...in ne eno gumo na dve sezoni.

Niti na misel mi ne pride da te nagovarjam na hitro vožnjo, vendar guma z dobrim oprijemom nudi večjo varnost pri zaviranju, zavoju, pospeševanju...itd... sploh če je bolj hladno ali asfalt s slabšim oprijemom. Tvoj motor ima vse to. Močne zavore, močan motor... pa še oprijem v zavoju rabiš... pa ne zato, da bi divjal, ampak te taka guma lahko reši iz neprijetne situacije, kjer bi kaka touring guma popustila. Za to so športne gume.

Za primer ti lahko povem lastno izkušnjo, ko sem imel na svojem motorju Metzeler Z8. Veliko ljudi jo hvali.... vendar je pri meni naredilo zadnje kolo kar precej več kilometrov, kot sprednje (pa nisem se vozil po zadnjem  :P  ) ... gumo je preprosto vrtelo v prazno... sploh, ko je bilo malo bolj hladno.

Tko.  :D

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, Kras1000 pravi:

Hvala za nasvete! Najbrž nisem bil najbolj jasen. Tisočaka sem kupil pred enim mesecem (za sabo imam 1500 km vožnje), gume pa imajo, mislim, vsaj kar mi je rekel prejšnji lastnik, dve leti. 

@Zivnorc si pravilno ugotovil, da sem še neizkušen. V glavnem se trenutno postavljam delno med zmernimi street racerji in delno med tistimi, ki nimajo še zdaleč pojma o celotnem potencialu. Trenutno pa nisem še zainteresiran voziti po pisti.

V glavnem iščem gumo, da mi zagotovi odličen oprijem, predvsem po ovinkih, ki jih imam zelo rad, in da mi bo trajala vsaj dve sezoni (dve leti). Upam, da pridem do dobrega kompromisa.

Živnorc je vse lepo povedal. 

2 leti oziroma 2 sezoni bo trajala, če boš na sezono naredil max 3000km :D

Vse naštete gume imajo odličen oprijem, so pa različne po obnašanju, nekatere rabijo večjo delovno temperaturo, kar pomeni da rabijo nekaj časa da dobro primejo (bolj športne), ostale segmenta Hypersport so pa bolj primerne tudi za v hladnih mesecih.

Jaz sem na Mitaskah, vozil sem pa tudi nekaj Bridgestonk, pa Conti in z vsemi sem se lepo peljal.(Dunlopa sportsmart pa nisem maral)Tako da natančno ti nihče ne more svetovat, ker boš moral kar sam ugotoviti, kaj hočeš od gume, kako in v kakem letnem času jih boš vozil.

 

Mitask ti nalašč nisem svetoval, da ne bo Šešir spet opletal z jezikom, je pa kr dobra mešanica med športnostjo, ter lagano vožnjo, doseže solidno kilometrino in ima oprijem v vseh letnih časih. Predvsem pa ne rabi vpeljave, ker nima zaščitnega premaza ko je nova.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Zivnorc pravi:

Za to so športne gume.

Za primer ti lahko povem lastno izkušnjo, ko sem imel na svojem motorju Metzeler Z8. Veliko ljudi jo hvali.... vendar je pri meni naredilo zadnje kolo kar precej več kilometrov, kot sprednje (pa nisem se vozil po zadnjem  :P  ) ... gumo je preprosto vrtelo v prazno... sploh, ko je bilo malo bolj hladno.

Tko.  :D

 

 

imam enako mnenje, ker sem kar nekaj časa experimentiral z ST segmentom (roadsmart, T30, BT21, angel GT) vedno sem bil nezadovoljen v nagibu, torej oprijem na boku, pri močnih odpiranjih je prej zdrsnila, edino na AC si lahko vozil večje hitrosti brez bojazni, da jo boš po sredini uničil. In res po sredini je nisem, sem pa scefral boke v 6000km. In potem sem naredil računico, da me še dražje pride kot pa športna guma.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, KARMEN1 pravi:

sedajšnji motor sem kupila junija 2016, zadnjo gumo imam četrto gor, sprednja je še tretja. 

Ti ribaš te gume hitreje ko jaz terenske na EXC-ju :hmm:zgleda res počasi vozim :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potemtakem prejšnji lastnik je vozil bolj malo. Spravil me je tudi v zmedo. Prepričan sem bil, da s tako vrsto gume lahko prevoziš več kilometrov. Torej prišla je ura, da jih čimprej zamenjam (verjetno bo izbira padla na športne).

Fantje, hvala lepa, sedaj imam malo bolj jasne pojme!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje v Ljubljani in okolici lahko kupiš Metzeler (trgovina, servis...) Preden kupiš jo vidiš, pošlataš in pogledaš dot.

