Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

On 7/7/2017 at 8:07 AM, Zivnorc said:

Ker vidim, da si nov na forumu, ti prijazno odgovorim, da je že mnogokrat napisano, kako se katera guma obnaša in zakaj prihaja do slabšega oprijema pri izrabljeni pnevmatiki.

...in če je enkrat Bridgestone - vedno Bridgestone ne moreš vedeti, kako se obnašajo druge gume.

....in mogoče si tudi malo bolj korajžen pri sukanju desnega zapestja kot leta 2007.....in mogoče je taisti asfalt tudi malo bolj gladek, kot leta 2007.....

 

... sem že napisal in potem izbrisal, da mu dam za peljat moj motor, pa sem se spomnil, da sem ravno dal dol Mitas, pa dal gor GP Racer (zakaj?... ker je bila pač ena Racerka na polici v garaži).  :P

... lahko pa mu da za peljat svoj motor Dami ...al pa Snecer..  :P

Mitas Ni tanartabulša guma (...tanartabulša guma ne obstaja! ), se pa enakovredno kosa s pnevmatikami (istega segmenta, seveda!!!) svetovno poznanih in priznanih proizvajalcev in mnoge med njimi tudi prekaša. Med njimi tudi Mich. PP, ki ga je omenil @spasku

 

Nisem nov na forumu registriran sem od 2008 ,vendar ne pišem postov na zalost :) .Izproval sem tudi druge gume priznaninh znak na motorjih od frendov med drugim tudi Mitas žal so bile na enduru tako da ne morem ocenit kako bi se obnašale športne Mitas,lahko samo zaupam vam forumašem tistim ki ste izprobali Mitas :) Kot je napisal  SMX17 na Bridgestones  mi je vsec : občutek varnosti v nagibu, lep konsistenten lok in padec v nagib....PS: v Soboto  na poti domov preko  Rakitne Bridges... so se obnašale po pričakovanju dobro.

  

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tale gumarska industrija nas nas namensko krade...

še pred mesecem sem klobasal kako bo dunlop D214 nardil ohoho vsaj pet jurjev, po 3.500 prevoženih, je še pol mm do senzorja, kar pomeni faking 4 jurje. in to na z900 125 konjičev, 2 jadranki na hard, ostalo v optimalnih pogojih (visoke temperature) turistično furanje, beri redko preko 115km/h in umirjena pospeševanja, pa kot kaže bo guma kmal olupljena (enakomerno po obodu), Najprej sem mislim Mitas je letos nekaj zmanjšal kilometrino, pa očitno ne...kok sm jest jezn....

da na Mitaski prav res z Sneci filingom po gasu 700km (od tega 200 za Kmetico) poraba jebenih 0,8 mm...jst ne vem, sam to ni več normalno.

  • Všeč mi je 2
  • Zmeden 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako pa je čas za prvo menjavo pnevmatik :P Prva (tovarniška) Roadsmart 2 je zdržala 10100 km. Sedaj pa gremo na Roadsmart 3 da vidimo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, namontiral angel gt in jih ulavfal na Golici.. Prvi obcutki so odlični, zalivk in peska ne cuti,spodrsnila ni niti enkrat. Res pa je, da je slo bolj na lahko... Enaka opazanja so bila kasneje, ko sm zacel mal konkretnejse vozit.. Zadovoljen zaenkrat, upam da bo tud  kilometraza zelo zadovoljiva in da bo do konca drzala kot vceraj .

Popravljeno . Popravil a79
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

47 minutes ago, a79 said:

Evo, namontiral angel gt in jih ulavfal na Golici.. Prvi obcutki so odlični, zalivk in peska ne cuti,spodrsnila ni niti enkrat. Res pa je, da je slo bolj na lahko... Enaka opazanja so bila kasneje, ko sm zacel mal konkretnejse vozit.. Zadovoljen zaenkrat, upam da bo tud  kilometraza zelo zadovoljiva in da bo do konca drzala kot vceraj .

Zadaj nastavi vzmetenje, da ti ne bo delala zavihkov na profilu (opaženo v temi vtisi... ). 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Takole pa zgleda guma, če ima notri samo 1 bar.

20170720_102809.thumb.jpg.848f0afc31732679094ee3c0106e5999.jpg

To sem ugotovil šele ko mi je motor začel čudno pleasat v ovinkih, kot da bi se okvir prečno zvijal :eek: Prvo sem mislil da je samo malo spuščala... vmes še naredil ene 300 km, nato pa pri pranju:

20170728_093727.thumb.jpg.8a9148a7985c566c574b82904d783324.jpg

:kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje jo je preluknjal med vožnjo in je veselo po malem spuščala...

Popravljeno . Popravil jskrablin
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, KARMEN1 pravi:

Ne kontroliraš tlaka pred voźnjo?

Ne vsakič. Pred to furo sem pa preveril. 

pred 51 minutami, jskrablin pravi:

Pomoje jo je preluknjal med vožnjo in je veselo po malem spuščala...

Najveretneje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po enemu letu uporabe sprednja dobiva razpoke samo po desni strani.

