Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

11 hours ago, a79 said:

A ni GT bolj za dolge ture in oblozene motorje - voznjo dveh? Najraje bi dal kar diablo strado, sam bi bil verjetn dot ene 2014...

Sport touring, guma kot guma. Po testih jo kar pohvalijo, prenese pa tudi bolj dinamično vožnjo. Jaz sem jo dal zadaj, ker mi je 5 kkm na Hypersport gumah premalo. Obstajajo pa v različnih izvedbah, navadna, A in D oznaka. Za cb-jko je ok navadna, A je za težje motorje, D za  Multistrado. Cena za zadnjo je 137€ pri Širnik-u, sprednje pa še nisem menjal.  Jaz bom kar kombiniral, ker ne vidim težav pri tem.

Kupi kar GT, pri ST so se še učili kako narediti dobro st gumo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale Tkavc je res en prav šalabajzer, mu danes rečem da nej naroča, pa pravi da je zajebu ker mi dal ceno brez ddv .... mi kr na bruhanje šlo k sm pršu tja, delavnca od cigaretov tok zakajena da bv. Sem zadne gume za avto tm kupu, sm ne grem več tja. Širnik vabi :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, kolk ti je kao ponujal ceno? Na koncu pri kompletih ni neke razlike med vulkanizerji..

Popravljeno . Popravil a79
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja pri kompletu je blo za 37eur razlike, pa pri montaži 4

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na konc ko je prištel ddv je blo dražje ane..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 20. 6. 2017 ob 19:43, Danilo D pravi:

ja pri kompletu je blo za 37eur razlike, pa pri montaži 4

 

pred eno uro, thumper pravi:

na konc ko je prištel ddv je blo dražje ane..

 

pred eno uro, Danilo D pravi:

matematika ti pa gre ni kej :D

Razlika zanima le tvojo denarnico in njej se nikakor ni poznalo 41eu še vedno joka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
pred 6 urami, 4janic pravi:

Kje menjate gume v Lj?

Črnuče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 16. 6. 2017 ob 22:39, XTR pravi:

Sport touring, guma kot guma. Po testih jo kar pohvalijo, prenese pa tudi bolj dinamično vožnjo. Jaz sem jo dal zadaj, ker mi je 5 kkm na Hypersport gumah premalo. Obstajajo pa v različnih izvedbah, navadna, A in D oznaka. Za cb-jko je ok navadna, A je za težje motorje, D za  Multistrado. Cena za zadnjo je 137€ pri Širnik-u, sprednje pa še nisem menjal.  Jaz bom kar kombiniral, ker ne vidim težav pri tem.

Kupi kar GT, pri ST so se še učili kako narediti dobro st gumo. 

Zacudlo me je, da ima Sirnik diablo strado 2016-17 dot... Ne vem, sicer so mi na motorju vsec, sam bi probal kaj druzga. Angel st naj bi bla podobna kot diablo strada, sam drug profil. Angel gt je menda pa kar top guma... Res ne vem, kaj naj izberem...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, a79 pravi:

Zacudlo me je, da ima Sirnik diablo strado 2016-17 dot... Ne vem, sicer so mi na motorju vsec, sam bi probal kaj druzga. Angel st naj bi bla podobna kot diablo strada, sam drug profil. Angel gt je menda pa kar top guma... Res ne vem, kaj naj izberem...

 

GT

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, a79 said:

Angel gt je menda pa kar top guma... Res ne vem, kaj naj izberem...

GT kupi. Če imaš sprednjo še ok ti lahko dam za test komplet zadnjo feltno z nameščeno GT-jko. Jaz bom dal nazaj gor BT016pro, da skurim še tist 1mm, nato pa en komplet mitask verjetno.

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 04/07/2017 at 2:46 PM, XTR said:

GT kupi. Če imaš sprednjo še ok ti lahko dam za test komplet zadnjo feltno z nameščeno GT-jko. Jaz bom dal nazaj gor BT016pro, da skurim še tist 1mm, nato pa en komplet mitask verjetno.

Vozim Hondo CB1000RA. Dosedaj sem imel montirane gume Bridgestone Battlax BT 016 Pro  na motorju od kar so prišle v prodajo res  zanesljive  in odlicne gume.Sedaj bi rad  nemestil novejši model  Battlax S20 Evo ali pa Battlax S21 Sport.Zanima me ce je kdo že izprobal te gume in kako se obnesejo.Na spletni strani piše  glede obrabe da zdržijo vec Km kot BT016.Skrbi me da bodo pretrde in popuščale med vožnjo, nebi rad kupil nekih jajac :).Pričakujem da bodo  boljše glede na ceno ker stanejo okrog 70 do 100 eu več.

 

Lp

Popravljeno . Popravil spasku
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Zivnorc pravi:

Tega sranja pa res ne bi dal gor.... da ti pol pa res zacne puscat ..... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, spasku pravi:

Vozim Hondo CB1000RA. Dosedaj sem imel montirane gume Bridgestone Battlax BT 016 Pro  na motorju od kar so prišle v prodajo res  zanesljive  in odlicne gume.Sedaj bi rad  nemestil novejši model  Battlax S20 Evo ali pa Battlax S21 Sport.Zanima me ce je kdo že izprobal te gume in kako se obnesejo.Na spletni strani piše  glede obrabe da zdržijo vec Km kot BT016.Skrbi me da bodo pretrde in popuščale med vožnjo, nebi rad kupil nekih jajac :).Pričakujem da bodo  boljše glede na ceno ker stanejo okrog 70 do 100 eu več.