 

Vem da obstajajo trgovine na netu....... najdeš, naročiš, pošlješ naročilo, pri nekaterih takoj plačaš..... pol pa artikla ni na zalogi, ali bi kaj drugega..... ahhhhh.......:headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Bostjan L said:

Kje v Ljubljani in okolici lahko kupiš Metzeler (trgovina, servis...) Preden kupiš jo vidiš, pošlataš in pogledaš dot.

 

Vem da obstajajo trgovine na netu....... najdeš, naročiš, pošlješ naročilo, pri nekaterih takoj plačaš..... pol pa artikla ni na zalogi, ali bi kaj drugega..... ahhhhh.......:headbang:

Če se ti ne mudi, ti lahko jaz zrihtam iz Nemčije. Ravno včeraj sem nekaj gum pripeljal.

Poglej modele in cene pri njih: 

http://www.fritzreifen.de/motorrad/

https://www.reifendirekt.de/cgi-bin/rshop.pl?dsco=100&cart_id=14904119.100.71499&m_s=1&s_p=Motorradreifen

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Kras1000 pravi:

V glavnem iščem gumo, da mi zagotovi odličen oprijem, predvsem po ovinkih, ki jih imam zelo rad, in da mi bo trajala vsaj dve sezoni (dve leti). Upam, da pridem do dobrega kompromisa.

če ti kaj pomaga .. vozim contisportattack3 ... z zadnjo naredim cca 7-8000 s sprednjo pa cca 14-15000.

za dve sezoni bi jih meu .. hmmm .. odvisno od kilometrine ... ne spomnim se, kdaj sem nazadnje meu gume več kot 1 sezono

:huh: 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Kras1000 pravi:

Hvala za nasvete! Najbrž nisem bil najbolj jasen. Tisočaka sem kupil pred enim mesecem (za sabo imam 1500 km vožnje), gume pa imajo, mislim, vsaj kar mi je rekel prejšnji lastnik, dve leti. 

@Zivnorc si pravilno ugotovil, da sem še neizkušen. V glavnem se trenutno postavljam delno med zmernimi street racerji in delno med tistimi, ki nimajo še zdaleč pojma o celotnem potencialu. Trenutno pa nisem še zainteresiran voziti po pisti.

V glavnem iščem gumo, da mi zagotovi odličen oprijem, predvsem po ovinkih, ki jih imam zelo rad, in da mi bo trajala vsaj dve sezoni (dve leti). Upam, da pridem do dobrega kompromisa.

... še to sem pozabil napisati prej...

... zakaj ne pista?  Sej ti nihče ne bo meril časa, niti z nikomur ti ni treba dirkati... niti samemu s seboj. Fino je, da imaš nekoga s seboj, ki zna peljati, da ti pokaže, kako se pelje. S tem si nabiraš izkušnje, ki ti lahko pridejo prav v prometu. Dirkališče vzameš kot poligon varne vožnje, s tem, da boš tudi užival v vožnji.....spoznal, kako se obnaša motor.... in ko boš prvič podrajsal s kolenom, se ti bo samo smejalo....

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, maus pravi:

če ti kaj pomaga .. vozim contisportattack3 ... z zadnjo naredim cca 7-8000 s sprednjo pa cca 14-15000.

za dve sezoni bi jih meu .. hmmm .. odvisno od kilometrine ... ne spomnim se, kdaj sem nazadnje meu gume več kot 1 sezono

:huh: 

predvsem pa je to pnevmatika, ki se dobro obnese tudi v hladnem in na mokrem. Maus popravi me, če se motim.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Zivnorc pravi:

... še to sem pozabil napisati prej...

... zakaj ne pista?  Sej ti nihče ne bo meril časa, niti z nikomur ti ni treba dirkati... niti samemu s seboj. Fino je, da imaš nekoga s seboj, ki zna peljati, da ti pokaže, kako se pelje. S tem si nabiraš izkušnje, ki ti lahko pridejo prav v prometu. Dirkališče vzameš kot poligon varne vožnje, s tem, da boš tudi užival v vožnji.....spoznal, kako se obnaša motor.... in ko boš prvič podrajsal s kolenom, se ti bo samo smejalo....

Če sem šla jaz na Grobniku, z mojo prduljco :lol1:....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... in si bila kot safety car.... noben te ni hotu prehitet....  ko so v koloni vozili za naprčeno guzico v oprijetem črnem ledru...   :P

:lol1:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

predvsem pa je to pnevmatika, ki se dobro obnese tudi v hladnem in na mokrem. Maus popravi me, če se motim.

res je ... čeprav se itak takrat vozim kot po jajcih .. imam jo predvsem zato, ker nikoli ne vem kam bom šel ... na pot ali samo do kala in nazaj ... če bi se vozil samo po sončnem, toplem vremenu in vročem asfaltu, bi imel Pirelli SP 

:huh: 

pred 10 minutami, Zivnorc pravi:

... zakaj ne pista?  

enim pač ni do tega ... :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!