Upam, da so samo površinske?

AvonTrairiderF.thumb.JPG.f5d5ca954404d1b303e6ad8fe0d1ef43.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Bostjan L pravi:

Po enemu letu uporabe sprednja dobiva razpoke samo po desni strani.

Upam, da so samo površinske?

AvonTrairiderF.thumb.JPG.f5d5ca954404d1b303e6ad8fe0d1ef43.JPG

ker se gre za prvo in ker prva res ne sme zdrsniti in ker prva z montažo ne stane več kot 100€ in ker se gre zate (zame) bi jo jaz preventivno menjal. 

Sicer pa 50€ je vreden samo filing ko se spet po novi gumi pelješ :D

sicer boš pa itak videl, ko bodo začeli (če bodo) odpadat kaki koščki gume

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Bostjan L pravi:

Po enemu letu uporabe sprednja dobiva razpoke samo po desni strani.

Je še v garanciji??? Probaj reklamirati.

Jaz bi menjal takoj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Bostjan L pravi:

Po enemu letu uporabe sprednja dobiva razpoke samo po desni strani.

Upam, da so samo površinske?

AvonTrairiderF.thumb.JPG.f5d5ca954404d1b303e6ad8fe0d1ef43.JPG

Ne upaj bodi prepričan, menjaj........

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Bostjan L pravi:

Po enemu letu uporabe sprednja dobiva razpoke samo po desni strani.

Upam, da so samo površinske?

Dokler ni poškodovana karkasa, bo guma držala zrak. Vseeno pa ni lih prijetno, če je kak kos med vožnjo odleti. Če hočeš biti 100%, menjaj oz reklamiraj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Evo ,tudi jaz nataknil nov par in od Širnika do doma ,čez hrib če mali test-po suhem in mokram.Prvi vtis dober,sicer pa se bo pokazalo v naslednih dneh na daljši turi po jugu.

20170816_151652.thumb.jpg.c03aa82b5157302b6619bf0163e48d7f.jpg-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, CINDAPP pravi:

Evo ,tudi jaz nataknil nov par in od Širnika do doma ,čez hrib če mali test-po suhem in mokram.Prvi vtis dober,sicer pa se bo pokazalo v naslednih dneh na daljši turi po jugu.

20170816_151652.thumb.jpg.c03aa82b5157302b6619bf0163e48d7f.jpg-

Zlo dobra guma sploh v mokrem in tut v suhem, ciklistika odlična, ni pa za neko preganjanje. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zelo odvisno katero serijo si dobil. Zvozil dva kompleta, eden relativno OK ( guma res ni za neko preganjanje), drugi komplet bolečina od gume; velika obraba, ni držala niti v suhem niti v mokrem.... gospod vulkanizer pa je rekel : tako pač je....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Dr.tomo pravi:

zelo odvisno katero serijo si dobil. Zvozil dva kompleta, eden relativno OK ( guma res ni za neko preganjanje), drugi komplet bolečina od gume; velika obraba, ni držala niti v suhem niti v mokrem.... gospod vulkanizer pa je rekel : tako pač je....

kaj te vem, to bi lahko bil izgovor 20 let nazaj,  ne pa zaj pri taki tehnologiji, da bi se zmes od gume so gume tak razlikovala,  skoraj nebi verjel glede nato da gre za nemškega proizvajalca. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar verjemi .....  

Oba s prijateljem sva istočasno menjala prvi komplet, potem drugega in oba sva imela ENAKE probleme. Na enakih motorjih. Vsaj pol letne kilometrine sva odpeljala skupaj, tako da so bili pogoji praktično identični. Ko sva reklamirala gumo pa je bil odgovor da to tako ni glih neka dobra guma...... , da preveč ožemava, pa težki motorji......Jaz k temu gospodu v življenju ne več, pa tudi Michelina verjetno zlepa ne bom nataknil gor. Vse to dogajanje imaš opisano v lanskih objavah pod to temo.

Upam da boš zadovoljen tako kot sem bil jaz v 2014. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj  pa  ne? Jaz  sem Roadsmart2  kupil 2 komada,  sprednja, naenkrat  pri sirniku,  pa je  bila  prva  po 5k ze na meji,  druga pa zdrzala  12k+ . 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DinDiin pravi:

Zakaj  pa  ne? Jaz  sem Roadsmart2  kupil 2 komada,  sprednja, naenkrat  pri sirniku,  pa je  bila  prva  po 5k ze na meji,  druga pa zdrzala  12k+ . 

Jaz sem do sedaj kupoval gume kar v as-u, in nikoli problemov, in bom jih tudi naprej ker se mi ne dopade način dela(sama montaža) pri omejenem vulkanizerju. Da pa še kvaliteta gum tak odstopa te pa sigurno ne več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem  ze velikokrat kupil tam,  pa je bila  samo  enkrat taka situacija, jebiga.  Niso  vse iste.  To lahko pomoje kjerkoli nabases na kaksno kilavo. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne smeš. Če pa že in reklamiraš, oziroma se prideš pogovoriti se pa je potrebno lepo obnašati. Pika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!