 

Lp

S20 je precej boljša od 16pro.

V bistvu je takole, kilometrina 16 pro in oprijem je podoben Mitasu, s tem, da s prvo naredim manj in moti me prehod iz trdega na mehkejši del. Pri S20 tega ni zaznati, res je naredijo nekoliko več in vsekakor je boljši oprijem kot pri 16pro. Cenovno so pa tudi v rangu Mitasa. Meni je S20 všeč ker je dooolgo dolgo nevtralna, neobčutljiva na temperature, zanesljiva po mrazu, le prvo spet hitro zgulim, 3000km in jo je konec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se tudi odločil,da uzamem Bridgestone S20 EVO.

http://www.b-f.si/bridgestone-180-55-r17-73w-tl-s20r-evo-battlax-p-10745.aspx

Sem resno razmišljal o mitaski, samo je cenovna razlika dost majhna med gumama. Pa še gre se bolj za psihološko oviro :) Nekak bi imel skoz podzavestno ,da imam slabšo gumo (čeprov to ni). Malo me skrbi, kolk Mitaska odpušča grehe/neumnosti, ker z GP racerko se mi zdi, da lahko počnem kar mi na misel pride :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, ProdriveR pravi:

Jaz sem se tudi odločil,da uzamem Bridgestone S20 EVO.

http://www.b-f.si/bridgestone-180-55-r17-73w-tl-s20r-evo-battlax-p-10745.aspx

Sem resno razmišljal o mitaski, samo je cenovna razlika dost majhna med gumama. Pa še gre se bolj za psihološko oviro :) Nekak bi imel skoz podzavestno ,da imam slabšo gumo (čeprov to ni). Malo me skrbi, kolk Mitaska odpušča grehe/neumnosti, ker z GP racerko se mi zdi, da lahko počnem kar mi na misel pride :)

ker sem vozil vse, na superduku že 3 komplet Mitask, mislim, jebem ti psihološke ovire :P

ps. nobena guma ne odpušča gluposti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odločeno  Bridgestone S20 EVO montiram na motor .Ne bom delal preizkusov z Mitas .1x davno nazaj  sem montira  Michelin Pilot Power katastrofa od gume nikdar nisem vedel kdaj bo popustila in potem pol sezone vožnja kot po jajcih. Sicer prisegam na Brigestone in vedno na vseh mojih motorjih do sedaj Bridgestone :)Na 16 pro  pri zadnjem kompletu opažam da sedaj ko so na kraju rahlo spodrsavajo kar se prej ni dogajalo ,mislim da  ta guma ni vec tako kvalitetna kot je bila 2007 ko  je prišla na tržišče.

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker vidim, da si nov na forumu, ti prijazno odgovorim, da je že mnogokrat napisano, kako se katera guma obnaša in zakaj prihaja do slabšega oprijema pri izrabljeni pnevmatiki.

...in če je enkrat Bridgestone - vedno Bridgestone ne moreš vedeti, kako se obnašajo druge gume.

....in mogoče si tudi malo bolj korajžen pri sukanju desnega zapestja kot leta 2007.....in mogoče je taisti asfalt tudi malo bolj gladek, kot leta 2007.....

 

... sem že napisal in potem izbrisal, da mu dam za peljat moj motor, pa sem se spomnil, da sem ravno dal dol Mitas, pa dal gor GP Racer (zakaj?... ker je bila pač ena Racerka na polici v garaži).  :P

... lahko pa mu da za peljat svoj motor Dami ...al pa Snecer..  :P

Mitas Ni tanartabulša guma (...tanartabulša guma ne obstaja! ), se pa enakovredno kosa s pnevmatikami (istega segmenta, seveda!!!) svetovno poznanih in priznanih proizvajalcev in mnoge med njimi tudi prekaša. Med njimi tudi Mich. PP, ki ga je omenil @spasku

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ter dodam še BT016pro niso tok slabe, ampak tut tok dobre ne :P in men so že 2010 proti koncu vedno drsele, tak smotan filing no.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predsodek pač. Ampak če ga ima....naj ga upošteva in vozi briđstone. Mene je v test prepričalo nekaj ljudi, ki jim togledno popolnoma zaupam. Če vas neb poznal, gandi, rumenicestak, zivnorc, zelo verjetno nebi nikoli obul savske mitaske. danes sem popolnoma zadovoln že z enim šestim parom. Te dni mrcvarim tudi terraforce, nimam prav dost referenc, ampak tud nbene pripombe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 7/6/2017 at 7:58 AM, Zivnorc said:

Na ventile nikoli ne dajat nobenih pizdarij, nic dobrega ne pride s tega.

V Obiju in podobno imajo merilce za manj kot 10€ in so presneto natančni.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S20 pa so super gume, sem jih imel na prejšnjem motorju in če je ena stvar ki jo je za pohvalit (kilometrina sigurno ne), je to feedback, občutek varnosti v nagibu, lep konsistenten lok in padec v nagib.

 

Z njo se da zares lepo peljat. Tako kot je @Zivnorc povedal, "taprave" gume ni, ker vsakemu ustreza drugačen slog vožnje, nagiba, vstopa v ovinek in ožemanje iz njega.

 

Js za S20 dam roko v ogenj.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!